Jump to content

Tempered glass ναι η οχι?


Redshift
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανει δουλεια το ρολο ή σαν ιδεα το πεταξες?

Καλύτερα όταν αγοράζεις tempered glass, να αγοράζεις 3 κομμάτια. Μπορεί η πρώτη εγκατάσταση να μην πετύχει ή να σπάσει από πτώση. Γιατί να περιμένεις να σου ξανά έρθει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 147
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο θα κανω απο δω και περα. φανταστηκα οτι θα ειναι σα τις μεμβρανες που μπορεις να τις πλενεις και να τις τοποθετησεις ξανα χωρις κανενα προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε όλες μου τις συσκευές βάζω nillkin. Από ebay τα παίρνω γιατί από δω γδέρνουν.

 

και εγώ σε όλα nillkin....

αν και στα τελευταία κινητά δεν μπορεί να μπει καλά το tempered glass γιατί γύρω γύρω από την οθόνη που κάνει μια μικρή κούρπα (s6/note 5) φαίνεται ότι δεν κολλαει καλα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε και τα ultimate shield .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτο αξιζει για το Flex 2 γιατι απο Ελλαδα δεν υπαρχουν πολλες επιλογες http://warp.gr/tempered-glass-nillkin-h-lg-h955-flex-2.html

 

Το είχα στο flex μου, πολύ καλό με τρομερή επαφή με το γυαλί της οθόνης. Και ανθεκτικό μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει τα λεφτα το tempered glass !! Εχω παρει το iloome screenmate !! Ειναι παρα μα παρα πολυ ευκολο στην εγκατασταση !!! Ξενιασα......
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρέλαβα πριν λίγες μέρες το redmi note 2 (καταπληκτικό θηριάκι!).

Και του πέρασα την nilkin H+ ! Έίναι η πιο πλήρης που έχω δει. Έρχεται με καθαριστικό μαντιλάκι υγρό, ένα στεγνό για μετά και ηλεκτροστατική ταινία για να αφαιρέσει κάθε ίχνος σκόνης. Έπειτα από όλα αυτά σου έχει και το τζαμάκι που εφαρμόζει άψογα ακόμα και από άτομα που δεν έχουν ξαναπεράσει glass, οπότε μην το φοβάστε. Επίσης μαζί έρχονται διάφορα στρογγυλά φιλμάκια για τις κάμερες και τα εφαρμόζεις και προστατεύουν τέλεια! Τέλος ένα ωραίο μικρό πανάκι καθαρισμού για να το περνάς πάνω από το τζαμάκι όταν πιάνει καμιά δαχτυλιά.

 

Να πω ότι δεν αφήνει τρομερές δαχτυλιές, όπως άλλα φιλμ/τζάμια και η αίσθηση του touch είναι φανταστική, χωρίς απώλεια της ευχαρίστησης.

 

Προτείνεται ανεπιφύλακτα!:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρέλαβα πριν λίγες μέρες το redmi note 2 (καταπληκτικό θηριάκι!).

Και του πέρασα την nilkin H+ ! Έίναι η πιο πλήρης που έχω δει. Έρχεται με καθαριστικό μαντιλάκι υγρό, ένα στεγνό για μετά και ηλεκτροστατική ταινία για να αφαιρέσει κάθε ίχνος σκόνης. Έπειτα από όλα αυτά σου έχει και το τζαμάκι που εφαρμόζει άψογα ακόμα και από άτομα που δεν έχουν ξαναπεράσει glass, οπότε μην το φοβάστε. Επίσης μαζί έρχονται διάφορα στρογγυλά φιλμάκια για τις κάμερες και τα εφαρμόζεις και προστατεύουν τέλεια! Τέλος ένα ωραίο μικρό πανάκι καθαρισμού για να το περνάς πάνω από το τζαμάκι όταν πιάνει καμιά δαχτυλιά.

 

Να πω ότι δεν αφήνει τρομερές δαχτυλιές, όπως άλλα φιλμ/τζάμια και η αίσθηση του touch είναι φανταστική, χωρίς απώλεια της ευχαρίστησης.

 

Προτείνεται ανεπιφύλακτα!:)

Θα μας πεις και από που την πήρες? Ένα link?

Link to comment
Share on other sites

Θα μας πεις και από που την πήρες? Ένα link?

 

Από εδώ. Αλλά περισσότερο για ενημέρωση το αναφέρω και όχι ως προτροπή να αγοράσεις από το ίδιο κατάστημα και εσύ. Ο λόγος είναι ότι η άλλη μου παραγγελία από αυτούς που έφυγε πολύ νωρίτερα αγνοείται και γενικότερα μια πλειάδα προβλημάτων με το κατάστημά τους αν ρίξεις μια ματιά στο νήμα του καταστήματος στο φόρουμ. Συμπερασματικά αν ήθελα την παρούσα στιγμή να αγοράσω, θα κοιτούσα αλλού.

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το Xperia Z5 και θελω να του βαλω ενα τζαμακι,η διαφορα τιμης απο τα απλα τον 10 € σε αυτο ( http://www.tech-in.gr/nillkin-anti-burst-tempered-glass-9h-sony-e6653-xperia-z5.html ) αξιζει;
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το Xperia Z5 και θελω να του βαλω ενα τζαμακι,η διαφορα τιμης απο τα απλα τον 10 € σε αυτο ( http://www.tech-in.gr/nillkin-anti-burst-tempered-glass-9h-sony-e6653-xperia-z5.html ) αξιζει;

 

αξίζει να πάρεις το nillkin από ebay

 

http://www.ebay.com/itm/NIllkin-9H-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-Sony-Xperia-Z5-E6603-E6653-/221907125750?var=&hash=item33aab205f6:m:mQxXRC1caorEYIfxAR_MDXA

 

και με το 20άρικο που περισσεύει πήγαινε σινεμά.

 

άκου 26 ευρώ για το τζάμι

Link to comment
Share on other sites

αξίζει να πάρεις το nillkin από ebay

 

http://www.ebay.com/itm/NIllkin-9H-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-Sony-Xperia-Z5-E6603-E6653-/221907125750?var=&hash=item33aab205f6:m:mQxXRC1caorEYIfxAR_MDXA

 

και με το 20άρικο που περισσεύει πήγαινε σινεμά.

 

άκου 26 ευρώ για το τζάμι

 

Ναι,το ειδα,και τωρα προσπαθω να το παρω απο κει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπορω να παρω κατι απο εξω στην παρουσα φαση,απο τις πιο noname επιλογες ποια ειναι καλυτερη;

Θα επερνα το forever που εχει το eshop,αλλα βρηκα αρκετα αρνητικά σχολια κ ειπα να ρωτησω.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό και δοκιμασμένο tempered glass για Motorola Moto G 1ης γενιάς έχετε να προτείνετε;

Από Ελλάδα καλύτερα αλλά αν δεν υπάρχει, και από το εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα, ενδιαφέρομαι κ εγώ να πάρω glass για το τηλέφωνο μου (iphone 6s) και η απορία μου είναι η εξής.

 

Είδα αυτό της ultimate shield και μπορώ να πώ ότι μ άρεσε περισσότερο αλλά

 

α) καλύβει όλη την επιφάνεια της μπροστινής του τηλεφώνου

β) είναι 2.5D δηλαδή καμπυλωτό στις άκρες.

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, ενδιαφέρομαι κ εγώ να πάρω glass για το τηλέφωνο μου (iphone 6s) και η απορία μου είναι η εξής.

 

Είδα αυτό της ultimate shield και μπορώ να πώ ότι μ άρεσε περισσότερο αλλά

 

α) καλύβει όλη την επιφάνεια της μπροστινής του τηλεφώνου

β) είναι 2.5D δηλαδή καμπυλωτό στις άκρες.

 

Δες αυτό εδώ μήπως σε βολέψει, καλύπτει μόνο το μέρος της οθόνης -> https://mikromagazo.gr/_p2041.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χαίρετε. Δεν μπορώ να βρω tempered glass για το z ultra , για μπροστά και πίσω , στην Ελλάδα.

Έχετε καμία ιδέα ; Ευχαριστώ πολύ.

 

Ebay έχω βρει αρκετά glasses. Ψάχνεις μονο από Ελλάδα; Δεν θες να παραγγείλεις από εξωτερικό;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχω δοκιμασει αρκετα TGSP στις συσκευες που ειχα κατα καιρους. Στο Nexus 6P θεωρω καλυτερη επιλογη το Intelliarmor Intelliglass και γενικοτερα σε οσους εχω προτεινει τα συγκεκριμενα για τις συσκευες τους εχουν μεινει ευχαριστημενοι.

 

Δεν ειναι τα πιο φθηνα της αγορας, ομως ειναι θα ελεγα στο μεσο ορο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Ειμαι καινούργια εδω. Σας παρακολουθώ αρκετό καιρο ομως. Θα ηθελα να κανω μια ερώτηση κ ευελπιστω να ξερει κάποιος. Αγορασα ενα ulefone be touch 2. Του εβαλα tempered glass ομως μου επεσε, χωρις θήκη έσκασε με την κατω δεξια γωνία του στο πάτωμα κ εχει κανει μια διαγώνια ρωγμη. Το tempered glass αθικτο. Δε μου προστατεψε την οθονη. Αν το αφαιρέσω, η οθονη θα αποσυμπιεστει κ η ρωγμη θα προχωρήσει ή ολα οκ; γιατι απο ότι εχω καταλαβει το γυαλακι αυτο οπως εφαρμόζεται πιέζει την οθονη. Θελω να το βγαλω. Τι με συμβουλευετε; Ευχαριστω εκ των προτέρων. :)
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα για έναν φίλο ένα tempered glass, για το LG L9 II του.

 

Είπα να μην το ψειρίσω και πολύ, μπήκα eBay και κοίταξα από τα πιο φθηνά.. Μέσα σε 5 λεπτά, καταλήγω σε αυτό:

http://www.ebay.co.uk/itm/371490853497?euid=bee9c6dce79a4862877127ffe253da64&cp=1&exe=12792&ext=32581&sojTags=exe=exe,ext=ext

 

, μου φάνηκε οκ, εννοώ δεν μου φάνηκε για κανένα noname κλπ, ήταν και Γερμανία οπότε λέω θα έρθει πιο γρήγορα, και σήμερα παραλαμβάνω ένα φάκελο, το ανοίγω, και βλέπω μέσα ότι έχει κάτι μαλακό. Ε τον βλάκα λέω, μπερδεύτηκε και μου έστειλε screen protector. Και μάλιστα έτσι λέει από έξω:

https://www.dropbox.com/s/j293wphc1b2a8kl/Disagu_ScreenProtector_edit.jpg?dl=0

 

του στέλνω μήνυμα, του λέω "μεγάλε μπερδεύτηκες, στείλε μου το σωστό σε παρακαλώ" και μου απαντάει

 

Dear Sir or Madam,

 

thank you for your message.

 

Our Tempered Glass is glass which is threated by a special heating method.

For this reason it is flexible like a normal display protector film but offers a high resistance against scratches and a hardness of 9H.

 

Best regards,

Your Displayprophylaxis Team

Maja Dzaman

 

που μου ακούγεται για μπούρδα ολκής

 

Πριν αρχίσω τα μπινελίκια, τα report κλπ, επειδή η αλήθεια είναι πως η εμπειρία μου με tempered glass είναι αρκετά μικρή (στο δικό μου που το αγόρασα μεταχειρισμένο ήταν ήδη περασμένο, αλλά φαινεταί πως είναι χοντρό) και για μια φίλη αγόρασα που πάλι είναι πάντως σκληρό, αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει έστω και 1% βάση στα λεγόμενά του...

Edited by dante02004
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει tempered glass σε Ascend P7, G3, Note 4, Z2, iPhone 5S και ποτέ δεν πέτυχα μαλακό. Όλα ήταν ιδιαίτερα σκληρά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...