Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, με την εφαρμογή για email τι παίζει; δεν μπορείς να βλέπεις όλους τους λογαριασμούς ομαδοποιημένα ,όπως πριν. Υπάρχει κάτι άλλο εναλλακτικό;
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από την 8.10.14219.341 έκδοση των WP 8.1 και έπειτα υπάρχει αυτή η δυνατότητα να κατεβαίνουν τα updates στην κάρτα μνήμης.

 

 

 

Τελικά κατάφερες να την περάσεις στο 535;

 

Για αποφυγή παρεξηγήσεων δεν έχω 535, αλλά 530. Νομίζω πως το πρώτο έχει αρκετό ενσωματωμένο χώρο για τα εγκαταστήσει τα 10. Anyway, αυτό που συμβαίνει σε μένα είναι μοναδικό. Έχω δύο 530 DS με την ίδια ακριβώς έκδοση 8.1 και μία μόνο SD κάρτα. Βάζω τα 10 να κατεβαίνουν στο πρώτο, κατεβαίνουν και κάνουν προετοιμασία εγκατάστασης στην SD αλλά βγάζει μήνυμα ότι η εγκατάσταση δεν μπορεί να γίνει από την κάρτα SD. Δεν κολλάω, την κάνω format και την βάζω στο δεύτερο κινητό, την βλέπει όλα κομπλέ. Σ'αυτό όμως η λήψη και η εγκατάσταση πάει να γίνει μόνο στην εσωτερική μνήμη (!!) και όταν φτάνει στο 80% προετοιμασίας και το κινητό έχει μνήμη 80Mb, μου ζητάει να μεταφέρω εφαρμογές από το κινητό στην SD για να προχωρήσει η εγκατάσταση, δεν κάνει ό,τι κάνει το πρώτο. Φυσικά ξανάκανα format στην κάρτα και ξανά από την αρχή αλλά χωρίς αποτέλεσμα!

 

Καλημέρα και καλή βδομάδα, παίδες! Ας ελπίσουμε η νέα build να φτιάξει το σκηνικό για τα 4Gb κινητά. Φυσικά κάθε hack μέσω XDA που πειράζει την registry κτλ τρώει άκυρο καθώς δεν είναι επίσημη λύση και καλό θα ήταν να ξέρουμε τι να κάνουμε όταν φτάσει η RTM. :)

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα Παρασκεύη μαντεύω πως σήμερα θα έρθει η 10512

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

...επιβεβαιώνω...

...η 10166 δουλεύει ε-ξαι-ρε-τι-κά από την πρώτη μέρα εδώ & κάνα μήνα...

...και μου κατέβασε το ελληνικό πληκτρολόγιο με swype από την πρώτη μέρα...

...πρέπει βέβαια να την κάνεις σωστά τη δουλειά που σημαίνει hard reset πρίν ΚΑΙ ΜΕΤΑ την εγκατάσταση...

...εχω το 830...

 

Το 830 έχω κι εγώ, αλλά προτιμώ να περιμένω και να περάσω την επίσημη έκδοση! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μολις έκανα εγκατάσταση το quizdom. Δουλεύει Α ΨΟ ΓΑ..! :D :D :D

Συνδέθηκα με το λογαριασμό του fb.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Lumia FAQ - Επανεκκίνηση, soft & hard reset.

 

 

Απενεργοποιούμε τη συσκευή μας και βεβαιωνόμαστε ότι δεν είναι συνδεδεμένος ο φορτιστής σε αυτή.

Κρατάμε πατημένο το πλήκτρο Μείωσης Έντασης (Volume Down) και συνδέουμε τον φορτιστή στη συσκευή.

 

Συνεχίζουμε να κρατάμε πατημένο το πλήκτρο Μείωσης Έντασης (Volume Down) μέχρι να εμφανιστεί στην οθόνη της συσκευής ένα μεγάλο θαυμαστικό.

Αφήνουμε το πλήκτρο Μείωσης Έντασης (Volume Down) και πατάμε τα πλήκτρα ρύθμισης της έντασης και το πλήκτρο ενεργοποίησης με την εξής σειρά:

 

i) πλήκτρο Αύξησης Έντασης ( Volume up )

ii) πλήκτρο Μείωσης Έντασης (Volume Down)

iii) πλήκτρο Ενεργοποίησης-Απενεργοποίησης (Power Button)

iv) πλήκτρο Μείωσης Έντασης (Volume Down)

 

Η συσκευή θα επανεκκινήσει μερικές φορές και μόλις τελειώσει η διαδικασία επαναφοράς θα επανέλθει στην αρχική της κατάσταση με εγκατεστημένο το firmware ανάλογα με το product code που είναι τυπωμένο στη συσκευή.

 

Ευχαριστώωω!! :thanks: Η θερμοκρασία επιτέλους έπεσε, η start screen αργεί πολύ λιγότερο να φορτώσει και γενικότερα η όλη λειτουργία της συσκευής είναι πολύ ομαλότερη. Ελληνικά στο πληκτρολόγιο δε μπορώ να κατεβάσω, αλλά δεν είναι η κύρια συσκευή μου. Ίσως χρειάζεται ακόμα ένα hard reset. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος για το πληκτρολόγιο εχει αναφερθεί ποιες φορές..

 

1. Κατεβάσεις το windows insider app

 

2. Το σεταρεις σε fast

 

3. Πας και βάζεις στις ρυθμίσεις να κατεβάσεις το ελληνικό λεξικό και αμέσως τρέχεις στις ενημερώσεις εκει θα έχει μια ενημερωση που είναι το πληκτρολόγιό

 

 

 

Πρεπει να γίνει αμεσως

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος για το πληκτρολόγιο εχει αναφερθεί ποιες φορές..

 

1. Κατεβάσεις το windows insider app

 

2. Το σεταρεις σε fast

 

3. Πας και βάζεις στις ρυθμίσεις να κατεβάσεις το ελληνικό λεξικό και αμέσως τρέχεις στις ενημερώσεις εκει θα έχει μια ενημερωση που είναι το πληκτρολόγιό

 

 

 

Πρεπει να γίνει αμεσως

 

Και μετά το ξαναγυρίζω σε slow;

 

Έκανα και ένα 2ο hard reset και κάτι δείχνει να γίνεται, όσον αφορά το keyboard, οπότε θα επιστρέψω.

 

Και μια ακόμα απορία. Αντί για το Office, έχουμε τα Word, Excel και PowerPoint Preview;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και μετά το ξαναγυρίζω σε slow;

 

Έκανα και ένα 2ο hard reset και κάτι δείχνει να γίνεται, όσον αφορά το keyboard, οπότε θα επιστρέψω.

 

Και μια ακόμα απορία. Αντί για το Office, έχουμε τα Word, Excel και PowerPoint Preview;

 

Ναι, αντί για το Office υπάρχουν αυτά.

 

Μετά από 4-5 επανεκκινήσεις, το κινητό δεν αναγνωρίζει την SD και πρέπει να κάνω hard reset μετά. Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αντί για το Office υπάρχουν αυτά.

 

Μετά από 4-5 επανεκκινήσεις, το κινητό δεν αναγνωρίζει την SD και πρέπει να κάνω hard reset μετά. Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό;

 

Thanks.

 

Τελικά, κατέβηκαν τα Ελληνικά στο πληκτρολόγιο, αλλά επειδή χρειάστηκαν 2 επανεκκινήσεις, τώρα αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα, της μη αναγνώρισης της sd...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Thanks.

 

Τελικά, κατέβηκαν τα Ελληνικά στο πληκτρολόγιο, αλλά επειδή χρειάστηκαν 2 επανεκκινήσεις, τώρα αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα, της μη αναγνώρισης της sd...

Βγάλε την και ξανά βαλ' την! Μπας και στρώσει! Εκτός αν το έκανες ήδη!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

εμενα ρε παιδια μετα από Χαρντ ρεσετ δεν φορτίζει .. δειχνει ότι φορτιζει αλλα δεν ανεβαινει καθολου μπαταρια και τωρα είναι στο 2 % .. ξερει κανεις τιποτα ?
Link to comment
Share on other sites

εμενα ρε παιδια μετα από Χαρντ ρεσετ δεν φορτίζει .. δειχνει ότι φορτιζει αλλα δεν ανεβαινει καθολου μπαταρια και τωρα είναι στο 2 % .. ξερει κανεις τιποτα ?

 

Κλεισ' το και άνοιξε το πάλι και βάλ' το να φορτίσει! Σε ένα ταμπλετ τουλαχιστον, που έκανα έτσι λειτούργησε η φορτιση!!! Δοκίμασε το.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα εχθές την 10166 πάλι αφού θα ερχόταν η νέα αναβάθμιση σύντομα αλλά σημερα την έβγαλα δεν άντεξα, ο browser κολλάει όταν τον φορτώσεις και το κινητό κάνει επανεκκίνηση δεν αξίζει η συγκεκριμένη ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Κλεισ' το και άνοιξε το πάλι και βάλ' το να φορτίσει! Σε ένα ταμπλετ τουλαχιστον, που έκανα έτσι λειτούργησε η φορτιση!!! Δοκίμασε το.

μετα από 3 soft reset ξεκίνησε και φορτίζει !!! τα χρειάστηκα λίγο .. :O

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την και ξανά βαλ' την! Μπας και στρώσει! Εκτός αν το έκανες ήδη!

 

evris2013, thanks!!! :D Δούλεψε άψογα και κατέβασα και τις εφαρμογές που ήθελα στην κάρτα.

 

Ναι, αντί για το Office υπάρχουν αυτά.

 

Μετά από 4-5 επανεκκινήσεις, το κινητό δεν αναγνωρίζει την SD και πρέπει να κάνω hard reset μετά. Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό;

 

Βγάλε και βάλε την κάρτα σου. Σε 'μένα δούλεψε. :)

 

Εγώ πάντως έβαλα εχθές την 10166 πάλι αφού θα ερχόταν η νέα αναβάθμιση σύντομα αλλά σημερα την έβγαλα δεν άντεξα, ο browser κολλάει όταν τον φορτώσεις και το κινητό κάνει επανεκκίνηση δεν αξίζει η συγκεκριμένη ρομ.

 

Και σε 'μένα είχε πρόβλημα στην αρχή. Κάνε 2 hard reset στη σειρά (αν δεν έκανες πριν την εγκατάσταση και θα είσαι ok. Τώρα μέσω W10 σου γράφω, με Edge browser, full Ελληνικό πληκτρολόγιο, με swipe.

 

 

Πάντως, τώρα με τα resets, το 820 μου πηγαίνει πιο γρήγορα σε κάποια πράγματα που κάνω κι από το 640 μου, με official 8.1, update 2....... :ninja:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

έκανα hard reset αφού τα πέρασα, κάτι άλλο που είδα όταν είχα τα 8.1 πριν βάλω τα 10 εχθές ήταν ότι έβαλα από συνήθεια την εφαρμογή developer αντί insider και μετά αφού είδα τι πατάτα έκανα έβαλα την insider. πάτησα slow ring και μου πέρασε το update 2! βάζω πάλι τα 8.1 και στο fast πέρασε τα 10. περίεργο
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε και βάλε την κάρτα σου. Σε 'μένα δούλεψε. :)

 

Το έχω κάνει πολλές φορές, το πρόβλημα δε λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει πολλές φορές, το πρόβλημα δε λύθηκε.

 

Όταν το έκανες, είχες εφαρμογές εγκατεστημένες στην κάρτα;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όταν το έκανες, είχες εφαρμογές εγκατεστημένες στην κάρτα;

 

Ναι, σχεδόν όλες οι εφαρμογές ήταν στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα Παρασκεύη μαντεύω πως σήμερα θα έρθει η 10512

 

Λάθος μαντεψιά τελικά! :p

https://twitter.com/GabeAul/status/631136148014764032

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Λάθος μαντεψιά τελικά! :p

 

 

 

 

 

Ναι ρε ****το πως μας την φέραν έτσι.. Λογικά όμως δεν θα περάσει η βδομάδα.. Να δούμε πότε θα ειναι..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σχεδόν όλες οι εφαρμογές ήταν στην κάρτα.

 

Στο δικό μου, επειδή δε μου άρεσαν κάποια κολλήματα και ο χώρος που έπιανε στην εσωτερική μνήμη, έκανα 2 hard resets, αλλά και format στην κάρτα sd. Και τώρα, τον ίδιο χώρο με τα 8.1 "πιάνουν" τα 10άρια και πολύ ομαλά λειτουργούν. Θα δοκιμάσω, κάποια στιγμή, να βάλω και κάρτα sim και να το έχω σαν 2ο, για λίγο καιρό.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...