Jump to content

Δίκτυα Ηνωμένων Πολιτειών


hellnoH2O
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

..ασε φιλε....πονεμενη ιστορια....:wacko::wacko::wacko:...

 

εννοώ ότι παρ' όλη την τρομολαγνεία, δεν μου ζήτησαν καν διαβατήριο! :D

 

Ως τώρα μόνο στη Γερμανία έχω δυσκολευτεί να πάρω SIM. Eκεί για "λόγους ασφαλείας" θα μου ενεργοποιούσαν την κάρτα μετά από 5 μέρες. Βέβαια μιλάμε για σχεδόν 4 χρόνια πριν, δεν γνωρίζω αν έχει αλλάξει κάτι.

Σε οποιαδήποτε άλλη χώρα κι αν πήγα μέσα σε λίγα λεπτά είχε τηλέφωνο.

 

Για προγραμματάκια με συσκευή GSM, όποιος θέλει ας ρίξει μια μετά στο BestBuy ή κάτι αντίστοιχο, όλο και κάτι θα βρει.

 

Πάντως, στις ΗΠΑ πρέπει να μάθουν ότι υπάρχει ζωή και μετα τη Motorola :lol:

Τα campi (πληθυντικος του campus :lol:), πάντως, ήταν γεμάτα με Blackberries και iPhones!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 273
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εννοώ ότι παρ' όλη την τρομολαγνεία, δεν μου ζήτησαν καν διαβατήριο! :D

 

Ως τώρα μόνο στη Γερμανία έχω δυσκολευτεί να πάρω SIM. Eκεί για "λόγους ασφαλείας" θα μου ενεργοποιούσαν την κάρτα μετά από 5 μέρες. Βέβαια μιλάμε για σχεδόν 4 χρόνια πριν, δεν γνωρίζω αν έχει αλλάξει κάτι.

Σε οποιαδήποτε άλλη χώρα κι αν πήγα μέσα σε λίγα λεπτά είχε τηλέφωνο.

 

α...αν το εννοεις ετσι....ναι...δεν πολυψαχνουν ποιος αγοραζει τηλεφωνο....αν και αυτο εχει την απαντηση του....ΤΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΟΛΑ.....;)....:lol::lol:

 

Γερμανια, οπως και Ελβετια και Τουρκια...κατα κανονα...θελει διαβατηριο η ταυτοτητα....

 

..μεγαλο μεινονεκτημα των καρτοκινητων σε αμερικη ειναι οτι εχουν περιορισμενη διαρκεια η οποια ειναι αναλογει με την αξια της καρτας που ενεργοποιεις....με αποτελεσμα αν πηγαινοερχεσε αμερικη...οπως κανω εγω...να χρειαζεσαι καθε φορα νεο καρτοκινητο και κατα συνεπεια νεο νουμερο....:wacko::wacko:...

 

....ακομα δεν εχουν roaming....ουτε καν στον Καναδα :mad:....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ αυτοί θεωρούν roaming εάν πας σε άλλη Πολιτεια!!!:D:D:D

Πάντως μετά από Ελλάδα που αποκτά ο οποιοσδήποτε καρτοκινητό πηγαίνοντας απλά στο περίπτερο, θεωρώ ότι είναι πιο εύκολο να αποκτήσεις στις ΗΠΑ!

Στην Ιταλία μπορεί να το ενεργοποίησα άμεσα, αλλά και τη διεύθυνσή μου μου ζήτησαν και να δουν το διαβατήριό μου!:)

Link to comment
Share on other sites

οφφ τοπικ

 

Στην Ιταλία μπορεί να το ενεργοποίησα άμεσα, αλλά και τη διεύθυνσή μου μου ζήτησαν και να δουν το διαβατήριό μου!:)

 

στην Ιταλια υπολογιζουν το Codice Fiscale (=κατι σαν το ΑΦΜ) για αυτο ζητανε χαρτια, διευθυνση και χωρα γεννησεως :S....δεν νομιζω οτι το κανουν για λογους αντιτρομοκρατικους...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επιστρέφω στις ΗΠΑ και συγκεκριμένα στη ΝΥ.

Έχω πάει ήδη 4 φορές και δεν έχω λύσει τα προβλήματα και κάθε φορά ξεκινάω από την αρχή. Προσωπικά έχω αντιμετωπίσει τα εξής:

 

1) Ανάλογα με το πού μένω έχω σήμα ή T-mobile ή ΑΤ&Τ (πρώην cingular), όχι και τα δύο.

 

2) Οι χρεώσεις είναι τόσο "περίεργες" (για τα δικά μας δεδομένα) που είναι εξουθενωτικό να κάνω αναλυτική έρευνα και παίρνω ότι μου προτείνει ο πωλητής. Για τις "καλές" εταιρίες (T-mobile, ΑΤ&Τ) μου έιχε κοστίσει περίπου $50 η κάρτα SIM με $10 χρόνο ομιλίας αν θυμάμαι καλά.

Παραδείγματα: πληρώνεις για την εισερχόμενη κλήση και το SMS, πληρώνεις την αναπάντητη, ο χρέωση της κλήσης μετράει από την ώρα που αρχίζει να χτυπάει ο αριθμός που κάλεσες και όχι από τη στιγμή που θα απαντήσει ο άλλος, όσο πιο πολλά χρήματα "φορτίσεις" τόσο φτηνότερες είναι οι χρεώσεις.

Μιλάμε για καμία σχέση με Ελλάδα...

 

3) Η Verizon δεν υποστηρίζει SMS προς εξωτερικό.

 

4) Βλέπω τα διάφορα φτηνά καρτοκινήτα στα σούπερ μάρκετ αλλά δεν έχω το κουράγιο να καθήσω και να εξερευνήσω τους όρους τους και έτσι δεν ξέρω αν μου κάνουν για τη χρήση που θέλω.

 

5) Η κάρτα τους λήγει μετά από μερικούς μήνες. [όπως λέει και ο ΗΕΟ] Οπότε μια φορά το χρόνο που πηγαίνω έχει λήξει η παλιά και ψάχνω από την αρχή. (Η τελευταία που είχα πάρει ήθελε ανανέωση χρόνου $100 για να ισχύει για 12 μήνες, πχ)

 

6) Οι κλήσεις προς Ελλάδα είναι ακριβές (λογικό) και οι κάρτες διεθνών κλήσεων προπληρωμένου χρόνου θέλουν πολύ μεγάλη έρευνα -εκεί να δεις κρυφές χρεώσεις που υπάρχουν! Συμφέρουν μόνο για 1-2 τηλεφωνήματα μεγάλης διάρκειας.

 

Οπότε τι κάνουμε;

Θα ξαναπάω πιθανόν τον Οκτώβριο. Η παλιά μου SIM θα έχει λήξει.

Πάλι $50 θα δώσω? :mad:

Και αν μείνω σε δύο σπίτια διαδοχικά και στο ένα πιάνει η AΤ&T και στο άλλο η T-mobile? :worry:

Δεν έχω ψωνίσει ποτέ από το e-bay ούτε εγώ ούτε κανένας φίλος μου.

Πώς αλλιώς θα μπορούσα να πάρω φτηνή κάρτα sim?

Link to comment
Share on other sites

1) Ανάλογα με το πού μένω έχω σήμα ή T-mobile ή ΑΤ&Τ (πρώην cingular), όχι και τα δύο.

Η συσκευή σου είναι quadband;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή σου είναι quadband;

 

Είναι tri band.

Το sagem του avatar μου :) . [και έχω και 2 nokia στην καβάντζα, επίσης tri band].

 

Όταν λέω πως έχω σήμα ή από τον έναν ή από τον άλλον εννοώ καλό σήμα.

Γιατί στο παράθυρο μπροστά πιάνουν όλα τα δίκτυα :)

Κι επειδή ήμουν φλύαρη στο προηγούμενο μήνυμα, επανορθώνω συνοψίζοντας:

Το ερώτημα μου είναι

"Πώς θα μπορούσα να πάρω φτηνή κάρτα sim ΑΤ&Τ ή T-mobile?"

Link to comment
Share on other sites

Είναι tri band.

Το sagem του avatar μου :) . [και έχω και 2 nokia στην καβάντζα, επίσης tri band].

 

Όταν λέω πως έχω σήμα ή από τον έναν ή από τον άλλον εννοώ καλό σήμα.

Γιατί στο παράθυρο μπροστά πιάνουν όλα τα δίκτυα :)

Κι επειδή ήμουν φλύαρη στο προηγούμενο μήνυμα, επανορθώνω συνοψίζοντας:

Το ερώτημα μου είναι

"Πώς θα μπορούσα να πάρω φτηνή κάρτα sim ΑΤ&Τ ή T-mobile?"

Αν σε ενδιαφέρει να έχεις καλό σήμα, θα έλεγα να έχεις quadband συσκευή την επόμενη φορά και να πάρεις κάρτα AT&Τ. Έτσι θα εκμεταλευτείς την καλύτερη κάλυψη των 850 MHz (περιμένω και εντυπώσεις αν το κάνεις).

 

Όσον αφορά τις τιμές, ας απαντήσει άλλος.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια φεύγω την αλλη εβδομάδα για Αμερική κι εχω πελαγώσει.. Θα κάτσω αρκετές εβδομάδες οπότε θέλω να αγοράσω ενα αμερικάνικο νούμερο! Αλλα φοβάμαι! Θέλω να πάρω μια Sim, ενα καρτοκινητο! Μόνο το νούμερο, χωρίς συσκευή! Για να το βάλω στο Nokia N80 Μου.. Εδω πλέον βρίσκουμε νούμερα και με 5 ευρώ! Εκεί τί γίνεται? Θα βρώ καρτοκινητό? Τι δίκτυο να πάρω? Θα χρεόνομαι για τις εισερχόμενες? Θα μείνω Las Vegas και Detroit.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πλησιάζει ο καιρός που θα πάω Νέα Υόρκη...

Έχουμε καμιά νεώτερη πληροφορία σχετικά;

Μόλις φτάσω θα πάω να ρωτήσω για καρτοκινητό αλλά αν έχει πάλι $50 η κάρτα sim μόνο, δεν νομίζω να αγοράσω, δεν συμφέρει.

Θα χρησιμοποιήσω το Vodafone Passport ή την απλή περιαγωγή -δεν το έχω ψάξει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει ο καιρός που θα πάω Νέα Υόρκη...

Έχουμε καμιά νεώτερη πληροφορία σχετικά;

Μόλις φτάσω θα πάω να ρωτήσω για καρτοκινητό αλλά αν έχει πάλι $50 η κάρτα sim μόνο, δεν νομίζω να αγοράσω, δεν συμφέρει.

Θα χρησιμοποιήσω το Vodafone Passport ή την απλή περιαγωγή -δεν το έχω ψάξει ακόμα.

 

 

..ποια $50 ???? :wacko::wacko::wacko:...

 

..καρτοκινητα βρισκεις απο 20 $=13 € μαζι με την συσκευη και χρονο ομιλιας....ψαξε λιγο.. :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

@ HEO

Εκεί που θα μένω έχει σήμα μόνο η T-mobile -από τις μεγάλες που υποστηρίζουν SMS προς αριθμούς του εξωτερικού.

Οπότε όλα αυτά τα πάκετα με τα καρτοκινητά -που νομίζω ότι ξέρω ποια λες, τα έβλεπα στα σούπερ μάρκετ τους με $20- που είναι από άλλες μικρές εταιρείες, δεν νομίζω ότι μου κάνουν.

Θα μείνω 3 βδομάδες και δεν θα έχω και άπειρο χρόνο για έρευνα, οπότε αν ξέρεις κάτι άλλο συγκεκριμένο πες μου!

*Τον Απρίλιο του 2007 που είχα κάνει μια μικρή έρευνα κόστιζε η SIM της T-mobile περίπου $50 με $10 χρόνο ομιλίας.

Είχα πάρει μία τότε -αλλά τώρα πλέον έχει λήξει.

Επιπλέον, για να μιλάς φτηνά (10 σεντς το λεπτό) έπρεπε να βάλεις μαζεμένα $50 ή $100 ανανέωση, αλλιώς αν έβαζες μόνο $10 τη φορά ήταν νομίζω $1 το λεπτό η χρέωση. Στο περίπου όλα αυτά, δεν θυμάμαι ακριβώς.

Εγώ είχα βάλει δύο φορές από $50 (μέσα σε ένα μήνα) και όταν έφυγα είχα ακόμα $30 υπόλοιπο τα οποία και έχασα τελικά...

 

Με αυτά τα δεδομένα τείνω προς VF passport μου φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

@ HEO

Εκεί που θα μένω έχει σήμα μόνο η T-mobile -από τις μεγάλες που υποστηρίζουν SMS προς αριθμούς του εξωτερικού.

 

..εισαι σιγουρη οτι εχει σημα μονο η T-Mobile??...διοτι ειναι η πιο αδυνατη νομιζω....

 

...τελευταια φορα που ημουν αμερικη ηταν τον Μαιο-Ιουνιο τρεχοντος ετους....ειχα παει California, Πολιτεια Washington και Georgia....ειχα εκτος απο τα ευρωπαικα μου νουμερα (Ελληνικα, Αγγλικα, Ολανδικα κλπ) αγορασει και ενα Net10...http://www.net10.com......το οποιο το συνιστω ανεπυφυλακτα....εκανε μια χαρα SMS σε ευρωπαικα νουμερα....πολυ φθηνη κληση σε Ελλαδα, Κυπρο, Ολλανδια, Αγγλια, κλπ...το ειχα αγορασει νομιζω 30 $ και μου εδωσαν χρονο ομιλιας 60 $ και μια συσκευη Nokia (850-1900)...ξοδεψα μονο 29 $ χρονο ομιλιας...και καθησα πανω απο μηνα....και επερνα ευρωπη 2-3 τηλεφωνα καθε μερα + πολλα τηλεφωνα καθε μερα στην Αμερικη.....τζαμπα πραγμα....:lol:

 

το VF passport το θεωρω κοροιδια...γνωμη μου βεβαια....

 

 

ΥΓ...εγω τουλαχιστον....ειχα παντου σχεδον σημα απο την AT&T.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

6) Οι κλήσεις προς Ελλάδα είναι ακριβές (λογικό) και οι κάρτες διεθνών κλήσεων προπληρωμένου χρόνου θέλουν πολύ μεγάλη έρευνα -εκεί να δεις κρυφές χρεώσεις που υπάρχουν! Συμφέρουν μόνο για 1-2 τηλεφωνήματα μεγάλης διάρκειας.

 

φιλε υπαρχει λυση....εκτος απο την Net10 που εχει δικο της συστημα φθηνων χρεωσεων για διεθνεις κλησεις (βλεπε ιστοσελιδα της)...υπαρχει και το http://www.gorillamobile.com/ ....δινει και 5$ τζαμπα χρονο δοκιμης....που αντιστοιχε σε σχεδον μια ωρα χρονο ομιλιας για ελλαδα :p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

..εισαι σιγουρη οτι εχει σημα μονο η T-Mobile??...διοτι ειναι η πιο αδυνατη νομιζω....

 

...τελευταια φορα που ημουν αμερικη ηταν τον Μαιο-Ιουνιο τρεχοντος ετους....ειχα παει California, Πολιτεια Washington και Georgia....ειχα εκτος απο τα ευρωπαικα μου νουμερα (Ελληνικα, Αγγλικα, Ολανδικα κλπ) αγορασει και ενα Net10...http://www.net10.com......το οποιο το συνιστω ανεπυφυλακτα....εκανε μια χαρα SMS σε ευρωπαικα νουμερα....πολυ φθηνη κληση σε Ελλαδα, Κυπρο, Ολλανδια, Αγγλια, κλπ...το ειχα αγορασει νομιζω 30 $ και μου εδωσαν χρονο ομιλιας 60 $ και μια συσκευη Nokia (850-1900)...ξοδεψα μονο 29 $ χρονο ομιλιας...και καθησα πανω απο μηνα....και επερνα ευρωπη 2-3 τηλεφωνα καθε μερα + πολλα τηλεφωνα καθε μερα στην Αμερικη.....τζαμπα πραγμα....:lol:

το VF passport το θεωρω κοροιδια...γνωμη μου βεβαια....

ΥΓ...εγω τουλαχιστον....ειχα παντου σχεδον σημα απο την AT&T.....

 

Σε ευχαριστώ για τον κόπο σου!

Μέσα στο σπίτι που θα μένω έχει σήμα μόνο η Τ. Η ΑΤ&Τ έχει σήμα μόνο στο παράθυρο. :)

Τα ψιλικοίταξα, ΝΕΤ10 έχει το Κ-μαρτ και το παθμαρκ, θα πάω να τα δω. Μου φαίνεται απλό και ενδιαφέρον, ιδίως για να καλώ και να στέλνω γραπτά προς ΗΠΑ, γιατί ακόμα και αυτό το 39σεντς το sms που χρεώνει το V international -που έιναι το φτηνότερο της βοδα- είναι κάμποσο.

Χαουέβερ, κοιτώντας τους όρους βρήκα ότι

"NET10 service does not allow international text messages. Attempting to send international messages could result in service deactivation."

Σίγουρα έστελνες εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έστελνες εσύ?

 

100%....εστελνα οπως ειπα...και μιλαμε για 3-4 μηνες πριν....

...ισως να ειναι καινουργιος ορος....δεν ξερω :wacko:...ισως να υπηρχε

και απλα να μην ειχα εγω προβλημα :p....αν το παρεις και το δοκιμασεις...

ενημερωσεμε pls....να ξερω γιατι τον Μαιο θα ξαναπαω....:)...και ημουν

ετοιμος να παρω NET10 με κλειστα ματια ..... :confused:

 

και κατι αλλο...η NET10 χρησιμοποιει το δικτυο της AT&T-Cingular.....

 

http://www.prepaidgsm.net/en/usa.html

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά πάρω Net10 θα κάνω αναλυτική αναφορά σχετικά με το πώς δούλεψε για να ξέρει όποιος ενδιαφέρεται.

Εξάλλου, σιγά, πόσο έχει? $30=22€, φτηνότερο από 9 κλήσεις με το VF passport :p

 

Επίσης, με βολεύει που έχει ΑΤ&Τ το Net10 γιατί όντως έχει σχεδόν παντού καλύτερο σήμα. Κι εγώ θα είμαι τις περισσότερες ώρες έξω (τουρίστρια γαρ)!

Και στο σπίτι, απλά θα το ακουμπάω σταθερά στο περβάζι του παραθύρου όπου έχει σήμα και θα μιλάω με το μεγάφωνο :D

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά πάρω Net10 θα κάνω αναλυτική αναφορά σχετικά με το πώς δούλεψε για να ξέρει όποιος ενδιαφέρεται.

Εξάλλου, σιγά, πόσο έχει? $30=22€, φτηνότερο από 9 κλήσεις με το VF passport :p

 

Επίσης, με βολεύει που έχει ΑΤ&Τ το Net10 γιατί όντως έχει σχεδόν παντού καλύτερο σήμα. Κι εγώ θα είμαι τις περισσότερες ώρες έξω (τουρίστρια γαρ)!

Και στο σπίτι, απλά θα το ακουμπάω σταθερά στο περβάζι του παραθύρου όπου έχει σήμα και θα μιλάω με το μεγάφωνο :D

 

...αληθεια...απο περιεργεια...:O...που θα πας;;;; :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μανχάταν, Νέα Υόρκη, 15 μέρες

 

καλα να περασεις...:)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πήγα - ήρθα.

Δεν πήρα net10, για τόσο λίγες μέρες δεν άξιζε τον κόπο για τις ανάγκες μου.

However ;) το είδα να το πουλάνε στο Rite Aid $29,99 +φόρο, συσκευή και χρόνο ομιλίας αξίας $30.

 

Το πώς επικοινωνούσα μπορείτε να το διαβάσετε εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2563831#post2563831

Link to comment
Share on other sites

Πήγα - ήρθα.

Δεν πήρα net10, για τόσο λίγες μέρες δεν άξιζε τον κόπο για τις ανάγκες μου.

However ;) το είδα να το πουλάνε στο Rite Aid $29,99 +φόρο, συσκευή και χρόνο ομιλίας αξίας $30.

 

Το πώς επικοινωνούσα μπορείτε να το διαβάσετε εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2563831#post2563831

 

..υποθετω ηταν το φθηνιαρικο motorola;;;....με την καλυψη των δικτυων πως τα πηγες;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

:O δεν πρόσεξα καθόλου τι κινητό ήταν* :O

 

Όσο για την κάλυψη, όπως ήξερα από πριν, στο δωμάτιο που έμενα είχε μόνο T-mobile.

Οπότε, είχα "κλειδώσει" και το δίκτυο μου εκεί και σε όλη την παραμονή μου χρησιμοποίησα μόνο την Τ.

Μίλησα ελάχιστα -οπότε δεν μπορώ να πω γνώμη-, και τα μηνύματα έρχονταν κι έφευγαν κανονικά παντού -εκτός από το μετρό και κάποιους άλλους χώρους που δεν έχουν καθόλου σήμα γενικώς.

Μόνο μόλις έφτασα, στο αεροδρόμιο (JFK), δεν έφευγε το sms μου απο το vodafone international, ούτε μέσω T-mobile ούτε μέσω AT&T. Προσπαθούσε για αρκετά δευτερόλεπτα και μετά μου έβγαζε ένα μήνυμα του τύπου "προσπαθήστε αργότερα". Ενώ από το Vodafone συμβόλαιο έφυγε αμέσως. Αλλά αυτό δεν επαναλήφθηκε σε άλλη περίσταση.

 

*Αλήθεια, αυτό το κινητό τι το κάνεις μετά; Είναι κλειδωμένο και δουλέυει μόνο με την net10. Το πας ανακύκλωση κι ας είναι ολοκαίνουργιο;

Link to comment
Share on other sites

*Αλήθεια, αυτό το κινητό τι το κάνεις μετά; Είναι κλειδωμένο και δουλέυει μόνο με την net10. Το πας ανακύκλωση κι ας είναι ολοκαίνουργιο;

 

...ε...ναι...ειναι κλειδωμενα....το χρησιμοποιειες για ανταλακτικα (μπαταρια κ φορτιστης)....ειτε καλυτερα τα χαριζεις σε μια φιλανθρωπικη οργανωση...υπαρχουν πολλες στην αμερικη που τα περνουν.....

 

..αλλωστε αυτα τα φτηνιαρικα ειναι ολα 850/1900 οποτε και ξεκλειδωτο να ηταν ειναι αχρηστο για καποιον ευρωπαιο....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...