Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντος σε εμενα εξακολουθεί να μην υπάρχει το glance screen.

και στο store δεν το βλέπω

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Οι επόμενες μέρες θα είναι λίγο προβληματικές όσον αφορά store, app updates κλπ για αυτό και προτείνω να μην σπάνε τα νεύρα σας αν κάτι δεν πάει καλά.

Οι προσπαθειες ενοποίησης που γίνονται αυτήν την στιγμή δημιουργούν διαφορα προβλήματα που θα ξεπεραστούν μέχρι τις 29 που θα σκάσουν τα 10αρια σε pc και μετά θα έχουμε το team ολο δικό μας.

Και κάτι αλλο...ισως σήμερα να έχουμε νέα έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει το απαραίτητο backup στο 930. Ενώ έχω δοκιμάσει στο 635, με τρώει το χέρι μου για το μεγάλο και κύριο τηλέφωνο μου. Ξέρω δηλαδή τι να περιμένω πάνω κάτω από προβλήματα.

Στην χειρότερη έχω και το άλλο τηλέφωνο.

Να προχωρήσω;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει το απαραίτητο backup στο 930. Ενώ έχω δοκιμάσει στο 635, με τρώει το χέρι μου για το μεγάλο και κύριο τηλέφωνο μου. Ξέρω δηλαδή τι να περιμένω πάνω κάτω από προβλήματα.

Στην χειρότερη έχω και το άλλο τηλέφωνο.

Να προχωρήσω;

Αφού ξέρεις που ΠΑΣ ξεκινα. Απλά κοιτα να έχεις υπομονή και αρκετή ώρα στην διάθεση σου για να τελειώσουν όλα πριν το πιασεις στα χέρια σου και αρχίζεις να το σκαλίζεις.

Και για μένα μετά την αναβάθμιση hard reset.

Εγώ την εχω στ 930 από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει το απαραίτητο backup στο 930. Ενώ έχω δοκιμάσει στο 635, με τρώει το χέρι μου για το μεγάλο και κύριο τηλέφωνο μου. Ξέρω δηλαδή τι να περιμένω πάνω κάτω από προβλήματα.

Στην χειρότερη έχω και το άλλο τηλέφωνο.

Να προχωρήσω;

 

Κάντο. Εγώ το έχω σαν κύριο τηλέφωνο εδώ και αρκετές μέρες και αν εξαιρέσεις ότι έπρεπε λίγο στην αρχή να προσαρμόσω τις ώρες που το φόρτιζα, δεν έχω κάποιο άλλο πρόβλημα. Όπως είπε και ο Κολοσσός απο πάνω, χρόνο θέλει άπλετο να έχεις για να το αφήσεις να κάνει τα δικά του. Μπορεί να πάρει απο 3 ώρες μέχρι μια μέρα. Πάντως μετά απο 3-4 μέρες δεν θα το αναγνωρίζεις.

 

Άσχετο. Εκανα ένα τεστ χτες. Με την 8.1, η μπαταρία το βράδυ έπεφτε 2-3% στο 8ωρο. Το έβγαλα απο τον φορτιστή πριν κοιμηθώ και κοιτάω το πρωί αι ήταν στο 85% εκεί που κανονικά θα ήταν 97% το πολύ 95%. Ενώ γενικά κάνει καλή διαχείρηση για τα δεδομένα της ROM, πρέπει να διορθώσουν λίγο το κομμάτι του battery saver για να μπορούμε να κλείνουμε εφαρμογές, γιατί πολλές δεν εμφανίζονται καν εκεί.

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχω όμως για πολύ ώρα Wi-Fi. Θα είμαι με δεδομένα που δεν είναι σταθερή η σύνδεση. Δεν λέω για το κατέβασμα, λέω για ότι χρειαστεί μετά, αυτό που λέτε να στρώσει.

 

Edit: ήδη τρέχει το insider fast, οπότε τα λέμε αργότερα :p

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Κάντο. Εγώ το έχω σαν κύριο τηλέφωνο εδώ και αρκετές μέρες και αν εξαιρέσεις ότι έπρεπε λίγο στην αρχή να προσαρμόσω τις ώρες που το φόρτιζα, δεν έχω κάποιο άλλο πρόβλημα. Όπως είπε και ο Κολοσσός απο πάνω, χρόνο θέλει άπλετο να έχεις για να το αφήσεις να κάνει τα δικά του. Μπορεί να πάρει απο 3 ώρες μέχρι μια μέρα. Πάντως μετά απο 3-4 μέρες δεν θα το αναγνωρίζεις.

 

Άσχετο. Εκανα ένα τεστ χτες. Με την 8.1, η μπαταρία το βράδυ έπεφτε 2-3% στο 8ωρο. Το έβγαλα απο τον φορτιστή πριν κοιμηθώ και κοιτάω το πρωί αι ήταν στο 85% εκεί που κανονικά θα ήταν 97% το πολύ 95%. Ενώ γενικά κάνει καλή διαχείρηση για τα δεδομένα της ROM, πρέπει να διορθώσουν λίγο το κομμάτι του battery saver για να μπορούμε να κλείνουμε εφαρμογές, γιατί πολλές δεν εμφανίζονται καν εκεί.

Η μπαταρία είναι σίγουρα χειρότερη ... θυμάμαι την προηγούμενη έκδοση που την κρατησα 5 μέρες τα πράγματα ήταν καλύτερα και από 8.1. Ελπίζω η επόμενη να το φτιάξει αυτό.

Δεν θα έχω όμως για πολύ ώρα Wi-Fi. Θα είμαι με δεδομένα που δεν είναι σταθερή η σύνδεση. Δεν λέω για το κατέβασμα, λέω για ότι χρειαστεί μετά, αυτό που λέτε να στρώσει.

 

Edit: ήδη τρέχει το insider fast, οπότε τα λέμε αργότερα :p

Άντε καλό βόλι. :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάποιες οριζόντιες γραμμές σε φωτογραφίες με την κάμερα των win 10 και πολύ χαμηλό ήχος έως μηδαμινό με την lumia καμερα στο 930. Το πρόσεξε κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάποιες οριζόντιες γραμμές σε φωτογραφίες με την κάμερα των win 10 και πολύ χαμηλό ήχος έως μηδαμινό με την lumia καμερα στο 930. Το πρόσεξε κανείς;

 

Δεν εχω βγαλει πολλές φωτογραφίες αλλα σε αυτές που εβγαλα δεν είδα τίποτα τετοιο.

Ο ήχος είναι όπως ήταν και πριν και αυτό το βεβαιώνω γιατί ακούω από ακουστικά πολύ μουσική

Link to comment
Share on other sites

Την έριξα την μπαταριά lol

Περιμένω να στρώσει γιατί ακόμη δεν μπορώ να συνδεθώ στο λογαριασμό Microsoft. Το περίεργο είναι πως συνδέθηκα στον google.

Εντάξει και αυτό. Κατεβάζει απ' το store.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βγαλει πολλές φωτογραφίες αλλα σε αυτές που εβγαλα δεν είδα τίποτα τετοιο.

Ο ήχος είναι όπως ήταν και πριν και αυτό το βεβαιώνω γιατί ακούω από ακουστικά πολύ μουσική

Εννοούσα ο ήχος σε βίντεο τραβηγμένο από την lumia camera.

Link to comment
Share on other sites

Την έριξα την μπαταριά lol

Περιμένω να στρώσει γιατί ακόμη δεν μπορώ να συνδεθώ στο λογαριασμό Microsoft. Το περίεργο είναι πως συνδέθηκα στον google.

Εντάξει και αυτό. Κατεβάζει απ' το store.

Μια χαρά σε βρίσκω ...

Εννοούσα ο ήχος σε βίντεο τραβηγμένο από την lumia camera.

 

Θα το δοκιμάσω και θα σου πω αν εχω τετοιο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάποιες οριζόντιες γραμμές σε φωτογραφίες με την κάμερα των win 10 και πολύ χαμηλό ήχος έως μηδαμινό με την lumia καμερα στο 930. Το πρόσεξε κανείς;

 

Και έμενα το κάνει αυτό με τις γραμμές που λές. Είδα μόλις τώρα ότι βγήκε αναβάθμιση για την κάμερα(μαζί με καιρό.το store κλπ ). Λογικά θα το έφτιαξαν

Edited by stigmes
Link to comment
Share on other sites

Με το καινούργιο store δουλεύει το live tile και έχει περισσότερες ρυθμίσεις άλλα ακόμα αργεί στο άνοιγμα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Στο msn, μπορείτε να βγάλετε την Κύπρο;

Τι θα γίνει όταν σταματήσει το "υγεία" του msn; μπορεί να είχε άρθρα κυρίως για γυναίκες, άλλα το βηματόμετρο είναι κάτι που χρησιμοποιώ συνέχεια. Θα πρέπει να πάμε σε τρίτη εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα πρόβλημα με τα wp10 .τα εγκατέστησα σε Lumia 535 και όταν είμαι στο viber και πάω να μιλήσω με μια επαφή είναι κρυμμένο το κουτί που γράφουμε . λογικά είναι επειδή δεν εξαφανίζεται το nav bar .παίζει καμία λύση ?
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά, όλα ωραία βρε παιδιά, αλλά χωρίς σταθερή και καλή σύνδεση δεδομένων, όλα είναι τόσο αργά. Απορώ πως γίνεται κάποιοι να έχουν τέτοια τηλέφωνα χωρίς πακέτο δεδομένων.

Στις επαφές είπαμε πως ακόμη δεν εμφανίζονται φωτογραφίες;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα πρόβλημα με τα wp10 .τα εγκατέστησα σε Lumia 535 και όταν είμαι στο viber και πάω να μιλήσω με μια επαφή είναι κρυμμένο το κουτί που γράφουμε . λογικά είναι επειδή δεν εξαφανίζεται το nav bar .παίζει καμία λύση ?

Βάλε το navbar στο αυτόματο.

Όλα καλά, όλα ωραία βρε παιδιά, αλλά χωρίς σταθερή και καλή σύνδεση δεδομένων, όλα είναι τόσο αργά. Απορώ πως γίνεται κάποιοι να έχουν τέτοια τηλέφωνα χωρίς πακέτο δεδομένων.

Στις επαφές είπαμε πως ακόμη δεν εμφανίζονται φωτογραφίες;

Αν δεν είσαι σε WiFi πρέπει να έχεις πακέτο.

Στις επαφές θα εμφανιστούν φωτογραφίες σιγά σιγα.

 

Σήμερα το πρωί είχε αναβαθμίσεις σε παρά ποιες από τις βασικές εφαρμογές

Φωτογραφίες mail calendar Store χάρτες κάμερα και άλλες.

Και επιτέλους δουλεύει πάλι η αγορά εφαρμογών μέσω Vodafone ...yessssss

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Ασ δοκιμάσει κάποιος να βγάλει φωτογραφία με το 930, με το rich capture on στην εφαρμογή κάμερα τον win10. Υπάρχουν κάθετες γραμμές;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα βγάζει και σε μενα με το 1520 άλλα δεν μπορείς και να διαλέξεις πια από τις 3 θέλεις ε;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα βγάζει και σε μενα με το 1520 άλλα δεν μπορείς και να διαλέξεις πια από τις 3 θέλεις ε;

Ναι έχει αρκετά θέματα ή κάμερα και στο βίντεο κάνει σπασίματα. Τα έχω αναφέρει και τα δύο στα feedback.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Ασ δοκιμάσει κάποιος να βγάλει φωτογραφία με το 930, με το rich capture on στην εφαρμογή κάμερα τον win10. Υπάρχουν κάθετες γραμμές;

 

Τώρα το είδα βγάζει και σε μενα με το 1520 άλλα δεν μπορείς και να διαλέξεις πια από τις 3 θέλεις ε;

 

Δεν έχω προσέξει κάτι παρόμοιο. Δείτε και το post μου: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6220137#post6220137

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν μπορώ να εγκαταστήσω την δοκιμαστική στο Lumia 535 λόγω έλλειψης χώρου. Αρχικά το κατεβάζει και μετά στην προετοιμασία διαμαρτύρεται. Εντωμεταξύ ο χώρος που έχει είναι 1,45gb. Υπάρχει τρόπος να μπορέσω να το καταφέρω; θυμάμαι ότι την αρχική την είχα εγκαταστήσει.
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...