Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια με δεδομενο οτι εχω περασει την RC4 και το μυνημα οτι δεν ειμαι root και δεν βρισκω καμια ρυθμιση να το ενεργοποιησω αλλα ουτε στις ρυθμισεις εχω την επιλογη για προγραμματιστες να το ανοιξω απο εκει,τι αλλο μπορω να κανω???
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με δεδομενο οτι εχω περασει την RC4 και το μυνημα οτι δεν ειμαι root και δεν βρισκω καμια ρυθμιση να το ενεργοποιησω αλλα ουτε στις ρυθμισεις εχω την επιλογη για προγραμματιστες να το ανοιξω απο εκει,τι αλλο μπορω να κανω???

 

κατεβασε το UPDATE-SuperSU-v2.46.zip απο εδω https://download.chainfire.eu/696/supersu/ μπες ρικοβερι και φλασαρε το

μετα θα βρεις το supersu στις εφαρμογες σου

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το UPDATE-SuperSU-v2.46.zip απο εδω https://download.chainfire.eu/696/supersu/ μπες ρικοβερι και φλασαρε το

μετα θα βρεις το supersu στις εφαρμογες σου

Ωραια το κατεβασα το αρχειο στο κινητο!!! Τωρα πως μπαινω recovery?? Πρεπει να κατεβασω κατι αλλο???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με δεδομενο οτι εχω περασει την RC4 και το μυνημα οτι δεν ειμαι root και δεν βρισκω καμια ρυθμιση να το ενεργοποιησω αλλα ουτε στις ρυθμισεις εχω την επιλογη για προγραμματιστες να το ανοιξω απο εκει,τι αλλο μπορω να κανω???

 

 

Και γιατί δεν πατάς 7 φορές επάνω στον "αριθμό έκδοσης" ώστε να σου ανοίξουν οι "επιλογές για προγραμματιστές" ?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια το κατεβασα το αρχειο στο κινητο!!! Τωρα πως μπαινω recovery?? Πρεπει να κατεβασω κατι αλλο???

Κατέβασε αυτό το βίντεο έχει οδηγίες πως θα το κάνεις ακολούθησε ότι κάνω στο βίντεοhttps://mega.nz/#!GoFAyBIJ!sMVf5j3BQiEWGc_aC00V5fnb4PCU1ndD_0hCI4IND8g

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό το βίντεο έχει οδηγίες πως θα το κάνεις ακολούθησε ότι κάνω στο βίντεοhttps://mega.nz/#!GoFAyBIJ!sMVf5j3BQiEWGc_aC00V5fnb4PCU1ndD_0hCI4IND8g

 

Και γιατί δεν πατάς 7 φορές επάνω στον "αριθμό έκδοσης" ώστε να σου ανοίξουν οι "επιλογές για προγραμματιστές" ?

 

Σας ευχαριστω και τους 2!!!το εκανα και ολα καλα!!!

Τωρα κατεβασα την RC5 !!!Την κανω εγκατασταση με flashtool οπως και την RC4 με την διαφορα οτι διαλεγω τωρα download only η παλι firmware upgrade???Επισης τωρα θα σβηστουν παλι ολα και θα πρεπει απο την αρχη να το στησω ???

 

Επισης κατι που παρατηρησα μολις τωρα ειναι οτι δεν μπορει με τιποτα να αντιγραψει απο το πσ στο στην καρτα μνημης του κινητου ταινιες και βιντεακια!!!Γιατι αραγε να γινεται αυτο???

Edited by panos4
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω και τους 2!!!το εκανα και ολα καλα!!!

Τωρα κατεβασα την RC5 !!!Την κανω εγκατασταση με flashtool οπως και την RC4 με την διαφορα οτι διαλεγω τωρα download only η παλι firmware upgrade???Επισης τωρα θα σβηστουν παλι ολα και θα πρεπει απο την αρχη να το στησω ???

 

Επισης κατι που παρατηρησα μολις τωρα ειναι οτι δεν μπορει με τιποτα να αντιγραψει απο το πσ στο στην καρτα μνημης του κινητου ταινιες και βιντεακια!!!Γιατι αραγε να γινεται αυτο???

Για να μη χάσεις τα αρχεία σου στο φλαστουλ βάλε download only και ξετικαρε τα ολα εκτοσ το system κ το boot

Link to comment
Share on other sites

Η RC5 δεν είναι μέσα από Recovery ? Ή θυμάμαι λάθος;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τα καταφερα!!!Τωρα πρεπει να δοκιμασω αν στην RC5 θα μπορεσω να περασω αρχεια στην καρτα μνημης!!!
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τα καταφερα!!!Τωρα πρεπει να δοκιμασω αν στην RC5 θα μπορεσω να περασω αρχεια στην καρτα μνημης!!!

Ωραίός εύκολο ήταν

Link to comment
Share on other sites

Χιλια ευχαριστω!!!Μπορεσα και περασα αρχεια και στην sd card με copy paste οποτε κομπλε και απο εκει!!!

Θεμα με μπαταρια προς το παρων δεν εχω, το fast charge μαλλον δεν θα το δω με τους φορτιστες που εχω :lol::lol::lol:

Τωρα προσπαθω να καταλαβω πως δουλευει το φλας μεσω ρεκοβερυ αλλα σιγα σιγα γιατι ειναι και καλοκαιρι και δεν θελω να ζοριζομαι πολυ!!!χαχαχα μαλλον το κατεβαζω και αυτο απο το needrom και το κανω εγκατασταση εεε???

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το κατεβαζω και αυτο απο το needrom και το κανω εγκατασταση εεε???

Αν εννοείς το custom recovery (ή δεν κατάλαβα καλά και εννοείς αν θα κατεβάσεις πχ τη ROM που θα θες να εγκαταστήσεις?), δε χρειάζεται.

Οι RC4 / RC5 που έβαλες περιλαμβάνουν ήδη και TWRP, οπότε είσαι έτοιμος και για φλασαρίσματα μέσω recovery.

Link to comment
Share on other sites

Οι RC4 / RC5 που έβαλες περιλαμβάνουν ήδη και TWRP, οπότε είσαι έτοιμος και για φλασαρίσματα μέσω recovery.

 

Αυτο ακριβως εννοουσα!! Χιλια ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός είναι ο φορτιστής της Samsung που χρησιμοποιεί το Note 3. Είναι ο EP- TA10EWE. Το χρησιμοποιώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Η μπαταρία της konpson πόσο καιρό έκανε να έρθει από aliexpress ξέρει κάποιος ;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB3-710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και για όποιον δε βιάζεται και πολύ - και για να μην μπλέκει με αγνώστων λοιπών στοιχείων φορτιστές από κινεζο-μάγαζα και ebay, απ' ό,τι έχω δει, το e-shop βγάζει κάθε τόσο, είτε στις προσφορές του ημέρας, είτε στις εβδομαδιαίες, είτε στα newsletters που στέλνει, και από κάποιον 'επώνυμο' φορτιστή (συνήθως samsung) σε καλή τιμή.

Αν και δεν έχω κάτσει να δω αν οι "προσφορές" τους είναι όντως καλύτερες από π.χ. τις τιμές που βρίσκεις στο skroutz (ή μόνο σε σχέση με τη δική τους... προηγούμενη τιμή - και μάλλον θα 'πρεπε να το κάνω, τουλάχιστον πριν γράψω εδώ...!), σε απόλυτα μεγέθη οι τιμές που βλέπω (μιλώντας πάντα για τις προσφορές - ή "προσφορές"), συνή8ως φαίνονται αρκετά ελκυστικές - και όχι ιδιαίτερα μεγαλύτερες από αυτές που θα περίμενα π.χ. σε ebay.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160717/f465571aec329d7ee9f0a287f9d8acaf.jpg

 

Προσπαθώ να περάσω την rc5 για το fast charge αλλά μου βγάζει συνέχεια failed ... Έχεις κάποιος κάτι να προτείνει;

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160717/f465571aec329d7ee9f0a287f9d8acaf.jpg

 

Προσπαθώ να περάσω την rc5 για το fast charge αλλά μου βγάζει συνέχεια failed ... Έχεις κάποιος κάτι να προτείνει;

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ξετίκαρε τα κουτάκια

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, πήρα τη μεγάλη απόφαση και προχώρησα σε φλασάρισμα της rom Jiayu S3 Plus-FL-Update 02/22 του xda.

Η διαδικασία έγινε πολύ γρήγορα, χωρίς παρατράγουδα, με τη διαφορά ότι δεν είχα κρατήσει backup των εφαρμογών και των δεδομένων και άρχισα την εγκατάσταση.

 

Το πρώτο θετικό είναι ότι ενώ η μπαταρία (νέα που είχα αγοράσει, αλλά θα χρησιμοποιήσω και την παλιά) δεν ανέβαινε πάνω από το 50% όσες ώρες και να το είχα στη φόρτιση, μόλις ολοκληρώθηκε το φλασάρισμα έδειξε 96% (!!!)

Το 2ο, και σημαντικότερο, ότι έκανα reboot και ΔΕΝ ξανάρχισε τα ατέλειωτα reboots (σταυρώνω τα δάχτυλα).

Μετανιώνω που δεν το αποφάσιζα τόσο καιρό και ταλαιπωριόμουν χωρίς λόγο.

 

Ενεργοποίησα τον προγραμματιστή αλλά δεν φαίνεται να είναι root (και στον ES δεν ενεργοποιείται το root).

Υπάρχουν κάποια προβληματάκια αλλά πιστεύω ότι θα βρω λύσεις.

 

 

ΥΓ

Το μετέφερα στο (σωστό) νήμα του S3 Plus

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

:(:wacko: μια απο τα ίδια ...

 

1η.. επλογη

βαλε TWRP 3.0 και προσπαθησε το

αν αποτυχεις

2η..επιλογη

παρε backup τις εφαρμογες σος με titanium κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

εγκατεστησε την rc5

κανε restore τις εφαρμογες σου

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160717/f465571aec329d7ee9f0a287f9d8acaf.jpg

 

Προσπαθώ να περάσω την rc5 για το fast charge αλλά μου βγάζει συνέχεια failed ... Έχεις κάποιος κάτι να προτείνει;

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καταρχάς πρέπει να έχεις ήδη την Rc4, για να πας σε RC5, αφού πρακτικά είναι ένα "μικρό" update και όχι ολόκληρη ROM.

Επίσης δοκίμασε να περάσεις κάποια recovery 3.X.X, και καλού κακού, ξανακατέβασε το αρχείο.

 

!sent through TapaTalk from my JiaYu S3!

Link to comment
Share on other sites

Στα αρχικά post του gorillaz, για root, υπάρχει η υπόδειξη για την ενεργοποίηση του SuperUser αλλά στο S3+ δεν βρίσκω αυτή τη ρύθμιση.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Περασα εδω και μερικες μερες την rc5 για το κλασικα ενοχλητικο φαινομενο του 15% της μπαταριας.

Με μεγαλη μου εκπληξη διαπιστωσα πως συνεχιζεται το προβλημα και στην rc5 δλδ μεσα σε δυο λεπτα απο τη στιγμη που εμεινα με 15% εκλεισε και το τηλ παρολο που ειχα κανει και fix battery drop με το battery fix and callibration.

Τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Περασα εδω και μερικες μερες την rc5 για το κλασικα ενοχλητικο φαινομενο του 15% της μπαταριας.

Με μεγαλη μου εκπληξη διαπιστωσα πως συνεχιζεται το προβλημα και στην rc5 δλδ μεσα σε δυο λεπτα απο τη στιγμη που εμεινα με 15% εκλεισε και το τηλ παρολο που ειχα κανει και fix battery drop με το battery fix and callibration.

Τι μπορει να φταιει?

 

Εγώ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...