Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω πηρα ενα doogee 65€ και δουλευει αψογα, οχι το s3 με 160.

 

αν με 100 ευρω λιγοτερο πηρες τις προδιαγραφες του s3 με το doogee που λες εισαι πρωτος!!

αν ομως ειναι εμφανως κατωτερο σε specs και απλως σαν αντιπαραβολη εχουμε οτι παιζει απροβληματιστα τοτε συγκρινουμε ανομια πραγματα. Και εγω πηρα στην μανα μου ενα κινητο με 40 ευρω και δουλευει ρολοι ! τι σημαινει αυτο?

 

εγω οταν λεω οτι το s3 ανταγωνίζεται κινητα τριπλασιας τιμης αναφερομαι σε κινητα αναλογων προδιαγραφων στα οποια το s3 εχει αναλογα καλη εμπειρια χρησης.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρωτόκολο χρησιμοποιειται από την συσκευή ,

CTIA ή OMTP ;

για να γνωρίζουμε τι τύπο ακουστικών hands free να αγορασουμε.

Σκέφτομαι για τα Χiaomi Pistons V2.

Link to comment
Share on other sites

αν με 100 ευρω λιγοτερο πηρες τις προδιαγραφες του s3 με το doogee που λες εισαι πρωτος!!

αν ομως ειναι εμφανως κατωτερο σε specs και απλως σαν αντιπαραβολη εχουμε οτι παιζει απροβληματιστα τοτε συγκρινουμε ανομια πραγματα. Και εγω πηρα στην μανα μου ενα κινητο με 40 ευρω και δουλευει ρολοι ! τι σημαινει αυτο?

 

εγω οταν λεω οτι το s3 ανταγωνίζεται κινητα τριπλασιας τιμης αναφερομαι σε κινητα αναλογων προδιαγραφων στα οποια το s3 εχει αναλογα καλη εμπειρια χρησης.

Αναφερθηκα στο προβλημα της μπαταριας και εννοουσα οτι ενα κατωτερο σε σπεκς τηλεφωνο (γιαυτο και φθηνοτερο) δεν εχει προβληματικη ρομ ενω το s3 απ, οτι διαβαζω εχει θεμα και ΘΑ φτιαχτει με μια μελλοντικη αναβαθμιση.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Είναι απο τις πρωτες υλοποιήσεις του 6752, οποτε για τα 200$ του, του οτι πιάνει επιδόσεις ναυαρχιδων των κορυφαίων εταιριων και δεδομένου οτι είμαστε οι πρωτοι που θα το παρουμε, είμαστε συνειδητοποιημενοι οτι θα υποστουμε και λίγο beta testing στην πορεία. Αν εσύ δεν είσαι, πάρε doogee απροβληματιστο και ξαναελα σε 3 μηνες...

 

Κοινώς μην μας τα κάνετε τσουρέκια με τις λεπτομέρειες, κινεζική ferrari θα παρουμε στο ενα τρίτο της κανονικής, ΝΑ κι αν καιει παραπανω απο hyundai i30, ΝΑ κι αν δεν καίει...

Link to comment
Share on other sites

Αναφερθηκα στο προβλημα της μπαταριας και εννοουσα οτι ενα κατωτερο σε σπεκς τηλεφωνο (γιαυτο και φθηνοτερο) δεν εχει προβληματικη ρομ ενω το s3 απ, οτι διαβαζω εχει θεμα και ΘΑ φτιαχτει με μια μελλοντικη αναβαθμιση.

 

εδω πληρωνεις 600-700 και υπαρχουν τρύπες στις ρομ και εσυ στο s3 των 160 κόλλησες? μείνε στο κινητό σου το απροβλημάτιστο με τα 60 ευρω και ασε τα αλλα κορόιδα να παιδεύονται....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα παρακαλέσω να μην ξεφεύγουμε, εδώ συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο. Ας επανέλθουμε...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να μην ξεφεύγουμε, εδώ συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο. Ας επανέλθουμε...

Ναι αλλά και εσείς όταν σβήνετε post να έχετε την ευγένεια να ενημερώνετε τους χρήστες τους γιατί το κάνατε.

Αυτό λέγεται σεβασμός και πρέπει να υπάρχει και από τις 2 πλευρές.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρωτόκολο χρησιμοποιειται από την συσκευή ,

CTIA ή OMTP ;

για να γνωρίζουμε τι τύπο ακουστικών hands free να αγορασουμε.

Σκέφτομαι για τα Χiaomi Pistons V2.

 

Επειδη τα βλεπω πολυ καλα τα xiaomi υπαρχει περίπτωση να μην παίζουν με το s3? αν και νομίζω όπως και να είναι με ενα ανταπτορακι κανεις δουλεια , αλλα εξτρα καλώδιο , εξάρτημα πιο πολλες ενώσεις και μαλλον πιθανότερο να εχεις χρατς χρουτς...

Link to comment
Share on other sites

εδω πληρωνεις 600-700 και υπαρχουν τρύπες στις ρομ και εσυ στο s3 των 160 κόλλησες? μείνε στο κινητό σου το απροβλημάτιστο με τα 60 ευρω και ασε τα αλλα κορόιδα να παιδεύονται....

Aυτο εκανα...

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά διότι δεν γνωρίζω. Το κινητό το αγόρασε φίλος μου για μένα απο Κίνα ( ο φίλος μου μένει εκεί) και θα μου το στειλει σε λιγες μέρες. Δεν έχει google play. Πως θα το περασω; Απο Needrom θα δουλεύει; ή μήπως ειναι αλλη εκδοση (κινέζικη) και θέλει κάτι άλλο; δηλαδή θα κατεβασω απλα το αρχείο απο needrom και θα κάνω τη διαδικασία όπως περιγράφεται ή θα πρεπει να κάνω και κάτι άλλο;

Πόσο σου το αγόρασε ο φίλος σου από Κίνα, επιτόπου? Πόση διαφορά έχει από την τιμή που παίρνουμε εμείς που το παραγγέλνουμε από μακριά?:worry::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σου το αγόρασε ο φίλος σου από Κίνα, επιτόπου? Πόση διαφορά έχει από την τιμή που παίρνουμε εμείς που το παραγγέλνουμε από μακριά?:worry::wacko:

140 euros. Επιτόπου ναι.

Link to comment
Share on other sites

κλείνουν 13/2?? για πόσο?

 

μέχρι 24/2. Κάθε χρόνο γίνεται αυτό στην Κίνα

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την εριξα την παραγγελια. ... Θα μου τη στείλουν πριν της 13-2 που κλείνουν? Αυτο δεν κατάλαβα...

 

Λογικά θα προλάβουν. Γιατί διάλεξες το vickmall?

Link to comment
Share on other sites

γιατι εχω ακούσει ότι είναι το καλύτερο-πιο εξυπηρετικο-πιο γρηγορο και πιο ασφαλες σαιτ...

 

αν και ηταν κατατι 7 ευρώ πιο ακριβό απο κατι άλλα σαιτ.....πήγα σε αυτο...μαζι με την paypal μου βγηκε 184 ευρώ. αλλά είπαν θα μου κάνουν δώρα τα πάντα.... απλά δεν έχει ακομα flip case που ήθελα , αλλά μόνο σιλικονούχα...

 

με αυτά τα λεφτά .....για αυτο το κινητο......με δώρα πλήρες πακέτο....ρουταριμενο και με play store περασμένο????

 

λέει....

 

ακύρωσα το ulefone be pro που το είχα αγοράσει 139....έδωσα άλλα 45.....αλλά πιστεύω καλύτερα έτσι....η jiayu είναι πιο εμπιστη εταιρεία.... και το s3 ειναι το πιο καυτο κινητό αυτήν την στιγμη στην κινέζικη αγορά.....με τόσα specs και σε αυτήν την τιμή....και το πηρα και απο το πιο εμπιστο σαιτ...

Edited by geostamp
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρωτόκολο χρησιμοποιειται από την συσκευή ,

CTIA ή OMTP ;

για να γνωρίζουμε τι τύπο ακουστικών hands free να αγορασουμε.

Σκέφτομαι για τα Χiaomi Pistons V2.

 

Δεν ξέρω για το S3 πάντως στο G2F συνεργάζονται άριστα. Πολύ καλή απόδοση σαν ακουστικά στις κλήσεις, ενώ στην αναπαραγωγή μουσικής το μονό κουμπί λειτουργεί ως pause/play ενώ τα διπλά κουμπιά για εναλλαγή κομματιών.

Πολύ καλά hands free με τέλεια εφαρμογή στην υποδοχή.

Link to comment
Share on other sites

γιατι εχω ακούσει ότι είναι το καλύτερο-πιο εξυπηρετικο-πιο γρηγορο και πιο ασφαλες σαιτ...

 

αν και ηταν κατατι 7 ευρώ πιο ακριβό απο κατι άλλα σαιτ.....πήγα σε αυτο...μαζι με την paypal μου βγηκε 184 ευρώ. αλλά είπαν θα μου κάνουν δώρα τα πάντα.... απλά δεν έχει ακομα flip case που ήθελα , αλλά μόνο σιλικονούχα...

 

με αυτά τα λεφτά .....για αυτο το κινητο......με δώρα πλήρες πακέτο....ρουταριμενο και με play store περασμένο????

 

λέει....

 

ακύρωσα το ulefone be pro που το είχα αγοράσει 139....έδωσα άλλα 45.....αλλά πιστεύω καλύτερα έτσι....η jiayu είναι πιο εμπιστη εταιρεία.... και το s3 ειναι το πιο καυτο κινητό αυτήν την στιγμη στην κινέζικη αγορά.....με τόσα specs και σε αυτήν την τιμή....και το πηρα και απο το πιο εμπιστο σαιτ...

Τα 200$ αντιστοιχούν σε 177€.

Πώς έφτασες τα 184;

Και τι δώρα σου έκαναν ακριβώς;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τα 200$ αντιστοιχούν σε 177€.

Πώς έφτασες τα 184;

Και τι δώρα σου έκαναν ακριβώς;

 

JIAYU S3 4G FDD LTE MTK6752 Octa Core 1.7 GHz Android 4.4 Smartphone 2GB Ram 16GB Rom 5.5 Inch FHD Gorilla Glass Screen Black

Item# 佳域S3 2GB/16GB $199.99 USD 1 $199.99 USD

Subtotal $199.99 USD

Total $199.99 USD

Payment $199.99 USD

Charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL *VICKMALL01"

Payment sent to vickmall01@gmail.com

From amount €184.34 EUR

To amount $199.99 USD

Exchange rate: 1 EUR = 1.08494 US

 

απο 170 ευρω εφθασα στα 184 με paypal....τωρα πως γινεται αυτο ....μη με ρωτας....κατι με την ισοτιμια λενε τα παιδια εδω μέσα... :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

hands free , car charger , screen protector , silicone case ....

τους ζητησα κουπονι σαν πρωτη εγγραφη αλλα δεν γινοταν.....και αντι για κουπονι με δώσανε επιπλεον 2 δωρακια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω ομως μια θηκη flip book case για το huawei g750 που ειναι και αυτο 5,5'.....λέτε να ταιριάζει???

Link to comment
Share on other sites

Είναι απο τις πρωτες υλοποιήσεις του 6752, οποτε για τα 200$ του, του οτι πιάνει επιδόσεις ναυαρχιδων των κορυφαίων εταιριων και δεδομένου οτι είμαστε οι πρωτοι που θα το παρουμε, είμαστε συνειδητοποιημενοι οτι θα υποστουμε και λίγο beta testing στην πορεία. Αν εσύ δεν είσαι, πάρε doogee απροβληματιστο και ξαναελα σε 3 μηνες...

 

Κοινώς μην μας τα κάνετε τσουρέκια με τις λεπτομέρειες, κινεζική ferrari θα παρουμε στο ενα τρίτο της κανονικής, ΝΑ κι αν καιει παραπανω απο hyundai i30, ΝΑ κι αν δεν καίει...

 

Άμα έχεις παλαμάρι, τι τη θέλεις τη Ferrari :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το καλυτερο deal το εκαναν οσοι προπαρηγγειλαν το κινητο στα 160€. Η τρέχουσα ισοτιμία πραγματικά σκοτώνει... Βεβαια δεν ξέρω αν θα έρθουν με root και Google play η θα πρεπει να τα περάσουμε εμείς. Προσεχώς θα μάθουμε!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! Σκέφτομαι να το παραγγείλω το τηλέφωνο. Συγκεκριμένα το advanced (3GB RAM). Γιατί δεν βλέπω καμία αναφορά για αυτή την έκδοση στο τόπικ; Δεν έχει σταλεί ακόμα σε κανένα; Απλά δεν βρίσκω λόγο να μην πάει κάποιος στην advanced έκδοση για 25 ευρώ διαφορά!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το καλυτερο deal το εκαναν οσοι προπαρηγγειλαν το κινητο στα 160€. Η τρέχουσα ισοτιμία πραγματικά σκοτώνει... Βεβαια δεν ξέρω αν θα έρθουν με root και Google play η θα πρεπει να τα περάσουμε εμείς. Προσεχώς θα μάθουμε!

 

Xαίρομαι που είμαι ένας από αυτούς, 18/1 όμως μου έφυγαν 160ευρωπουλα και ακόμη τίποτα, 24/1 Despatched to overseas (Country code: GR) .

Βέβαια θα έχουμε και το ζόρι του root και εγκατάσταση των Google Applications. Πάντα κατι κερδίζεις και κάτι χάνεις. Τώρα υπάρχει και η επιλογή του Meizu M1 Note...

 

Τελικά λέω να παραγγείλω τα Pistons, αφου ταιριάζουν στο Jiayu G2 θα κάνει και στο S3.

Link to comment
Share on other sites

αν το εχεις παρει απο vickmall (πιθανον και απο αλλους) πηγαινει μαζι με το κινητο. Παντως η αποκριση του κινητου ειναι πραγματικα εντυπωσιακη! μηδενικο λαγκαρισμα ξεφτυλιζει χαλαρα επωνυμες ναυαρχιδες!!!

 

Ο ρωσος παντως σε παρουσιαση 10 λεπτων εδειξε όσα εχουν δειξει ολα τα αλλα βιντεο μαζι τοσο καιρο!! πιστευω πλεον οσοι μιλουσαν για το γνωστο θεμα του gps στα jiayu θα πρεπει να μην ξανανοιξουν θεμα . Το s3 είναι αψογο και σε αυτο τον τομεα!!!

 

minideal..θα ριξω φλασαρισματα με βλεπω.

 

καλα ναι ειδα Minideal 209 το μειζου..πια κοντα το s3..

οσο κιαν αγαπαμε jiayu, μειζου θα παιρνα..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...