Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αυτό για το real debrid το εξηγείτε λίγο;

 

Το έχω στο τηλέφωνο για το terrarium και στο Kodi του TV box, αλλά και στο Xbox που δοκιμάζω κάποια builds.

 

Όλα αυτά βέβαια είναι πάνω στο ίδιο rooter. Τέλος του μήνα αλλάζω σύνδεση, τι σημαίνει, θα φάω ban;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Μπορείς να χρησιμοποιείς το real debrid σε 100 διαφορετικες συσκευές ΑΛΛΑ ΟΛΕΣ πρέπει να είναι συνδεδεμένες στο ίδιο router (ίδια IP).

Αν έστω και μια συσκευή ξεφύγει έχεις ban.

Link to comment
Share on other sites

Περνάς το repo από το νέο λινκ http://gknwizard.eu/repo και απο το repo βάζεις τη νέα έκδοση του wizard. Εμένα πάντως σε gkobu 1.3.7 με wizard 1.0.9 μου ήρθε μήνυμα για update σε gkobu 1.4 και wizard 1.1.0 και εγιναν όλα χωρίς να χρειαστεί να κάνω κάτι. Δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και για τα άλλα builds.
Ισχύει αυτό για android 4.4.2 και cemc;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας premium account ρυθμισμένο (real-debrid) υπάρχει κάποιος τρόπος να το ρυθμίσεις ώστε να μην ψάχνει τις non-premium πηγές ή τουλάχιστον να μην ψάχνει και τα 30 δευτερόλεπτα. Κάπου στα 10 έχει βρει τις premium. Στο παρελθόν είχα δοκιμάσει να απενεργοποιήσω αρκετές πηγές αλλά τελικά δεν έβγαζε ούτε το real-debrid.

 

αν το σταματήσεις όταν περάσει την αναζήτηση των premium πηγών ? Εγώ έτσι κάνω...... αν και νομίζω ότι κάπου ρύθμιση χρονικού ορίου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας premium account ρυθμισμένο (real-debrid) υπάρχει κάποιος τρόπος να το ρυθμίσεις ώστε να μην ψάχνει τις non-premium πηγές ή τουλάχιστον να μην ψάχνει και τα 30 δευτερόλεπτα. Κάπου στα 10 έχει βρει τις premium. Στο παρελθόν είχα δοκιμάσει να απενεργοποιήσω αρκετές πηγές αλλά τελικά δεν έβγαζε ούτε το real-debrid.

 

Αναλόγως το πρόσθετο υπάρχει ρύθμιση για το πόσο χρόνο θέλεις να ψάχνει για τις πηγές.

Σε ποιο πρόσθετο αναφέρεσαι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον το quasar το κατηργησα γιατι εχει προβλημα.

υπαρχει καποια εναλακτικη λυση για να παιζουν οι ταινιες απο το gaia;

:):):):):)

 

Έχω βάλει μόνο το gaia και τίποτα άλλο και παίζουν κανονικά οι ταινίες. Γιατί το μπερδεύεις με το quasar;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που κάνω για να μην περιμένω είναι να πατάω cancel μόλις μου εμφανίσει αρκετές real debrid επιλογές.

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το quasar το κατηργησα γιατι εχει προβλημα.

υπαρχει καποια εναλακτικη λυση για να παιζουν οι ταινιες απο το gaia;

:):):):):)

 

Εγώ το έχω ήδη εγκατεστημένο το quasar και μου δουλεύει. Βέβαια με είχε παιδεψει και μένα να το εγκαταστήσω σωστά αλλά δεν θυμάμαι παλια τι είχα κάνει. Η λύση που έχω βρει εγώ είναι να το αφήνω να κατεβαίνει στο background το torrent και μετά πάω επί τούτου και μέσα από το quasar πάω και επιλέγω το αντίστοιχο torrent που κατεβαίνει κανω δεξί κλικ και επιλέγω αναπαραγωγή

Link to comment
Share on other sites

Covenant

 

 

Εννοείς Cancel? Και εγώ αυτό έκανα παλιά αλλά τώρα ακυρ/ώνει την ενέργεια συνολικά

 

ναι με cancel αλλά σε εμένα δεν ακυρώνει τίποτα .

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό για android 4.4.2 και cemc;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοείς αν μπορεί να εγκατασταθεί ο GKN Wizard στο CEMC? Ναι γίνεται. Εννοείται ότι θα επιλέξεις κάποιο από τα builds για Jarvis (Kodi 16).
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος ανακάλυψε πως γίνεται στο Gaia να κατεβάζει κάποιος ενα torrent και να το παρακολουθεί ταυτόχρονα ;

Ή μόνο να βλέπει χωρίς να κατεβάζει? Υπάρχει κάποια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω μια μεγάλη βοήθεια. Θέλω ένα add on με ελληνικά μεταγλωτισμενα παιδικά και ένα με ταινίες. Δεν θέλω build.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Show box? Τι είναι αυτό, κάποια ρύθμιση του gaia?

Tο Show Box είναι ανεξάρτητο apk εκτός kodi.Διάβασε λεπτομέρειες εδώ: https://www.pcsteps.gr/39871-%cf%84%ce%b1%ce%b9%ce%bd%ce%af%ce%b5%cf%82-%ce%b1%cf%80%cf%8c-%cf%84%ce%bf-%ce%af%ce%bd%cf%84%ce%b5%cf%81%ce%bd%ce%b5%cf%84-%ce%b4%cf%89%cf%81%ce%b5%ce%ac%ce%bd/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω μια μεγάλη βοήθεια. Θέλω ένα add on με ελληνικά μεταγλωτισμενα παιδικά και ένα με ταινίες. Δεν θέλω build.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://best-addons-kodi-xbmc.blogspot.gr/2017/10/how-to-install-cartoons-gr-addon-kodi.html?m=1

Link to comment
Share on other sites

Χειροτερη εφαρμογη απο το showbox δεν υπαρχει.

Πρωτον εχει διαφημησεις δευτερον οταν πατας να δεις ταινια

Δεν παιζει κατι λεει στα Αγγλικα και γυρναει για ωρα εκεινο το κυκλακι

Κατι σαν να ψαχνει.εγω το απεγκατεστησα παντως.

:p:lol::lol::lol::lol:

Σε τέτοιο στυλ, νομίζω ότι η TERRARIUM είναι η καλύτερη.

Ούτε διαφημίσεις έχει, είναι ταχύτατη και γενικά έχει ενεργά λινκ.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και το stremio συμπαθητικό είναι...Υπάρχουν αρκετά βέβαια με το terrarium να είναι μάλλον ο νικητής

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει τρόπος στο Gaia να βλέπουμε παράλληλα με το κατέβασμα? Ή μόνο να βλέπουμε χωρίς κατέβασμα?
Link to comment
Share on other sites

Και το stremio συμπαθητικό είναι...Υπάρχουν αρκετά βέβαια με το terrarium να είναι μάλλον ο νικητής

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To stremio εχει υποτιτλους?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω οτι το greekodi repo μας άφησε;

Προσπαθω να συνδεθώ και μέσω uk και μέσω ελληνικής ip και παίρνω server error message.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει τρόπος στο Gaia να βλέπουμε παράλληλα με το κατέβασμα? Ή μόνο να βλέπουμε χωρίς κατέβασμα?

 

Κανείς?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω ενα θεμα με το gkobu που το εχω στο raspberry. Σε ασχετο χρονο ενω είναι κλειστη η τηλεοραση την ανοιγει,μαλλον δινει σημα στο hdmi. Σε αλλα build δεν το εκανε. Τι μπορω να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω ενα θεμα με το gkobu που το εχω στο raspberry. Σε ασχετο χρονο ενω είναι κλειστη η τηλεοραση την ανοιγει,μαλλον δινει σημα στο hdmi. Σε αλλα build δεν το εκανε. Τι μπορω να κάνω;

 

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την αντίστοιχη λειτουργία του HDMI CEC στην τηλεόραση σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...