Jump to content

Tempered glass ναι η οχι?


Redshift
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα περισσοτερα κινητα εχουν gorilla glass προστασια οθονης οποτε εχουν λογο υπαρξης τα διαφορα προστατευτικα οθονης?

 

εστω οτι εχουν ,ποιες μαρκες και χαρακτηριστικα ειναι τα επιθυμητα?

 

ψαχνω ebay και δεν καταλαβαινω τι ακριβως πρεπει να βλεπω

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=lumia+730+case&LH_PrefLoc=2&_sop=15&LH_BIN=1&_from=R40%7CR40&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xlumia+730+tempered&_nkw=lumia+730+tempered&_sacat=0

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 147
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίτα την nillkin... Φθηνή και καλή. Το gorilla glass καλό είναι αλλά αν σου πέσει με την μούρη θα το κλαις.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Tempered glass με χιλια.

Αρκει να εχει κ ενα χειρακι το κινητω γυρω γυρω για να μην εξεχει πολυ.

 

Αξιολογες μαρκες;;

Link to comment
Share on other sites

spigen, zagg κτλ νομίζω είναι καλές αλλά ίσως ακριβές , οπότε nillkin και άλλη μία απο Β... αλλά δεν θυμάμαι τώρα είναι καλές και φθηνές Edited by iobelika
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω στο ebay να παιζουν κλασικα πολυ οι τιμες..υπαρχουν και fake nilkin να φανταστω? πχ για το note 3 ξεκινανε απο 5.5e με μια μικρη σταση στα 9e και μετα ανεβαινουν...
Link to comment
Share on other sites

Μία αξιόπιστη και ποιοτική tempered glass δεν κοστίζει ποτέ κάτω από 5-6 ευρώ. Γνώμη μου, μακριά από άγνωστες μάρκες. Αυτές που αναφέρθηκαν ήδη (spigen, zagg, nillkin κλπ) είναι από τις πιο αξιόπιστες. Να προσθέσω στη λίστα και την Ultimate Shield που έχω στο Xperia μου.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω στο ebay να παιζουν κλασικα πολυ οι τιμες..υπαρχουν και fake nilkin να φανταστω? πχ για το note 3 ξεκινανε απο 5.5e με μια μικρη σταση στα 9e και μετα ανεβαινουν...

 

μπορεί και να υπάρχουν , οπότε καλύτερα να πάρεις απο κάποιο γνωστό κινεζομάγαζο. Εγώ για παράδειγμα πήρα απο geekbuying μία με 7$ για το oneplus one και μία με 9$ για το meizu mx4, nillkin και οι δύο...

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε στη λιστα και της imak ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μια ερώτηση περι tempered glass για το tablet μου.

όταν τοποθετήσεις το glass στην οθόνη, μπορείς να το αφαιρέσεις πχ μετά από ένα μήνα και να το ξανατοποθετήσεις ή είναι μιας χρήσης;

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση περι tempered glass για το tablet μου.

όταν τοποθετήσεις το glass στην οθόνη, μπορείς να το αφαιρέσεις πχ μετά από ένα μήνα και να το ξανατοποθετήσεις ή είναι μιας χρήσης;

 

Κατά την αφαίρεση θα σπάσει. Εδώ σπάει στα κινητά, στα τάμπλετ δε θα σπάσει? Αν το βγάλεις πρέπει να βάλεις άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Κατά την αφαίρεση θα σπάσει. Εδώ σπάει στα κινητά, στα τάμπλετ δε θα σπάσει? Αν το βγάλεις πρέπει να βάλεις άλλο.

 

οκ ρώτησα γιατί είχα δει ενα βιντεο στο γιουτουμπ όπου κατα την τοποθέτηση το είχε αφαιρεσει 2-3 φορες και διερωτήθηκα.

Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

οκ ρώτησα γιατί είχα δει ενα βιντεο στο γιουτουμπ όπου κατα την τοποθέτηση το είχε αφαιρεσει 2-3 φορες και διερωτήθηκα.

Ευχαριστώ πάντως.

και εγώ πάντως έχω δει να βγαίνει και να ξαναμπαίνει πολύ εύκολα κιόλας , αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ο ίδιος για να σου πω ...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μου έχει σπάσει ποτέ κατα την αφαίρεση είτε απο κινητό είτε απο ταμπλετ. Το έχω βγάλει και ξαναβάλει μια χαρά . Σίγουρα πάντως δεν ξέρω κατα ποσο μπορείς να το βγάλεις να το αφήσεις στην άκρη και να το βάλεις άλλη φορά. Εκεί παίζουν και σκόνες χνούδια κλπ

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες μου έφυγε το κινητό από την τσέπη από το μηχανάκι και έσπασε η οθόνη κοντά στο ακουστικό. Υπάρχει περίπτωση με ζελατίνα τέτοιου τύπου να την είχε γλιτώσει? Κάνουν δουλειά δλδ σε αύξηση αντοχής ή είναι απλά για γρατζουνιές?

Το Note 2 είχα btw...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες μου έφυγε το κινητό από την τσέπη από το μηχανάκι και έσπασε η οθόνη κοντά στο ακουστικό. Υπάρχει περίπτωση με ζελατίνα τέτοιου τύπου να την είχε γλιτώσει? Κάνουν δουλειά δλδ σε αύξηση αντοχής ή είναι απλά για γρατζουνιές?

Το Note 2 είχα btw...

 

Ναι υπάρχει πιθανότητα να την είχες γλιτώσει. Σε μένα έπεσε με τα μούτρα το Note 3 και το glass έγινε κομμάτια. Μέχρι να το βγάλω να δω από κάτω μου είχε πάει το.... στην κάλτσα. Τελικά όλα καλά. Από κάτω άθικτο.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με επεισε το παρακατω βιντεακι να παρω temprered glass (νομιζω καποιος το ειχε ξαναποσταρει σε καποιο thread).

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μου έχει σπάσει ποτέ κατα την αφαίρεση είτε απο κινητό είτε απο ταμπλετ. Το έχω βγάλει και ξαναβάλει μια χαρά . Σίγουρα πάντως δεν ξέρω κατα ποσο μπορείς να το βγάλεις να το αφήσεις στην άκρη και να το βάλεις άλλη φορά. Εκεί παίζουν και σκόνες χνούδια κλπ

 

Ναι υπάρχει πιθανότητα να την είχες γλιτώσει. Σε μένα έπεσε με τα μούτρα το Note 3 και το glass έγινε κομμάτια. Μέχρι να το βγάλω να δω από κάτω μου είχε πάει το.... στην κάλτσα. Τελικά όλα καλά. Από κάτω άθικτο.

 

Χάθηκε να έχω δει το βίντεο μισό χρόνο πριν...

Γενικά ήμουν παντα fun το ζελατινών αλλά κατά των θηκών επειδή το έκανα τελείως bulky..

Καμια pouch μου άρεσε μόνο...

 

Γενικά oi tempered δείχνουν καλά στα χρώματα? Θυμάμαι στο 3gs είχα αγοράσει νομίζω sgp κάπως έτσι π ήταν τότε για 3gs h καλύτερη και το καλοκαίρι που το ειχα το κινητό στο τζιν... πήγα να το βγάλω και ξεκόλλησε... Εντάξει με αυτό που είχα δει ότι πλένεται κλπ κλπ απλά μούφες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε iPhone 6 plus προτείνεται tempered glass ή ζελατίνα;

Είναι ένα μαγαζί στο Σύνταγμα στην Ερμού με αξεσουάρ για κινητά κτλ και εχω βρει tempered glass γύρω στα 8€ νομίζω, δεν ξέρω αν είναι μάρκας ή no name... Υπάρχει περίπτωση ένα no name να κάνει ζημιά στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε iPhone 6 plus προτείνεται tempered glass ή ζελατίνα;

Είναι ένα μαγαζί στο Σύνταγμα στην Ερμού με αξεσουάρ για κινητά κτλ και εχω βρει tempered glass γύρω στα 8€ νομίζω, δεν ξέρω αν είναι μάρκας ή no name... Υπάρχει περίπτωση ένα no name να κάνει ζημιά στο κινητό;

 

Ρε συ αιφονάκια τί ζημιά να κάνει στο κινητό? Ένα πλαστικό διαφανές γυαλί είναι που μπαίνει στην οθόνη. Λες να το βάλεις και μετά να μην ανοίγει το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ αιφονάκια τί ζημιά να κάνει στο κινητό? Ένα πλαστικό διαφανές γυαλί είναι που μπαίνει στην οθόνη. Λες να το βάλεις και μετά να μην ανοίγει το κινητό?

 

Κόλλες στην οθόνη και τέτοια εννοώ :p

Link to comment
Share on other sites

Κόλλες στην οθόνη και τέτοια εννοώ :p

 

Αααααααααα....

Όχι δεν υπάρχουν κόλλες. Αγόρασε ένα και πειραματίσου.

Link to comment
Share on other sites

Αααααααααα....

Όχι δεν υπάρχουν κόλλες. Αγόρασε ένα και πειραματίσου.

 

Επομένως και το πιο φτηνό να παρω πχ την δουλειά μου θα την κάνω έστω για λιγο διάστημα τωρα που θα φύγω ταξίδι και θελω να ειναι τζιτζι το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Επομένως και το πιο φτηνό να παρω πχ την δουλειά μου θα την κάνω έστω για λιγο διάστημα τωρα που θα φύγω ταξίδι και θελω να ειναι τζιτζι το κινητό...

Κοίτα, υπάρχει tempered glass με 2 ευρώ, υπάρχει και με 20. Δώσε κάτι παραπάνω να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Επομένως και το πιο φτηνό να παρω πχ την δουλειά μου θα την κάνω έστω για λιγο διάστημα τωρα που θα φύγω ταξίδι και θελω να ειναι τζιτζι το κινητό...

Nilkin να πάρεις με 7 δολάρια το κομμάτι. Τα καλύτερα βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...