Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σου πω την αλήθεια φίλε μου, τελικά δεν είμαι και τόσο σίγουρος πια εάν θα βοηθήσει τόσο το hard reset. Το ματιασα μάλλον :-P

Τις πρώτες μέρες που του έκανα την επαναφορά, έβγαζε εξαωρο και είχε ακόμη 20 τοις εκατό μπαταρία (ναι, ξέρω, ακούγεται ψέμματα, αλλά έγινε, και το έβγαλα και αναμνηστικο - συλλεκτικό screenshot), και γενικά εδώ και μια εβδομάδα η μπαταρία δυσκολευοταν να τελειώσει. Σήμερα όμως μου την ρουφάει με το καλαμακι. Είμαι στο 50 τα εκατό, φόρτιση το μεσημέρι, και screentime 1.45. Όλη τη μπαταρία μου την έφαγε το σύστημα, το playstore και οι χάρτες, χωρίς να τα έχω χρησιμοποιήσει εννοείται. Δεν ξέρω τι παίζει... Όμως μετά από μεγάλη αναβάθμιση θεωρώ ότι ούτως ή άλλως ένα reset καλό είναι να γίνει. Εκτός αν δεν έχεις κάποιο σημαντικό θέμα, η αν είναι τόσο δύσκολο το σεταρισμα από την αρχή..

 

Εγώ απέφυγα το φορματ μετά το μικρό update και περίμενα να στρώσει με τον καιρό. Στατιστικά λοιπόν, τις πρώτες μέρες η μπαταρία ήταν για γέλια. Από παντού έχανε ταχέως. Σταδιακά παρατήρησα μια βελτίωση. Αυτή είναι η δεύτερη συνεχόμενη φόρτιση τώρα που θα ξεπεράσω τις 5 ώρες οθόνη. Μάλιστα χθες στο 7% είχα 5 ώρες 30 λεπτά. Τώρα είμαι 30% με 3 ώρες και 48 λεπτά.

 

Είχα κάνει μόνο clear cache, αν αυτό λέει κάτι.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκεί κι εκει τα λένε αυτά. Κι εμένα με ψήνει να το ρουτάρω να σου πω την αλήθεια, αν δε βελτιωθεί δραματικά η μπαταρία και δεν ερθει το Samsung Pay στο UK.

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την 6 το gsam battery το μέγιστο που έχει δείξει είναι 3 ώρες οθόνη. Και το gsam και από το μενου "Μπαταρία" λέπω το ίδιο πράγμα. Tη μεγαλύτερη κατανάλωση καθημερινά μου την κάνει το "λειτουργικό σύστημα android". Δεν έχω κάνει hard reset, και προσθαπώ να το αποφύγω.

εχω την έκδοση G920FXXUEDPCA. FIRMWARE'S CSC CODE : ΧΕΟ (Πολωνία). Έχει κάποιος άλλος αυτή την έκδοση να μου εντυπώσεις? Να κάνω hard reset μπας και βελτιωθεί? Χθες είχα 41% λειτουργικό σύστημα android και και 38% οθόνη με 2,5 ανοιχτή. Είναι λογικό? Τωρα είναι στο 64% (100% στις 8:00 το πρωι σήμερα) η μπαταρία με λειτουργικό android 18% και οθόνη 17% (45 λεπτά χρόνος λειτουργίας), ανοικτό WI-FI, και εξοικονόμηση ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί κι εκει τα λένε αυτά. Κι εμένα με ψήνει να το ρουτάρω να σου πω την αλήθεια, αν δε βελτιωθεί δραματικά η μπαταρία και δεν ερθει το Samsung Pay στο UK.

 

Το Samsung Pay θα έρθει στο UK συντομα :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την 6 το gsam battery το μέγιστο που έχει δείξει είναι 3 ώρες οθόνη. Και το gsam και από το μενου "Μπαταρία" λέπω το ίδιο πράγμα. Tη μεγαλύτερη κατανάλωση καθημερινά μου την κάνει το "λειτουργικό σύστημα android". Δεν έχω κάνει hard reset, και προσθαπώ να το αποφύγω.

εχω την έκδοση G920FXXUEDPCA. FIRMWARE'S CSC CODE : ΧΕΟ (Πολωνία). Έχει κάποιος άλλος αυτή την έκδοση να μου εντυπώσεις? Να κάνω hard reset μπας και βελτιωθεί? Χθες είχα 41% λειτουργικό σύστημα android και και 38% οθόνη με 2,5 ανοιχτή. Είναι λογικό? Τωρα είναι στο 64% (100% στις 8:00 το πρωι σήμερα) η μπαταρία με λειτουργικό android 18% και οθόνη 17% (45 λεπτά χρόνος λειτουργίας), ανοικτό WI-FI, και εξοικονόμηση ενέργειας.

 

Αυτό δε συζητάμε ακριβώς από πάνω; Εγώ χωρίς ρισέτ, 2,5 βδομάδες μετά βλέπω βελτίωση. Σου προτείνω να κάνεις λίγη υπομονή ακόμα.

 

Τις 2 τελευταίες φορτίσεις τις έκανα με την μπαταρία κάτω του 10% (2% και 6%) με τον αυθεντικό φορτιστή ο οποίος όμως είναι μάλλον χαλασμένος και δεν υποστηρίζει fast charging. Έχω την επιλογή ενεργοποιημένη αλλά φορτίζει με "cable charging". Αν θέλετε δοκιμάστε να κάνετε το ίδιο, με απλή φόρτιση δηλαδή, φορτίζοντας απο πολύ χαμηλό ποσοστό μέχρι 100%.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε συζητάμε ακριβώς από πάνω; Εγώ χωρίς ρισέτ, 2,5 βδομάδες μετά βλέπω βελτίωση. Σου προτείνω να κάνεις λίγη υπομονή ακόμα.

 

Τις 2 τελευταίες φορτίσεις τις έκανα με την μπαταρία κάτω του 10% (2% και 6%) με τον αυθεντικό φορτιστή ο οποίος όμως είναι μάλλον χαλασμένος και δεν υποστηρίζει fast charging. Έχω την επιλογή ενεργοποιημένη αλλά φορτίζει με "cable charging". Αν θέλετε δοκιμάστε να κάνετε το ίδιο, με απλή φόρτιση δηλαδή, φορτίζοντας απο πολύ χαμηλό ποσοστό μέχρι 100%.

Δοκίμασε να αλλαξεις το καλωδιο φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλαξεις το καλωδιο φιλε.

 

3 άλλαξα. Δεν έγινε δουλειά. Πήρα φορτιστή και δουλεύει κανονικά το fast charging με αυτόν.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

3 άλλαξα. Δεν έγινε δουλειά. Πήρα φορτιστή και δουλεύει κανονικά το fast charging με αυτόν.

 

Καλησπερα,το Easyhomebutton δεν μου δουλευη μπορει ναμε φωτειση καποιος

Link to comment
Share on other sites

3 άλλαξα. Δεν έγινε δουλειά. Πήρα φορτιστή και δουλεύει κανονικά το fast charging με αυτόν.

Διαβασα σε κάποιους οτι με καινουριο καλωδιο έφτιαξε, τι φορτιστή πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,το Easyhomebutton δεν μου δουλευη μπορει ναμε φωτειση καποιος

Πρέπει να έχεις ενεργό το ξεκλείδωμα με αποτύπωμα στις ρυθμίσεις μπαταρία και βέλτιστη ποίηση να την απενεργοποιησεις από την εφαρμογή και θα δουλέψει

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις ενεργό το ξεκλείδωμα με αποτύπωμα στις ρυθμίσεις μπαταρία και βέλτιστη ποίηση να την απενεργοποιησεις από την εφαρμογή και θα δουλέψει

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το ξεκλείδωμα με αποτύπωμα που ειναι ειναι αυτο που λεει αποτυπωματα καιμετα ξεκλ με δαχτυλ αποτυπομα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το θέμα γεμίζει συνεχώς με posts σχετικά με τη μπαταρία, να ξέρετε ότι υπάρχει ειδικό θέμα αφιερωμένο στη μπαταρία της σειράς S6 οπότε μπορείτε να τα συζητάτε στο εξειδικευμένο θέμα :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414874#

Link to comment
Share on other sites

το ξεκλείδωμα με αποτύπωμα που ειναι ειναι αυτο που λεει αποτυπωματα καιμετα ξεκλ με δαχτυλ αποτυπομα

Ναι φίλε μου

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το θέμα γεμίζει συνεχώς με posts σχετικά με τη μπαταρία, να ξέρετε ότι υπάρχει ειδικό θέμα αφιερωμένο στη μπαταρία της σειράς S6 οπότε μπορείτε να τα συζητάτε στο εξειδικευμένο θέμα :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414874#

 

Ναι αλλά δε γίνεται να μη μιλάμε και για την απόδοση της μπαταρίας. Αν είναι έτσι θα πρέπει να ανοίξει ένα thread για κάθε κομμάτι ξεχωριστά!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το εκανα δεν ανοιγει μονο με κεν κουμπι και μετα ζηταει το pin για να ανοιξει κανω κατι λαθος

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δε γίνεται να μη μιλάμε και για την απόδοση της μπαταρίας. Αν είναι έτσι θα πρέπει να ανοίξει ένα thread για κάθε κομμάτι ξεχωριστά!

 

Ναι ρε συ, να μιλάμε και για τη μπαταρία αλλά εδώ έχουμε φτάσει στο να έχουμε 80% των σχολίων να αφορούν τη συζήτηση "μου μείωσε τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας η 6.0" , "εμένα δεν τη μείωσε", "μα πως δεν τη μείωσε, αφού και στον άλλον τη μείωσε", "αφού σου λέω, δεν μου τη μείωσε", "καλά εμένα πάντως μου τη μείωσε".

 

Οκ λοιπόν, άλλοι έχουν θέμα με την 6.0 και άλλοι δεν έχουν. Όσοι έχουν θέμα, δοκίμασαν φαντάζομαι όποια λύση έχει αναφερθεί ( clear cache των υπηρεσιών google, γενικό wipe cache, επαναφορά εργοστασιακών, βελτιστοποίηση εφαρμογών κτλ). Από κει και πέρα τι ; Πάλι να ξανασυζητάμε "εμένα τη μείωσε", "τι να κάνω που μειώθηκε; "εμένα δεν τη μείωσε" και πάει λέγοντας ; Τουλάχιστον αφού ανακυκλώνεται το θέμα συνεχώς, ας ανακυκλωνέται στο θέμα που έχει ανοίξει ειδικά για τη μπαταρία. Γι΄αυτό υπάρχει, επειδή προφανώς ήξερε ο δημιουργός του ότι η μπαταρία θα αποτελέσει κεντρικό θέμα συζήτησης. Δεν νομίζω ότι λέω κάτι εκτός λογικής.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160408/6b6aa58f497a8bf419abc81176f19e5e.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160408/2b3e6eb5880107e65ad481503dee1730.jpg

 

BTU 6.0.1

γενικά 4 με 4.5 ώρες οθόνη μου βγάζει!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε πόσες ώρες συνολικής χρήσης; αυτό είναι το κυρίως ερώτημα.

Γιατί αν το πιάσεις και δεν το αφήσεις από τα χέρια σου, άνετα βγάζει μέχρι και πέντε ώρες

 

SM-G920F

Link to comment
Share on other sites

Σε πόσες ώρες συνολικής χρήσης; αυτό είναι το κυρίως ερώτημα.

Γιατί αν το πιάσεις και δεν το αφήσεις από τα χέρια σου, άνετα βγάζει μέχρι και πέντε ώρες

 

SM-G920F

Περίπου 15 με 20 ώρες συνολικής χρήσης σταθερά. Δηλαδή εγω το φορτιζω μια φορά την ημέρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν αντικαταστησεις το fb θα σου βγαζει παραπάνω.

Με ποια εφαρμογή μπορώ να αντικαταστησω το fb ;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sokratisk91
Link to comment
Share on other sites

Περίπου 15 με 20 ώρες συνολικής χρήσης σταθερά. Δηλαδή εγω το φορτιζω μια φορά την ημέρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με ποια εφαρμογή μπορώ να αντικαταστησω το fb ;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

slim social

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειγον βοηθεια!!! σημερα ετσι ξαφνικα το κινητο σταματησε να φορτιζει με fast charging ενω και οταν το βαζω στον υπολογιστη αυτο απλα γραφει οτι φορτιζει αλλα δεν το αναγνωριζει ο υπολογιστης. Εχω αρχισει να ανησυχω... ξερετε τι μπορω να κανω???

 

Εχω εκδοση φασματος G920FXXS3DPB2

http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οχι τιποτα δεν εχω αλλαξει ουτε καποια ζημια εξωτερικη ουτε διαφοτερικος φορτιστης. Απλα σταματησε να λειτουργει η συνδεση με τον υπολογιστη και το fast charging. Ουτε ενα OTG usb που εχω συνδεεται. Μονο φορτιζει και οταν το συνδεω στο pc δεν ερχεται καν ειδοποιηση στα windows οτι συνδεθηκε η συσκευη
http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...