Jump to content

Δίκτυα Ηνωμένων Πολιτειών


hellnoH2O
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχουν σημεία πώλησης σε πολλά σημεία στις ΗΠΑ. Αν μείνεις σε ξενοδοχείο, στείλε την λίγο πριν έρθεις στο ξενοδοχείο ταχυδρομικά εκτός κι αν έχεις και γνωστούς που την στέλνεις σε αυτούς.

 

ΥΓ οι τιμές είναι σε $ και όχι € στο προηγούμενο post μου άρα με 27 ευρώ περίπου κάνεις τα πάντα! Δικαιωματικά την αναγάγω σε σούπερ λύση για να μην πληρώνεις roaming (με 3 ευρώ το λεπτό εξερχόμενη...) αλλά και να έχεις και internet!:):)

 

O εχθρός του καλού είναι ....το καλύτερο!!! http://www.ezkonnect.com επίσημος reseller της ultra για το ίδιο πακέτο $27,10 ή 25 ευρώ με δωρεάν αποστολή εντός ΗΠΑ.:dance::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 273
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για όποιον θέλει να πάει ΗΠΑ μία είναι η λύση πλέον. Καρτοκινητό από την Ultra mobile, http://www.ultra.me! Με $29 απεριόριστες κλήσεις και sms προς ΗΠΑ και 60 χώρες (για Ελλάδα έχει απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά), 1GB για internet 4G, απεριόριστα sms προς Ελλάδα και $2,5 διαθέσιμα για άλλες υπηρεσίες. Ενδεικτικά κλήση προς κινητό Ελλάδας είναι 8 cents το λεπτό, δηλαδή στο πακέτο μπορεί να κάνεις και κλήσεις 31 λεπτών προς κινητό Ελλάδας. Νομίζω είναι πολύ καλή και αξιόπιστη πρόταση!

ΥΓ Συνδέεται στο δίκτυο της Τ-Mobile.

Ευχαριστώ για την ενημέρωση -αν και δεν ξέρω αν θα ξαναπάω... Δείχνει πολύ καλό, ίσως ακόμα και για την αδερφή μου που ζει εκεί και πληρώνει συμβόλαιο 50$ το μήνα -το οποίο δεν έχει καθόλου κλήσεις προς Ελλάδα! Συν ότι συχνά το πληρώνει και όταν βρίσκεται στην Ελλάδα γιατί δεν γίνεται να το κάνει suspend παρά μόνο μία φορά το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα και από εμένα,

επειδή ψάχνω και εγώ να αγοράσω νούμερο για τις ΗΠΑ, είδα και την us mobile η οποία για ομιλία/data εντός ΗΠΑ μου φαίνεται φθηνότερη από την ultra. Δε δίνει κλήσεις για Ελλάδα αλλά γι'αυτό υπάρχει το VoIP! Ποιά η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

επειδή ψάχνω και εγώ να αγοράσω νούμερο για τις ΗΠΑ, είδα και την us mobile η οποία για ομιλία/data εντός ΗΠΑ μου φαίνεται φθηνότερη από την ultra. Δε δίνει κλήσεις για Ελλάδα αλλά γι'αυτό υπάρχει το VoIP! Ποιά η γνώμη σας;

Αν πας για τουρισμό, τότε T-Mobile tourist pack δαγκωτό.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για μεγάλο χρονικό διάστημα πολλών μηνών.

 

Eπειδη τον χρονο θα παω μια φορα νεα υορκη και κονεκτικατ εχω την τ mobile απο το 2013 και απο σημα τουμπανο... κλησεις ακομα και οι εισερχομενες χρεωνονται... οποτε κοιτα σημα και ογκο ιντερνετ μεγαλο.Εχεις ιντερνετ και σημα κανεις τα παντα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα. Ποιο δίκτυο προτείνετε;

 

T-Mobile χρησιμοποιώ εγώ κάθε χρόνο που πηγαίνω Ανατολική ακτή και είμαι ευχαριστημένος. Και η Verizon είναι καλή αλλά έχει περίεργες μπάντες και πρέπει να τις υποστηρίζει το τηλέφωνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ποιο δίκτυο προτείνετε;

 

Τι συσκευή έχεις και πόσο σκοπεύεις να μείνεις;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για Sprint ούτε λόγος; :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για Sprint ούτε λόγος; :lol:

 

Γελάσαμε πάλι πρωί πρωί.

Οι πουθενάδες, με το χάλια δίκτυο, μουρλές συχνότητες και τιποτένια πακέτα καρτοκινητής (και CDMA δίκτυο να θέλει registration η συσκευή).

Για ταξιδιώτες, τι υπάρχουν, τι δεν υπάρχουν ένα και το αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Γελάσαμε πάλι πρωί πρωί.

Οι πουθενάδες, με το χάλια δίκτυο, μουρλές συχνότητες και τιποτένια πακέτα καρτοκινητής (και CDMA δίκτυο να θέλει registration η συσκευή).

Για ταξιδιώτες, τι υπάρχουν, τι δεν υπάρχουν ένα και το αυτό.

 

Πολλοί Αμερικάνοι την προτιμούν. Πάω Κάνσας σε κανένα 6μηνο :p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θα ταξιδέψω Χριστούγεννα στο Los Angeles για 10 ημέρες και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Η συσκευή μου S8 θα δουλεύει αν αγοράσω μια κάρτα εκεί, κυρίως για να έχω internet στον δρόμο.

Και αν ναι ποιο δίκτυο θα μου προτείνατε;

Γνωρίζετε τι πακέτα υπάρχουν..

Κάθε απάντηση δεκτή!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θα ταξιδέψω Χριστούγεννα στο Los Angeles για 10 ημέρες και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Η συσκευή μου S8 θα δουλεύει αν αγοράσω μια κάρτα εκεί, κυρίως για να έχω internet στον δρόμο.

Και αν ναι ποιο δίκτυο θα μου προτείνατε;

Γνωρίζετε τι πακέτα υπάρχουν..

Κάθε απάντηση δεκτή!

Ευχαριστώ

 

Προσωπικά εδώ και μήνες χρησιμοποιώ την us mobile, είναι MVNO βασισμένη στην t-mobile. Κάτι αντίστοιχο με frog κλπ. στην Ελλάδα.

Το καλό είναι ότι φτιάχνεις το πακέτο όπως ακριβώς χρειάζεσαι, εγώ έχω επιλέξει 100 λεπτά + 100 SMS + 100MB και βγαίνει σύνολο $9 το μήνα. Γενικά τα δεδομένα πιστεύω ότι δε πολυχρειάζονται στην Αμερική αφού σχεδόν παντού υπάρχει κάποιο wifi.

Επίσης οι διάφοροι MVNOs είναι αρκετά φθηνότεροι σε σχέση με τους 'μεγάλους' (Verizon, T-mobile κλπ). Λίστα με αυτούς εδώ

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_States_mobile_virtual_network_operators

Η συσκευή μου (xiaomi redmi note 4) παίζει και αυτή στο δίκτυο μια χαρά αλλά μόνο σε 3G. Για LTE μπάντες τα global κινητά που να παίζουν και ΗΠΑ και Ευρώπη είναι ελάχιστα.

Ένα καλό link για να ξέρει ο καθένας τι να περιμένει εδώ https://willmyphonework.net/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θα ταξιδέψω Χριστούγεννα στο Los Angeles για 10 ημέρες και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Η συσκευή μου S8 θα δουλεύει αν αγοράσω μια κάρτα εκεί, κυρίως για να έχω internet στον δρόμο.

Και αν ναι ποιο δίκτυο θα μου προτείνατε;

Γνωρίζετε τι πακέτα υπάρχουν..

Κάθε απάντηση δεκτή!

Ευχαριστώ

 

Βεβαίως, tmobile, at&t λειτουργούν εξαιρετικά, είτε σε roaming είτε με δική τους κάρτα. Θα βρεις και σε prepaid καλές τιμές με αρκετά data. Προσωπικά έκανα roaming τόσο σε at&t όσο και tmobile με το S8 χωρίς πρόβλημα. Επίσης υποστηρίζει όλες τις μπάντες του 4G, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως, tmobile, at&t λειτουργούν εξαιρετικά, είτε σε roaming είτε με δική τους κάρτα. Θα βρεις και σε prepaid καλές τιμές με αρκετά data. Προσωπικά έκανα roaming τόσο σε at&t όσο και tmobile με το S8 χωρίς πρόβλημα. Επίσης υποστηρίζει όλες τις μπάντες του 4G, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Με λίγη τύχη θα δει και Β46 από Τmobile το οποίο άρχισε deployment 1 εβδομάδα πριν. Φρέσκο φρέσκο :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με λίγη τύχη θα δει και Β46 από Τmobile το οποίο άρχισε deployment 1 εβδομάδα πριν. Φρέσκο φρέσκο :)

 

LAA? Πολύ δύσκολα, θέλεις το CSC της TMO...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Βεβαίως, tmobile, at&t λειτουργούν εξαιρετικά, είτε σε roaming είτε με δική τους κάρτα. Θα βρεις και σε prepaid καλές τιμές με αρκετά data. Προσωπικά έκανα roaming τόσο σε at&t όσο και tmobile με το S8 χωρίς πρόβλημα. Επίσης υποστηρίζει όλες τις μπάντες του 4G, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

https://prepaid-phones.t-mobile.com/prepaid-international-tourist-plan

 

επισης πολυ καλο αυτο βαζω οταν πηγαινω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

http://www.ultra.me. η μόνη λύση για ταξιδιώτες, είτε για λίγες μέρες είτε για μήνες. Απεριόριστα τηλέφωνα προς σταθερά Ελλάδας, πολλά προς κινητά Ελλάδας. 4G... δίκτυο μέσω της t mobile Δεν χρειάζεστε τίποτα άλλο παρά μόνο να φροντίσετε να αγοράσετε την καρτα online και να τη στείλετε στο ξενοδοχείο/σπίτι που θα μένετε... οτιδήποτε άλλο είναι πολύ πιο ακριβό ή με ελάχιστες υπηρεσίες

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ο retailer της ultra ακόμα πιο φθηνός. http://www.ezkonnect.com

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδες σε λιγο καιρο παω manhattan. Εδω εχω ενα samsung galaxy s6 edge. Να προτιμησω at&t ή t-mobile? Στην t-mobile με προβληματιζει οτι χρησιμοποιειται και η συχνοτητα 1700 που δεν την υποστηριζει η συσκευη μου νομιζω. Ο βασικος προβληματισμος μου ειναι αν θα υποστηριζεται η συσκευη μου για γρηγορη 4G λειτουργια.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Μια άριστη λύση για την Αμερική αλλά και τον υπόλοιπο κόσμο είναι και το Lufthansa Mobile . Για ομιλία και SMS έχει φτηνές χρεώσεις .Για παράδειγμα η ομιλία 0.09 cent το 1 λεπτό για εξερχόμενες προς Ελλάδα και ΗΠΑ. Δωρεάν εισερχόμενες!!!! Επίσης 0,09 cent το ΣΜΣ. Στην Αμερική που το δούλεψα την προηγούμενη εβδομάδα έχει σαν προτεινόμενο δίκτυο την AT&T . Το νούμερο που σου στέλνουν είναι γερμανικό. Κόστος αρχικό 29€ και σου μένουν τα 19€ για να τα χρησιμοποιήσεις όπως θέλεις. https://lufthansa-mobile.com
Link to comment
Share on other sites

Μια άριστη λύση για την Αμερική αλλά και τον υπόλοιπο κόσμο είναι και το Lufthansa Mobile . Για ομιλία και SMS έχει φτηνές χρεώσεις .Για παράδειγμα η ομιλία 0.09 cent το 1 λεπτό για εξερχόμενες προς Ελλάδα και ΗΠΑ. Δωρεάν εισερχόμενες!!!! Επίσης 0,09 cent το ΣΜΣ. Στην Αμερική που το δούλεψα την προηγούμενη εβδομάδα έχει σαν προτεινόμενο δίκτυο την AT&T . Το νούμερο που σου στέλνουν είναι γερμανικό. Κόστος αρχικό 29€ και σου μένουν τα 19€ για να τα χρησιμοποιήσεις όπως θέλεις. https://lufthansa-mobile.com

 

Internet? Αντίστοιχο πακέτο έχω με την Swiss Mobile (της Swiss Airlines).

Το βασικό πρόβλημα είναι ότι σε βγάζει από όποιον πάροχο της δώσει καλύτερη τιμή. Εμένα με πήγαινε βόλτα από Ισραήλ (!!!) και μουρλάθηκε η Google, κλείδωσε το account μου για ασφάλεια και πάλευα να το ανοίξω πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδες σε λιγο καιρο παω manhattan. Εδω εχω ενα samsung galaxy s6 edge. Να προτιμησω at&t ή t-mobile? Στην t-mobile με προβληματιζει οτι χρησιμοποιειται και η συχνοτητα 1700 που δεν την υποστηριζει η συσκευη μου νομιζω. Ο βασικος προβληματισμος μου ειναι αν θα υποστηριζεται η συσκευη μου για γρηγορη 4G λειτουργια.

 

Τώρα ανακάλυψα το θέμα. :p Απαντάω και για όσους θα ψαχτούν μελλοντικά...

 

Ήμουν στις ΗΠΑ μερικές εβδομάδες το φετινό Πάσχα. Πήρα μια καλή προσφορά από τη Freedompop (παίζει με ΑΤ&Τ) που έδινε για 1 μήνα Απεριόριστη Ομιλία & SMS, 100' λεπτά προς εξωτερικό (και Ελλάδα) και 4GB data με κόστος $0,01 και δωρεάν μεταφορικά (έστειλα τη SIM σε συγγενή μου εκεί). :p Όταν ήρθε η ώρα να φύγω, απλά ακύρωσα τον αριθμό, γιατί από το 2ο μήνα θα με χρέωνε $28 για τα ίδια.

 

Έκανα αρκετές βόλτες στο Brooklyn, στο Manhattan και στο Staten Island. Όμως στο 80% των περιοχών έπαιζε με H+(3G) από τα 850 Mhz, μάλλον γιατί το κινητό μου δεν είχε τη B12 (700 MHz) στο 4G LTE... :( Κυρίως στο Brooklyn έβλεπα LTE, από τη B2 (1900 MHz). Στο New Jersey (Newark και Manalapan) που πήγα μόνο 2 μέρες, πάλι H+ είχα. Στο Άγαλμα της Ελευθερίας πάλι H+, αλλά είχε και καλό free Wi-Fi εκεί.

 

Γενικά, καλό είναι να επιλέξτε AT&T που έχει καλύτερη κάλυψη από την T-Mobile και 3G από χαμηλή μπάντα (850 MHz B5) που την έχουν αρκετά κινητά. Αυτό με "έσωσε"!

 

Υ.Γ. Είχα βάλει την Cosmote να κάνει Roaming στην T-Mobile (δεν άνοιξα data) και έβλεπα παράλληλα την κάλυψη σε 3G. Ήταν κυρίως από B4 (1700/2100)... Για 4G δεν ξέρω, καθώς είχα πάντα προεπιλεγμένη τη Freedompop.

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ήμουν Αμερική τον προηγούμενο Ιούλιο. Έκανα roaming με AtnT k TMO και βρισκόμουν στο Dallas, Plano, TX. Πολύ καλή κάλυψη σε όλη την περιοχή του Dallas, o ήχος της ΑΤΤ μου έκανε φοβερή εντύπωση - κρύσταλλο. Μπράβο τους.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...