Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Jiayu S3

http://www.jiayu-store.com/media/catalog/product/cache/1//9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/j/i/jiayu_s3_2.jpg

 

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • Dimensions: 75.5 x 152 x 8.9 mm
  • Weight: 189 g
  • SoC: MediaTek MT6752
  • CPU: ARM Cortex-A53, 1700 MHz, Cores: 8
  • GPU: ARM Mali-760 MP2, 700 MHz, Cores: 2
  • RAM: 2 GB, 3 GB, 800 MHz
  • Storage: 16 GB
  • Memory cards: microSD, microSDHC, microSDXC
  • Display: 5.5 in, IPS, 1080 x 1920 pixels, 24 bit
  • Battery: 3000 mAh, Li-Ion
  • OS: Android 4.4.2 KitKat
  • Camera: 4160 x 3120 pixels, 1920 x 1080 pixels, 30 fps
  • SIM card: Micro-SIM
  • Wi-Fi: b, g, n, ac, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct
  • USB: 2.0, Micro USB
  • Bluetooth: 4.0
  • Positioning: GPS, A-GPS, GLONASS

 

Χρήσιμα:

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα για φίλο. Δεν έχω χρόνο ούτε να το ανάψω τώρα. Προς βράδυ ή αύριο θα postαρω νεότερα καθώς θέλω να κάτσω να του βάλω και gapps να το παραδώσω έτοιμο στον νόμιμο κάτοχο. Από αίσθηση στο χέρι είναι πολύ ωραίο (σβηστο μέχρι τώρα) το μόνο που μου φάνηκε άσχημο είναι το φλας, είναι σαν κακό φτιαγμένο ειναι 1 χιλιοστο μέσα από το καπάκι. Κατά τα άλλα πολύ στιβαρό.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα για φίλο. Δεν έχω χρόνο ούτε να το ανάψω τώρα. Προς βράδυ ή αύριο θα postαρω νεότερα καθώς θέλω να κάτσω να του βάλω και gapps να το παραδώσω έτοιμο στον νόμιμο κάτοχο. Από αίσθηση στο χέρι είναι πολύ ωραίο (σβηστο μέχρι τώρα) το μόνο που μου φάνηκε άσχημο είναι το φλας, είναι σαν κακό φτιαγμένο ειναι 1 χιλιοστο μέσα από το καπάκι. Κατά τα άλλα πολύ στιβαρό.

 

 

άντε περιμένουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι αν έχει γίνει καμιά σχετική αναφορά σε προηγούμενες σελίδες...

Στο

, γύρω στο 6'10", λέει ότι η εσωτερική μνήμη δεν είναι partitioned, οπότε μπορεί να χρησιμοποιηθεί ελεύθερα για εγκατάσταση εφαρμογών.

 

Έχω την εντύπωση ότι κάπου σε προηγούμενες σελίδες είχε συζητηθεί ότι (σε κάποιο πρώιμο βίντεο, προφανώς) η μνήμη φαινόταν partitioned (σε διακριτό χώρο για εφαρμογές και χώρο για storage) - αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι σχετικό, ψάχνοντας το thread προς τα πίσω.

Τα μπερδεύω με... καμιά άλλη συσκευή (και thread) άραγε...;

Πάντως και να συνέβαινε με κάποια πρώιμη ROM, φαίνεται να μη συμβαίνει πλέον - άρα... καλά νέα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα όπως το φαντάστηκα, google applications (?)

Και πως τα εγκαθιστούμε ρε παιδιά, χριάζομαι οπωσδηποτε το playstore στην συσκευή , ελπιζω να βρούμε τρόπο.

Κατεβασε απο το ιντερνετ την εφαρμογη aptoide ειναι σαν playstore και μεσα απο αυτο δοκιμασε να κατεβασεις το playstore υπαρχει εκει ισως πετυχει.πρωτα ομως πανε στις ρυθμισεις -ασφαλεια και τικαρε το αγνωστες πηγες .

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω προσφορά στο myefox.es το 2gb στα 159€ που είναι πιο χαμηλά και από την αρχική τιμή του Vickmall πριν 1.5 μήνα.

Βέβαια δεν έχει μεταφορικά μέσα και δεν έχει και στοκ.

 

Ε τότε πως ειναι φθηνότερο?! Νομιζω χρεώνει 12.90 μεταφορικα

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε απο το ιντερνετ την εφαρμογη aptoide ειναι σαν playstore και μεσα απο αυτο δοκιμασε να κατεβασεις το playstore υπαρχει εκει ισως πετυχει.πρωτα ομως πανε στις ρυθμισεις -ασφαλεια και τικαρε το αγνωστες πηγες .

 

Το δοκίμασα δεν δουλεύει. Θέλει το Google framework. Κατεβάζω τώρα τη ρομ και θα δείξει. Θετικά, ΠΟΛΎ γρήγορο, συνδέθηκε στο WiFi instant, ούτε δύο δευτερόλεπτα,wifi δείχνει καλύτερο σήμα και απτο laptop. Ωραία η οθόνη αν και θα μπορούσε να είναι ποιο φωτεινή. Αρνητικά, κάμερα στο μέτριο, τα ηχεία χαμηλά και σπάει ο ήχος, απογοήτευση... Τρώει πολύ Ram με το τίποτα. Άδειο τελείως μετά από λίγη ώρα αναμενο αφήνει 800 mb ελεύθερα. Έχει μεγάλα περιθώρια βελτίωσης... Μόλις βάλω τη rom που κατεβαίνει θα αναφέρω αν δω διαφορά σε αυτά που είπα

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα δεν δουλεύει. Θέλει το Google framework. Κατεβάζω τώρα τη ρομ και θα δείξει. Θετικά, ΠΟΛΎ γρήγορο, συνδέθηκε στο WiFi instant, ούτε δύο δευτερόλεπτα,wifi δείχνει καλύτερο σήμα και απτο laptop. Ωραία η οθόνη αν και θα μπορούσε να είναι ποιο φωτεινή. Αρνητικά, κάμερα στο μέτριο, τα ηχεία χαμηλά και σπάει ο ήχος, απογοήτευση... Τρώει πολύ Ram με το τίποτα. Άδειο τελείως μετά από λίγη ώρα αναμενο αφήνει 800 mb ελεύθερα. Έχει μεγάλα περιθώρια βελτίωσης... Μόλις βάλω τη rom που κατεβαίνει θα αναφέρω αν δω διαφορά σε αυτά που είπα

800mb free είναι μια χαρά.

Και 500mb free είναι μια χαρά. Πού το είδες το περίεργο.

 

Όσο για τα gapps, αν έχεις custom recovery, φλάσαρε αυτό το αρχείο

https://www.androidfilehost.com/?fid=23311191640114013

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Sam28 απο που το παραγγειλες και ποτε? στο έστειλαν απλό ή με dhl? το gps το δοκίμασες?

Ποιοτητα κλήσης? πως σε ακούν , ακούς? ζεστενεται ?

 

Αυτο με τον ήχο εξήγησε το λίγο , τι ακριβώς κανει? την καμερα πως και μετρια, με τι την συγκρίνεις? υποτίθεται η καμερα ειναι απο τα δυνατά του σημεία.

 

Σε πόση ωρα φορτίζει?

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Sam28 απο που το παραγγειλες και ποτε? στο έστειλαν απλό ή με dhl? το gps το δοκίμασες?

Ποιοτητα κλήσης? πως σε ακούν , ακούς? ζεστενεται ?

 

Αυτο με τον ήχο εξήγησε το λίγο , τι ακριβώς κανει? την καμερα πως και μετρια, με τι την συγκρίνεις? υποτίθεται η καμερα ειναι απο τα δυνατά του σημεία.

 

Σε πόση ωρα φορτίζει?

Όπα ήρεμα, :P GPS δε δοκίμασα, κλήση δεν θα δοκιμάσω ούτε σιμ δε θα βάλω, δεν είναι δικό μου ούτε έχω όρεξη. Δεν έχει ζεσταθει, δεν το έχω φορτίσει ακόμα, ο ήχος όταν λέω ενωω μεγάφωνο, σορυ δεν το ξεκαθαρισα, μάπα τα δίπλα ηχεία. Σπάει το μπάσο αυτό το χρατσ χρατσ και ούτε είναι δυνατά. Τη κάμερα με το mx4 μου τη συγκρίνω αλλά προσπαθώ να είμαι αντικειμενικος, το thl t11 που είχα έβγαζε νομίζω καλύτερες... Το δυνατό σημείο που βλέπω είναι το WiFi που ξεφτιλιζει κόσμο. :P

Link to comment
Share on other sites

Όπα ήρεμα, :P GPS δε δοκίμασα, κλήση δεν θα δοκιμάσω ούτε σιμ δε θα βάλω, δεν είναι δικό μου ούτε έχω όρεξη. Δεν έχει ζεσταθει, δεν το έχω φορτίσει ακόμα, ο ήχος όταν λέω ενωω μεγάφωνο, σορυ δεν το ξεκαθαρισα, μάπα τα δίπλα ηχεία. Σπάει το μπάσο αυτό το χρατσ χρατσ και ούτε είναι δυνατά. Τη κάμερα με το mx4 μου τη συγκρίνω αλλά προσπαθώ να είμαι αντικειμενικος, το thl t11 που είχα έβγαζε νομίζω καλύτερες... Το δυνατό σημείο που βλέπω είναι το WiFi που ξεφτιλιζει κόσμο. :P

 

Ευχαριστώ! Πες αν θες και απο που το πήρες και πως σου ηρθε, γιατι ηρθε αρκετα νωρίτερα απο καθε αλλο!

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα δεν δουλεύει. Θέλει το Google framework. Κατεβάζω τώρα τη ρομ και θα δείξει. Θετικά, ΠΟΛΎ γρήγορο, συνδέθηκε στο WiFi instant, ούτε δύο δευτερόλεπτα,wifi δείχνει καλύτερο σήμα και απτο laptop. Ωραία η οθόνη αν και θα μπορούσε να είναι ποιο φωτεινή. Αρνητικά, κάμερα στο μέτριο, τα ηχεία χαμηλά και σπάει ο ήχος, απογοήτευση... Τρώει πολύ Ram με το τίποτα. Άδειο τελείως μετά από λίγη ώρα αναμενο αφήνει 800 mb ελεύθερα. Έχει μεγάλα περιθώρια βελτίωσης... Μόλις βάλω τη rom που κατεβαίνει θα αναφέρω αν δω διαφορά σε αυτά που είπα

Για τον ηχο μεσα απο την εφαρμογη mobileuncle tools μπορεις να τον δυναμωσεις

Link to comment
Share on other sites

Τα 800mb ελεύθερη μνήμη είναι πολύ καλά.

 

Πολύ καλά άδειο? Ούτε Google framework ούτε Facebook ούτε ΤΊΠΟΤΑ και μένουν 800......

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά άδειο? Ούτε Google framework ούτε Facebook ούτε ΤΊΠΟΤΑ και μένουν 800......

 

Πολυ βαρια ρομ....τυφλα να χουνε οι miui.Τελικα καταφερες εκανες την αναβαθμιση με την ρομ που λενε οτι εχει και playstore μεσα?Ειδες τιποτα καλυτερο?Σε ενα Ιταλικο φορουμ λενε οτι σε καποιους εμφανηστικε σημερα ΟΤΑ update.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ βαρια ρομ....τυφλα να χουνε οι miui.Τελικα καταφερες εκανες την αναβαθμιση με την ρομ που λενε οτι εχει και playstore μεσα?Ειδες τιποτα καλυτερο?Σε ενα Ιταλικο φορουμ λενε οτι σε καποιους εμφανηστικε σημερα ΟΤΑ update.

 

Το update ήρθε gapps δεν είχε. Θα φτιάξει το πράγμα. Δε μου δουλεύει το flashtools ρε γ@#το....!εβαλα τους drivers του 65χχ αλλά δεν... Δε βρίσκω για 67χχ τώρα. Παλιά στο t11 τους είχα βάλει και όλα ρολόι. Όλα και όλα το κινητο παιδιά φυσάει προβλήματα που λύνονται έχει. Εκτός από το μεγάφωνο που δε νομίζω να φτιάξει η ποιότητα :/

Link to comment
Share on other sites

Και 500 να αφήνει ελεύθερα άμα δε λαγκαρει μην το φοβάσαι. Πιο πολύ ψυχολογικό είναι το θέμα
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Η RAM έστρωσε τελικά. Δεν με αγχωνε. 1,1 περίπου έχει τώρα free μετά από restart. Τα gapps με αγχωνουν. Κανείς καμία ιδέα? Root έχω, custom recovery δεν βρήκα, και τα flashtools δε δουλεύουν μάλλον λόγο παλιών driver.

Edit νομίζω έβγαλα μια άκρη αλλά νυσταζω τώρα. Δεν είχα δει xda και το Google όταν googlerna για drivers η custom recovery δε βοηθούσε

Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

Η RAM έστρωσε τελικά. Δεν με αγχωνε. 1,1 περίπου έχει τώρα free μετά από restart. Τα gapps με αγχωνουν. Κανείς καμία ιδέα? Root έχω, custom recovery δεν βρήκα, και τα flashtools δε δουλεύουν μάλλον λόγο παλιών driver.

Edit νομίζω έβγαλα μια άκρη αλλά νυσταζω τώρα. Δεν είχα δει xda και το Google όταν googlerna για drivers η custom recovery δε βοηθούσε

 

Με το app jiayu.es μήπως μπορείς να κανεις κάτι?εχω κατεβάσει ενα cam νομίζω όμως θέλει flashtools για να μπει.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω ακριβως το ιδιο προβλημα και δεν γνωριζω και πολλα,πως κατεβαζεις την rom ακριβως?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν μπορει καποιος να ασχοληθει ας μιλησει μαζι μου σας παρακαλω ,ειναι καλο κινητακι και ειναι κριμα δεν μπορς να λειτουργησω app και ο κινεζος μου ειπε κατι για SnapPea

Link to comment
Share on other sites

Στο jiayu.es έχει τους drivers και την Official rom. http://www.jiayu.es/software.php?soft&jiayu=S3B Δεν ξέρω αν έχει gapps.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Η RAM έστρωσε τελικά. Δεν με αγχωνε. 1,1 περίπου έχει τώρα free μετά από restart. Τα gapps με αγχωνουν. Κανείς καμία ιδέα? Root έχω, custom recovery δεν βρήκα, και τα flashtools δε δουλεύουν μάλλον λόγο παλιών driver.

Edit νομίζω έβγαλα μια άκρη αλλά νυσταζω τώρα. Δεν είχα δει xda και το Google όταν googlerna για drivers η custom recovery δε βοηθούσε

Κατέβασε και πέρνα μόνος σου εφόσον έχεις ροοτ, τα παρακάτω αρχεία στο system/priv-app

  • GoogleServicesFramework.apk
  • Google Play Store 5.1.11.apk

Μετά κάνε install μόνο το Play Store και λογικά θα ζητήσει να περάσεις το google account σου.

Τα υπόλοιπα τα κατεβάζεις μετά μέσω store.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε και πέρνα μόνος σου εφόσον έχεις ροοτ, τα παρακάτω αρχεία στο system/priv-app

  • GoogleServicesFramework.apk
  • Google Play Store 5.1.11.apk

Μετά κάνε install μόνο το Play Store και λογικά θα ζητήσει να περάσεις το google account σου.

Τα υπόλοιπα τα κατεβάζεις μετά μέσω store.

Το δοκίμασα αυτό δεν δουλεύει, πέρασα όμως με αυτό το τρόπο παρόμοια τα gapps αλλά ήταν όλα αρχεία του 12-13 και ας έβαλα το τελευταίο playstore ΔΟΥΛΕΥΕ αλλά ήταν άσχημο... Δεν μου κάνει για λύση... Και το χειρότερο δεν έκανε τίποτα update... ΑΝ βρω καινούργια apk θα δουλέψει νομίζω αλλά και πάλι δεν νομίζω να αναβαθμιζονται τα gapps μόνα τους.

Link to comment
Share on other sites

 

JIAYU S3 4G Android 4.4 Phone flashing Europe Version Firmware ROM with Gapps Google play store

 

Το βρήκα δεν ξερω ποσο βοηθα

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αυτό δεν δουλεύει, πέρασα όμως με αυτό το τρόπο παρόμοια τα gapps αλλά ήταν όλα αρχεία του 12-13 και ας έβαλα το τελευταίο playstore ΔΟΥΛΕΥΕ αλλά ήταν άσχημο... Δεν μου κάνει για λύση... Και το χειρότερο δεν έκανε τίποτα update... ΑΝ βρω καινούργια apk θα δουλέψει νομίζω αλλά και πάλι δεν νομίζω να αναβαθμιζονται τα gapps μόνα τους.

Μια χαρά αναβαθμίζονται μόνα τους.

Δεν καταλαβαίνω τι λες ότι δούλευε το Playstore αλλά ήταν άσχημο. Ή δουλεύει ή δεν δουλεύει.

Βάζε και κανένα screenshot για να έχουμε εικόνα του τι βλέπεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...