Jump to content

Tapatalk στο Android


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδιά, μια ερώτηση και 'γω!

Συγγνώμη εξ' αρχής αν έχει απαντηθεί!

Κάποιες φορές δεν ανοίγουν κάποια link's μέσα απ' το tapatalk! Τις περισσότερες φορές δεν έχω θέμα, αλλά κάποιες φορές για να ανοίξουν κάποια link's πρέπει να τα ανοίξω απ' τον πλοηγό!

Να σημειώσω βέβαια ότι είμαι root, έχω Adaway και έχω στη Λευκή λίστα την εντολή *.viglink.com.

Υπάρχει μήπως και κάποια άλλη λυση;

Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις στην ίδια λίστα και το Tapatalk.com εάν δεν κάνω λάθος
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις στην ίδια λίστα και το Tapatalk.com εάν δεν κάνω λάθος

Ευχαριστώ! Το έβαλα κ' αυτό, αλλά πάλι δεν ανοίγουν τα συγκεκριμένα link's που δοκίμασα.... δεν ξέρω τι γίνεται :(

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε εμένα παιδιά, στο τάμπλετ μάλιστα που δεν έχει ούτε root. Πατώντας σε κάποιο link με μεταφέρει στον browser σε διεύθυνση που αναφέρει κάτι σαν "tapatalk redirect" κλπ και μένει πάντα κολλημένο εκεί χωρίς να μπορέσει να ανοίξει τη σελίδα.. αηδία το καταντήσανε πια..
Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις στην ίδια λίστα και το Tapatalk.com εάν δεν κάνω λάθος

Όχι δεν χρειάζεται.

Σε μένα παίζει μια χαρά μόνο με το viglink στην λίστα.

Καλησπερα παιδιά, μια ερώτηση και 'γω!

Συγγνώμη εξ' αρχής αν έχει απαντηθεί!

Κάποιες φορές δεν ανοίγουν κάποια link's μέσα απ' το tapatalk! Τις περισσότερες φορές δεν έχω θέμα, αλλά κάποιες φορές για να ανοίξουν κάποια link's πρέπει να τα ανοίξω απ' τον πλοηγό!

Να σημειώσω βέβαια ότι είμαι root, έχω Adaway και έχω στη Λευκή λίστα την εντολή *.viglink.com.

Υπάρχει μήπως και κάποια άλλη λυση;

Δοκίμασε και το

*redirect.viglink.com

 

Επίσης αν έχεις xposed, πέρνα το crappalinks, ίσως βοηθήσει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το

*redirect.viglink.com

 

Επίσης αν έχεις xposed, πέρνα το crappalinks, ίσως βοηθήσει.

 

Έχω Xposed!

Θα τα δοκιμάσω, ευχαριστώ...

 

Edit: Έβαλα στη Λευκή λίστα την εντολή *redirect.viglink.com αντι του *.viglink.com που είχα πριν και πέτυχε!!

Δοκίμασα με 2-3 link's τα οποία χθες δε μου ανοίγανε και τώρα όλα καλά ;)

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αρκετά καλό το update της εφαρμογής σε 4.13.1 όσο την έχω χρησιμοποιήσει. Αυτό που μου άρεσε είναι ότι εχουν αυξήσει το width των ποστ και είναι αρκετά πιο ευανάγνωστα σε σχέση πριν. Όσον αφορά πόσο καλό ειναι τελικά το update, αν υπάρχουν bugs και το αν οι αλλες αλλαγες είναι προς την σωστή κατεύθυνση, θα δείξει με την χρήση.

Επίσης, επειδή αρκετή συζήτηση είχε γίνει σε προηγούμενα ποστ για το αν τα αδιάβαστα ποστ είναι με bold και μόλις διαβαστούν γίνονται γκρι, να πω ότι η λειτουργία αυτή υποστηριζεται κανονικά εδώ και πολύ καιρό και ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ και στο τελευταίο update.

Μια ερώτηση: Όταν επιλεγω να ανοιξει ένα φόρουμ, εμφανίζεται μια κάθετη γραμμή για κλάσματα δευτερολέπτου η οποία κινείται απο τα δεξιά προς τα αριστερά. Το έχει παρατηρήσει και άλλος αυτό?

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αρκετά καλό το update της εφαρμογής σε 4.13.1 όσο την έχω χρησιμοποιήσει. Αυτό που μου άρεσε είναι ότι εχουν αυξήσει το width των ποστ και είναι αρκετά πιο ευανάγνωστα σε σχέση πριν. Όσον αφορά πόσο καλό ειναι τελικά το update, αν υπάρχουν bugs και το αν οι αλλες αλλαγες είναι προς την σωστή κατεύθυνση, θα δείξει με την χρήση.

Επίσης, επειδή αρκετή συζήτηση είχε γίνει σε προηγούμενα ποστ για το αν τα αδιάβαστα ποστ είναι με bold και μόλις διαβαστούν γίνονται γκρι, να πω ότι η λειτουργία αυτή υποστηριζεται κανονικά εδώ και πολύ καιρό και ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ και στο τελευταίο update.

Μια ερώτηση: Όταν επιλεγω να ανοιξει ένα φόρουμ, εμφανίζεται μια κάθετη γραμμή για κλάσματα δευτερολέπτου η οποία κινείται απο τα δεξιά προς τα αριστερά. Το έχει παρατηρήσει και άλλος αυτό?

Ναι και σε μένα κάνει αυτήν την γραμμή μάλλον είναι επειδή μεταπηδαει στο tab το τελευταίο που ήμασταν πριν.

Link to comment
Share on other sites

εμένα γιατί δε μου τι βγάζει αυτή την αναβάθμιση;

Τώρα άμα σου πω ότι βγήκε και καινούργια 4.13.2...:)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα άμα σου πω ότι βγήκε και καινούργια 4.13.2...:)

Που τις βρίσκεις; το apk mirror σήμερα ανέβασε την 13.1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχει καμία σημαντική αλλαγή σε σχέση με την 4.13.1?

 

Edit: μόλις ήρθε update στο playstore για την 4.13.2. Δεν είδα κάτι διαφορετικό στο changelog. Λογικά τίποτα bugs θα διορθώσανε.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60358[/ATTACH]

Εγώ εάν περίμενα από το play store θα ήμουν ακόμα στην 4.11.2!!!

κατέβασα από τον θείο αυτήν αλλά πάλι δεν έρχεται καμία αναβάθμιση στο play store!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το πρωί στο Meizu η .13.1 και πιο μετά η 13.2.

Όταν ξυπνάει το Play store , τα δίνει μαζεμένα!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στη νέα έκδοση, υπάρχουν τα shortcuts των διαβασμένων ποστ με την ένδειξη τικ;

Γι αυτό το λόγο είμαι ακόμα στην 4.11.6

Link to comment
Share on other sites

Ναι ηρθε και η 13.3 στο playstore. Δεν την παλευουν οι developers του tapatalk. Μια ερωτηση: ενω στο κινητο μετα τα νεα updates η εφαρμογη φαινεται να δουλευει μια χαρα, στο tablet που εχω, απο το update 13.1 και μετα, οταν παω να ανοιξω ενα φορουμ, πχ το myphone, η εφαρμογη κανει force close. Μονο στο xda εμπαινε κανονικα. Να σημειωσω οτι στο tab εχω adaway, αν και δεν νομιζω να φταιει αυτο. Εχει παρατηρησει καποιος αλλος παρομοια συμπεριφορα?
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...