Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα.αλλα ακόμα και με την 8.1 official που έχω τώρα νεράκι φεύγει...

 

Να σου πω. Αν γράφεις για το 820, ναι, φεύγει νεράκι, γιατί και μικρή είναι η μπαταρία (για την οθόνη του), αλλά και παλιά πλέον. Όμως, το 640, με official 8.1, "δε νιώθει"... Πραγματικά, είμαι υπερ-ευχαριστημένος από τη μπαταρία του.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

 

Δοκίμασα - και κατάφερα- να τρέξω μερικές android εφαρμογές στο 925 μου.

Γενικώς, έτρεξαν πολύ καλύτερα απ ότι περίμενα όσες έτρεξαν.

Οι περισσότερες ειναι συνδεδεμένες με google services, πράγμα που δεν φαίνεται να ειναι διαθέσιμο προς το παρόν στο project.

 

Στα σχόλια του tutorial ένας τύπος φαίνεται να δίνει τη λύση. Κατεβάζεις λέει ένα application στο pc το οποίο αφαιρεί τα google services απο οποιαδήποτε εφαρμογή της οποίας το apk του δώσεις.

Το δοκίμασα με το snapchat, αλλά ενώ αφαίρεσε το κομμάτι των google services το οποίο δεν το άφηνε να τρέξει, δεν ήταν δυνατό να γινει η σύνδεση με το λογαριασμό μου.

 

Δοκιμάζοντας και βλέποντας λοιπον για να δείτε ποιές εφαρμογές θα λειτουργήσουν και ποιες όχι.

Link to comment
Share on other sites

Ας γίνει μια λίστα στο πρώτο ποστ με τις εφαρμογές που δουλεύουν.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο σχετικά με το trend των ημερών. Μόλις κατέβασα ελληνικό πληκτρολόγιο με swype και τα όλα του. Μέχρι πριν 4 μέρες μου πέταγε error. Δοκιμάστε και κανένας άλλος. Πήγα στο keyboard πάτησα retry (το είχα να στέκεται έτσι) και μετά κατευθείαν στο update.
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο σχετικά με το trend των ημερών. Μόλις κατέβασα ελληνικό πληκτρολόγιο με swype και τα όλα του. Μέχρι πριν 4 μέρες μου πέταγε error. Δοκιμάστε και κανένας άλλος. Πήγα στο keyboard πάτησα retry (το είχα να στέκεται έτσι) και μετά κατευθείαν στο update.

 

Ωραιος μολις το δοκιμασα εκανε επανεκκινιση γραναζια επανεκκινιση swype

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τις παρακάτω εφαρμογές:

 

Snapchat - Ειχε πρόβλημα επειδή έλλειπαν τα google services

Snapchat (patched χωρις τα services) - Δεν κατάφερνε να ολοκληρώσει το sign in

Airline manager (Παιχνίδι) - Τρέχει κανονικά, ενω εμφανίζει ενα μήνυμα για τα google services που δεν δειχνει να επηρεάζει τη λειτουργία της εφαγμογής

Instagram - Έτρεξε και δουλεύει κανονικότατα, χωρίς κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

...στην 10240 το τηλέφωνο φορτίζει σβηστό...

...δεν ξυπνάει όταν το συνδέεις...!

 

http://www.winbeta.org/sites/default/files/styles/watermark/public/news/lumiacharging.PNG?itok=s6WesKJe

Να φανταστώ δηλαδή ότι και στα επίσημα 10άρια θα υπάρχει η φόρτιση με κλειστό κινητό επιτέλους;

 

Για δεύτερη φορά δοκίμασα να εγκαταστήσω την technical preview στο 830 και για δεύτερη φορά το μετάνιωσα και γύρισα σε 8.1 κι αυτό λόγω δυσλειτουργιών ( παγώματα, επανεκκινήσεις, χαμένες κλήσεις), εντάξει καταλαβαίνω ότι δεν πρέπει να περιμένουμε 100% σταθερότητα σε αυτές τις εκδόσεις, αλλά όχι κι έτσι, δεν ξέρεις πότε θα σου την κάνει την...τσαχπινιά οπότε καθίσταται εντελώς αναξιόπιστο.

Πάντως έχει ωραία εμφάνιση και γραφικά και τουλάχιστον μπορείς να εξαφανίσεις εντελώς τα αντιαισθητικά χωρίσματα μεταξύ των τετραγώνων στη αρχική οθόνη, νομίζω όμως ότι μέχρι εκεί φτάνουν για την ώρα οι αλλαγές, για το αν προχωρούν και σε ποιο ουσιαστικά θέματα θα το διαπιστώσω πολύ πολύ αργότερα, οταν θα εγκατασταθεί η κανονική έκδοση των 10ριών.

Αλήθεια; Γιατί κάποιος στο θέμα για Lumia 830 λέει ότι τα πέρασε και τρέχουν σχεδόν απροβλημάτιστα!!!!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

θελω ν περασω τα 10 με το windows insider. ξεκιναει η διαδικασια αλλα βγαζει μηνυμα οτι δεν επαρκει ο χωρος.

φρεσκοresetαρισμενο ειναι. εσβησα οτι μπορουσα. μετεφερα οτι επετρεπε στην καρτα μνημης.

καμια ιδεα να ελευθερωσω χωρο?

Link to comment
Share on other sites

θελω ν περασω τα 10 με το windows insider. ξεκιναει η διαδικασια αλλα βγαζει μηνυμα οτι δεν επαρκει ο χωρος.

φρεσκοresetαρισμενο ειναι. εσβησα οτι μπορουσα. μετεφερα οτι επετρεπε στην καρτα μνημης.

καμια ιδεα να ελευθερωσω χωρο?

 

Εγώ όταν πήγα πιο παλιά να κάνω αναβάθμιση επειδή οτι και να έκανα έλεγε οτι δεν έχει χώρο,το έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά έκανε αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τις παρακάτω εφαρμογές:

 

Snapchat - Ειχε πρόβλημα επειδή έλλειπαν τα google services

Snapchat (patched χωρις τα services) - Δεν κατάφερνε να ολοκληρώσει το sign in

Airline manager (Παιχνίδι) - Τρέχει κανονικά, ενω εμφανίζει ενα μήνυμα για τα google services που δεν δειχνει να επηρεάζει τη λειτουργία της εφαγμογής

Instagram - Έτρεξε και δουλεύει κανονικότατα, χωρίς κανένα θέμα.

 

Ωραίος!! Ας τις βάλει κάποιος mod στο πρώτο ποστ να τις έχουμε. Παρατήρησες αύξηση στην κατανάλωση;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια; Γιατί κάποιος στο θέμα για Lumia 830 λέει ότι τα πέρασε και τρέχουν σχεδόν απροβλημάτιστα!!!!

 

...επιβεβαιώνω...

...η 10166 δουλεύει ε-ξαι-ρε-τι-κά από την πρώτη μέρα εδώ & κάνα μήνα...

...και μου κατέβασε το ελληνικό πληκτρολόγιο με swype από την πρώτη μέρα...

...πρέπει βέβαια να την κάνεις σωστά τη δουλειά που σημαίνει hard reset πρίν ΚΑΙ ΜΕΤΑ την εγκατάσταση...

...εχω το 830...

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

για να κατεβάσεις τα ελληνικά απλά βάζεις πάλι την εφαρμογή insider και μετά κατεβαίνει η γλώσσα, το swip αν δεν δουλεύει πας στις ρυθμίσεις γλώσσας το βγάζεις και το βάζεις και δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

για να κατεβάσεις τα ελληνικά απλά βάζεις πάλι την εφαρμογή insider και μετά κατεβαίνει η γλώσσα, το swip αν δεν δουλεύει πας στις ρυθμίσεις γλώσσας το βγάζεις και το βάζεις και δουλεύει.

 

Εμένα μέχρι πριν λίγες μέρες δεν κατεβαίνε. Τι insider, τι ευχέλαιο.. τίποτα.. δεν έλεγε να κατέβει. Και τώρα εδέησε και κατέβηκε.. :lol: :lol:

 

http://wmpoweruser.com/gabe-aul-says-vote-for-landscape-start-screen-if-you-want-it/

 

Κάτι πολύ ενδιαφέρον. Εγώ ψήφισα. Αν θέλετε μπείτε sto feedback και πατήστε. Νομίζω θα είναι πολύ όμορφο.

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν πήγα πιο παλιά να κάνω αναβάθμιση επειδή οτι και να έκανα έλεγε οτι δεν έχει χώρο,το έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά έκανε αναβάθμιση.

εκανα επαναφορα και εσβησα οτι μπορουσα. δυστυχως δεν γινεται κατι.

παλιοτερα μια χαρα τα ειχα περασει

Link to comment
Share on other sites

Η εγκατάσταση Android εφαρμογών έγινε πανεύκολη πλέον. Δυστυχώς όχι για όλες τις συσκευές.

 

Another new tool makes side-loading Android apps to Windows 10 Mobile as easy as drag and drop

Link to comment
Share on other sites

Η εγκατάσταση Android εφαρμογών έγινε πανεύκολη πλέον. Δυστυχώς όχι για όλες τις συσκευές.

 

Another new tool makes side-loading Android apps to Windows 10 Mobile as easy as drag and drop

 

Υπάρχει περίπτωση να προστεθούν κι άλλες συσκευές, από αυτές που αναφέρονται στο link; Γιατί, να περιλαμβάνεται το 920, αλλά όχι το 820 (από τη στιγμή που έχουν ίδια cpu/gpu), δε μπορώ να το καταλάβω...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να προστεθούν κι άλλες συσκευές, από αυτές που αναφέρονται στο link; Γιατί, να περιλαμβάνεται το 920, αλλά όχι το 820 (από τη στιγμή που έχουν ίδια cpu/gpu), δε μπορώ να το καταλάβω...

 

Μα το 820 είναι στη λίστα.

 

Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 929 (Icon)

Nokia Lumia 830

Nokia Lumia 930

Nokia Lumia 1520

Nokia Lumia 635 (1GB of RAM)

Nokia Lumia 730

Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 435

Nokia Lumia 928

Link to comment
Share on other sites

Μα το 820 είναι στη λίστα.

 

Πωωω.... Διάβασα γρήγορα το άρθρο στο link και δεν το πρόσεξα καθόλου... :O

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανέβηκε μια λίστα με εφαρμογές που δουλεύουν προς το παρόν:

 

http://wmpoweruser.com/a-list-of-android-apps-working-on-windows-10-mobile/

 

Όποιος το δοκιμάσει, ας το κάνει με κάθε επιφύλαξη..! :D

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Θυμήστε μου πώς κάνουμε hard reset με το συνδυασμό πλήκτρων, γιατί η θερμοκρασία είναι ενοχλητική...
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Θυμήστε μου πώς κάνουμε hard reset με το συνδυασμό πλήκτρων, γιατί η θερμοκρασία είναι ενοχλητική...

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Lumia FAQ - Επανεκκίνηση, soft & hard reset.

 

 

Απενεργοποιούμε τη συσκευή μας και βεβαιωνόμαστε ότι δεν είναι συνδεδεμένος ο φορτιστής σε αυτή.

Κρατάμε πατημένο το πλήκτρο Μείωσης Έντασης (Volume Down) και συνδέουμε τον φορτιστή στη συσκευή.

 

Συνεχίζουμε να κρατάμε πατημένο το πλήκτρο Μείωσης Έντασης (Volume Down) μέχρι να εμφανιστεί στην οθόνη της συσκευής ένα μεγάλο θαυμαστικό.

Αφήνουμε το πλήκτρο Μείωσης Έντασης (Volume Down) και πατάμε τα πλήκτρα ρύθμισης της έντασης και το πλήκτρο ενεργοποίησης με την εξής σειρά:

 

i) πλήκτρο Αύξησης Έντασης ( Volume up )

ii) πλήκτρο Μείωσης Έντασης (Volume Down)

iii) πλήκτρο Ενεργοποίησης-Απενεργοποίησης (Power Button)

iv) πλήκτρο Μείωσης Έντασης (Volume Down)

 

Η συσκευή θα επανεκκινήσει μερικές φορές και μόλις τελειώσει η διαδικασία επαναφοράς θα επανέλθει στην αρχική της κατάσταση με εγκατεστημένο το firmware ανάλογα με το product code που είναι τυπωμένο στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω καμιά android εφαρμογή αλλά όταν πάτησα για ζεύξη στο μενού για προγραμματιστές με πέταξε και τώρα δεν ανοίγει. Επίσης όποτε πάω να μπω κολλάει για λίγο με πετάει και μετά αναβοσβήνουν όλα τα εικονίδια στη notification bar και στρώνει μόνο με restart. Τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...