Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορουμε να εχουμε περισσοτερες πληροφοριες για την καμερα την πισω και τη μπροσινη?(σε τι αναλυση γινεται η εγγραφη βιντεο,fps)
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να εχουμε περισσοτερες πληροφοριες για την καμερα την πισω και τη μπροσινη?(σε τι αναλυση γινεται η εγγραφη βιντεο,fps)

 

χλωμο το βλεπω για την ώρα, μεχρι να παραλαβει αρκετος κοσμος. Ο φίλος που το πήρε δεν ειναι για τον εαυτο του και δεν ασχολεται με πολλα πλην της τοποθετησης google apps από οτι καταλαβα. Και εγω έκανα διαφορες ερωτησεις αλλα δεν πηρα απαντησεις...

Link to comment
Share on other sites

χλωμο το βλεπω για την ώρα, μεχρι να παραλαβει αρκετος κοσμος. Ο φίλος που το πήρε δεν ειναι για τον εαυτο του και δεν ασχολεται με πολλα πλην της τοποθετησης google apps από οτι καταλαβα. Και εγω έκανα διαφορες ερωτησεις αλλα δεν πηρα απαντησεις...

Sorry ρε παιδιά. Πετάω. αεροδρόμιο είμαι και εχτές που παρέλαβα έδινα μάθημα 3 για πτυχίο έχω να μην περάσω για να βγάζω βίντεο? Και πολύ ασχολήθηκα δεδομένης της κατάστασης. Από βράδυ που θα φτάσω στο σπίτι μου και στο pc μου περισσότερα. Και όταν σου λέω πως δεν κάνουν update τα gapps όπως τα έβαλα δεν κάνουν. Πολύ παλιά άσχημη έκδοση που είναι με μικρή ανάλυση και ακόμα και το playstore που έβαλα το τελευταίο είναι με λίστες όπως ήταν πριν δύο χρόνια, περαστικε και ένα Gmail αρχαίο και ούτε αυτό μου έκανε update. Τεσπα. Αν δε πιστεύετε δε με νοιάζει κιόλας ούτε screenshot θα κάτσω να βγάλω, μπήκαν αλλά είναι λάθος για τον ένα ή τον άλλο λόγο. Θα προσπαθήσω ξανά flashtools στο δικό μου pc όταν μπορώ και βλέπουμε.

Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ρομ 4-2-2015

http://bbs.ejiayu.com/thread-1244092-1-1.html

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Follow-up στο

του Colonel Zap:
.

Προφανώς το ενδιαφέρον σημείο είναι ότι το φλάσαρε με ROM που έχει μέσα και τα gapps, τα οποία και μας επιδεικνύει ότι παίζουν μια χαρά!

Δε μας λέει πού τη βρήκε όμως... (πιθανώς αυτή από το Needrom...?)

Η έκδοση απ' ό,τι βλέπω δεν είναι κάτι "καινούριο", είναι η S3W 20150123-22853.

 

Κάτι που νομίζω ότι πρέπει να ξεκαθαρίσουμε (και όσο νωρίτερα, τόσο το καλύτερο) είναι η ονοματολογία των εκδόσεων, S3W, S3B κλπ - τι σημαίνει το κάθε τι και τελικά ποιο (θα) κάνει για τις συσκευές μας...

Link to comment
Share on other sites

μπηκε στο needrom και η καινουρια εκδοση που εχει και gapps

Update ROM 3 – S3W 20150205-141543 – mt6752_h560_s3w_jyt_cc_kk_lte_5m-cs_mul_tphone – KTU84P – Basic – 2G Ram - gapps – Multilang

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

μπηκε στο needrom και η καινουρια εκδοση που εχει και gapps

Update ROM 3 – S3W 20150205-141543 – mt6752_h560_s3w_jyt_cc_kk_lte_5m-cs_mul_tphone – KTU84P – Basic – 2G Ram - gapps – Multilang

 

Τι εννοει "ONLY WCDMA"???

Link to comment
Share on other sites

οτι ειναι μονο για την ευρωπαικη εκδοση του κινητου

 

Δλδ, μπορεί να τη φλασάρει κάποιος που είχε πάρει την κινέζικη έκδοση χωρίς google play?

Link to comment
Share on other sites

Δλδ, μπορεί να τη φλασάρει κάποιος που είχε πάρει την κινέζικη έκδοση χωρίς google play?

 

Φυσικα και μπορει μεσω το flash tools νομιζω.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως οταν λέει WCDMA only εννοεί οτι δεν λειτουργει με εκεινη τη ρομ το 4G?

 

οχι το λενε και στο needrom δουλευει κανονικα το 4g απλα ειναι η ευρωπαικη εκδοση.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

οχι το λενε και στο needrom δουλευει κανονικα το 4g απλα ειναι η ευρωπαικη εκδοση.

Μια ερώτηση παιδιά διότι δεν γνωρίζω. Το κινητό το αγόρασε φίλος μου για μένα απο Κίνα ( ο φίλος μου μένει εκεί) και θα μου το στειλει σε λιγες μέρες. Δεν έχει google play. Πως θα το περασω; Απο Needrom θα δουλεύει; ή μήπως ειναι αλλη εκδοση (κινέζικη) και θέλει κάτι άλλο; δηλαδή θα κατεβασω απλα το αρχείο απο needrom και θα κάνω τη διαδικασία όπως περιγράφεται ή θα πρεπει να κάνω και κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

ITS ALIVEEEE!!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ στο ΔΙΚΟ μου PC μετα απο πολλά βαλε-βγάλε ΔΟΥΛΕΨΑΝ τα flashtools. Δεν ειχα το κινητο στα χερια μου απο προχτες που το ειδε το παλικαρι και το πηρε και ηρθε πριν λιγο και το φλασαρα. δεν το αναγνώριζε το flashtools ξήλωνα και ξαναβαζα vcom port και preloader (τα ιδια του 6592,65xx ) ως που τη τριτη τεταρτη φορα πειρε μπρος. Τη ρομ 3 απο το needrom πέρασα ,εχει μεσα google settings,maps,gmail,playstore και κινεζια δεν ειδα τιποτα σε αντίθεση με πριν που ηταν τιγκα. Περάστηκε με τη μπαταριά πάνω απλα σβηστό. και ειδα πως στο jiaju.es το apk εχουν βαλει μπολικα καλουδια απο σημερα 8-2. Με τη ρομ ειναι μια χαρα ολα.Η καμερα τελικα μια χαρα ειναι, ηταν απλα ρυθμισμένη στα 4mp default οταν την έβλεπα εγω (ουπς...) Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

καλα τα νεα απο το μετωπο δηλαδη σιγα σιγα..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

ITS ALIVEEEE!!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ στο ΔΙΚΟ μου PC μετα απο πολλά βαλε-βγάλε ΔΟΥΛΕΨΑΝ τα flashtools. Δεν ειχα το κινητο στα χερια μου απο προχτες που το ειδε το παλικαρι και το πηρε και ηρθε πριν λιγο και το φλασαρα. δεν το αναγνώριζε το flashtools ξήλωνα και ξαναβαζα vcom port και preloader (τα ιδια του 6592,65xx ) ως που τη τριτη τεταρτη φορα πειρε μπρος. Τη ρομ 3 απο το needrom πέρασα ,εχει μεσα google settings,maps,gmail,playstore και κινεζια δεν ειδα τιποτα σε αντίθεση με πριν που ηταν τιγκα. Περάστηκε με τη μπαταριά πάνω απλα σβηστό. και ειδα πως στο jiaju.es το apk εχουν βαλει μπολικα καλουδια απο σημερα 8-2. Με τη ρομ ειναι μια χαρα ολα.Η καμερα τελικα μια χαρα ειναι, ηταν απλα ρυθμισμένη στα 4mp default οταν την έβλεπα εγω (ουπς...)

 

Καλημέρα τι καλούδια εχει το app jiayu.es?

Οποτε με αυτήν την ρομ είμαστε εντάξει?απο θέμα GPs μήπως δοκιμασατε?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ διάρκεια μπαταρίας έχει σημασία να δούμε.

Τι χρήση κάνετε και πόση ώρα βγάζει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ITS ALIVEEEE!!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ στο ΔΙΚΟ μου PC μετα απο πολλά βαλε-βγάλε ΔΟΥΛΕΨΑΝ τα flashtools. Δεν ειχα το κινητο στα χερια μου απο προχτες που το ειδε το παλικαρι και το πηρε και ηρθε πριν λιγο και το φλασαρα. δεν το αναγνώριζε το flashtools ξήλωνα και ξαναβαζα vcom port και preloader (τα ιδια του 6592,65xx ) ως που τη τριτη τεταρτη φορα πειρε μπρος. Τη ρομ 3 απο το needrom πέρασα ,εχει μεσα google settings,maps,gmail,playstore και κινεζια δεν ειδα τιποτα σε αντίθεση με πριν που ηταν τιγκα. Περάστηκε με τη μπαταριά πάνω απλα σβηστό. και ειδα πως στο jiaju.es το apk εχουν βαλει μπολικα καλουδια απο σημερα 8-2. Με τη ρομ ειναι μια χαρα ολα.Η καμερα τελικα μια χαρα ειναι, ηταν απλα ρυθμισμένη στα 4mp default οταν την έβλεπα εγω (ουπς...)

 

sam28 μήπως θέλεις να φτιάξεις ένα οδηγό με link του, για να βοηθήσεις και μας που δυσκολευόμαστε?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πιστεύω ότι τον Μάρτη θα είναι η καλύτερη εποχή για αγορά του κινητού αυτού.

Θα έχουν βγει σίγουρα updates που να βελτιώνουν την μπαταρία που τώρα έχει θεμα και ίσως να έχει πέσει και η τιμή.

Το παρακολουθώ τόσο καιρό το θέμα με το κινητό και ακόμα τρέχει ο κόσμος να βρει μια σωστή rom με τα βασικά πράγματα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μηπως βιαζομαστε χωρις καν να εχει παραλαβει κανεις να βγαζουμε αχρηστες τις μαμισιες ρομ? αν το τηλεφωνο έχει περασμένο το google play store απο το μαγαζι ποιος ο λογος να αλλαξεις ντε και καλα με την μια την ρομ ? το οποιο θεμα με την μπαταρια όπως διαβαζουμε θα λυθει με update το οποιο φυσικα θα το χασει οποιος φλασαρει ρομ που παιζουν δεξια και αριστερα....

Σχετικα με την τιμη μακαρι να πεσει αλλα θεωρω οτι το κινητο ηδη στα 160 ευρω το 2gb για τις προδιαγαφες που εχει ειναι τζαμπα! και αντε να πεσει που να παει? 150? 140? αξιζει η αναμονη μηνων για 10-20 ευρώ? εδω δεν μιλαμε οτι περιμενω το note 4 να πεσει από τα 650 ευρω στα 500 για να το παρω! οκ εκει κερδιζεις 150 ευρω! εδω τι ? 10 ευρώ?

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Μηπως βιαζομαστε χωρις καν να εχει παραλαβει κανεις να βγαζουμε αχρηστες τις μαμισιες ρομ? αν το τηλεφωνο έχει περασμένο το google play store απο το μαγαζι ποιος ο λογος να αλλαξεις ντε και καλα με την μια την ρομ ? το οποιο θεμα με την μπαταρια όπως διαβαζουμε θα λυθει με update το οποιο φυσικα θα το χασει οποιος φλασαρει ρομ που παιζουν δεξια και αριστερα....

Σχετικα με την τιμη μακαρι να πεσει αλλα θεωρω οτι το κινητο ηδη στα 160 ευρω το 2gb για τις προδιαγαφες που εχει ειναι τζαμπα! και αντε να πεσει που να παει? 150? 140? αξιζει η αναμονη μηνων για 10-20 ευρώ? εδω δεν μιλαμε οτι περιμενω το note 4 να πεσει από τα 650 ευρω στα 500 για να το παρω! οκ εκει κερδιζεις 150 ευρω! εδω τι ? 10 ευρώ?

 

Συμφωνώ σε όλα. Η τιμή μάλλον προς τα πάνω θα πάει

Link to comment
Share on other sites

Το δικο ειναι αεροδρομιο απο το Σαββατο. Ελπιζω μεχρι παρασκευη να παραλαβω.

 

Εμένα απο Παρασκευή εφυγε απο Ευρώπη για εδω λες μεχρι Παρασκευή να το εχω και εγώ? ή απο βδομάδα και βλέπουμε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...