Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλημέρα!

Όσοι έχετε κάνει hard reset στα windows, έχετε καταφέρει να βάλετε το call+sms filter μετά ?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο σημαινει οτι επειδη ο αυγουστος τελειωνει θα πρεπει να επισπευσουν λιγακι.....
Link to comment
Share on other sites

το κινητό (920) όταν έκλεινε η οθόνη, μετά πάγωνε και άνοιγε μόνο με reset.

Του έκανα ένα hard μπας και φτιάξει άλλα πάλι μετά από 4 μέρες τα ιδια.

Έβγαλα το glance screen και δείχνει να έστρωσε

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

W10 σε lumia 1020

θετικά κατα την δικη μου προσωπικη αποψη

- Πολυ ομορφο UI με αρκετες διαφορες απο WP 8.1

- Πολυ ωραια οργανωση στο menu των ρυθμησεων

- Με εντυπωσιασε πολυ edge γιατι ηταν σταθερος και γρηγορος σε εναλλαγη καρτελων ( εκανα πλοηγηση κυριως σε threads του my phone , στο skroutz και στο msn )

-Εξαιρετικος file manager!!! τα εχει ΟΛΑ!!

 

Αρνητικα κατα την δικη μου προσωπικη αποψη

-Αρκετα κολληματα στην εναλλαγη φωτογραφιων και σε zoom in και zoom out

-Προβλημα με τις ειδοποιησεις δεν ερχοταν σχεδον καμια εκτος απο του messenger που απλα ερχονται σε καθυστερηση σε σχεση με την 8.1

- Αυτο που με απογοητευσε ηταν οτι δεν μου ηρθε ειδοποιηση για 2 sms και ανοιξα εγω τα μηνυματα για να τα διαβασω

Υ.Γ

Σιγουρα εχω ξεχασει κατι που με εντυπωσιασε ή με απογητευσαι παντως αν εξαιρεσω τα προβηματα που υπαρχουν και δεν με βοηθουν για να χρησιμοποιω την κυρια συσκευη μου με αυτή την εκδωση λειτουργικου μου αρκεσαν αρκετα τα W10 .

Link to comment
Share on other sites

W10 σε lumia 1020

θετικά κατα την δικη μου προσωπικη αποψη

- Πολυ ομορφο UI με αρκετες διαφορες απο WP 8.1

- Πολυ ωραια οργανωση στο menu των ρυθμησεων

- Με εντυπωσιασε πολυ edge γιατι ηταν σταθερος και γρηγορος σε εναλλαγη καρτελων ( εκανα πλοηγηση κυριως σε threads του my phone , στο skroutz και στο msn )

-Εξαιρετικος file manager!!! τα εχει ΟΛΑ!!

 

Αρνητικα κατα την δικη μου προσωπικη αποψη

-Αρκετα κολληματα στην εναλλαγη φωτογραφιων και σε zoom in και zoom out

-Προβλημα με τις ειδοποιησεις δεν ερχοταν σχεδον καμια εκτος απο του messenger που απλα ερχονται σε καθυστερηση σε σχεση με την 8.1

- Αυτο που με απογοητευσε ηταν οτι δεν μου ηρθε ειδοποιηση για 2 sms και ανοιξα εγω τα μηνυματα για να τα διαβασω

Υ.Γ

Σιγουρα εχω ξεχασει κατι που με εντυπωσιασε ή με απογητευσαι παντως αν εξαιρεσω τα προβηματα που υπαρχουν και δεν με βοηθουν για να χρησιμοποιω την κυρια συσκευη μου με αυτή την εκδωση λειτουργικου μου αρκεσαν αρκετα τα W10 .

Που θα πάει... Αν μέχρι τον Οκτώβριο προλάβουν και τα στρώσουν, θα δούμε ένα πολύ καλό αποτέλεσμα, θέλω να πιστεύω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

W10 σε lumia 1020

θετικά κατα την δικη μου προσωπικη αποψη

- Πολυ ομορφο UI με αρκετες διαφορες απο WP 8.1

- Πολυ ωραια οργανωση στο menu των ρυθμησεων

- Με εντυπωσιασε πολυ edge γιατι ηταν σταθερος και γρηγορος σε εναλλαγη καρτελων ( εκανα πλοηγηση κυριως σε threads του my phone , στο skroutz και στο msn )

-Εξαιρετικος file manager!!! τα εχει ΟΛΑ!!

 

Αρνητικα κατα την δικη μου προσωπικη αποψη

-Αρκετα κολληματα στην εναλλαγη φωτογραφιων και σε zoom in και zoom out

-Προβλημα με τις ειδοποιησεις δεν ερχοταν σχεδον καμια εκτος απο του messenger που απλα ερχονται σε καθυστερηση σε σχεση με την 8.1

- Αυτο που με απογοητευσε ηταν οτι δεν μου ηρθε ειδοποιηση για 2 sms και ανοιξα εγω τα μηνυματα για να τα διαβασω

Υ.Γ

Σιγουρα εχω ξεχασει κατι που με εντυπωσιασε ή με απογητευσαι παντως αν εξαιρεσω τα προβηματα που υπαρχουν και δεν με βοηθουν για να χρησιμοποιω την κυρια συσκευη μου με αυτή την εκδωση λειτουργικου μου αρκεσαν αρκετα τα W10 .

 

Από κάμερα τι λέει?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει διαθέσιμη ντην Lumia camera και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να τραβάει πάντα στα 41mpx και νανχανειςτην μαγεια του pureview..συν ότι ο μεγάλος όρκος πληροφορίας κολλάει το κινητό όταν διαχειρίζεσαι τις φωτογραφιες ενώ τις κάνει απαγορευτικές για διαμοιρασμο
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα για να σου έρχονται οι ειδοποιήσεις πρέπει να τα βάλεις να τρέχουν στο παρασκήνιο!!!Μόνο έτσι δουλεύουν οι ειδοποιήσεις...
Link to comment
Share on other sites

Περασα σημερα την εφαρμογη του what's up απο android στο 930, ανοιγει κανονικα, αλλα θελει google play services για να λειτουργησει.

Ξερεις κανεις, μηπως, καποιον τροπο για να παρακαμφθουν;

Link to comment
Share on other sites

Tα Google services νομίζω ότι τα πρόσθεσαν τα παιδιά στο xda.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=421010

 

Διαβάζω επίσης ότι ο Dolphin browser από Android παίζει με το port.

Αν κάποιος δοκιμάζει και βρούμε τρόπο να δουλεύει flash player...

 

Για τον Edge να πω, θα ήταν καλύτερος αν είχε full screen.

 

Τέλος για την διάθεση της τελικής έκδοσης

θα γίνει λογικά αυτό που έγινε με τα Windows 10 στο desktop,

θα βγάλουν μια ημιτελή έκδοση και στην πορεία θα προσθέσουν τα fixes-patches.

Άλλωστε μέχρι να διατεθεί στις υπάρχουσες συσκευές (...καλώς ήρθες 2016),

θα έχουν προχωρήσει και την εξέλιξη του λειτουργικού.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω ότι η mobile έκδοση θα ειναι πιο ολοκληρωμένη σε σχέση με τη desktop! Γι αυτό βγαίνει άλλωστε 2+ μήνες μετά! Γνώμη μου....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω ότι η mobile έκδοση θα ειναι πιο ολοκληρωμένη σε σχέση με τη desktop! Γι αυτό βγαίνει άλλωστε 2+ μήνες μετά! Γνώμη μου....

Σ' αυτή την περίπτωση κοιτάς

αν συμβάδιζαν-συμβαδίζουν το desktop με το mobile ως προς την ποιότητα-σταθερότητα-πληρότητα των χαρακτηριστικών

και αυτό δε συμβαίνει.

Από την ομάδα εξέλιξης του desktop κάποιοι πήγαν στο mobile μετά τα τέλη Ιουλίου.

 

Χρόνο θα έχουν διότι θα μπορούν σε κανά δυο μήνες να λανσάρουν στις Εκθέσεις μοντέλα με την ημιτελή έκδοση

τα οποία μέχρι να φτάσουν στις προθήκες θα χρειαστούν άλλο τόσο.

Και οι αρχικοί beta testers θα λαμβάνουν άμεσα κάθε τόσο τα updates.

 

Για τις υπάρχουσες συσκευές,

η αναβάθμιση θα τις βρει με πιο σταθερές εκδόσεις των Windows 10 Mobile

με το πλάνο των αναβαθμίσεων να αγγίζει ως και τα μέσα του 2016 για ορισμένες συσκευές.

 

Αυτό που να ευχόμαστε είναι τελικά η μετάβαση να είναι ομαλή με πλήρως λειτουργικές και απροβλημάτιστες συσκευές.

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Σ' αυτή την περίπτωση κοιτάς

αν συμβάδιζαν-συμβαδίζουν το desktop με το mobile ως προς την ποιότητα-σταθερότητα-πληρότητα των χαρακτηριστικών

και αυτό δε συμβαίνει.

Από την ομάδα εξέλιξης του desktop κάποιοι πήγαν στο mobile μετά τα τέλη Ιουλίου.

 

Χρόνο θα έχουν διότι θα μπορούν σε κανά δυο μήνες να λανσάρουν στις Εκθέσεις μοντέλα με την ημιτελή έκδοση

τα οποία μέχρι να φτάσουν στις προθήκες θα χρειαστούν άλλο τόσο.

Και οι αρχικοί beta testers θα λαμβάνουν άμεσα κάθε τόσο τα updates.

 

Για τις υπάρχουσες συσκευές,

η αναβάθμιση θα τις βρει με πιο σταθερές εκδόσεις των Windows 10 Mobile

με το πλάνο των αναβαθμίσεων να αγγίζει ως και τα μέσα του 2016 για ορισμένες συσκευές.

 

Αυτό που να ευχόμαστε είναι τελικά η μετάβαση να είναι ομαλή με πλήρως λειτουργικές και απροβλημάτιστες συσκευές.

 

Αν ο haki λίγο πιο πάνω ειναι σχεδόν ευχαριστημένος με την έκδοση 10512, μάλλον θα δούμε κάτι πολύ καλύτερο απ' ότι περιμένουμε, με την επίσημη!!!!! :)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το δικό μου το lumia 930 γιατί αναφέρει 10566, κοιτάω αλλού?

Παρεμπιπτόντως, ςεδώ και τρεις μέρες που την έχω, χωρίς hard reset από 8.1, είναι σταθερότατη!! Η μόνη διαφορά που έχω δει είναι πως ώρες ώρες, παίρνει το καλαμάνι του και ρουφάει την μπαταρία, επίσης, ζεσταίνεται περισσότερο, ακόμη και όταν δεν είναι σε χρήση.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κάνε hard reset, σε εμενα δεν το παρουσιάζει...

 

συνεχίζει το πρόβλημα. χτες άργησε να κλήσει μετά απο 2-3 τηλ - κοντά στα 2 λεπτά στο end call - και σήμερα το βράδυ έφαγε 100% -> 12 % την μπαταρία. το μόνταρα λίγο για την μπαταρία (άφησα ελάχιστα να τρέχουν στο παρασκήνιο) αλλά αν συνεχιστεί αυτό με τις κλήσεις δεν ξέρω τί θα κάνω...

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

...μέσα απ' το Ρέντμοντ...

Τελικά μάλλον σε γελάσαμε χαχαχα ... Ούτε σήμερα βλέπω αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Δυόμιση τα ξημερωματα είναι στο Redmond. Ο νυχτοφύλακας θα πατησει το κουμπί;:worry:

 

αχαχαχαχα!! Πατο το βρε nightguard να ησυχασουμε!! :D

Οκ κλαιωω...ειμαστε ανυπομονοι παντως αυτο ειναι αληθεια! :cool:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Δυόμιση τα ξημερωματα είναι στο Redmond. Ο νυχτοφύλακας θα πατησει το κουμπί;:worry:

Χαχαχαχαχα, μα καλά δεν υπάρχει ούτε μια καθαρίστρια που κατά λάθος εκεί που ξεσκονίζει να πατήσει το κουμπί?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Οι αναβαθμίσεις δίνονται από τρίτη εως και Πέμπτη.Μάλλον αύριο στις 20:00 ώρα Ελλάδος θα την δώσουν.

 

Σωστός! Σύμφωνα με τον Gabriel Aul της Microsoft, δεν εχει νεα εκδοση σήμερα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μπορει καποιος να μου πει αν στο μενου του Βluetooth εχει επιλογη οταν συνδεεις headset να επιλεγεις αν το θελεις για κλησεις μονο και οχι για πολυμεσα οπως στα android?

 

Φυσικα εννοοω τη απυθμενη βλακεια οταν συνδεεις ενα ΒΤ ακουστικο σε windows phone να παιζει τις ειδοποιησεις απο μυνηματα και email ΠΑΝΤΑ στο ακουστικο και οχι στο ηχειο.

 

αν μπορει καποιος παιδια :)

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος παιδια :)

 

Η απολυτη βλακεία, συμφωνω.... δεν ξερω αν υπάρχει κυση ομως,..

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

δλδ δεν το εφτιαξαν και στα 10ρια? τι να πω οι ανθρωποι ειλικρινα γνωριζουν οτι υπαρχουν απειροι που εχουν ΒΤ ακουστικα και οχι μονο?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...