Jump to content

Tapatalk στο Android


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω κανένα θέμα με την 4.9.5. Ήταν μια πραγματικά stable έκδοση.

 

Το θέμα είναι ότι στην επόμενη άρχισαν τις αλχημιες. Διαχωρισμός sticky και non sticky, 50 κλικ για να δω όλα τα threads κλπ.

 

 

Τουλάχιστον έβαλαν στις τελευταίες κάποιο feature που να αφήνει να δεις το forum όπως παλιά? Δηλαδή να διαλέγεις την ενότητα, και να σου εμφανίζονται πάνω στικυ, κάτω τ απλά?

 

Για πόσο παλιά μιλάς? Και τι εννοείς sticky, τα νήματα που είσαι subscribed? Όταν διαλεγεις μια ενότητα πρώτα εμφανίζονται αυτά που είσαι subscribed.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Για πόσο παλιά μιλάς? Και τι εννοείς sticky, τα νήματα που είσαι subscribed? Όταν διαλεγεις μια ενότητα πρώτα εμφανίζονται αυτά που είσαι subscribed.

Sticky είναι τα...sticky. Αυτά που σε ένα φόρουμ είναι καρφιτσωμενα πάντα στο πάνω μέρος των θεμάτων.

Τα subscribed είναι άλλο πράγμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Sticky είναι τα...sticky. Αυτά που σε ένα φόρουμ είναι καρφιτσωμενα πάντα στο πάνω μέρος των θεμάτων.

Τα subscribed είναι άλλο πράγμα.

Αλήθεια στις τελευταίες εκδόσεις που είναι τα sticky?

Link to comment
Share on other sites

^^ Μαλλον εχεις παραμεινει στην παλια καλη 4.9.5. Και εγω εκει ημουν ωσπου πηρα καινουριο κινητο και εκει ειχε συνεχεια force close και ετσι αναγκαστηκα και εκανα update στις επομενες εκδοσεις.

Αυτο που ρωτας για τα sticky θεματα δεν το επανεφεραν οπως τα βλεπεις εσυ. Ενα παραδειγμα:

[ATTACH]60845[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

^^ Μαλλον εχεις παραμεινει στην παλια καλη 4.9.5. Και εγω εκει ημουν ωσπου πηρα καινουριο κινητο και εκει ειχε συνεχεια force close και ετσι αναγκαστηκα και εκανα update στις επομενες εκδοσεις.

Αυτο που ρωτας για τα sticky θεματα δεν το επανεφεραν οπως τα βλεπεις εσυ. Ενα παραδειγμα:

[ATTACH]60845[/ATTACH]

Ακριβώς την πέτυχες :p

 

 

...και αφού δεν το έχουν αλλάξει ακόμα, σε αυτή θα μείνω. Πραγματικά δεν έχω λόγο να αλλάξω. Μέχρι και material Design έχει (μέχρι ενός σημείου).

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Τα sticky δεν είναι τα επισημασμένα?

Αυτά ψάχνεις?

 

[ATTACH]60848[/ATTACH]

 

[ATTACH]60849[/ATTACH]

 

Ακριβώς, αυτά είναι.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Τοτε αμα υπάρχουν γιατί μένει στην παλιότερη έκδοση ο teotsi ?

Το χειρότερο ξέρεις πιο είναι? Οτι ο fotaras βάζει screenshot και λέει οτι δεν υπαρχουν, ενω φαίνονται στην εικονα και φυσικά πέρνει η μπαλα και τον teotsi και λογικά και αλλους.

Οτι νάναι....

Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ότι ναναι ξαναπες το.

Αν θέλετε να μένετε σε παλαιότερες εκδόσεις είναι σεβαστό αλλά μην προσπαθείτε ντε και καλά να μας πείσετε πως είναι καλύτερες.

Δοκιμάστε ψάξτε τις ρυθμίσεις και όταν είσαι σίγουρος πες την γνώμη σου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ :)

 

 

 

^^ Μαλλον εχεις παραμεινει στην παλια καλη 4.9.5. Και εγω εκει ημουν ωσπου πηρα καινουριο κινητο και εκει ειχε συνεχεια force close και ετσι αναγκαστηκα και εκανα update στις επομενες εκδοσεις.

Αυτο που ρωτας για τα sticky θεματα δεν το επανεφεραν οπως τα βλεπεις εσυ. Ενα παραδειγμα:

[ATTACH]60845[/ATTACH]

 

Εχουν και εικονες τα παραπανω posts για να βοηθησει οποιους δεν μπορουν να καταλαβουν μονο απο το κειμενο... Βρειτε τις διαφορες , ευκολο ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος ρωτάει αν το έκαναν όπως παλιά ,να φαίνονταν τα στικυ χωρίς να κανεις και άλλο κλικ δηλαδή. Χαιρω πολύ!

Πχ στην ενότητα του αντροιντ που έβαλα φωτο αμα ηταν sticky και non sticky μαζι για να πας σε non sticky θέμα θα χρειαστείς να κανείς κλικ και σκρολινγκ επειδή είναι 6-7 τα sticky. Τις περισσότερες φορές δηλαδή δεν κανείς επιπλέον κλικ στις νεότερες εκδόσεις αρα αυτό που λέει δεν υφίσταται. Αλλά ρε παιδιά έλεος. Ημαρτον!!Για ενα επιπλέον κλικ γίνεται η κουβέντα που τις περισσότερες φορες δεν γίνεται? Ποιος να μας διαβασει και να μην πέσει απο το μπαλκόνι?!? Ο καθένας ας κανει οτι θέλει.

Για μένα , σε αυτό το θέμα, μου αρέσει καλύτερα έτσι. Κατηγοριοποιημενα είναι καλύτερα.

Και επίσης ,για μένα ,αυτό το ταπατοκ είναι απο τις καλύτερες εκδόσεις και παει σφαίρα. Μια γραμματοσειρά και να εξαφανίσουν το σηματακι κάτω δεξια για θέματα και θα είναι τέλειο.

Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η τελευταία έκδοση μου έκανε εντύπωση κυρίως από άποψη ταχύτητας, αρκετά καλύτερη από τις προηγούμενες οπότε τη κράτησα.

Το εικονίδιο μόνο με ενοχλεί αλλά φαντάζομαι σε μελλοντικές εκδόσεις θα δοθεί η επιλογή για απόκρυψή του (απορώ γιατί δεν υπάρχει ήδη..).

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά πως έχεις τελείως μαύρο το tapatalk; Με custom rom;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

σκουρο θεμα ;) ειναι της μοδος εδω, αν δεις ολα τα screenshot με μαυρο ειναι, προσωπικα προτιμω το ασπρο
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το σκούρο έχω αλλά δεν είναι εντελώς μαύρο σαν αυτό της φωτογραφίας.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον cm είναι που το ταπαταλκ παίρνει αυτόματα τα χρώματα από το θέμα που του έχεις βάλει.

Βέβαια υπάρχουν στο xda και θέματα για το ταπαταλκ σε tw rom

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά πως έχεις τελείως μαύρο το tapatalk; Με custom rom;

Στο πρώτο σχόλιο του θέματος στο τέλος γράφω για το που μπορείτε να βρείτε άλλες themed εκδόσεις του tapatalk.

Αν δεν τις βρεις εδώ είμαστε.

 

TW έχω αλλά δεν έχει σχέση με το tapatalk. :-)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Επειδή δεν κατάφερα να βρω την τελευταία έκδοση στην πρώτη ή την τελευταία σελίδα αν δεν βαριέσαι κάνε τον κόπο να βάλεις ένα λινκ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Στην 55/60 σελιδα έχει ενα λινκ "downloads".

http://www.vps.whiskey103.nl/owncloud/index.php/s/9215aaf1ddcdfc2054c69d5a68af35ec

Η τελευταια αν δε κάνω λάθος είναι 4.14.1,χρειαζεται πρωτα να διαγράψεις το κανονικό tapatalk!

Edited by dimi_1982
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το λινκ. Μπήκα αλλά δεν βρήκα την ολόμαυρη έκδοση που είχε το παλικάρι παραπάνω. Μόνο η γκρι λευκή μου φάνηκε σχετική αλλά δεν είναι αυτή που έψαχνα. Όποιος ξέρει ας κάνει τον κόπο να μου πει ποια έκδοση είναι. Αμαρτία να τις δοκιμάσω όλες.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το λινκ. Μπήκα αλλά δεν βρήκα την ολόμαυρη έκδοση που είχε το παλικάρι παραπάνω. Μόνο η γκρι λευκή μου φάνηκε σχετική αλλά δεν είναι αυτή που έψαχνα. Όποιος ξέρει ας κάνει τον κόπο να μου πει ποια έκδοση είναι. Αμαρτία να τις δοκιμάσω όλες.

Είναι η blueblack εκδοση,κι εγώ αυτή έβαλα!

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά μαύρη άσπρη δεν παίζει ε; Δεν πειράζει αφού είναι ολόμαυρη και δεν είναι όλα τα γράμματα μπλε συμβιβάζομαι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...