Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε android 4.2.2 ποιο kodi βαζουμε?

 

Θα σου έλεγα να βάλεις το CEMC από το playstore αλλά βλέπω ότι το κατέβασαν και άφησαν μόνο την Pro έκδοση. Μπορείς όμως να το κατεβάσεις από το https://m.apkpure.com/cemc/org.xbmc.cemc/download?from=details και να το εγκαταστήσεις μετά στο android σου.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα στο box μαζι με το kodi και το ftmc για ποιο ελαφρυ

Βαζω να δω χτες ενα καναλι απο tvone δεν επαιζε ...το βγαζω το νξαναβαζω τπτ

Αντε να δοκιμασω λεω και στο kodi και ω του θαυματος επαιζε κανονικα!!!!!

Τι συνεβει δεν εχω ιδεα

Επιπλεον παω να βαλω στο ftmc υπηρεσια υποτιτλων το opensubs και μου ζηταει login και τετοια

Εχει ιδεα καποιος τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα στο box μαζι με το kodi και το ftmc για ποιο ελαφρυ

Βαζω να δω χτες ενα καναλι απο tvone δεν επαιζε ...το βγαζω το νξαναβαζω τπτ

Αντε να δοκιμασω λεω και στο kodi και ω του θαυματος επαιζε κανονικα!!!!!

Τι συνεβει δεν εχω ιδεα

Επιπλεον παω να βαλω στο ftmc υπηρεσια υποτιτλων το opensubs και μου ζηταει login και τετοια

Εχει ιδεα καποιος τι συμβαινει?

Ποια έκδοση του FTMC έβαλες? Θα βρεις να βάλεις το opensubtitles by opensubtitles και το subtitles.gr για υπότιτλους.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα στο box μαζι με το kodi και το ftmc για ποιο ελαφρυ

Βαζω να δω χτες ενα καναλι απο tvone δεν επαιζε ...το βγαζω το νξαναβαζω τπτ

Αντε να δοκιμασω λεω και στο kodi και ω του θαυματος επαιζε κανονικα!!!!!

Τι συνεβει δεν εχω ιδεα

Επιπλεον παω να βαλω στο ftmc υπηρεσια υποτιτλων το opensubs και μου ζηταει login και τετοια

Εχει ιδεα καποιος τι συμβαινει?

 

Λογικά θα σου γράφει κάποιο error όταν δεν παίζει. Ποιο είναι; Συνήθως είναι κάποιο θέμα με την python έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη 16.2.31 που εχει στο freaktab

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικά θα σου γράφει κάποιο error όταν δεν παίζει. Ποιο είναι; Συνήθως είναι κάποιο θέμα με την python έκδοση

 

Ναι δε γραφει κατι.απλα κοιταξτε το αρχειο καταγραφης για σφαλματα...

Καπως ετσι τουλαχιστον αλλα δεν βρισκω πουθενα κατι τετοιο:worry:

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη 16.2.31 που εχει στο freaktab

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι δε γραφει κατι.απλα κοιταξτε το αρχειο καταγραφης για σφαλματα...

Καπως ετσι τουλαχιστον αλλα δεν βρισκω πουθενα κατι τετοιο:worry:

 

Για βάλε αυτό

https://drive.google.com/file/d/1iIR6RhoJPUYuE6dZPA2THHKLcb439A4v/view?usp=drivesdk

 

Και δοκίμασε πάλι να το τρέξεις. Μπορεί να παίξει έτσι. Εμένα έτσι λύθηκε, είχα το ίδιο θέμα ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ξέρει κανείς αν μπορώ να βλεπω απο το κινητο kodi και αν ναι με τι καλώδιο; Πρεπει να δω αν εχει καποιο χαρακτηριστικο;samsung j7 εχω με κανονικη ρομ

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο, από το κινητό στην τηλεόραση γίνεται με screen mirroring, αν έχει η tv σου. Το κινητό σου έχει.

Δεν θυμάμαι που πας στις ρυθμίσεις για να το ανοίξεις, αλλά το έχω κάνει σε ίδιο κινητό φίλης και σε Samsung smart tv έστειλε κατευθείαν εικόνα.

 

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξεχασα να πω οτι η τηλεοραση δεν ειναι σμαρτ....

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ( Δεν το έχω δοκιμάσει) αν το υποστηρίζει και η θύρα hdmi της τηλεόρασης σου, μπορέσεις να το συνδέσεις με ένα καλώδιο mhl micro usb όπως πχ αυτό https://m.ebay.com/itm/Micro-USB-2-0-MHL-To-HDMI-Cable-HD-1080P-For-Samsung-Galaxy-S7-Smartphone/202094522956?epid=10004355123&hash=item2f0dc5b24c:g:t34AAOSwnw9Z8rt2

 

Διαφορετικά για σίγουρη αλλά και πιο ακριβή λύση, παίρνεις το chromecast 2 https://www.skroutz.gr/s/7657860/Google-Chromecast-2015.html

 

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ( Δεν το έχω δοκιμάσει) αν το υποστηρίζει και η θύρα hdmi της τηλεόρασης σου, μπορέσεις να το συνδέσεις με ένα καλώδιο mhl micro usb όπως πχ αυτό https://m.ebay.com/itm/Micro-USB-2-0-MHL-To-HDMI-Cable-HD-1080P-For-Samsung-Galaxy-S7-Smartphone/202094522956?epid=10004355123&hash=item2f0dc5b24c:g:t34AAOSwnw9Z8rt2

 

Διαφορετικά για σίγουρη αλλά και πιο ακριβή λύση, παίρνεις το chromecast 2 https://www.skroutz.gr/s/7657860/Google-Chromecast-2015.html

 

Tapatalk

Με καλώδιο mhl δεν θα δουλέψει ! Από 2015 η Samsung σταμάτησε να το βάζει στις καινούργιες συσκευές της http://blog.clove.co.uk/2014/02/05/mhl-adapter-samsung-galaxy-need/

Μόνο με screen mirroring μπορεί ,Chromecast ,κτλ ...over the air ... δεν ξέρω εάν συμφέρει να αγοράσει την συσκευή μόνο και μόνο για να κάνει mirroring την συσκευή του ,μιας και η tv του δεν υποστηρίζει αυτήν την τεχνολογία

Link to comment
Share on other sites

Αρα για να μπορεσω να δω κοντι ή κατι παρομοιο στη τν μου πρεπει να αγιρασω μποξακι σωστα;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Αρα για να μπορεσω να δω κοντι ή κατι παρομοιο στη τν μου πρεπει να αγιρασω μποξακι σωστα;

 

Ναι, αλλά όχι απαραίτητα. Ή αυτό ή ένα Chromecast και το terrarium στο κινητό . Βέβαια οι τιμές τους ποικίλουν, γύρω στο 40αρι έχει το Chromecast, και παίζουν σε αγγελίες του insomnia box σε αυτά τα λεφτά (απαραίτητα με 2bg ram τουλάχιστον)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά όχι απαραίτητα. Ή αυτό ή ένα Chromecast και το terrarium στο κινητό . Βέβαια οι τιμές τους ποικίλουν, γύρω στο 40αρι έχει το Chromecast, και παίζουν σε αγγελίες του insomnia box σε αυτά τα λεφτά (απαραίτητα με 2bg ram τουλάχιστον)

Για πλήρη εμπειρία μόνο κάποιο κουτί ! Μπορείς να κάνεις πολύ περισσότερα πράγματα+ μπορείς να κάνεις Screencast τις συσκευές σου

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι υποτιτλοι στο τεραριουμ σε εσας παιζουν ?

εμενα μετα την αναβαθμιση σε 1.95 κανουν νερα πχ σε σειρα που ειδα πριν 15 μερες κανονικα με υποτιτλους τωρα δεν μου βρισκει οπως και σε πολλες αλλες σειρες και ταινιες

το opensubtitles λειτουργει κανονικα ?

δεν βρισκει υποτιτλους ουτε με το mx player

τι γινεται ξερει κανεις

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι υποτιτλοι στο τεραριουμ σε εσας παιζουν ?

εμενα μετα την αναβαθμιση σε 1.95 κανουν νερα πχ σε σειρα που ειδα πριν 15 μερες κανονικα με υποτιτλους τωρα δεν μου βρισκει οπως και σε πολλες αλλες σειρες και ταινιες

το opensubtitles λειτουργει κανονικα ?

δεν βρισκει υποτιτλους ουτε με το mx player

τι γινεται ξερει κανεις

 

Έχει θέμα το open subtitles , όπως πάντα, όχι το terrarium. Αναμονή

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι υποτιτλοι στο τεραριουμ σε εσας παιζουν ?

εμενα μετα την αναβαθμιση σε 1.95 κανουν νερα πχ σε σειρα που ειδα πριν 15 μερες κανονικα με υποτιτλους τωρα δεν μου βρισκει οπως και σε πολλες αλλες σειρες και ταινιες

το opensubtitles λειτουργει κανονικα ?

δεν βρισκει υποτιτλους ουτε με το mx player

τι γινεται ξερει κανεις

Τελευταία για αγγλικά δουλεύω το SUBHD στο TERRARIUM και παίζουν οκ.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα μάθουμε αν υπάρχει ελληνικό build για το diamond στην έκδοση Leia;

 

Υπάρχει κανείς εδώ που ξέρει κάτι περισσότερο;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα μάθουμε αν υπάρχει ελληνικό build για το diamond στην έκδοση Leia;

 

Υπάρχει κανείς εδώ που ξέρει κάτι περισσότερο;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Αν υπηρχε θα το εγραφε ο g.k.n wizard.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα μάθουμε αν υπάρχει ελληνικό build για το diamond στην έκδοση Leia;

 

Υπάρχει κανείς εδώ που ξέρει κάτι περισσότερο;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Είναι πολύ νωρίς ακόμη για Leia 18. Ακόμη δεν έχουν εισάγει άλλες γλώσσες πέραν των Αγγλικών. Δεν μπαίνουν καν Ελληνικά σε Leia18. Δοκίμασε να ''γυρίσεις'' την γλώσσα απο τις ρυθμίσεις στα Ελληνικά και θα δείς οτι θα σου κρασάρει

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ νωρίς ακόμη για Leia 18. Ακόμη δεν έχουν εισάγει άλλες γλώσσες πέραν των Αγγλικών. Δεν μπαίνουν καν Ελληνικά σε Leia18. Δοκίμασε να ''γυρίσεις'' την γλώσσα απο τις ρυθμίσεις στα Ελληνικά και θα δείς οτι θα σου κρασάρει

Εγω προσπαθησα να περασω τα builds που ηταν παλιοτερα στον gkn wizard, για το kodi 18, και μετα το τελος του κατεβασματος μου εγραφε invalid zip file και σταματουσε εκει η εγκατασταση. Τι ηταν αυτο?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μέρες τώρα προσπαθώ να εγκαταστήσω το gknwizard, το κάνει install αλλά όταν πάω να το ανοίξω μου βγάζει το παρακάτω. Μπορεί κάποιος να μου πει τι δεν κάνω σωστά? Θα σκάσω...

https://postimg.org/image/b93x19nzr/

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...