Jump to content

Tempered glass ναι η οχι?


Redshift
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 147
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν είχα παραγγείλει το tempered glass για το δικό μου κινητό σκέφτηκα ότι έκανα βλακεία που πήρα ένα φτηνό και όχι ένα επώνυμο (π.χ. Nilkin), αλλά όταν ήρθα και το έβαλα δεν το μετάνιωσα καθόλου. Δεν έχω δει απο κοντά πως είναι το Nilkin αλλά δε νομίζω να έχει κάτι περισσότερο από το δικό μου (το πιο φτηνό κινέζικο).
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα που μπορει να δεις ειναι η αισθηση στο δακτυλο. Με τα no name εχω 2 στα 2 αποτυχια στην αισθηση. Φυσικα μπορει να υπαρξουν και εξαιρεσεις και να πεσουμε σε καλη περιπτωση.

Προσωπικα ουτε τα nillkin δεν μου αρεσουν.

Επισης θα προτιμησω καποιο που να ειναι 2,5D / rounded edges (με στρογγυλεμενες ακρες) :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βρω για το vodafone smart 4 MAX? Δεν υπάρχει κάτι στο eBay

Ψάξε για το αυθεντικό μοντέλο. Ένα coolpad είναι. (yulong 8κατι).

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα που μπορει να δεις ειναι η αισθηση στο δακτυλο. Με τα no name εχω 2 στα 2 αποτυχια στην αισθηση. Φυσικα μπορει να υπαρξουν και εξαιρεσεις και να πεσουμε σε καλη περιπτωση.

Προσωπικα ουτε τα nillkin δεν μου αρεσουν.

Επισης θα προτιμησω καποιο που να ειναι 2,5D / rounded edges (με στρογγυλεμενες ακρες) :)

 

η Η+ της nillkin έχει πάντως 2.5D , αυτήν φοράω στο meizu και έχει πάρα πολύ καλή αίσθηση στις άκρες

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα παραγγείλει το tempered glass για το δικό μου κινητό σκέφτηκα ότι έκανα βλακεία που πήρα ένα φτηνό και όχι ένα επώνυμο (π.χ. Nilkin), αλλά όταν ήρθα και το έβαλα δεν το μετάνιωσα καθόλου. Δεν έχω δει απο κοντά πως είναι το Nilkin αλλά δε νομίζω να έχει κάτι περισσότερο από το δικό μου (το πιο φτηνό κινέζικο).

 

Και όμως...

Η βασική διαφορά όπως είπε και ένας φίλος, είναι η αίσθηση στο δάχτυλο. Θα σου φέρω ένα παράδειγμα : Η αίσθηση του γλιστρίματος που αφήνει το Nillkin είναι ανώτερη από αυτή του Gorilla Glass 3. Δηλαδή βγάζεις το γυαλί, σέρνεις το δάχτυλο σου στο Gorilla, ξενερώνεις και βάζεις πάλι το γυαλί.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχει χρησιμοποιησει κανεις γυαλι με την ιδιαιτεροτητα "Privacy" (η οποια λεει οτι "με την ιδιαιτερότητα ‘Privacy’ που έχει αυτό το Tempered Glass αποτρέπεται παράλληλα η ορατότητα της οθόνης του κινητού σας από αδιάκριτα βλέμματα!"); Εβαλε χθες ενας φιλος (μαλλον κατα λαθος, δε νομιζω να ηξερε οτι ηταν τετοιο) και ειναι αισθητα μειωμενη ενταση της φωτεινοτητας, ακομα και οταν το κοιτας καθετα. Μαλλον λογικο μου φαινεται και δεν προκειται να αλλαξει κατι, ετσι δεν ειναι;
Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις γυαλι με την ιδιαιτεροτητα "Privacy" (η οποια λεει οτι "με την ιδιαιτερότητα ‘Privacy’ που έχει αυτό το Tempered Glass αποτρέπεται παράλληλα η ορατότητα της οθόνης του κινητού σας από αδιάκριτα βλέμματα!"); Εβαλε χθες ενας φιλος (μαλλον κατα λαθος, δε νομιζω να ηξερε οτι ηταν τετοιο) και ειναι αισθητα μειωμενη ενταση της φωτεινοτητας, ακομα και οταν το κοιτας καθετα. Μαλλον λογικο μου φαινεται και δεν προκειται να αλλαξει κατι, ετσι δεν ειναι;

 

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ προσωπικά, αλλά θυμάμαι από έναν φίλο που είχε σε iPhone και τα πράγματα ήταν όπως τα περιγράφεις... Καθόλου ορατότητα από πλάγια και όταν το κοιτούσες κανονικά, μειωμένη φωτεινότητα σε σχέση με το κανονικό...

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση στο ερώτημα είναι Tempered με χίλια ,και μόνο που σκέφτεσαι ότι γλυτώνεις από γρατζουνιές από κλειδιά και άλλα αντικείμενα φτάνει , λιγότερες δαχτυλίες πιο εύκολο καθάρισμα και το βασικότερο βέβαια σε περίπτωση πτώσης τι μπορεί να γλυτωσεις.

Για μένα είναι must buy πλέον και αγοράζετε ταυτόχρονα με την συσκευή, nillkin και με συνδυασμό με θήκη nillkin

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση στο ερώτημα είναι Tempered με χίλια ,και μόνο που σκέφτεσαι ότι γλυτώνεις από γρατζουνιές από κλειδιά και άλλα αντικείμενα φτάνει , λιγότερες δαχτυλίες πιο εύκολο καθάρισμα και το βασικότερο βέβαια σε περίπτωση πτώσης τι μπορεί να γλυτωσεις.

Για μένα είναι must buy πλέον και αγοράζετε ταυτόχρονα με την συσκευή, nillkin και με συνδυασμό με θήκη nillkin

 

Σωστός... Προσθέτω την πανεύκολη τοποθέτηση, που ειδικά σε μεγάλες συσκευές ήταν σπάσιμο με απλό screen protector... ;)

Link to comment
Share on other sites

η Η+ της nillkin έχει πάντως 2.5D , αυτήν φοράω στο meizu και έχει πάρα πολύ καλή αίσθηση στις άκρες

 

και εγω ο ασχετος ρωταω τι ειναι το 2.5D?:confused:

Link to comment
Share on other sites

και εγω ο ασχετος ρωταω τι ειναι το 2.5D?:confused:

 

είναι μια μικρή καμπύλη που κάνει στην άκρη το γυαλί (όπως κάνει η οθόνη του iphone 6 αν έχεις δει απο κοντά ) δεν έχει απότομο κάθετο τελείωμα , να και μία εικόνα που βρήκα

http://g03.s.alicdn.com/kf/HT1ALVaFMBbXXagOFbX1/121017353/HT1ALVaFMBbXXagOFbX1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mεταφερω την ερωτηση απο αλλο τοπικ και μελος

Δείτε ενα βιντεακι με σφυρι!

Άραγε αυτά τα screen protector είναι τόσο καλά?

http://www.evolutivelabs.com/

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Screen-Protector-MEIZU-M1-NOTE-Premium-Tempered-Glass-0-3mm-Anti-Explosion-anti-Shatter-with-retail/32266974374.html

 

Παιδια εγω αγορασα το παραπάνω tempered και αυριο (παραλαμβανω το κινητο) σκέφτομαι να το φορέσω από την πρώτη μέρα στο κινητό..Ειδα οτι έχει κάτι πανάκια (dry και wet) σε φακελάκια αλλά και κάτι αυτοκόλλητα (guide-sticker, dust-absorber) που ουτε καν καταλαβα τη χρησιμοτητα τους..μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει οδηγίες για ενα επιτυχημένο πέρασμα στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Screen-Protector-MEIZU-M1-NOTE-Premium-Tempered-Glass-0-3mm-Anti-Explosion-anti-Shatter-with-retail/32266974374.html

 

Παιδια εγω αγορασα το παραπάνω tempered και αυριο (παραλαμβανω το κινητο) σκέφτομαι να το φορέσω από την πρώτη μέρα στο κινητό..Ειδα οτι έχει κάτι πανάκια (dry και wet) σε φακελάκια αλλά και κάτι αυτοκόλλητα (guide-sticker, dust-absorber) που ουτε καν καταλαβα τη χρησιμοτητα τους..μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει οδηγίες για ενα επιτυχημένο πέρασμα στο κινητό?

 

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ενα mail για τα tempered glass της Mocolo

 

Hello,attached is our latest catalog for all tempered glass protectors we have,new arrivals:

 

Apple Watch 38mm 0.21mm

Apple Watch 42mm 0.21mm

Samsung Galaxy S6 0.33mm

Samsung Galaxy S6 Edge 0.33mm

LG G4

Surface Pro 3

Sony Z4 Back

Sony E4

Sony E4G

Meizu M1 5inch

Huawei Ascend P8

Lenovo K3 Note

Samsung Galaxy S6 0.21mm

Samsung Galaxy S6 Edge 0.21mm

 

Any model you may like,please feel free to let me know.

 

Regards

 

Και εχει και ενα pdf με πολλα μοντελα που που εχουν tempered glass, το ανεβασα εδω --> https://cloud.mail.ru/public/G8SN/7qom5wCGy

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τρομερο glass για τα λεφτά του

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τρομερο glass για τα λεφτά του

Το Mocolo ? Εχω ενα σετ αλλα ευτυχως δεν το εχω δοκιμασει ακομα, παντος διαβαζω καλα λογια.

Τωρα εχω επανω ενα Ultimate Shield και το θεωρω πολυ καλυτερο απο τα nilkin και τα imak σε αισθηση που ειναι και το βασικοτερο.

Απο αυτα που εχω δοκιμασει σε διαφορα τηλεφωνα θα πω

1) Ultimate Shield

2) imak

3) nilkin

 

Οταν βαλω και δοκιμασω το mocolo σιγουρα θα υπαρξουν ανακαταταξεις στις προτιμησεις μου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τα orzly τα έχει χρησιμοποιήσει κανείς;Είναι πιο λεπτά απ' τα συνηθισμένα (0.24mm) και φαίνονται γνωστά στο εξωτερικό.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι άσχετος με το συγκεκριμένο θέμα. Εγώ έχω ένα meizu mx4 pro, ποιο tempered glass να παρω? Έχει συγκεκριμένο ή μπορώ να πάρω κάποιο στο σωστό μέγεθος?

Ας μου προτείνει κάποιος ποιο θεωρεί καλύτερο για το εν λόγω κινητό

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...