Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μηπως γνωριζετε γιατι δεν μου διαβαζει τον αποθηκευτικο χώρου τηλεφωνου; Αυτο συμβαίνει εδω και μερικες μερες χωρις να μου δημιουργεί πρόβλημα στη λειτουργία του κινητου. Ουτε απο τις εφαρμογές, ουτε απο τον file manager τον διαβάζει. Εχω το Jiayu s3 με εγκατεστημένη την RC5
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ήθελα να ρωτήσω εδώ και καιρό αλλά το ξεχνούσα!!! στο multitasking τέρμα πάνω έβγαζε το google search.

έσβησα μια εφαρμογή που από το μενού και τώρα μου εμφανίζει ένα μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η προσθήκη αυτού του γραφικού στοιχείου" Πως φεύγει αυτό?? θέλω να είναι κενό!!! ούτε το google search θέλω ούτε αυτό!!!

 

Μου φαίνεται ότι στον "μαμά" launcher δεν βγαίνει.

Πρέπει να αλλάξεις launcher.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδια. Αφού δεν βρήκα κάποιον από λαρισα να με βοηθήσει να βαλουμε νέα ρομ στο κινητακι μου αποφάσισα να προσπαθήσω να την περάσω μόνος μου με ότι αυτό συνεπάγεται( να κάνω καμιά πατατα και να χαλάσει το κινητο). Ξεκίνησα λοιπόν με τον οδηγό του gorillaz_gr αλλά έχω πρόβλημα με τους drivers ενώ τρέχω το spdriver2 δεν καταφέρνει να μου εγκαταστήσει τους οδηγούς και ου βγάζει το μήνυμα '' η εγκατάσταση απέτυχε''. Όπως βλέπετε δεν ξεκινήσαμε καλά. Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε αυτό στάδιο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως γνωριζετε γιατι δεν μου διαβαζει τον αποθηκευτικο χώρου τηλεφωνου; Αυτο συμβαίνει εδω και μερικες μερες χωρις να μου δημιουργεί πρόβλημα στη λειτουργία του κινητου. Ουτε απο τις εφαρμογές, ουτε απο τον file manager τον διαβάζει. Εχω το Jiayu s3 με εγκατεστημένη την RC5

 

Αυτο το,πρόβλημα το είχα όταν έκανα καινούριο προφίλ, για κάποιο λόγο δεν βλέπει μετα τον αποθηκευτικό χώρο. Αν θυμάμαι καλά απλά σβήνεις το καινούριο προφίλ που έκανες και το θέμα λύνεται... Θα ψάξω στα παλαιότερα μου ποστ να βρω τη λύση.

 

Το βρήκα, διάβασε το #4535 ποστ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6384548#post6384548

Edited by trelaunder
Link to comment
Share on other sites

Τα windows μου ειναι τα 10.

 

Εδώ είναι ο οδηγός απενεργοποιησης ψηφιακής υπογραφής driver των Windows 10 https://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_devices/how-do-i-disable-driver-signature-enforcement-win/a53ec7ca-bdd3-4f39-a3af-3bd92336d248?auth=1

 

Κανε αυτό και ξανά κανε εγκατάσταση τους driver.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Αξιώθηκα χθες και πέρασα την RC4 και στο κινητό της γυναίκας μου. Δεν κατάφερα όμως να βρώ πώς γίνεται να εμφανίσω το σηματάκι 4G δίπλα από την σύνδεση της SIM. Μου εμφανίζεται το μικρό το 4G όταν συνδέομαι στα δεδομένα, αλλά εγώ θέλω και το άλλο που σου λέει σε τί σύνδεση έχει συνδεθεί το κινητό σου.

 

Θυμάται κανένας από πού γίνεται;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Και μετά θέλει και reboot ή Soft Reboot. Να 'σαι καλά. Δεν το ενεργοποιούσα, αλλά δεν έκανα επανεκκίνηση.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ για την απάντηση. Με τη βοηθεια σου εγκατέστησα τους drivers όμως προέκυψε ένα άλλο προβλημα. Βάζοντας το MT6752_Android_scatter.txt μέσα στο flashtool και πατώντας το download δεν ξεκινάει να κατεβάζει τα αρχεία.

Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Θα επιλέξεις την επιλογή Firmware Upgrade, και θα πατήσεις το download. Μετά θα συνδέσεις το κινητό, χωρίς την μπαταρία στο USB και αφού το κάνεις κι αυτό, μετά θα βάλεις την μπαταρία. Αν τα έχεις κάνει όλα σωστά, θα ξεκινήσει. Χθες το βράδυ έκανα το ίδιο.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ για την απάντηση. Με τη βοηθεια σου εγκατέστησα τους drivers όμως προέκυψε ένα άλλο προβλημα. Βάζοντας το MT6752_Android_scatter.txt μέσα στο flashtool και πατώντας το download δεν ξεκινάει να κατεβάζει τα αρχεία.

Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός παιδια.

 

Θα βάλεις τα αρχεία κανονικά οκ? Το scatter δηλαδή θα πατήσεις download και μετα θα βάλεις το usb OK? Στο τηλέφωνο

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το,πρόβλημα το είχα όταν έκανα καινούριο προφίλ, για κάποιο λόγο δεν βλέπει μετα τον αποθηκευτικό χώρο. Αν θυμάμαι καλά απλά σβήνεις το καινούριο προφίλ που έκανες και το θέμα λύνεται... Θα ψάξω στα παλαιότερα μου ποστ να βρω τη λύση.

 

Το βρήκα, διάβασε το #4535 ποστ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6384548#post6384548

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, ομως δεν εχω κανει καινουργιο προφιλ και το προβλημα συνεχιζεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, ομως δεν εχω κανει καινουργιο προφιλ και το προβλημα συνεχιζεται

 

Λύθηκε το πρόβλημα ως εξής: Δημιούργησα καινουργιο προφίλ και στη συνέχεια εκανα επαναφορα στο owner. Κάνοντας reboot μου διάβασε τον αποθηκευτικό χώρο. Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα παιδια και το χάλασα. Εκεί που πηγαιναν όλα καλά εφτασε στο 86% η εγκατάσταση και μου έβγαλε ένα σφάλμα. Τωρα το κινητο δεν ανοιγει και δεν ξερω τι να κάνω. Να το δώσω στα παιδιά μου να παίζουν η μπορούμε να το σώσουμε???
Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα παιδια και το χάλασα. Εκεί που πηγαιναν όλα καλά εφτασε στο 86% η εγκατάσταση και μου έβγαλε ένα σφάλμα. Τωρα το κινητο δεν ανοιγει και δεν ξερω τι να κάνω. Να το δώσω στα παιδιά μου να παίζουν η μπορούμε να το σώσουμε???

 

Ξανακανε την διαδικασία δεν χαλασε

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Την ξαναέκανα και την ξαναέκανα. Αλλες φορές φτανει στο 86% και άλλες στο 10% και σταματάει. Φοβάμαι μήπως φταίει η ρομ που κατέβασα.

Μπορείτε να μ στείλετε κάποιο λινκ να την κατεβάσω ξανά? Την rc4 για το advanced προσπαθώ να περάσω.

Link to comment
Share on other sites

Την ξαναέκανα και την ξαναέκανα. Αλλες φορές φτανει στο 86% και άλλες στο 10% και σταματάει. Φοβάμαι μήπως φταίει η ρομ που κατέβασα.

Μπορείτε να μ στείλετε κάποιο λινκ να την κατεβάσω ξανά? Την rc4 για το advanced προσπαθώ να περάσω.

 

Άλλαξε το Firmware update σε download σκέτο και ξανάκαντο

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ δύσκολο να brickάρεις Jiayu S3. Γενικότερα συσκευή με MTK επεξεργαστή. Δοκίμασε με άλλο καλώδιο USB, σε άλλη USB θύρα (αν είσαι με σταθερό υπολογιστή, καλύτερα σε κάποια από τις πίσω θύρες) και αν πάλι ΔΕΝ, δοκίμασε και σε κάποιον άλλο Η/Υ (αν γίνεται και με Windows 7, ακόμα καλύτερα). Αλλιώς, στείλτο μου να το φτιάξω και να σου το ξαναστείλω. Είσαι και μακριά, δυστυχώς.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ δύσκολο να brickάρεις Jiayu S3. Γενικότερα συσκευή με MTK επεξεργαστή. Δοκίμασε με άλλο καλώδιο USB, σε άλλη USB θύρα (αν είσαι με σταθερό υπολογιστή, καλύτερα σε κάποια από τις πίσω θύρες) και αν πάλι ΔΕΝ, δοκίμασε και σε κάποιον άλλο Η/Υ (αν γίνεται και με Windows 7, ακόμα καλύτερα). Αλλιώς, στείλτο μου να το φτιάξω και να σου το ξαναστείλω. Είσαι και μακριά, δυστυχώς.

 

 

Αν είχε το Team viewer θα φτιαχναμε δουλειά. Έχω βοηθήσει πολλά με Team viewer.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Κι αν έχει θέμα με τον Η/Υ ? Ή με το καλώδιο; Ή με την θύρα; Γι' αυτό λέω. Προφανώς για να ξεκινάει και να σταματάει στο 86% ή στο 10% δεν είναι κάτι άλλο που μπορείς να βοηθήσεις μέσα από TeamViewer.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα παιδια και το χάλασα. Εκεί που πηγαιναν όλα καλά εφτασε στο 86% η εγκατάσταση και μου έβγαλε ένα σφάλμα. Τωρα το κινητο δεν ανοιγει και δεν ξερω τι να κάνω. Να το δώσω στα παιδιά μου να παίζουν η μπορούμε να το σώσουμε???

Κατέβασε και εγκατέστησε το teamviewer

Αν δεν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει πες μου να το φτιάξουμε στα γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Κι αν έχει θέμα με τον Η/Υ ? Ή με το καλώδιο; Ή με την θύρα; Γι' αυτό λέω. Προφανώς για να ξεκινάει και να σταματάει στο 86% ή στο 10% δεν είναι κάτι άλλο που μπορείς να βοηθήσεις μέσα από TeamViewer.

 

Έχεις δίκιο σε αυτό γιατί εγώ αλλάξα usb cable γιατί ήταν καμένο.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατα πασα πιθανοτητα κουησε το καλωδιο η το κινητο την ωρα που φλασαρε η η θυρα usb ειναι usb3 η μπορει να φταιει το καλωδιο αλλα

οπως και να εχει φτιαχνει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νά ρωτήσω τώρα που έχω την rc4 μπορώ νά βάλω το quick charge μέσω recovery

 

εφόσον έφτασες ως εδώ , πέρνα κατευθείαν και την RC5 για να το έχεις ενσωματωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...