Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...κάνε χάρντ ρισέτ...

...settings-->system-->about--->reset your phone ...

 

...είναι όντως το γνωστό lock screen και θα το βρείς κανονικά στις ρυθμίσεις...

...settings-->personalization-->lock screen...

 

Εκανα hard Reset.

Πραγματικά το είδα.

Σημερα (27/7) μου εβγαλε update, το έκανα, ξαναχαθηκε :lol::lol::lol:

Edited by niotheros
διόρθωση κώδικα παράθεσης
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα τα εβαλα και εγω χθες και ειμαι σε γενικες ευχαριστημενος , μια απορια πως αλλαζω background ,παω εξατομικευση -εναρξη-αναζητηση και δεν το παιρνει βοηθεια παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

Ο συγχρονισμός με Gmail εχει χαλάσει;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τα εβαλα και εγω χθες και ειμαι σε γενικες ευχαριστημενος , μια απορια πως αλλαζω background ,παω εξατομικευση -εναρξη-αναζητηση και δεν το παιρνει βοηθεια παρακαλω

 

Αυτό το θέμα το έχουν πολλοί. Μια λύση που σκέφτηκα είναι από την εφαρμογή Φωτογραφίες μπορείς να βάλεις οποια φωτό θέλεις σαν background.

Ο συγχρονισμός με Gmail εχει χαλάσει;

Θα σου πω τι εχω κανει εδώ και χρόνια με το Gmail και δεν ασχολούμαι άλλο μαζί του.

Εχω ενεργοποιήσει από το Gmail την προώθηση όλων των μειλ που έρχονται εκεί, μου τα στέλνει στο Hotmail. Εκεί εχω ένα φάκελο που πάνε όλα μέσα και τα βλέπω όπως και να εχει.

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα το έχουν πολλοί. Μια λύση που σκέφτηκα είναι από την εφαρμογή Φωτογραφίες μπορείς να βάλεις οποια φωτό θέλεις σαν background.

 

Θα σου πω τι εχω κανει εδώ και χρόνια με το Gmail και δεν ασχολούμαι άλλο μαζί του.

Εχω ενεργοποιήσει από το Gmail την προώθηση όλων των μειλ που έρχονται εκεί, μου τα στέλνει στο Hotmail. Εκεί εχω ένα φάκελο που πάνε όλα μέσα και τα βλέπω όπως και να εχει.

 

οκ ευχαριστω πολυ

Edited by niotheros
διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν από λίγο έβαλα τα W10 for mobiles, Technical Preview, στο 820!! Ό,τι και να πω είναι λίγο! Καταρχάς, στο σχεδιαστικό κομμάτι. Δείχνουν όλα να είναι πιο "λεπτά". Τι θέλω να πω. Εκεί που κάποιες επιλογές και κάποιοι διακόπτες ήταν χοντροκομμένοι, τώρα είναι πιο λεπτοί, πιο προσεγμένοι σχεδιαστικά. Επίσης, κανένα μπέρδεμα, όσον αφορά γραφικά WP8.1 και W10 for mobiles. Οι ρυθμίσεις έχουν γίνει ακόμα πιο πρακτικές. Το πληκτρολόγιο έχει swipe ΚΑΙ στα Ελληνικά, που σημαίνει γράψιμο και με το 1 χέρι. Ακόμα, ο τρόπος που αλλάζει η γλώσσα πλέον (με swipe right ή swipe left) μου δίνει την εντύπωση ότι θα επιτραπούν και 3rd party πληκτρολόγια. Τέλος, έχει και τον κέρσορα, στο κάτω αριστερό μέρος του.

 

Στο πρακτικό κομμάτι. Επιτέλους, οι ειδοποιήσεις φεύγουν μία-μία, ξεχωριστά. Ακόμα, το expand, στο Action Center, βλέπω να γίνεται η δεύτερη φύση μου! Επίσης, όταν είναι κατεβασμένο το Notification Center, δε χρειάζεται να "πιάσουμε" τη μπάρα στο κάτω μέρος της οθόνης, για να το κρύψουμε. Σε οποιοδήποτε σημείο, μέσα στο Notification Center, αν κάνουμε swipe up, αυτό θα αποσυρθεί.

 

Και μια κακή εντύπωση. Το εφέ, όταν επιλέγεις μια εφαρμογή. Προσωπικά, ήθελα να μείνει το carousel (?), γιατί το συγκεκριμένο μου θυμίζει αρκετά Android...

 

Άλλες εντυπώσεις από αύριο, γιατί τώρα το φορτίζω.

 

Edit: Έχω κανονικά Glance Screen!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν από λίγο έβαλα τα W10 for mobiles, Technical Preview, στο 820!! Ό,τι και να πω είναι λίγο! Καταρχάς, στο σχεδιαστικό κομμάτι. Δείχνουν όλα να είναι πιο "λεπτά". Τι θέλω να πω. Εκεί που κάποιες επιλογές και κάποιοι διακόπτες ήταν χοντροκομμένοι, τώρα είναι πιο λεπτοί, πιο προσεγμένοι σχεδιαστικά. Επίσης, κανένα μπέρδεμα, όσον αφορά γραφικά WP8.1 και W10 for mobiles. Οι ρυθμίσεις έχουν γίνει ακόμα πιο πρακτικές. Το πληκτρολόγιο έχει swipe ΚΑΙ στα Ελληνικά, που σημαίνει γράψιμο και με το 1 χέρι. Ακόμα, ο τρόπος που αλλάζει η γλώσσα πλέον (με swipe right ή swipe left) μου δίνει την εντύπωση ότι θα επιτραπούν και 3rd party πληκτρολόγια. Τέλος, έχει και τον κέρσορα, στο κάτω αριστερό μέρος του.

 

Στο πρακτικό κομμάτι. Επιτέλους, οι ειδοποιήσεις φεύγουν μία-μία, ξεχωριστά. Ακόμα, το expand, στο Action Center, βλέπω να γίνεται η δεύτερη φύση μου! Επίσης, όταν είναι κατεβασμένο το Notification Center, δε χρειάζεται να "πιάσουμε" τη μπάρα στο κάτω μέρος της οθόνης, για να το κρύψουμε. Σε οποιοδήποτε σημείο, μέσα στο Notification Center, αν κάνουμε swipe up, αυτό θα αποσυρθεί.

 

Και μια κακή εντύπωση. Το εφέ, όταν επιλέγεις μια εφαρμογή. Προσωπικά, ήθελα να μείνει το carousel (?), γιατί το συγκεκριμένο μου θυμίζει αρκετά Android...

 

Άλλες εντυπώσεις από αύριο, γιατί τώρα το φορτίζω.

 

Edit: Έχω κανονικά Glance Screen!

 

Πες μας και για κατανάλωση μπαταρίας σε χρήση και σε κατάσταση αναμονής

Link to comment
Share on other sites

Και μια κακή εντύπωση. Το εφέ, όταν επιλέγεις μια εφαρμογή. Προσωπικά, ήθελα να μείνει το carousel (?), γιατί το συγκεκριμένο μου θυμίζει αρκετά Android...

Κι εμένα μ' αρέσει πολύ αυτό το εφέ και ελπίζω να μη το καταργήσουν στη κανονική έκδοση των 10!!!! Μήπως να παραπονεθουμε;;;; ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζεις να κάνεις το update στην technical preview με ή χωρίς κάρτα μνήμης στη συσκευή;

 

Τζίφος. Πήρα μια κάρτα 8Gb Class 10 περισσότερο για παιχνίδια και με την ευκαιρία έβαλα τα 10 να κατεβαίνουν. Κατέβηκαν, έκαναν προετοιμασία εγκατάστασης αλλά μόλις έκλεινε το τηλέφωνο για να τα εγκαταστήσει, έβγαλε το σήμα της κάρτας μνήμης με ένα Χ κάτω από τα γρανάζια και στο επόμενο boot εμφάνιζε μήνυμα ότι δεν μπόρεσε να γίνει η εγκατάσταση από την κάρτα μνήμης.

 

3 φορές το δοκίμασα, τίποτα, Η 4η θα ναι στην RTM. :lol:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Πες μας και για κατανάλωση μπαταρίας σε χρήση και σε κατάσταση αναμονής

 

Σε χρήση πρέπει να καταναλώνει το ίδιο που κατανάλωνε με την PfD. Σε αναμονή ακόμα δεν έχω βγάλει συμπέρασμα, γιατί τα έβαλα χτες το βράδυ και δεν είναι η βασική μου συσκευή. Θα γράψω πιο μετά, να έχει "κάτσει" καλύτερα.

 

Κι εμένα μ' αρέσει πολύ αυτό το εφέ και ελπίζω να μη το καταργήσουν στη κανονική έκδοση των 10!!!! Μήπως να παραπονεθουμε;;;; ;)

 

Πού μπορούμε να το κάνουμε αυτό;

 

Τζίφος. Πήρα μια κάρτα 8Gb Class 10 περισσότερο για παιχνίδια και με την ευκαιρία έβαλα τα 10 να κατεβαίνουν. Κατέβηκαν, έκαναν προετοιμασία εγκατάστασης αλλά μόλις έκλεινε το τηλέφωνο για να τα εγκαταστήσει, έβγαλε το σήμα της κάρτας μνήμης με ένα Χ κάτω από τα γρανάζια και στο επόμενο boot εμφάνιζε μήνυμα ότι δεν μπόρεσε να γίνει η εγκατάσταση από την κάρτα μνήμης.

 

3 φορές το δοκίμασα, τίποτα, Η 4η θα ναι στην RTM. :lol:

 

Ήσουν με official WP πριν; Προσωπικά, με κάρτα sd όπως τη δική σου, χωρίς κανένα reset, εγκαταστάθηκαν χωρίς κανένα πρόβλημα, σε ένα 820.

 

2 καινούρια θέματα. Για το ένα ίσως μπορεί να γίνει κάτι, για το άλλο δεν.

 

1. Στην εφαρμογή των φωτογραφιών, τα πλήκτρα ελέγχου είναι σε τελείως *€#@%& σημείο. Μα, στην κορυφή της οθόνης;;; Είμαστε σοβαροί;;;

 

2. Η συσκευή θερμαίνεται. Προσπάθησα να κάνω soft reset, αλλά δεν κάνει με το συνδυασμό των πλήκτρων. Από τα λίγα που διάβασα στα Conversations της Microsoft, λένε ότι δεν άλλαξε ο συνδυασμός. :confused:

 

Edit: Το storage size του system έχει φτάσει τα 4,24GBs... Νομίζω ότι η Microsoft πρέπει να κάνει standard τα 10GBs εσωτερικού χώρου...

 

Edit.2: Στον Edge μεταφέρθηκαν όλοι οι σελιδοδείκτες μου απ' τον IE. Επαναλαμβάνω ότι δεν έκανα ούτε soft, ούτε hard reset. :up: Επίσης, με βλέπω να κολλάω άσχημα με το WordFlow πληκτρολόγιο στα Ελληνικά, όπως και με τον κέρσορα. Μ' αυτό έγραψα όλο το Edit.2 και μέσω Edge.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλους. Άργησα να κατεβάσω τα windows 10 και εχω τις εξής απορίες...

Σε όλες τις εφαρμογές της Microsoft, δεν μ αφηνει να τις κανω update (π.χ. το skype δεν μπορω να το χρησιμοποιήσω καν) με το σφαλμα 0x803F8001. Καμία ιδέα? Γιατι έκανα και hard reset και δεν υπήρξε αποτέλεσμα.

Απορία νούμερο 2 : Στο Viber με τα windows10 δεν εμφανίζει το πληκτρολόγιο. Για να γίνω πιο σαφής. Πλέον δεν ειναι δυνατόν καν να γράψω κάποιο μήνυμα γιατι δεν ειναι δυνατόν να πατήσω σ εκεινο το σημείο για να βγεί το πληκτρολόγιο. Καμία ιδέα πως το λύσατε? :)

Edited by Max_10
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από δύο αναβαθμίσεις που έκανα σε δύο κινητά, έβαλα το συμπέρασμα ότι, αν θα κάνεις την αναβάθμιση πρέπει να έχεις χρόνο και δεύτερο κινητό.

Είχα και εγώ τέτοια προβλήματα, μέχρι που άφησα τι κινητό μόνο του να κάνει για ώρες ότι χρειάζεται.

Όταν μετά από 5-6 ώρες το πήρα στα χέρια μου πολλά από τα θέματα που Μου έβγαλε στην αρχή είχαν χαθεί.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, η μπαταρία φεύγει "νερό". :p

 

Ένα άλλο που δε λέει να σταματήσει να κάνει είναι το να ανοίγει αυτόματα το Wi-Fi. Στα 8.1, update 2, υπάρχει η επιλογή, που βγάζεις το ν. Στα Technical Preview δεν τη βλέπω...

 

Επίσης, δεν υπάρχει η επιλογή να βάλω κωδικό κλειδώματος στην οθόνη...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, η μπαταρία φεύγει "νερό". :p

 

Ένα άλλο που δε λέει να σταματήσει να κάνει είναι το να ανοίγει αυτόματα το Wi-Fi. Στα 8.1, update 2, υπάρχει η επιλογή, που βγάζεις το ν. Στα Technical Preview δεν τη βλέπω...

 

Επίσης, δεν υπάρχει η επιλογή να βάλω κωδικό κλειδώματος στην οθόνη...

 

Για το Wi-fi . Συστημα->Δίκτυο και ασύρματη σύνδεση -> wi-fi -> επανενεργοποίηση wi-fi :)

Link to comment
Share on other sites

Για το Wi-fi . Συστημα->Δίκτυο και ασύρματη σύνδεση -> wi-fi -> επανενεργοποίηση wi-fi :)

 

Αυτή η επιλογή δεν υπάρχει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω...ακριβως ετσι το εκανα. Οταν το wi-fi είναι ανοιχτό δεν στην εμφανίζει την επιλογή. Με το που το κλείνεις στην βγάζει.
Link to comment
Share on other sites

Πού μπορούμε να το κάνουμε αυτό;

Όπου κάνουμε και τα υπόλοιπα φαντάζομαι!!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

συστημα/κρυπτογραφιση σησκευης

 

Ευχαριστώ! Αυτό ακριβώς έψαχνα! :)

 

Πολύ ωραία η οθόνη εισαγωγής του pin ξεκλειδώματος!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χτες αποφάσισε το κινητό μόνο του να μου αποσυνδέσει τις επαφές απο τους εκάστοτε λογαριασμούς του fb. Γενικά έχει τώρα μερικές μέρες που τρώει πολύ μπαταρία και μου κρασάρει κάποιες εφαρμογές (επαφές, κολλάει το τηλέφωνο όταν δείχνει αναπάντητες, δεν μου δείχνει μηνύματα) σαν να κάνει διεργασίες απο πίσω. Έχει παρατηρήσει κανένας τίποτα παρόμοιο?
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Υπάρχει δυνατότητα να κατεβάσει την αναβάθμιση σε 10 στην SD card; στο 530 δεν μπορώ να την βάλω με τίποτα.
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Υπάρχει δυνατότητα να κατεβάσει την αναβάθμιση σε 10 στην SD card; στο 530 δεν μπορώ να την βάλω με τίποτα.

 

Εννοείται, αν έχεις και την τελευταία ενημέρωση, εκεί κατεβαίνει η TP εφ'όσον έχεις SD μέσα όσο χώρο κι αν έχεις στη συσκευή.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...