Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μηπως ξςρουμε καποιο καλο μαστορακι ανατολικη Θεσσαλονικη να μου αλλαξει το headphone jack? δεν κανει καλη επαφη και δεν δουλευει κανενα handsfree, δεν εχουμε ηχο, οποιος ξερει ας μου στειλει π/μ
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξςρουμε καποιο καλο μαστορακι ανατολικη Θεσσαλονικη να μου αλλαξει το headphone jack? δεν κανει καλη επαφη και δεν δουλευει κανενα handsfree, δεν εχουμε ηχο, οποιος ξερει ας μου στειλει π/μ

 

Και να το ηξερα 4 μερες πριν. Ειχα ολα τα υλικα για το πετυχουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω μια συγκεκριμένη εφαρμογή να εκτελείται συνέχεια στο παρασκήνιο και να μην σταματάει καθόλου.Πως μπορώ να το κάνω αυτό;

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου

 

Μονο αν επεμβεις στο πυρηνα τις εφαρμογης που θελεις. Γιατι μεσω αλλης εφαρμογης, πολυ δυσκολο

Link to comment
Share on other sites

Και να το ηξερα 4 μερες πριν. Ειχα ολα τα υλικα για το πετυχουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μονο αν επεμβεις στο πυρηνα τις εφαρμογης που θελεις. Γιατι μεσω αλλης εφαρμογης, πολυ δυσκολο

Τι εννοείς ακριβώς με το επέμβω στον πυρήνα της εφαρμογής;

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ακριβώς με το επέμβω στον πυρήνα της εφαρμογής;

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου

 

εννοω αν ξερεις απο προγραμματισμο να επεμβεις στο ιδιο το προγραμμα και να του πεις τι ακριβως θελεις

Link to comment
Share on other sites

εννοω αν ξερεις απο προγραμματισμο να επεμβεις στο ιδιο το προγραμμα και να του πεις τι ακριβως θελεις

Μπα δεν ασχολούμαι καθόλου με προγραμματισμό

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε τι μου συμβαινει εχω δωσει 2 τηλ..για πουλημα μεχρι και πριν κανα μηνα ωραια και καλα και τα 2 ,,και μετα αρχισαν τα οργανα εν τω μεταξυ και τα 2 ειναι 6 μηνων συσκευες και τα εδωσα σε γνωστους ...το πρωτο αλλαξα την πλακετα φορτισης γιατι δεν φορτιζε και ολα καλα...μετα παο ενα διαστημα φουσκωσε η μπαταρια και παραγγειλα καινουργια την βαζω δεν φορτιζε ,,η παλια λογω φουσκωματος εκλεινε στο 40 ,55 τοις εκατο,,υποψιαζομαι οτι την επαιξε παλι η πλακετα φορτισης.......παμε στην αλλη συσκευη τωρα σημερα ενω ειχε μπαταρια ξαφνικα εσβησε και δεν ξαναναψε,,δεν μπαινει σε recovery δεν κανει τιποτα,,,εσεις τι λετε για ολα αυτα???????παντως εγω δεν ξαναπαιρνω jiayu εχω απογοητευει,,,,,εχετε καποια λυση στα προβληματα που ανεφερα???...αν ξερει καποιος ας μου απαντησει.... Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Μην το λες ότι δεν θα ξαναπάρεις Jiayu.

Η Jiayu είναι ευρωπαϊκή εταιρία πλέον, καθώς οι Jiayu Ισπανίας και Γερμανίας συνεταιρίστηκαν και την πήραν από την CKY. Μία από τις αλλαγές που εφάρμοσαν είναι η κατασκευή των μελλοντικών συσκευών από κάποιον μεγάλο ODM (ίσως την Foxconn;), όπως κάνουν όλες οι σοβαρές εταιρίες.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο κινητό που είχα το Jiayu S3 advanced 1.5 χρόνος με 2 μπαταρίες παρακαλώ και ακόμα πετάει το εργαλείο. Το έδωσα στο αδερφό μου όπου και αυτός εξεπλαγην από την ταχυτητα του το wifi το σήμα κινητής τηλεφωνίας το gps. Και άλλα. Τώρα εγώ έχω στα χέρια μου το LeEco LETV LE MAX 2 Ultrasonic Touch 4gb ram. Και φυσικά τα σπάει και αυτό.

 

ΥΓ. Και η δύο οι μπαταρίες δεν έχουν παθει Τπτ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει λινκ για να αγοράσω μπαταρία για το τηλ μας; το έχω ένα χρόνο και αρχίζει να αδειάζει όλο και πιο σύντομα.δε με πειράζει να είναι η γνήσια ή όχι απλά να είναι δοκιμασμένη.περιμένω τα λινκ σας.ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες ότι δεν θα ξαναπάρεις Jiayu.

Η Jiayu είναι ευρωπαϊκή εταιρία πλέον, καθώς οι Jiayu Ισπανίας και Γερμανίας συνεταιρίστηκαν και την πήραν από την CKY. Μία από τις αλλαγές που εφάρμοσαν είναι η κατασκευή των μελλοντικών συσκευών από κάποιον μεγάλο ODM (ίσως την Foxconn;), όπως κάνουν όλες οι σοβαρές εταιρίες.

Ωπ! Τι (καλά) νέα είναι αυτά; Έχεις κανένα link να δούμε λεπτομέρειες...;

 

Και γενικά, σε βλέπω πάντα ιδιαίτερα καλά ενημερωμένο και θέλω καιρό τώρα να ρωτήσω για κανένα καλό site για πληροφόρηση (κάτι gizchina και τέτοια που κοιτάζω εγώ είναι ΓΤΠ - Για Τα Πανηγύρια... :D)

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε νέα για κάνα δεκαπύρηνο τίποτα? Πρέπει να δώσω το S3 μου στην γυναίκα όπου νάναι και δεν θέλω να πάρω κινεζοβλακείες χωρίς 800άρα μπάντα και onboard μπαταρίες, no SD slot και τέτοια χαζά, που κάνουν οι ντεμέκ μεγάλες Xiaomi, Meizu και λοιπές Eco μέκο και το κακό συναπάντημα...
Link to comment
Share on other sites

Ωπ! Τι (καλά) νέα είναι αυτά; Έχεις κανένα link να δούμε λεπτομέρειες...;

 

Και γενικά, σε βλέπω πάντα ιδιαίτερα καλά ενημερωμένο και θέλω καιρό τώρα να ρωτήσω για κανένα καλό site για πληροφόρηση (κάτι gizchina και τέτοια που κοιτάζω εγώ είναι ΓΤΠ - Για Τα Πανηγύρια... :D)

Δεν ξέρω αν είναι καλά. Αν δεν θα κυκλοφορούν στην αγορά της Κίνας, οι τιμές δεν θα είναι πια προσιτές. Ελπίζω να μην γίνουν σαν την Wico ή την Archos, αλλά δεν το βλέπω πιθανό.

 

Παρακολουθώ τις σελίδες των Jiayu Espana και Jiayu Deutschland στο facebook.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι καλά. Αν δεν θα κυκλοφορούν στην αγορά της Κίνας, οι τιμές δεν θα είναι πια προσιτές. Ελπίζω να μην γίνουν σαν την Wico ή την Archos, αλλά δεν το βλέπω πιθανό.

 

Παρακολουθώ τις σελίδες των Jiayu Espana και Jiayu Deutschland στο facebook.

Ναι, έχεις απόλυτο δίκιο...

Για να δούμε τι θα γίνει και με τη Jiayu...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1+ μισό χρόνο που έχω το κινητό λέω να αλλάξω την rom και να βάλω την rc4. Επειδή όμως έχει πολλές σελίδες το νήμα μπορείτε να με βοηθήσετε και να μου πείτε τι ακριβώς κάνω γιατί δεν έχω ξανά αλλάξει. Τώρα το κινητό φοράει αυτήν s3s 20150204-164258
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την RC4 και δες στην πρώτη σελίδα του νήματος τις οδηγίες του gorillaz_gr (ROM update με spflash tool)

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε νέα για κάνα δεκαπύρηνο τίποτα? Πρέπει να δώσω το S3 μου στην γυναίκα όπου νάναι και δεν θέλω να πάρω κινεζοβλακείες χωρίς 800άρα μπάντα και onboard μπαταρίες, no SD slot και τέτοια χαζά, που κάνουν οι ντεμέκ μεγάλες Xiaomi, Meizu και λοιπές Eco μέκο και το κακό συναπάντημα...

 

σωστος ο παιχτης, δε βρισκω με τιποτα αντικαταστατη του Jiayu S3, ισως το leEco max 2 (x820), αν και απ οσα ακουω, μονο στο antutu score πλεονεκτει

Edited by tacolla
Link to comment
Share on other sites

Έχω είχα το Jiayu S3 advanced 3gb ram και πηγα στο leEco max 2 (x820) φουλ network πιάνω φουλ 4g ακόμα και στο σπίτι μου μέσα. Και φυσικά όπου και να πάω.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή cyta4u και έχω το εξής πρόβλημα μόνο στη συσκευή μας.Όταν είμαι σε wifi η υπηρεσία είναι διαθέσιμη.Όταν όμως είμαι με δεδομένα απενεργοποιείται.μίλησα με το τεχνικό τμήμα και μου είπαν να το δοκιμάσω σε άλλη συσκευή και συνδεόταν κανονικά και με wifi και με δεδομένα.άρα είναι κάτι στη συσκευή μου που δεν το αφήνει να λειτουργήσει.έχει κάποιος από εσάς περασμένη την εφαρμογή στη συσκευή μας να μου πει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω;

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή cyta4u και έχω το εξής πρόβλημα μόνο στη συσκευή μας.Όταν είμαι σε wifi η υπηρεσία είναι διαθέσιμη.Όταν όμως είμαι με δεδομένα απενεργοποιείται.μίλησα με το τεχνικό τμήμα και μου είπαν να το δοκιμάσω σε άλλη συσκευή και συνδεόταν κανονικά και με wifi και με δεδομένα.άρα είναι κάτι στη συσκευή μου που δεν το αφήνει να λειτουργήσει.έχει κάποιος από εσάς περασμένη την εφαρμογή στη συσκευή μας να μου πει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω;

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου

Η άλλη συσκευή που χρησιμοποίησες για σύνδεση δεδομένων, έχει την ίδια εταιρεία κινητής που έχει το JiaYu S3 σου;

 

Στάλθηκε από το s3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι έβαλα την ίδια κάρτα.την πήρα από το jy-s3 μου και και την έβαλα σε ένα Samsung s3

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καμια ρομ για marshmallow που την εχετε δοκιμασει ?

"ψήνονται" ακόμα. Αναμονή γιατί οι προγραμματιστές λένε θα κάνουν πάταγο!

 

Στάλθηκε από το s3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...