Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν μπορει καποιος να στειλει πμ για το που κοιταμε για τις modded εκδοσεις του terrarium...

 

και σε μένα, ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

και σε μένα, ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Tα mods υπαρχουν στο mobilism forum. Το θεμα ειναι οτι και αυτα θελουν τον yes player.

Υπαρχουν και αλλου?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Tα mods υπαρχουν στο mobilism forum. Το θεμα ειναι οτι και αυτα θελουν τον yes player.

Υπαρχουν και αλλου?

Κατέβασε ΞΑΝΑ την τελευταία έκδοση απο mobilism και θα δεις ότι μπορείς να επιλέξεις ότι player θέλεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιηστε την premium εκδοση του terrerium απο την ιδια πηγη και βαλτε οποιον player σας βολευει (mx player κατα προτιμηση).Με ελληνικη αποδοση του interface της εφαρμογης ,κατι που λειπει απο τις mod εκδοσεις. Πραγματικα δεν βλεπω το λογο να χρησιμοποιει κανεις τις mod.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιηστε την premium εκδοση του terrerium απο την ιδια πηγη και βαλτε οποιον player σας βολευει (mx player κατα προτιμηση).Με ελληνικη αποδοση του interface της εφαρμογης ,κατι που λειπει απο τις mod εκδοσεις. Πραγματικα δεν βλεπω το λογο να χρησιμοποιει κανεις τις mod.

Και το mod και το premium είχαν πρόβλημα ! Όπως έγραψα πριν μέρες αυτό το διόρθωσαν . Ξανακατεβαστε απλά την τελευταία έκδοση !

mod = premium (PREMIUM features Unlocked , No forced )

Υπάρχει και mod lite

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Και το mod και το premium είχαν πρόβλημα ! Όπως έγραψα πριν μέρες αυτό το διόρθωσαν . Ξανακατεβαστε απλά την τελευταία έκδοση !

mod = premium (PREMIUM features Unlocked , No forced )

Υπάρχει και mod lite

 

Αν εννοειται να τις ξανακατεβασουμε απο το mobilism, το εκανα χτες και υπηρχε το ιδιο προβλημα. Μπορουμε να το κατεβασουμε απο καπου αλλου?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοειται να τις ξανακατεβασουμε απο το mobilism, το εκανα χτες και υπηρχε το ιδιο προβλημα. Μπορουμε να το κατεβασουμε απο καπου αλλου?

 

δοκίμασε να εγκαταστήσεις ξανά τον mx player, μια χαρά δουλεύουν όλες οι mod , εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ πάντα τις lite και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καταλάβει ότι μιλάτε ανοιχτά για σπασμένες εφαρμογές,έτσι;

Επίσης με αυτά τα.site που προτείνετε, μην παραξενευτειτε αν κατεβάσετε και κανένα ζωυφιο μαζί. Και κακώς τα αναφέρετε έτσι ανοιχτά, γιατί μπορεί να μπλέξει και κόσμος που δεν γνωρίζει.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοειται να τις ξανακατεβασουμε απο το mobilism, το εκανα χτες και υπηρχε το ιδιο προβλημα. Μπορουμε να το κατεβασουμε απο καπου αλλου?

Κάνε καθαρή εγκατάσταση (σβήσε κάθε προηγούμενη έκδοση ) .

Link to comment
Share on other sites

Το terrarium μπορεί να αγοραστεί με κάποιον τρόπο ώστε να μην υπάρχουν διαφημίσεις ή ο μόνος τρόπος είναι οι mod εκδόσεις;
Link to comment
Share on other sites

Έχετε καταλάβει ότι μιλάτε ανοιχτά για σπασμένες εφαρμογές,έτσι;

Επίσης με αυτά τα.site που προτείνετε, μην παραξενευτειτε αν κατεβάσετε και κανένα ζωυφιο μαζί. Και κακώς τα αναφέρετε έτσι ανοιχτά, γιατί μπορεί να μπλέξει και κόσμος που δεν γνωρίζει.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

 

Ναι ρε φιλε.....εχω μετρησει τοσα ποστ ασχετα και .....απορω και με τους mod εδω που τα εχουν αφησει να υπαρχουν....

Ενω ειναι ξεκαθαρα τα πραγματα σχετικα με πειραγμενες εφαρμογες και που που,πως τις βρισκουμε

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και καμία διαφήμιση αφού δεν έχετε σκοπό να αγοράσετε την εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δείτε και καμία διαφήμιση αφού δεν έχετε σκοπό να αγοράσετε την εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

υπάρχει τρόπος αγοράς με ταυτόχρονη αφαίρεση των διαφημίσεων ? Αν ναι και τον γνωρίζεις πες το μας γιατί εμένα με ενδιαφέρει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος αγοράς με ταυτόχρονη αφαίρεση των διαφημίσεων ? Αν ναι και τον γνωρίζεις πες το μας γιατί εμένα με ενδιαφέρει

Για το terrarium δεν πρέπει να υπάρχει αγορά είναι υποχρεωτικές οι διαφημισεις οπότε η mod έκδοση είναι σωτηρία σε τέτοιες περιπτώσεις.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα box είναι ρουτ, οπότε βάλτε adaway και μπλοκάρετε τις διευθύνσεις που πετάνε τις διαφημίσεις. Ούτε 5 λεπτά υπόθεση δεν είναι. Αυτό έχω κάνει και δεν βγάζει καθόλου διαφημίσεις το terrarium.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα box είναι ρουτ, οπότε βάλτε adaway και μπλοκάρετε τις διευθύνσεις που πετάνε τις διαφημίσεις. Ούτε 5 λεπτά υπόθεση δεν είναι. Αυτό έχω κάνει και δεν βγάζει καθόλου διαφημίσεις το terrarium.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Απλά αν θες και cosmote go nova go η mod είναι η μόνη λύση. Το adaway εξαιρετικό αλλα νομίζω μια φορά που έβαλα κανονική έκδοση είχα διαφημίσεις.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Απλά αν θες και cosmote go nova go η mod είναι η μόνη λύση. Το adaway εξαιρετικό αλλα νομίζω μια φορά που έβαλα κανονική έκδοση είχα διαφημίσεις.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

 

ετσι ακριβώς, είμαι ρουτ και με το adaway μου έβγαζε διαφημίσεις στο terrarium, για αυτό κατέφυγα σε mod apk .

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος αγοράς με ταυτόχρονη αφαίρεση των διαφημίσεων ? Αν ναι και τον γνωρίζεις πες το μας γιατί εμένα με ενδιαφέρει
Υπήρχε η pro έκδοση, στο fb το έγραφε

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε η pro έκδοση, στο fb το έγραφε

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κάποιο link ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Απλά αν θες και cosmote go nova go η mod είναι η μόνη λύση. Το adaway εξαιρετικό αλλα νομίζω μια φορά που έβαλα κανονική έκδοση είχα διαφημίσεις.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

ετσι ακριβώς, είμαι ρουτ και με το adaway μου έβγαζε διαφημίσεις στο terrarium, για αυτό κατέφυγα σε mod apk .
Όπως έγραψα, πρέπει να μπλοκάρετε συγκεκριμένες διευθύνσεις μέσω του adaway, δεν τις κόβει out of the box. Αν ενδιαφέρεστε να ανεβάσω screenshot με ποιες διευθύνσεις πρέπει να μπλοκάρετε.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα, πρέπει να μπλοκάρετε συγκεκριμένες διευθύνσεις μέσω του adaway, δεν τις κόβει out of the box. Αν ενδιαφέρεστε να ανεβάσω screenshot με ποιες διευθύνσεις πρέπει να μπλοκάρετε.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Ναι φίλε μου βάλε μια φωτογραφία παλιότερα έβαζα αρκετά host και δεν είχα πουθενά διαφημίσεις.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου βάλε μια φωτογραφία παλιότερα έβαζα αρκετά host και δεν είχα πουθενά διαφημίσεις.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Για να μην έχεις διαφημίσεις στο terrarium, θα βάλεις στη μαύρη λίστα τις διευθύνσεις που είναι τικαρισμενες. Τουλάχιστον στην έκδοση 1.9.3 που έχω δεν μου εμφανίζει. Αν στο μέλλον εμφανίσει διαφημίσεις, μπορείς στο adaway να επιλέξεις καταγραφή dns, να ανοίξεις το terrarium να παίξει μια ταινία για λίγα λεπτά μέχρι να πετάξει διαφήμιση και μετά στην καταγραφή μπλοκάρεις ύποπτες διευθύνσεις. d9d8b5bf3cd2d086104ae3e38884da0c.jpg

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Για να μην έχεις διαφημίσεις στο terrarium, θα βάλεις στη μαύρη λίστα τις διευθύνσεις που είναι τικαρισμενες. Τουλάχιστον στην έκδοση 1.9.3 που έχω δεν μου εμφανίζει. Αν στο μέλλον εμφανίσει διαφημίσεις, μπορείς στο adaway να επιλέξεις καταγραφή dns, να ανοίξεις το terrarium να παίξει μια ταινία για λίγα λεπτά και μετά στην καταγραφή μπλοκάρεις ύποπτες διευθύνσεις. d9d8b5bf3cd2d086104ae3e38884da0c.jpg

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Άψογος ευχαριστώ πολύ.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε tv box tanix tx3 mini που εχει προεγκατεστημενο tv center

Πως παω απο 17.4 στο 16 γιατι δεν αναβαθμιζει;

Πρεπει ξεχωριστα απο το playstore να κατεβασω την αυθεντικη εκδοση kodi;

Βοηθηστε αν θελετε λιγακι;δεν μπορεσα να βρω βιντεο στο youtube για τετοια περιπτωση

Δηλαδη απεγκατασταση πειραγμενης εκδοσης.

Στο Tanix μου, πήγα στο priv-app φάκελο (system), έσβησα τα apk του tv Center και μετά πέρασα το apk του Kodi που ήθελα από apkmirror.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις λιγο φιλος να το πεις αναλυτικοτερα;

Δεν το καταλαβα.δεν το εβαλες απο playstore;

:):):)

Πόσο πιο αναλυτικά.

Έγραψα όλα τα βήματα.

Και επειδή βλέπω.δεν το.έχεις και πολύ.

Γιατί το.σκαλίζεις; Είναι κάτι που δεν σουπαίζει;

Και λες αναβάθμιση, αλλά θες να παςσε παλιότερη έκδοση;;

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...