Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται, αν έχεις και την τελευταία ενημέρωση, εκεί κατεβαίνει η TP εφ'όσον έχεις SD μέσα όσο χώρο κι αν έχεις στη συσκευή.

 

 

 

Ποια είναι η τελευταία ενημέρωση;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια είναι η τελευταία ενημέρωση;

 

Από την 8.10.14219.341 έκδοση των WP 8.1 και έπειτα υπάρχει αυτή η δυνατότητα να κατεβαίνουν τα updates στην κάρτα μνήμης.

 

 

Εννοείται, αν έχεις και την τελευταία ενημέρωση, εκεί κατεβαίνει η TP εφ'όσον έχεις SD μέσα όσο χώρο κι αν έχεις στη συσκευή.

Τελικά κατάφερες να την περάσεις στο 535;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Από την 8.10.14219.341 έκδοση των WP 8.1 και έπειτα υπάρχει αυτή η δυνατότητα να κατεβαίνουν τα updates στην κάρτα μνήμης.

 

 

 

 

 

 

 

Τελικά κατάφερες να την περάσεις στο 535;

 

 

 

που υπαρχει η επίλογη αυτη; εχω την 8,10,14234,375 και δεν βλεπω να γίνεται.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

τελικα ακολουθώντας κάτι οδηγιες απο το xda τα κατάφερα και εβαλα τα 10.
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

τελικα ακολουθώντας κάτι οδηγιες απο το xda τα κατάφερα και εβαλα τα 10.

 

η έκδοση λειτουργικού παραπάνω είναι για 530 dual sim σωστά? στο συγκεκριμένο τηλέφωνο γίνεται κανονικά το download στην sd (δεν μειώνεται καθόλου ο χώρος του κινητού) αλλά αποτυγχάνει συνεχώς.

μήπως μπορείς να δώσεις τον σύνδεσμο του xda?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...έχει διαρρεύσει από κίνα μεριά η insider preview 10240 mobile, αλλά μόνο γιά τα 640 & 930 & είναι μπελάς να την περάσεις και μπορεί να το κάνεις τούβλο... Edited by jazzu4ia
Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

...έχει διαρρεύσει από κίνα μεριά η insider preview 10240 mobile, αλλά μόνο γιά τα 640 & 930 & είναι μπελάς να την περάσεις και μπορεί να το κάνεις τούβλο...

 

πες ότι θελω να την περασω και να παιδευτω,....πως θα γινει αυτό αφου περνανε μονο με αναβαθμίσεις μεσω προγράμματος...δεν νομιζω να ισχυει αυτό που λες...διερευσαν φωτογραφιες ναι ,αλλα προφανως από testers microsoft

Link to comment
Share on other sites

πες ότι θελω να την περασω και να παιδευτω,....πως θα γινει αυτό αφου περνανε μονο με αναβαθμίσεις μεσω προγράμματος...δεν νομιζω να ισχυει αυτό που λες...διερευσαν φωτογραφιες ναι ,αλλα προφανως από testers microsoft

 

Έχει βγεί όντως. Αλλά έχει ένα πρόβλημα είπαν και για αυτό την καθυστερούν. Είναι θέμα μερικών ημερών πάντως να την πάρουνε όλοι.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

...ισχύει...περνιέται...

...αλλά...κουταμάρα να ρισκάρεις, αφού σε δυό-τρείς μέρες το πολύ θα δώσουν κανονικά μέσα απο το insider program ενα build νεώτερο και απο το 10240...

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

Η 10240 ήταν η τελικη σε desktop λογικά το ίδιο και εδώ, τώρα ποσο θα την καθυστερήσουν για να βγάλουν και συσκευές ένας θεός ξέρει...
Link to comment
Share on other sites

Η 10240 ήταν η τελικη σε desktop λογικά το ίδιο και εδώ, τώρα ποσο θα την καθυστερήσουν για να βγάλουν και συσκευές ένας θεός ξέρει...

 

Απ'ότι λένε το build που θα βγει τις επόμενες ημέρες θα είναι πιο καινούριο από την 10240

Link to comment
Share on other sites

Εχω αρχίσει και κουράζομαι με την 10166 μπορεί να κάνει για καθημερινή χρήση πια.. Άλλα δεν κάνει για σκληρή..

 

Η μπαταρία και τα κολλήματα που τρώει το touch της οθόνης με κάνει να θέλω να γυρίσω σε 8.1 και δεν ξέρω θα έρθει το καινούργιο update γρήγορα η το bug θα τους καθυστερήσει πολύ..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, η μπαταρία φεύγει "νερό". :p

 

Ένα άλλο που δε λέει να σταματήσει να κάνει είναι το να ανοίγει αυτόματα το Wi-Fi. Στα 8.1, update 2, υπάρχει η επιλογή, που βγάζεις το ν. Στα Technical Preview δεν τη βλέπω...

 

Επίσης, δεν υπάρχει η επιλογή να βάλω κωδικό κλειδώματος στην οθόνη...

 

Μου κάνες την καρδιά περιβόλι...

Αναμονή μέχρι να πέσει η τιμή του 640xl λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνες την καρδιά περιβόλι...

Αναμονή μέχρι να πέσει η τιμή του 640xl λοιπόν.

 

Ε, καλά, μην περίμενεις από την Technical Preview να λειτουργεί ολόσωστα. Μπορεί να μην είναι Alpha, αλλά δεν είναι και Preview for Developers.

 

Πάντως, καλή επιλογή το 640xl. Έχω το 640 και είναι άψογη συσκευή.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

...στην 10240 το τηλέφωνο φορτίζει σβηστό...

...δεν ξυπνάει όταν το συνδέεις...!

 

http://www.winbeta.org/sites/default/files/styles/watermark/public/news/lumiacharging.PNG?itok=s6WesKJe

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό, με τα 8.1 έχω θέμα με το battery saver, δεν μηδενίζει όταν το βγάζω από φόρτιση ελπίζω να το φτιαξουν στα 10. Στην 10166 ακόμα είχα το ίδιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ο αρχηγός Gabe έτσι όπως τα λέει το βλέπω για τρίτη.. Τέλος πάντων λέει ειναι ετοιμο και το δοκιμαζουν

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ο αρχηγός Gabe έτσι όπως τα λέει το βλέπω για τρίτη.. Τέλος πάντων λέει ειναι ετοιμο και το δοκιμαζουν

 

εγω το βλεπω για αυριο η δευτερα.ειναι ηδη υπο δοκιμη δεν το βαλανε τωρα

Link to comment
Share on other sites

Σάββατο δεν δίνουν τιποτα, συνήθως δίνουν τρίτη.. Για αυτό λέω τρίτη εγώ..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα εναν τροπο για να ρυθμιζουμε την οθονη γρηγορης ματιας .Κατεβασα το sysappusher απο το store και αφου το ανοιξα επελεξα την εφαρμογη glance(σκετο).Με μετεφερε ξανα στο store και αφου περιμενα να φορτωσει μου εβγαλε την επιλογη ανοιγμα.Πατωντας το με πηγε στις ρυθμισεις της γρηγορης ματιας.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάνεις να τρεξει android app με το τρόπο που διέρρευσε;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάνεις να τρεξει android app με το τρόπο που διέρρευσε;

 

http://wmpoweruser.com/how-to-install-android-apps-on-windows-10-mobile/

 

Δες τα σχόλια. Το δοκίμασαν μερικοί.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Για δεύτερη φορά δοκίμασα να εγκαταστήσω την technical preview στο 830 και για δεύτερη φορά το μετάνιωσα και γύρισα σε 8.1 κι αυτό λόγω δυσλειτουργιών ( παγώματα, επανεκκινήσεις, χαμένες κλήσεις), εντάξει καταλαβαίνω ότι δεν πρέπει να περιμένουμε 100% σταθερότητα σε αυτές τις εκδόσεις, αλλά όχι κι έτσι, δεν ξέρεις πότε θα σου την κάνει την...τσαχπινιά οπότε καθίσταται εντελώς αναξιόπιστο.

Πάντως έχει ωραία εμφάνιση και γραφικά και τουλάχιστον μπορείς να εξαφανίσεις εντελώς τα αντιαισθητικά χωρίσματα μεταξύ των τετραγώνων στη αρχική οθόνη, νομίζω όμως ότι μέχρι εκεί φτάνουν για την ώρα οι αλλαγές, για το αν προχωρούν και σε ποιο ουσιαστικά θέματα θα το διαπιστώσω πολύ πολύ αργότερα, οταν θα εγκατασταθεί η κανονική έκδοση των 10ριών.

samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάνεις να τρεξει android app με το τρόπο που διέρρευσε;

 

για πες μας που διερευσε?εγω πρωτη φορα το ακουω

Link to comment
Share on other sites

Ε, καλά, μην περίμενεις από την Technical Preview να λειτουργεί ολόσωστα. Μπορεί να μην είναι Alpha, αλλά δεν είναι και Preview for Developers.

 

Πάντως, καλή επιλογή το 640xl. Έχω το 640 και είναι άψογη συσκευή.

Σίγουρα.αλλα ακόμα και με την 8.1 official που έχω τώρα νεράκι φεύγει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...