Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Είχα μια παλιά έκδοση το kodi στο pc μου.

Την απεγκατεστησα και εγκατέστησα την τελευταία.

Κάνω εγκατάσταση το repo για όλα τα Ελληνικά builds.

Όποιο build και να διαλέξω ξεκινάει ο << Καθαρισμός αρχείων και φακέλων>> και μόλις φτάνει στο strings.po κολλάει

Δοκίμασα διάφορα πράγματα αλλά τίποτα..

Έχω windows 10 και όνομα χρήστη στα Αγγλικά

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Ευχαριστώ

Αν έχεις εγκατεστημένο το kodi από το windows store, βγάλε το και εγκατεστησε το κατεβάζοντας τον installer από την σελίδα του kodi. Όταν τρέχεις το kodi θα το τρέχεις με δικαιώματα διαχειριστή. Την επόμενη προσπάθεια που θα κάνεις για να εγκαταστήσεις build φρόντισε να είναι 5 ώρες μετά την τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν έχεις εγκατεστημένο το kodi από το windows store, βγάλε το και εγκατεστησε το κατεβάζοντας τον installer από την σελίδα του kodi. Όταν τρέχεις το kodi θα το τρέχεις με δικαιώματα διαχειριστή. Την επόμενη προσπάθεια που θα κάνεις για να εγκαταστήσεις build φρόντισε να είναι 5 ώρες μετά την τελευταία.

 

Το installer από την σελίδα του kodi έχω.

Όλα τα προγράμματα με δικαιώματα διαχειριστή τα τρέχω.

Είχα να κάνω εγκατάσταση όχι ώρες... μέρες πριν......

Το kodi κολλάει πριν ζητήσει το κωδικό ....

Κολλάει στο πρώτο βήμα. όταν ξεκινάει η εκκαθάριση και ο έλεγχος των αρχείων..

Καμιά άλλη ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο addon? Γιατί στο cartoons.gr πχ που δουλεύω εγώ δεν ζητάει pair κλπ

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Χθες στο atlas / παιδικά gamatotv σε ταινία (lion king, 1994) μου ζήτησε pair με το flashx και πριν λίγο στο cartoons.gr με το openload ( μια ταινία winx για την ακρίβεια...)

Γενικά όπως έχω ξαναγράψει έχω θέματα με τα παιδικά, τουλάχιστον με αυτά που βλέπει η κόρη μου, τα οποία παλιότερα έπαιζαν απροβλημάτιστα...

Link to comment
Share on other sites

Χθες στο atlas / παιδικά gamatotv σε ταινία (lion king, 1994) μου ζήτησε pair με το flashx και πριν λίγο στο cartoons.gr με το openload ( μια ταινία winx για την ακρίβεια...)

 

Γενικά όπως έχω ξαναγράψει έχω θέματα με τα παιδικά, τουλάχιστον με αυτά που βλέπει η κόρη μου, τα οποία παλιότερα έπαιζαν απροβλημάτιστα...

Το cartoons έχει εδώ και πολύ καιρό που δεν ζητάει pair, μήπως δεν έχεις την τελευταία έκδοση του addon? Νομίζω η τελευταία είναι η 0.4.2 ή 0.4.3. Θα κοιτάξω από περιέργεια το Winx μόλις μπορέσω να δω αν θα ζητήσει. Το atlas ναι, ζητάει pair όταν θες να δεις από πηγές όπως πχ openload απ όσο θυμάμαι, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι γιατί δεν το πολύ χρησιμοποιώ. Εγώ πάντως όσες φορές χρειάστηκε pair παλαιότερα το έκανα προκειμένου να γλιτώσω την γκρίνια :) , τώρα πόσο safe είναι δεν γνωρίζω.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το cartoons έχει εδώ και πολύ καιρό που δεν ζητάει pair, μήπως δεν έχεις την τελευταία έκδοση του addon? Νομίζω η τελευταία είναι η 0.4.2 ή 0.4.3. Θα κοιτάξω από περιέργεια το Winx μόλις μπορέσω να δω αν θα ζητήσει. Το atlas ναι, ζητάει pair όταν θες να δεις από πηγές όπως πχ openload απ όσο θυμάμαι, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι γιατί δεν το πολύ χρησιμοποιώ. Εγώ πάντως όσες φορές χρειάστηκε pair παλαιότερα το έκανα προκειμένου να γλιτώσω την γκρίνια :) , τώρα πόσο safe είναι δεν γνωρίζω.

 

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Κι εγώ αυτήν την γκρίνια φίλε μου προσπαθώ να αποφύγω γι' αυτό κάνω pair !! Ευχαριστώ για την απάντηση, θα τσεκάρω την έκδοση των addons.

Τώρα όσον αφορά στο πόσο safe είναι τα pairs, όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει γιατί έχει σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδεία. Θέλω να κάνω εγκατάσταση το kodi σε ένα παλαιό tv box το cs968. Δεν μπορώ να κάνω την νέα έκδοση αλλά βρήκα μια παλιά έκδοση και την έκανα κανονικά. Ακολούθησα τον οδηγό της πρώτης σελιδας. Ποια addons πρέπει να βάλω; Αυτά της πρώτης σελίδας δεν δουλεύουνε. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

Πολλά παιδικά για να ''παίξουν'' βγαίνει μνμ για pairing. Να κάνω pair άφοβα? Υπάρχει κάποιος κίνδυνος? Στο flashx βλέπω ότι ζητάει να κάνω sign in. Τι πρέπει να κάνω (έχω και την γκρίνια της κόρης μου...) ?

Ευχαριστώ..

 

ΣΑΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ να εξηγησω καποια πράγματα.

το pairing ειναι η λύση που δοθηκε απο τους παροχους των λινκς πχ openload/flash/etc για να μην αλλαζουν καθε μερα κωδικα και τα λινκς δεν παιζουν στο kodi.μιας και παρεχουν τζαμπα τους σερβερς και κερδιζουν απο τις επισκεψεις των χρηστων κατι που το kodi δεν κανει...ΕΤΣΙ η συμφωνια ειναι αυτη...pairing!Δεν εχει φοβο απλα ανοιγετε την σελιδα και κανετε pair αντε να πατηθει κ καμμια διαφημιση αν δεν προσεξετε κατα τα αλλα δεν υπαρχει κανενας φοβος!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Έχω το Mi Box S της Xiaomi και έχω εγκαταστήσει το Leia 18.1. Μτά την ενοποίηση των ελληνικών builds (Grecotm), ποιο θα μου συστήνατε ως ελαφρύ να εγκαταστήσω, ώστε να μην κολλάει το μηχανάκι? Θα ήθελα να παρακολουθώ τόσο ταινίες όσο και αθλητικά, ενώ βάζω και παιδικά για το παιδί μου.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

ΣΑΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ να εξηγησω καποια πράγματα.

το pairing ειναι η λύση που δοθηκε απο τους παροχους των λινκς πχ openload/flash/etc για να μην αλλαζουν καθε μερα κωδικα και τα λινκς δεν παιζουν στο kodi.μιας και παρεχουν τζαμπα τους σερβερς και κερδιζουν απο τις επισκεψεις των χρηστων κατι που το kodi δεν κανει...ΕΤΣΙ η συμφωνια ειναι αυτη...pairing!Δεν εχει φοβο απλα ανοιγετε την σελιδα και κανετε pair αντε να πατηθει κ καμμια διαφημιση αν δεν προσεξετε κατα τα αλλα δεν υπαρχει κανενας φοβος!

 

Νά' σαι καλά φίλε μου :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Λύση για τα τορρεντ που τα προσπερνάει υπάρχει παιδιά? Είμαι με RD και ενώ μου βγάζει πολλά απλά τα προσπερνάει.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, η εγγραφή στο RD απαιτεί συνδρομή ή είναι free, ξερεις??

 

Η εγγραφή είναι free. Για Premium υπηρεσίες χρειάζεσαι συνδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Έχει κανείς άποψη για το πιο κατάλληλο (ελαφρύ και γρήγορο δηλαδή) build της Grecotm σε Mi Box S (2gb RAM), που να υποστηρίζει ταινίες - αθλητικά??

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεία μπορεί κάποιος να μου πει ποια addons λειτουργούμε; Θέλω ταινίες και σειρές να βλέπω. Το exodus λειτουργήσει;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τα Fimnet, Placenta & Incurcion (αν και το τελευταίο στο build Gkobu μου έκανε νερά)...Ανάλογα το build που θα εγκαταστήσεις θα βρεις και τα σχετικά addons, εκτός και αν θες να το στήσεις μόνος σου.
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεία μπορεί κάποιος να μου πει ποια addons λειτουργούμε; Θέλω ταινίες και σειρές να βλέπω. Το exodus λειτουργήσει;
Incursion, Yoda, exodus redux και είσαι κομπλέ θεωρώ.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Incursion, Yoda, exodus redux και είσαι κομπλέ θεωρώ.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Ok κατάφερα και έβαλα exodus. Για ελληνικούς υπότιτλους ποια έχουμε;

Link to comment
Share on other sites

Κάνετε κανονικά login στο grecotm ? γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ

 

Αν εννοείς το Grecotm, ναι, μπήκα τώρα και είδα τούρκικο ποδόσφαιρο (Bursa-Trabzon είναι στο 0-0)

Link to comment
Share on other sites

Κάνα κάλο provider για το elemεntum έχουμε;

Τελευταία μόνο αυτό δουλεύω.

 

Το elementum συνεργάζεται άψογα με το gaia. Σε kodi 17.5 αντί για το elementum προτιμούσα το quasar αλλά στο kodi 18 αναγκαστικά χρησιμοποιώ το elementum γιατι το quasar δεν είναι συμβατό με την έκδοση 18. To elementum έχει κάποια θεματακια αλλά ευτυχώς βγάζει διαρκώς αναβαθμίσεις και πιστεύω κάποια στιγμή να δουλεύει τέλεια. Παντως με λίγο υπομονή στο κατέβει το αρχείο που θες νομίζω είναι μονόδρομος πλέον ο συνδυασμός gaia-elementum. Όλα τα άλλα πρόσθετα τα θεωρώ άχρηστα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο 4d build δεν υπαρχει το acestream; Δεν βλεπω πολλα στα αθλητικα. Τι μπορω να βαλω στο 4d απο αθλητικες πηγες;
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το 4D έχω (skin Daltons), όντως δεν υπάρχουν πολλές πηγές για αθλητικά, π.χ. τα Sport365 & Livetv δεν βγάζουν πολλά σε ροή.

Επιχείρησα να δω μπάσκετ ελληνικού πρωταθλήματος 2-3 φορές και δεν μπόρεσα να βρω κάτι.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το 4D έχω (skin Daltons), όντως δεν υπάρχουν πολλές πηγές για αθλητικά, π.χ. τα Sport365 & Livetv δεν βγάζουν πολλά σε ροή.

Επιχείρησα να δω μπάσκετ ελληνικού πρωταθλήματος 2-3 φορές και δεν μπόρεσα να βρω κάτι.

 

Kαλημέρα σας. Μπάσκετ Ελληνικού Πρωταθλήματος θα βρείτε μέσα στα κανάλια του AliveGR, κάτω απο το μενού ''ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ'' στο 4D, επιλέγοντας τα κανάλια ''ERT PLAY''. Εκεί θα δείτε όλα τα παιχνίδια μπάσκετ Ελληνικού Πρωταθλήματος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...