Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι είναι η πρώτη έκδοση που είναι γενικά πολυ σταθερή και γρήγορη στο επιπεδο των developer preview που είχαμε συνηθίσει.

Το μονο θέμα που έχω (και για μένα τουλάχιστον είναι πρόβλημα) είναι που δεν φτιάξανε ακόμη να μπορείς να αγοράσεις εφαρμογές με την Vodafone .... Δεν είναι deal breaker βέβαια οποτε είμαι πολυ ευχαριστημένος με την προοδο του λειτουργικού.

Σκαλιζω όλη μέρα το τηλ (καινούργιο κοσκινακι μου που λενε) οποτε δεν μπορώ να πω ακόμη για μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι είναι η πρώτη έκδοση που είναι γενικά πολυ σταθερή και γρήγορη στο επιπεδο των developer preview που είχαμε συνηθίσει.

Το μονο θέμα που έχω (και για μένα τουλάχιστον είναι πρόβλημα) είναι που δεν φτιάξανε ακόμη να μπορείς να αγοράσεις εφαρμογές με την Vodafone .... Δεν είναι deal breaker βέβαια οποτε είμαι πολυ ευχαριστημένος με την προοδο του λειτουργικού.

Σκαλιζω όλη μέρα το τηλ (καινούργιο κοσκινακι μου που λενε) οποτε δεν μπορώ να πω ακόμη για μπαταρία.

 

Νομίζω πως κρατάει αρκετά. Και επίσης δεν ζεσταίνεται. Πολύ σημαντικό.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ... εκ του ασφαλούς έτσι?

Με τόσα που ακούω, λογικό δεν είναι; Δεν ειμαι και τόσο "σκληροπυρηνικός" σ' αυτά! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι γινετε, κατεβηκε το update 2 φορες, και την πρωτη και την δευτερη μου εβγαλε οτι καποια αρχεια δεν κατεβηκαν και θα τα ξανακατεβαζε, την πρωτη φορα εκανα softreset οποτε ξεκινησε απο την αρχη, τωρα την δευτερη φορα συνεχισε για να κατεβασει αυτα που δεν κατεβηκαν αλλα με εχει πρηξει, συνεχεια μου βγαζει μνμ οτι το battery saver ενεργοποιηθηκε και οτι θα συνεχισει οταν απενεργοποιηθει, το θεμα ειναι οτι δεν ειναι ενεργοποιημενο, οτι το εχω ρυθμισει να μπαινει στο 15% μπαταριας και εχω μονιμα πανω απο 50%....

 

 

τριτη φορα που ξανακατεβαινει και δεν κανει εγκατασταση........ τι γινετε γ@!%$....

 

μου βγαζει error 0x80246007

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι γινετε, κατεβηκε το update 2 φορες, και την πρωτη και την δευτερη μου εβγαλε οτι καποια αρχεια δεν κατεβηκαν και θα τα ξανακατεβαζε, την πρωτη φορα εκανα softreset οποτε ξεκινησε απο την αρχη, τωρα την δευτερη φορα συνεχισε για να κατεβασει αυτα που δεν κατεβηκαν αλλα με εχει πρηξει, συνεχεια μου βγαζει μνμ οτι το battery saver ενεργοποιηθηκε και οτι θα συνεχισει οταν απενεργοποιηθει, το θεμα ειναι οτι δεν ειναι ενεργοποιημενο, οτι το εχω ρυθμισει να μπαινει στο 15% μπαταριας και εχω μονιμα πανω απο 50%....

 

 

τριτη φορα που ξανακατεβαινει και δεν κανει εγκατασταση........ τι γινετε γ@!%$....

 

μου βγαζει error 0x80246007

 

γύρνα πίσω στην 8.1 και μετά ξαναπροσπάθισε...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να το κάνω από την αρχή... το απέφυγα γιατί είμαι με mobile data :( και τωρα μου εχει φαει σχεδον 3 γιγα ....

αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι κάποιες εφαρμογές δεν αναβαθμίζονται, (Here drive, Here maps, extras + info, network+, app social, adobe reader & mix radio) γιατί μάλλον έχουν conflict τα 2 Store, ειδικά οι δυο πρώτες κάποια στιγμή έδειξαν ότι αναβαθμίστηκαν αλλά δεν ανοίγουν... μου πεταει (οπως και στις αλλες να διαλεξω το store για να κατεβουν.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κανω ρεσετ;;πηγα απο 8.1 σε 10 χωρις ρεσετ.μετα βαζω αντιγραφο ασφαλειας;

Η συμβουλή μου είναι μετά την εγκατάσταση των 10 κανε ενα hard reset και στήσει το τηλ από την αρχή για να μην έχεις θέματα. Αν θέα να φέρεις το backup μετά το hard reset την πρώτη ΜΟΝΟ φορα που θα μπει και αφού δώσεις το μειλ σου, θα σου ζητήσει αν θέα να κανεις restore κάποιο backup

Με τόσα που ακούω, λογικό δεν είναι; Δεν ειμαι και τόσο "σκληροπυρηνικός" σ' αυτά! ;)

Καλά κανεις .. απλά σε πειράζω. Γενικά όλοι όσοι δεν σας αρέσουν τα πειράματα μην το κανετε

Έπρεπε να το κάνω από την αρχή... το απέφυγα γιατί είμαι με mobile data :( και τωρα μου εχει φαει σχεδον 3 γιγα ....

αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι κάποιες εφαρμογές δεν αναβαθμίζονται, (Here drive, Here maps, extras + info, network+, app social, adobe reader & mix radio) γιατί μάλλον έχουν conflict τα 2 Store, ειδικά οι δυο πρώτες κάποια στιγμή έδειξαν ότι αναβαθμίστηκαν αλλά δεν ανοίγουν... μου πεταει (οπως και στις αλλες να διαλεξω το store για να κατεβουν.

 

Δεν θα συνιστουσα με τίποτα να κανεις τέτοια αναβαθμισει με mobile data.

Υπομονη μέχρι να ΠΑΣ σε WiFi μην κανεις ζημια στο κινητο.

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το windows recover tool αλλα δεν αναγνωριζει με τιποτα το κινητο....

τωρα το εβαλα να κανει hard reset αλλα σταματησε και ξεκινησε απο την αρχη.....

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου παιρναει σε Lumia 930 την αφη και το δικτυο+ μετα απο hard reset. Αυτο ρο προβλημα το ειχα παντα σε win10.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου παιρναει σε Lumia 930 την αφη και το δικτυο+ μετα απο hard reset. Αυτο ρο προβλημα το ειχα παντα σε win10.

 

Άμα διαβάσεις παραπάνω το είχα και εγώ μέχρι χτες αυτό το πρόβλημα. Το βράδυ μπήκα απο περιέργεια στα extras και ως δια μαγείας εμφανίστηκαν. Θέλει το χρόνο της..!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω για τα μηνύματα.ενω μου στελνουν μηνύματα δεν έχω ειδοποίηση πάρα μόνο όταν μπω μέσα στην εφαρμογή μηνύματα οποτε και τα βλέπω μέσα. Υπάρχει κάποια λύση? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω για τα μηνύματα.ενω μου στελνουν μηνύματα δεν έχω ειδοποίηση πάρα μόνο όταν μπω μέσα στην εφαρμογή μηνύματα οποτε και τα βλέπω μέσα. Υπάρχει κάποια λύση? Ευχαριστώ.

 

το ιδιο προβλημα εχω και γω....καντε feedback να διορθωθει

Link to comment
Share on other sites

Από αυτα που "βλέπω" εδω καταλαβα ότι τελικά ειναι πολύ βασικό μετά την ολοκλήρωση της εγκατάστασης να το αφήσεις 1 ωρα μόνο του και μετα να προχορίσεις στην παραμετροποίηση και μετά από συτό να γίνει αναβάθμηση στις εφαρμογές και κατόπιν να περαστούν οι λογαριασμοί email, επαφές κλπ.

Εγω έτσι έκανα και δεν έχω κανένα θέμα. Ειναι με 640 LTE

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να το κάνω από την αρχή... το απέφυγα γιατί είμαι με mobile data :( και τωρα μου εχει φαει σχεδον 3 γιγα ....

αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι κάποιες εφαρμογές δεν αναβαθμίζονται, (Here drive, Here maps, extras + info, network+, app social, adobe reader & mix radio) γιατί μάλλον έχουν conflict τα 2 Store, ειδικά οι δυο πρώτες κάποια στιγμή έδειξαν ότι αναβαθμίστηκαν αλλά δεν ανοίγουν... μου πεταει (οπως και στις αλλες να διαλεξω το store για να κατεβουν.

Το είχα και εγώ το θέμα με την αναβάθμιση κάποιων εφαρμογών αλλά με την τελευταία preview που το store έγινε ένα έστρωσαν όλες.

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

windows phone recovery tool ξερει κανεις γιατι μου λεει ,αφου εχει ανιχνευσει το τηλ και το λογισμικο ,οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση με το λογισμικο.
Link to comment
Share on other sites

εγω το κανω με lumia recovery tool..

 

και εκει το ιδιο μου λεει αλλα για να διορθωσω τα γραπτα μου ,μου γραφει ,δεν ειναι δυνατη η συνδεση με τον διακομιστη

Link to comment
Share on other sites

και εκει το ιδιο μου λεει αλλα για να διορθωσω τα γραπτα μου ,μου γραφει ,δεν ειναι δυνατη η συνδεση με τον διακομιστη

 

Προφανώς υπάρχει κάποιο θέμα με τους σερβερ ... προσπαθησε αργότερα

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω για τα μηνύματα.ενω μου στελνουν μηνύματα δεν έχω ειδοποίηση πάρα μόνο όταν μπω μέσα στην εφαρμογή μηνύματα οποτε και τα βλέπω μέσα. Υπάρχει κάποια λύση? Ευχαριστώ.

 

 

 

Βάλε τα μηνύματα να τρέχουν στο παρασκήνιο!!Το είχα και εγώ αλλά έτσι εστρωσε...

Link to comment
Share on other sites

Aν ξερει κανεις και κανενα κολπακι να αλλαζουμε wallpaper .. γιατι εχει μουλαρωσει και εχω το ιδιο απο πριν την αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

Aν ξερει κανεις και κανενα κολπακι να αλλαζουμε wallpaper .. γιατι εχει μουλαρωσει και εχω το ιδιο απο πριν την αναβάθμιση

 

Η σημερινή αναβάθμιση στην εφαρμογή φωτογραφίες εχει μια επιλογή για να βάζεις μια φωτογραφία σου σαν wallpaper. Για δοκιμασε από εκεί μήπως στρωσει

Link to comment
Share on other sites

Η σημερινή αναβάθμιση στην εφαρμογή φωτογραφίες εχει μια επιλογή για να βάζεις μια φωτογραφία σου σαν wallpaper. Για δοκιμασε από εκεί μήπως στρωσει

 

εισαι πολυ σωστος !!! χαμπαρι δεν ειχα παρει οτι βγηκε αναβάθμιση , οπως και στην φωτογραφική έβγαλε αναβάθμιση ,

το εκανα οπως ειπες και δουλεψε !!! ευχαριστω !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πολύ καιρό με DP στη δεύτερη συσκευή μου και δεν έχω κανένα θέμα με κάποια από τις εφαρμογές. Νομίζω ότι ήρθε η στιγμή να δοκιμάσω και την Technical Preview των W10.

 

Πρώτα, βέβαια, κάποιες ερωτήσεις.

 

1. Υπάρχει κάποιο θέμα δυσλειτουργίας, σχετικά με εφαρμογές; Ή με όλο το OS (π.χ. υπερθέρμανση, battery drain);

 

2. Μπορώ να γυρίσω πίσω στα 8.1 Preview for Developers, μόνο μέσω της ΣΥΣΚΕΥΗΣ;

 

Εννοείται ότι δεν είναι κύρια συσκευή μου. Τέτοια πειράματα δε γίνονται σε κύριες συσκευές. Εντάξει, εκτός από την Preview for Developers. :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...