Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορω να σκεφτώ κατι αλλο φιλε,

Αν δεν εκανες τα reset θα λεγα ειναι καμια ρυθμιση αλλα τωρα δεν μπορω να το καταλάβω ουτε το έχω ξαναδει αυτο το θεμα σε φορουμ xda κλπ.

 

Για σερβις εισαι και ενημέρωσε μας πως πήγε. Βαλε την μαμα να σε παντα καλυμμενος.

 

 

Ναι έτσι όπως είναι με την μαμά θα το στείλω.

Τρομερή εντύπωση που σε ολόκληρο τον γουγλι δεν υπάρχει πουθενά αυτή η αναφορά.

Πουθενά όμως.

Εγώ πιστεύω αφού δεν στρώνει έτσι πάμε για αλλαγή πλακέτας.

Τώρα εγώ από επαρχία θα το στείλω αύριο, στην smartec θα φτάσει Πέμπτη.

Πόσες μέρες περίπου χρειάζεται να το κρατήσουν?

Ανάλογα το πρόβλημα πάει?

Έχω και περασμένα slickwraps θα μου τα καταστρέψουν αν ανοιχτεί φαντάζομαι.

20€ τα slickwraps, 15€ τα μεταφορικά πάνε έλα. Και μια βδομάδα θα λείπει το κινητό.

Σε ένα s4 που άλλαξα πλακέτα εκτός εγγύησης αυτή που πέρασαν (όχι στη smartec) είχε γραμμένο knox.

Δεν πιστεύω να συμβεί κάτι τέτοιο με το s6.

Έχετε εμπειρία από αλλαγή πλακέτας?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν επιλέξεις ως ήχο κλήσης το "αθόρυβο" τι γίνεται ;

 

Επίσης θα ήθελα να μου πεις αν μετά το factory reset χρησιμοποιείς κανένα smart switch ή titanium backup.

 

Αν επιλέξω ως ήχο κλήσης το αθόρυβο χτυπάει κανονικά.

Αν επιλέξω δόνηση χτυπάει κανονικά.

Αν επιλέξω το "δυνατό" και χαμηλωσω και εκεί τέρμα την ένταση δεν χτυπάει.

Επισης δεν χτυπάει όταν επιλέξω το "μην ενοχλειτε" αλλά σε αυτή την περίπτωση δεν έχουμε δόνηση.

Titanium backup όχι. Το smart switch αν εννοείς για backup και επαναφορά πάλι όχι.

Η μόνη αποστολή εκτός play store είναι 100 φωτογραφίες από το s7, και δύο τραγούδια κατεβασμενα από το one drive.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι έτσι όπως είναι με την μαμά θα το στείλω.

Τρομερή εντύπωση που σε ολόκληρο τον γουγλι δεν υπάρχει πουθενά αυτή η αναφορά.

Πουθενά όμως.

Εγώ πιστεύω αφού δεν στρώνει έτσι πάμε για αλλαγή πλακέτας.

Τώρα εγώ από επαρχία θα το στείλω αύριο, στην smartec θα φτάσει Πέμπτη.

Πόσες μέρες περίπου χρειάζεται να το κρατήσουν?

Ανάλογα το πρόβλημα πάει?

Έχω και περασμένα slickwraps θα μου τα καταστρέψουν αν ανοιχτεί φαντάζομαι.

20€ τα slickwraps, 15€ τα μεταφορικά πάνε έλα. Και μια βδομάδα θα λείπει το κινητό.

Σε ένα s4 που άλλαξα πλακέτα εκτός εγγύησης αυτή που πέρασαν (όχι στη smartec) είχε γραμμένο knox.

Δεν πιστεύω να συμβεί κάτι τέτοιο με το s6.

Έχετε εμπειρία από αλλαγή πλακέτας?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν επιλέξω ως ήχο κλήσης το αθόρυβο χτυπάει κανονικά.

Αν επιλέξω δόνηση χτυπάει κανονικά.

Αν επιλέξω το "δυνατό" και χαμηλωσω και εκεί τέρμα την ένταση δεν χτυπάει.

Επισης δεν χτυπάει όταν επιλέξω το "μην ενοχλειτε" αλλά σε αυτή την περίπτωση δεν έχουμε δόνηση.

Titanium backup όχι. Το smart switch αν εννοείς για backup και επαναφορά πάλι όχι.

Η μόνη αποστολή εκτός play store είναι 100 φωτογραφίες από το s7, και δύο τραγούδια κατεβασμενα από το one drive.

 

εχει και στη θεσσ σερβις αναλογα τι σε βολευει, για τα slickwraps δεν ξερω φιλε ελπιζω να μη στα χαλασουν.

Link to comment
Share on other sites

εχει και στη θεσσ σερβις αναλογα τι σε βολευει, για τα slickwraps δεν ξερω φιλε ελπιζω να μη στα χαλασουν.

 

Λέω να εμπιστευτω την smartec γιατί πολύ καλά λόγια ακούγεται.

Όσο για της Θεσσαλονίκης δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα.

Ποιο πολύ από όλα με πειράζει ο χρόνος.

Και ο χρόνος για ένα πρόβλημα που πιστεύω δεν υπάρχει πουθενά σε s6 ανά τον πλανήτη.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Όσο για την ρομ, αν δεν έχει γράψει ο Knox οποιαδήποτε official ρομ και να φοράς δεν υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση. Εμένα φορούσε ιταλική ρομ, του είχα βάλει σλοβενικη το πήγα smartec γιατί ήταν αρκετά χαλαρό το home button, μέσα σε 1 ώρα πήρα το κινητό με καινούργιο home button χωρίς να αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα με την εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Άλλος με μεγαλη κατανάλωση από το "Android os"?
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Θα με τρελάνει ρε το ρημάδι.

5 reset, πέρασμα της μανησιας WIN, 5 reset ξανά.

Άνοιγμα χωρίς στήσιμο για δοκιμη.

Το έχω στην δόνηση και καλώ, αλλά δεν το άφησα πολύ σαν αναπάντητη. Δόνηση κανονικά χωρίς ήχο.

(να είχε αυξ ένταση και να μην το κατάλαβα?)

Το στηνω τόση ώρα και μόλις τελείωσα λέω ας το δοκιμάσω ξανά.

Το έχω στην δόνηση και πάλι τα ίδια. Χτυπάει κανονικά.

 

 

Καλημέρα παίδες!

Μετά από το χθεσινό ξενύχτι λίγο, αυτή την στιγμή όλα δουλεύουν κανονικά με ήχο δόνηση αθόρυβο.

Θα σας πω τι έκανα και τι παρατήρησα.

Είπα το κάνω ξανά Hard reset και το πρωί το στέλνω.

Κανω Hard reset ξανά και με έτρωγε να το δοκιμάσω πάλι.

(στην btu όσα Hard reset και αν έκανα δεν εστρωνε)

Το δοκιμάζω χωρίς εφαρμογές λογαριασμούς κτλ και μαντέψτε, λειτουργεί μια χαρά. Ξεκινάω το στήσιμο προσέχω τι άδειες ζητάνε οι εφαρμογές και κάνω και δοκιμές ενδιάμεσα πριν τελειώσει το στήσιμο.

Παρατήρηση πρώτη ενώ το είχα στο αθόρυβο, όταν εγκατέστησα το viber και πάτησα να μου έρθει ο κωδικός, αυτόματα το κινητό βγήκε από την δόνηση και έγινε με ήχο.

2:όταν πήγα να κατεβάσω 2 τραγούδια που έχω στο one drive μου ζήτησε άδεια η εφαρμογή και με το που την έδωσα πάλι βγαίνει από δόνηση και πάει με ήχο.

3:όταν έστειλα 2 φακέλους με λίγες φωτογραφίες από το s7 μέσω es, μαζί με τους δύο φακέλους προστέθηκε στο s6 και ένας φάκελος viber.? Τον έσβησα. Δεν ξέρω πως εστάλη κάτι χωρίς να το επιλέξω.

Για την ώρα λειτουργεί αλλά κάτι μου λέει ότι θα ξανά κάνει τα ίδια κόλπα.

Γιατί?

Γιατί με την BTU σε μένα τόσους μήνες δούλευε ρολόι, και μόλις το πήρε η σύζυγος που παίρνει ένα τηλέφωνο και χαζευει λίγο στο ίντερνετ άρχισε τα κόλπα.

Και παρόλο που έκανα επαναφορά και το δοκίμασα στην btu χωρίς εφαρμογές δεν δούλεψε και συνέχιζε να έχει ήχο.

Τι να πω όλα τα παράξενα σε μένα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα!οταν παω να στειλω μηνυμα σε διαγωνισμους ας πουμε δεν με αφηνει να το στειλω!τα αλλα μηνυματα στελνονται κανονικα Edited by xristos350
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα!οταν παω να στειλω μηνυμα σε διαφωνισμους ας πουμε δεν με αφηνει να το στειλω!τα αλλα μηνυματα στελνονται κανονικα

 

Όταν θέλεις να στείλεις μήνυμα σε υψηλής χρεώσης αριθμό, τότε κανονικά πρέπει να σου πετάει ένα παραθυράκι που να σε ενημερώνει γι' αυτό κι αν θες να συνεχίσεις.

 

ΥΓ: Διαφωτισμούς διάβασα αρχικά και λέω τι παίχτηκε τώρα; :ρ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν θέλεις να στείλεις μήνυμα σε υψηλής χρεώσης αριθμό, τότε κανονικά πρέπει να σου πετάει ένα παραθυράκι που να σε ενημερώνει γι' αυτό κι αν θες να συνεχίσεις.

 

ΥΓ: Διαφωτισμούς διάβασα αρχικά και λέω τι παίχτηκε τώρα; :ρ

Χαχαχα,εκανα εγω λαθος το διορθωσα!δεν μου το βγαζει,παλια μου το εβγαζε

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα,εκανα εγω λαθος το διορθωσα!δεν μου το βγαζει,παλια μου το εβγαζε

 

Βάλε chomp sms να βρεις την υγειά σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε chomp sms να βρεις την υγειά σου. :)

Το εβαλα,τα ιδια παλι!δεν πειραζει,σε ευχαριστω πολυ παντως!με βλεπω να την κραταω την εφαρμογη ωραια ειναι,ειχα το 8sms αλλα κ αυτη μ αρεσει

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα,τα ιδια παλι!δεν πειραζει,σε ευχαριστω πολυ παντως!με βλεπω να την κραταω την εφαρμογη ωραια ειναι,ειχα το 8sms αλλα κ αυτη μ αρεσει

 

Eγώ πριν λίγες ώρες έστειλα σε 5ψήφιο και με ρώτησε το chomp για το αν θέλω να στέλνω στο συγκεκριμένο 5ψήφιο ( με επιλογή μίας φοράς ή για πάντα ). Μάλλον κάποια ρύθμιση στη συσκευή έχεις αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζει η αλλαγή σπασμένης οθόνης?

 

Νομίζω θα σου πουν 220€ που μπορεί με πίεση να στο ρίξουν στα 200€. Έτσι διάβασα για μια άλλη περίπτωση. Η Samsung έχει δώσει επίσημη τιμή 199 δολάρια.

Link to comment
Share on other sites

Το service στη Θεσσαλονίκη είναι πολύ καλό

Εμένα πάντως στο micro-tech θεσσαλονίκη σε αλλαγή πλακέτας μου έκαναν κάτι μικρογρατζουνιές στην πίσω πλευρά, ακριβώς εκεί που ενώνεται το γυαλί με το bezel, προφανώς στην προσπάθεια τους να το ανοίξουν. Γενικά δεν θα τους ξανά εμπιστευόμουν.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει με την Μ ενα μηνα αυτο που γινεται με την μπαταρια ειναι εκνευριστικο. Δεν κραταει ουτε μερα τωρα οπως πριν με νορμαλ χρηση. Καταντησαμε i phone που κοροιδευα στους φιλους μου, που τους εκλεινε το κινητο απο μπαταρια στον καφε ξερω γω. Επιτηδες το κανει για να παμε στο s7 ? Δεν μπορω να καταλαβω.
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει με την Μ ενα μηνα αυτο που γινεται με την μπαταρια ειναι εκνευριστικο. Δεν κραταει ουτε μερα τωρα οπως πριν με νορμαλ χρηση. Καταντησαμε i phone που κοροιδευα στους φιλους μου, που τους εκλεινε το κινητο απο μπαταρια στον καφε ξερω γω. Επιτηδες το κανει για να παμε στο s7 ? Δεν μπορω να καταλαβω.

 

Ειναι αυτο που λεγαμε πριν βγει η ΜΜ. Προσωπικα αυτό πιστευω οτι γινεται, σε ωθουν να πας σε νεο μοντελο. Και καθε χρονο τα ιδια. Νομιζω πως πλεον αν δε νοιαζει καποιον ιδιαιτερα η εγγυηση, ειναι μονοδρομος το root. ΑΝ βεβαια υπαρχει καποια πολυ καλη ROM. Δεν εχω ασχοληθει ακομα αλλα ισως το κανω τους επομενους μηνες

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει με την Μ ενα μηνα αυτο που γινεται με την μπαταρια ειναι εκνευριστικο. Δεν κραταει ουτε μερα τωρα οπως πριν με νορμαλ χρηση. Καταντησαμε i phone που κοροιδευα στους φιλους μου, που τους εκλεινε το κινητο απο μπαταρια στον καφε ξερω γω. Επιτηδες το κανει για να παμε στο s7 ? Δεν μπορω να καταλαβω.

 

Ναι ρε φίλε τι πράγμα είναι αυτό...μπλέξαμε με τα powerbank...

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση ρε παιδιά που στο edge είδαμε αύξηση. Προσωπικά πάντα με εξοικονόμηση γιατί χωρίς αυτη δεν έβγαζα πάντα τη μέρα όμως είδα μεγάλη διαφορά. Χωρίς εξοικονόμηση ήταν στα ίδια. Κάνατε καθαρή εγκατάσταση και στήσιμο από την αρχή?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το s6 sm-g920f. Δοκιμάζω κάθε μέρα μήπως πάρει την αναβάθμιση σε android 6 αλλά τίποτα. Το δοκίμασα και smart switch και πάλι τίποτα. Ξέρεις κανείς τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το s6 sm-g920f. Δοκιμάζω κάθε μέρα μήπως πάρει την αναβάθμιση σε android 6 αλλά τίποτα. Το δοκίμασα και smart switch και πάλι τίποτα. Ξέρεις κανείς τι γίνεται;

 

SM-G920F έχουμε όλοι μας. Πρέπει να δεις ποιας χώρας έκδοση φοράς. Κατέβασε το phone info από το store :

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo&hl=el

και όταν το εγκαταστήσεις και το ανοίξεις , πήγαινε στην καρτέλα που λέει CSC. Δες τα 3 γράμματα του CSC σου και σε ποια χώρα αντιστοιχούν.

Μετά πάτα εδώ : http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G920F/

και στο πεδίο select country διάλεξε τη χώρα που αντιστοιχεί στο CSC της συσκευής σου. Πχ αν το CSC σου είναι AUT , έχεις ελβετική έκδοση περασμένη και θα διαπιστώσεις ότι δεν έχει βγει ακόμα update για την ελβετική.

Link to comment
Share on other sites

SM-G920F έχουμε όλοι μας. Πρέπει να δεις ποιας χώρας έκδοση φοράς. Κατέβασε το phone info από το store :

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo&hl=el

και όταν το εγκαταστήσεις και το ανοίξεις , πήγαινε στην καρτέλα που λέει CSC. Δες τα 3 γράμματα του CSC σου και σε ποια χώρα αντιστοιχούν.

Μετά πάτα εδώ : http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G920F/

και στο πεδίο select country διάλεξε τη χώρα που αντιστοιχεί στο CSC της συσκευής σου. Πχ αν το CSC σου είναι AUT , έχεις ελβετική έκδοση περασμένη και θα διαπιστώσεις ότι δεν έχει βγει ακόμα update για την ελβετική.

 

Ναι όντως. Στο Original, firmaware's και active CSC code από κάτω έχει το AUT.

CSC Country λέει SWitzerland /Ch.

Ξέρουμε μήπως πότε περίπου να περιμένουμε την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως. Στο Original, firmaware's και active CSC code από κάτω έχει το AUT.

CSC Country λέει SWitzerland /Ch.

Ξέρουμε μήπως πότε περίπου να περιμένουμε την αναβάθμιση;

φίλε μου μην αγχώνεσαι θα την πάρει σίγουρα!!

όταν είχα το s6 στοκ ρομ η μπαταρία του σε δύο μέρες μου έβγαζε 4-4:30 ώρες ήταν οκ για μένα και την χρήση που κάνω σε όλες μου τής συσκευές!!μετά είπα να το κάνω root για καλύτερό multitasking μιας και ήταν τραγικό στην μαμα ρομ!!και μολις το έκανα root μεν βελτιώθηκε το multitasking σε φοβερό επίπεδο αλλα η μπαταρία του έγινε χαλι μαύρο!!:X απο 4:30 ωρες οθονης πήγαμε μια ωρα τουλάχιστον λιγότερη και φυσικά έπρεπε να το φορτίζω κάθε μέρα!!οποτε οποιος σκέφτεται να κάνει ροοτ και να δει καλύτερη μπαταρία να το ξεχάσει καλύτερά!!!και φυσικά δεν υπάρχει και κατι τρομερό στο xda απο roms!!!

και οσοι εχετε battery drain κάντε ενα hard reset και για κανενα δυο μερες αφήστε το εντελώς χωρις καμία εφαρμογή που θα βάζατε και δείτε αν είναι το ίδιο χάλια η μπαταρία του!!!

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...