Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το κάνω αύριο πρωί από το γραφείο

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου

 

Είναι 5 λεπτά δουλειά το περνάς από ρικοβερι twrp

Link to comment
Share on other sites

Τρώγομαι να το κάνω τώρα αλλά φοβάμαι τις επιπλοκές και δεν είμαι κοντά σε υπολογιστή

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου

Link to comment
Share on other sites

Τρώγομαι να το κάνω τώρα αλλά φοβάμαι τις επιπλοκές και δεν είμαι κοντά σε υπολογιστή

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου

Εσύ ξέρεις ;-)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το ξεκινάω και ο Θεός βοηθός.απλά δεν έχω wifi παρά μόνο δεδομένα.γίνεται ή θα χρειαστεί wifi;;

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου

Link to comment
Share on other sites

Στο ac βάλε 1600 στο usb 1000

Να ξέρεις ότι για να έχεις γρήγορη φόρτιση χρειάζεσαι και κατάλληλο φορτιστή όχι τον εργοστασιακν

 

Εχω έναν quick charge 3.0

Input AC 100-240V 50/60Hz 0.5A

Output 5.0V - 3A/9V - 2A/12V -1.5 A

Αυτά γράφει πάνω αλλά εγώ δεν βλέπω διάφορα από 20% μπαταρία κάνει 4 ώρες νά φορτίσει έχω τήν rc5

Link to comment
Share on other sites

Εχω έναν quick charge 3.0

Input AC 100-240V 50/60Hz 0.5A

Output 5.0V - 3A/9V - 2A/12V -1.5 A

Αυτά γράφει πάνω αλλά εγώ δεν βλέπω διάφορα από 20% μπαταρία κάνει 4 ώρες νά φορτίσει έχω τήν rc5

 

Εγώ έχω ένα φόρτιστη 2.5Α σε 2 ώρες το πολύ είμαι φουλ από 10%

Κοίτα μήπως φταίει το καλώδιο

Link to comment
Share on other sites

Οκ παίδες το έκανα.πέρασα από την rc4 στην rc5.Τελικά ήταν πολύ εύκολο.Ευχαριστώ πολύ sokolataki για την πολύτιμη βοήθειά σου.εύχομαι να δω διαφορά στην μπαταρία και περισσότερο στο σπαστικό 15%.Καλημέρα σε όλους

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ρωτησει και πιο παλια αλλα δε πηρα απαντηση.

Θελω να αγορασω αλλη μια μπαταρια για το κινητο μας.θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει με λινκ καποια αξιοπιστη,δοκιμασμενη για να την παραγγειλω?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Οκ παίδες το έκανα.πέρασα από την rc4 στην rc5.Τελικά ήταν πολύ εύκολο.Ευχαριστώ πολύ sokolataki για την πολύτιμη βοήθειά σου.εύχομαι να δω διαφορά στην μπαταρία και περισσότερο στο σπαστικό 15%.Καλημέρα σε όλους

 

σου προτεινω να κανεις το εξης

φορτισμα στο 100%

calibration εγω ειχα χρησιμοποιησει το battery fixand calibrate (playstore)

fix battery drops (απο την ιδια εφαρμογη

reboot

ασε το τηλ να ξεφορτισει πληρως μεχρι να κλεισει

 

κανε τη παραπανω διαδικασια 1 φορα το μηνα

 

εγω ειχα τρελα προβληματα με τη μπαταρια μιλαμε 50% 40% 20%

οποθ ηθελε και οποτε ηθελε τελειωνε η μπαταρια

τωρα δεν εχω κανενα απολυτως drop

αυτο που εκανα ηταν να ωαλω rc5 και να κανω τη παραπανω διαδικασια ελπιζω να δουλεψει και σε εσας

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ειχα ρωτησει και πιο παλια αλλα δε πηρα απαντηση.

Θελω να αγορασω αλλη μια μπαταρια για το κινητο μας.θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει με λινκ καποια αξιοπιστη,δοκιμασμενη για να την παραγγειλω?

 

ευχαριστω

συμφωνα με τους xda φιλους μασ η καλυτερη ειναι απο το alliexpress

http://www.aliexpress.com/item/New-Arrivals-3400mAh-JY-S3-JY-S3-battery-for-jiayu-s3-Battery-global-free-shipping/32363395132.html?spm=2114.01010208.3.28.8JOoMK&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_2_10049_10017_405_404_407_406_10040,searchweb201603_8&btsid=d5a6ccb4-2c5d-4c4d-8bb7-e1a5a81938b3

 

το προβλημα ειναι οτι δεν μπορεις να το παρεις λοφω capital control εκτος και αν βγαλεις καποια εικονικη καρτα. εγω προσωπικα δεν μπαινω σε αυτη τη διαδικασια εκδοσης καρτας. αν βρω καποιο φιλο που μπορει να μου τη παραγειλει και να του δωσω εγω τα χρηματα τοτε θα τη παρω κ εγω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την προταση σου.Εγω βρηκα 3 και θα ηθελα τη γνωμη σας μιας και "φαινονται" γνησιες.

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Jiayu-S3-Original-Battery-or-replacement-batteries-3000-3100-mAh-JY-S3-battery-For-jiayu-S3/401461_32282390946.html

 

http://www.banggood.com/Original-3000mAh-Replacement-Battery-For-JIAYU-S3-S3-Plus-p-971354.html

 

http://www.minideal.net/original-3100mah-battery-for-jiayu-s3-smartphone.html

 

Τι λετε εχει δοκιμασει κανεις καμια απο αυτες?Αλλιως θα παρω την konpson που εχω ακουσει και πιο παλια πως ειναι καλη και αξιοπιστη.

Edited by timkos40
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την προταση σου.Εγω βρηκα 3 και θα ηθελα τη γνωμη σας μιας και "φαινονται" γνησιες.

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Jiayu-S3-Original-Battery-or-replacement-batteries-3000-3100-mAh-JY-S3-battery-For-jiayu-S3/401461_32282390946.html

 

http://www.banggood.com/Original-3000mAh-Replacement-Battery-For-JIAYU-S3-S3-Plus-p-971354.html

 

http://www.minideal.net/original-3100mah-battery-for-jiayu-s3-smartphone.html

 

Τι λετε εχει δοκιμασει κανεις καμια απο αυτες?

 

κανεις δεν ξερει αν ειναι γνησιες η οχι εγω δεν θα σου το προτεινα.

και εγω ειχα παρει παλια μια απο ebay και ηταν μαιμου.

οσοι εχουν παρει αυτη που σου εστειλα απο alliexpress ειναι ευχαριστημενοι

τωρα εσυ αποφασιζεις

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα φόρτιστη 2.5Α σε 2 ώρες το πολύ είμαι φουλ από 10%

Κοίτα μήπως φταίει το καλώδιο

 

Εγώ είχα τον εργοστασιακο φορτιστη με άλλο καλώδιο την rc4 με το πατσακι Quick Charge και έκανε μιάμιση ώρα να φόρτιση

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα τον εργοστασιακο φορτιστη με άλλο καλώδιο την rc4 με το πατσακι Quick Charge και έκανε μιάμιση ώρα να φόρτιση

Ωραίός δεν το έχω δοκιμάσει με τον μαμά φορτιστη θα το δω. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή βλέπω ότι πολύς κόσμος ασχολείται με το quick charge έχω μια απορία. Η διάρκεια μπαταρίας μένει η ίδια με τη γρήγορη φόρτιση? Γιατί εγώ με την κανονική φόρτιση είμαι υπερευχαριστημένος, πάω γύρω στο 48ωρο χωρίς φόρτιση και πάλι απομένει ένα 30% περίπου.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή βλέπω ότι πολύς κόσμος ασχολείται με το quick charge έχω μια απορία. Η διάρκεια μπαταρίας μένει η ίδια με τη γρήγορη φόρτιση? Γιατί εγώ με την κανονική φόρτιση είμαι υπερευχαριστημένος, πάω γύρω στο 48ωρο χωρίς φόρτιση και πάλι απομένει ένα 30% περίπου.

Εγώ είμαι ευχαριστημένος με πολύ χρήση μου βγάζει 1 μέρα με νορμαλ χρήση 2 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ευχαριστημένος με πολύ χρήση μου βγάζει 1 μέρα με νορμαλ χρήση 2 μέρες

 

Και εμένα τόσο πήγαινε είναι πολύ καλά.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά με Xtreme rom 2.0 παρατηρώ πιο γρήγορη φόρτιση από παλιά. Αισθητά μάλιστα. Αλλά χρησιμοποιώ καλωδιο της nokia και φορτιστή της samsung με 2A.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB3-710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι δεν μπορεις να το παρεις λοφω capital control εκτος και αν βγαλεις καποια εικονικη καρτα. εγω προσωπικα δεν μπαινω σε αυτη τη διαδικασια εκδοσης καρτας. αν βρω καποιο φιλο που μπορει να μου τη παραγειλει και να του δωσω εγω τα χρηματα τοτε θα τη παρω κ εγω

 

ρε σοκολατάκι, πέφτω από τα σύννεφα! πλάκα μας κάνεις τώρα.... μη τα ξαναλέμε περι REVOLUT. Εγκαθιστάς την εφαρμογή στο κινητό, κάνεις λογαριασμό και αυτόματα έχεις μία εικονική MasterCard με έδρα την Αγγλία. Στέλνεις χρήματα από τον ελληνικό λογαριασμό σου στον αγγλικό (Barclay's) με κόστος μόνο 1Ε , ανεξαρτήτως ποσού και σε 3 μέρες είναι "φορτισμένη". Μετά αν θες τη συνδέεις και με PayPal και αν θες τη παραγγέλνεις και σπίτι να ψωνίζεις και από το σουπερμαρκετ της γειτονιάς σου!

 

όσο για την μπαταρία, εγώ θα κλείσω 6μηνο χρησιμοποιώντας αυτή: αγορά μπαταρίας KONPSON από aliexpress και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Εννοείται πως μόλις την παρέλαβα, την άφησα να αδειάσει, τη γέμισα με το Battery Calibration (είμαι root) και δε ξαναείδα ποτέ πρόβλημα σε κανένα ποσοστό. Να μη σας πω ότι μερικές φορές γράφει 0% και παίζει ακόμα το κινητό για κανα 5λεπτο !!!

 

:):):):):)

Link to comment
Share on other sites

ρε σοκολατάκι, πέφτω από τα σύννεφα! πλάκα μας κάνεις τώρα.... μη τα ξαναλέμε περι REVOLUT. Εγκαθιστάς την εφαρμογή στο κινητό, κάνεις λογαριασμό και αυτόματα έχεις μία εικονική MasterCard με έδρα την Αγγλία. Στέλνεις χρήματα από τον ελληνικό λογαριασμό σου στον αγγλικό (Barclay's) με κόστος μόνο 1Ε , ανεξαρτήτως ποσού και σε 3 μέρες είναι "φορτισμένη". Μετά αν θες τη συνδέεις και με PayPal και αν θες τη παραγγέλνεις και σπίτι να ψωνίζεις και από το σουπερμαρκετ της γειτονιάς σου!

 

όσο για την μπαταρία, εγώ θα κλείσω 6μηνο χρησιμοποιώντας αυτή: αγορά μπαταρίας KONPSON από aliexpress και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Εννοείται πως μόλις την παρέλαβα, την άφησα να αδειάσει, τη γέμισα με το Battery Calibration (είμαι root) και δε ξαναείδα ποτέ πρόβλημα σε κανένα ποσοστό. Να μη σας πω ότι μερικές φορές γράφει 0% και παίζει ακόμα το κινητό για κανα 5λεπτο !!!

 

:):):):):)

αδερφε δεν θελω να μπλεξω με αυτα. εχω paypal και μου καλυπτει τις αγορες μου. μονο απο alliexpress δεν μπορω να ψωνισω που δεν το συνηθιζω κιολας. εκτος απο αυτο δεν καιγομαι να αγορασω την μπαταρια ειμαι με την μαμα μπαταρια και δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα

οποτε δεν με νοιαζει και πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ παιδιά με Xtreme rom 2.0 παρατηρώ πιο γρήγορη φόρτιση από παλιά. Αισθητά μάλιστα. Αλλά χρησιμοποιώ καλωδιο της nokia και φορτιστή της samsung με 2A.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB3-710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

στην xtream 2 εχουν προσθεσει γρηγορη φορτιση. οταν το ποσοστο στη μπαταρια ειαι χαμηλο παρατηρησε στην οθονη κλειδωματος γραφει γρηγορη φορτιση οταν το ποσοστο παει καπου πανω απο 70 γραφει σκετο φορτιση

Link to comment
Share on other sites

Η Jiayu σαλεύει!

Παρουσιάστηκε νέο S4: http://www.gizchina.com/2016/07/13/jiayu-firing-four-official-jiayu-s4-specs/

 

Τίποτα ιδιαίτερο από πλευράς ισχύος βέβαια (από τα όσα έχω δει ως τώρα, έχω την εντύπωση ότι ο παλιός, καλός μας MT6752 είναι αισθητά ισχυρότερος από το νεώτερο -και στα χαρτιά καλύτερο- Helio P10), αλλά τουλάχιστον φαίνεται ένα αξιοπρεπές και σύγχρονο mid-ranger, εντός των πλαισίων του ανταγωνισμού.

 

Η τιμή θα προσδιορίσει, πιστεύω, και την τύχη του...

Link to comment
Share on other sites

Η Jiayu σαλεύει!

Παρουσιάστηκε νέο S4: http://www.gizchina.com/2016/07/13/jiayu-firing-four-official-jiayu-s4-specs/

 

Τίποτα ιδιαίτερο από πλευράς ισχύος βέβαια (από τα όσα έχω δει ως τώρα, έχω την εντύπωση ότι ο παλιός, καλός μας MT6752 είναι αισθητά ισχυρότερος από το νεώτερο -και στα χαρτιά καλύτερο- Helio P10), αλλά τουλάχιστον φαίνεται ένα αξιοπρεπές και σύγχρονο mid-ranger, εντός των πλαισίων του ανταγωνισμού.

 

Η τιμή θα προσδιορίσει, πιστεύω, και την τύχη του...

Κάπου πήρε το μάτι μου στη σελίδα της JiaYu De για κάνα 300€ και πολύ φοβάμαι αν θα πετύχει.

 

!sent through TapaTalk from my JiaYu S3!

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου στη σελίδα της JiaYu De για κάνα 300€ και πολύ φοβάμαι αν θα πετύχει.

Με αυτά τα specs και σε αυτούς τους καιρούς, μια τιμή γύρω στα $170, άντε $180 θα ήταν αξιοπρεπής.

Αλλιώς δεν το βλέπω...

 

Βέβαια, αν όπως έγραψε και ο talos_2002 μερικές σελίδες πριν, τη Jiayu την εξαγόρασαν οι θυγατρικές της Γερμανίας και Ισπανίας, αναμενόμενο θα είναι να ανέβει και η τιμή των προϊόντων της, αλλά αν πάει σε τέτοιες τιμές, θα πέσει σε βαθιά (και εχθρικά) νερά...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία την μπαταρία της Konpson από Aliexpress για να υπάρχει χωρίς να αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα.

Στα παιδιά που την πήραν, μετά από πόσο καιρό σας ήρθε ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...