Jump to content

Tapatalk στο Android


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ταξιδιωτης22

Το μενού της περιήγησης θα το βρεις πάνω αριστερά διπλά στο μικρό άσπρο λογότυπο του tapatalk με βελάκι προς τα κάτω

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/29/0f01f91b0725a0c20505f6355ba14e7c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ότι θέλετε λέτε μου φαίνεται. Τη λειτουργία για bold γράμματα στα μη αναγνωσμένα τα οποία όταν διαβαστούν γίνονται γκρι την έχουν επαναφέρει εδώ και αρκετό καιρό. Ωραία δοκιμή την κάνεις την εφαρμογή titarasaudi. Τουλάχιστον μην παραπληροφορείς.

Σιγά ρε φίλε, μη μας δείρεις κιόλας :rolleyes:

Λες και δουλεύεις για το tapatalk και παρεξηγήθηκες!!!

Σε μένα πάντως, ούτε bold γράμματα μου έβγαλε στα μη αναγνωσμένα, και τις περισσότερες φορές που έμπαινα με πετούσε στο τελευταίο αναγνωσμένο (και ναι, ηταν επιλεγμένο να με πηγαίνει στο ΜΗ αναγνωσμένο).

Εκτός κι αν δεν βρήκα κάτι άλλο στις ρυθμίσεις!! Τέλος πάντων, δε θα σκάσω κιόλας για το tapatalk........ προσωπικά με βολεύει πιο πολύ η 4.9.5!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη ρύθμιση δεν την έχει δει κανένας για τους τίτλους αναγνωσμένων/μη αναγνωσμένων θεμάτων;

Την 4.12.2 έχω εγώ, την τελευταία που βγάζει το play store για μένα αυτή τη στιγμή.

 

[ATTACH]60033[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε φίλε, μη μας δείρεις κιόλας :rolleyes:

Λες και δουλεύεις για το tapatalk και παρεξηγήθηκες!!!

Σε μένα πάντως, ούτε bold γράμματα μου έβγαλε στα μη αναγνωσμένα, και τις περισσότερες φορές που έμπαινα με πετούσε στο τελευταίο αναγνωσμένο (και ναι, ηταν επιλεγμένο να με πηγαίνει στο ΜΗ αναγνωσμένο).

Εκτός κι αν δεν βρήκα κάτι άλλο στις ρυθμίσεις!! Τέλος πάντων, δε θα σκάσω κιόλας για το tapatalk........ προσωπικά με βολεύει πιο πολύ η 4.9.5!

 

Δεν παρεξηγηθηκα και sorry αν ήταν απότομο το ποστ, δεν το έκανα σκόπιμα. Απλά όταν λες ότι δεν έχουν επαναφέρει αυτή τη λειτουργία, ενώ αυτό έχει γίνει εδώ πολλά updates πριν, μου σηματοδοτεί ότι δεν την δουλέψες πάνω από 5 λεπτά την εφαρμογή σε κάθε update. Και στην περίπτωση αυτή είναι καλύτερα να μην ποσταρεις συμπεράσματα γιατί μερικά άτομα, όπως το παιδί που ρώτησε, τα λαμβανουν υπόψη για το αν θα κάνουν κάποιο update ή όχι. Ο καθενας μπορεί να βαλει όποιο version τον βολεύει. Προσωπικά δεν βρίσκω κάποιο ιδιαιτερο λόγο να μένει κάποιος σε παλαιότερες εκδοσεις γιατί στα τελευταία updates έχει γίνει πολύ λειτουργική. Μόνο απο συνήθεια. Μην γίνεστε όμως σαν κάποια άτομα που ακόμα χρησιμοποιούν xp γιατί δεν μπορούν να συνηθίσουν τις αλλαγές.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρεξηγηθηκα και sorry αν ήταν απότομο το ποστ, δεν το έκανα σκόπιμα. Απλά όταν λες ότι δεν έχουν επαναφέρει αυτή τη λειτουργία, ενώ αυτό έχει γίνει εδώ πολλά updates πριν, μου σηματοδοτεί ότι δεν την δουλέψες πάνω από 5 λεπτά την εφαρμογή σε κάθε update. Και στην περίπτωση αυτή είναι καλύτερα να μην ποσταρεις συμπεράσματα γιατί μερικά άτομα, όπως το παιδί που ρώτησε, τα λαμβανουν υπόψη για το αν θα κάνουν κάποιο update ή όχι. Ο καθενας μπορεί να βαλει όποιο version τον βολεύει. Προσωπικά δεν βρίσκω κάποιο ιδιαιτερο λόγο να μένει κάποιος σε παλαιότερες εκδοσεις γιατί στα τελευταία updates έχει γίνει πολύ λειτουργική. Μόνο απο συνήθεια. Μην γίνεστε όμως σαν κάποια άτομα που ακόμα χρησιμοποιούν xp γιατί δεν μπορούν να συνηθίσουν τις αλλαγές.

Εσύ που το έχεις δουλέψει για πες μας η γραμματοσειρά και αγγλικών παραμένει διαφορετική?

Link to comment
Share on other sites

Εσύ που το έχεις δουλέψει για πες μας η γραμματοσειρά και αγγλικών παραμένει διαφορετική?

Να σου πω εγώ, αρκεί να δεις στην φωτό πως βλέπω στην οθόνη μου τον παραπάνω διάλογο και θα καταλάβεις.. ;)

 

[ATTACH]60039[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη ρύθμιση δεν την έχει δει κανένας για τους τίτλους αναγνωσμένων/μη αναγνωσμένων θεμάτων;

Την 4.12.2 έχω εγώ, την τελευταία που βγάζει το play store για μένα αυτή τη στιγμή.

 

[ATTACH]60033[/ATTACH]

Στην έκδοση 4.12.2 την έχει αυτή την επιλογή.

Στην 4.13.0 δεν τη βρήκα..... τι να πω!!

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 4.12.2 την έχει αυτή την επιλογή.

Στην 4.13.0 δεν τη βρήκα..... τι να πω!!

 

Στην 4.13.0 δεν την έχει!!

 

Βασικά δεν βλέπω και πουθενά ρυθμίσεις γενικα!!! Είναι κάπου αλλού και δεν το βλέπω η απλά δεν έχει καθόλου ρυθμίσεις ρε παιδια? Από περιέργεια όχι ότι θέλω να αλλάξω κάτι....

Απλά μ φαίνεται περίεργο που δεν υπάρχουν πλέον οι ρυθμίσεις εκεί που ήταν.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Πνιγεστε σε μια κουτάλια νερό. Ουτε καν δυο....

Ορίστε οι ρυθμίσεις

[ATTACH]60057[/ATTACH]

[ATTACH]60058[/ATTACH] παλιά ήταν εδώ... συνεχίζω να μην τις βρίσκω....

Μπορείς να μας πεις ακριβώς που παμε?

 

Edit: το βρηκα

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

πολυ μαυρο-dark βλεπω, θεμα γουστου ή για την μπαταρια-χρηση οθονης;

Γούστου , δεν μπορω την ασπριλα ουτε και τις πολύ φωτεινές οθόνες. Μπαταρία τι έννοεις? Να κάνει οικονομία σε σχέση με το άσπρο? Το αποκλειω....

Και την φωτεινότητα τέρμα χαμηλά την έχω αλλά προσαρμοστική.

Link to comment
Share on other sites

έτσι διάβασα σε ένα άρθρο ότι τα σκούρα κάνουν εξοικονόμηση στην μπαταρία λόγω λιγότερης φωτεινότητας προφανώς,

anyway, εγώ το ανοικτό έχω, αλλά κι εγώ φωτεινότητα 20% αυτόματη

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Πνιγεστε σε μια κουτάλια νερό. Ουτε καν δυο....

Ορίστε οι ρυθμίσεις

[ATTACH]60057[/ATTACH]

Η δυνατότητα για "σκούρη" ή λευκή λειτουργία υπάρχει εδω και πολύ καιρό στο tapatalk.

Δεν ξέρω αν έχεις τη version 4.13.0 (mario27) αλλά δε βλέπω πουθενά την επιλογή "Στυλ μη αναγνωσμένου θέματος".

Τις ρυθμίσεις, γενικώς, τις βρηκαμε...... εγώ τουλάχιστον, εξ αρχης! Την επιλογή που προανέφερα δε βρίσκω!!

Υπάρχει τελικά στην 4.13.0 ή όχι;;

Αυτή τη ρύθμιση δεν την έχει δει κανένας για τους τίτλους αναγνωσμένων/μη αναγνωσμένων θεμάτων;

Την 4.12.2 έχω εγώ, την τελευταία που βγάζει το play store για μένα αυτή τη στιγμή.

 

[ATTACH]60033[/ATTACH]

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν Ρώτησα, την ξέρω την επιλογή και αυτό χρησιμοποιούσα και στο προηγούμενο με TFT και τώρα με IPS . Έτσι και αλλιως δεν το εκανα για εξοικονόμηση. Το άσπρο κουράζει στο μάτι και δεν φαίνεται και πολύ καλό τόσο άσπρο και έτσι όπως είναι στην εφαρμογή αυτή με τριτο χρωμα το πορτοκαλί. Ένα χαλί είναι για μενα.

 

Μήπως αυτό λες??

Την 4.13 έχω.

 

[ATTACH]60075[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτό λες??

Την 4.13 έχω.

 

[ATTACH]60075[/ATTACH]

 

Όχι, εννοώ αν έχει αυτο;

Αυτό δε βρήκα και με "κατηγόρησαν" σήμερα δήθεν για παραπληροφόρηση!! :p

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να έχει μερικές επιλογές απο αυτες αλλά και τι με αυτό? Δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή? Με τι καθεστε και ασχολειστε ρε παιδιά. Κλαη μαην. Μπείτε , διαβάστε ,γραψτε και βγειτε και τελος.Δεν το εχει αυτό και χεστηκε η φοράδα στα αλώνια.

Εγώ μόνο δυο αλλαγές κάνω, μαυρο και 20 μυνήματα στην σελιδα. Χάνετε την ουσία....

Ασχοληθειται τόσο πολύ σε σοβαρότερα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να έχει μερικές επιλογές απο αυτες αλλά και τι με αυτό? Δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή? Με τι καθεστε και ασχολειστε ρε παιδιά. Κλαη μαην. Μπείτε , διαβάστε ,γραψτε και βγειτε και τελος.Δεν το εχει αυτό και χεστηκε η φοράδα στα αλώνια.

Εγώ μόνο δυο αλλαγές κάνω, μαυρο και 20 μυνήματα στην σελιδα. Χάνετε την ουσία....

Ασχοληθειται τόσο πολύ σε σοβαρότερα θέματα.

 

Δεν είμαι απ' αυτούς που θα κάτσουν να σκάσουν για τέτοια πράγματα ;):cool:

Ούτε είχα σκοπό να ασχοληθώ περισσότερο, εχω και σοβαρότερα πράγματα να κάνω απ' το να ασχολούμαι με την εφαρμογή του tapatalk!!!

Απλά η ένσταση μου ήταν, επειδή έγραψα χθες οτι η συγκεκριμένη επιλογή δεν υπάρχει στην 4.13.0, μου είπαν ότι κάνω..... παραπληροφόρηση!!

Τέλος πάντων πάμε παρακάτω......

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σας δουλευει η (καινουργια) ειδοποιηση για την παραθεση; με κανε παραθεση εδω (στο myphone) καποιος κ σιγα μην εστειλε ειδοποιηση, οτι ναναι :D
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σας δουλευει η (καινουργια) ειδοποιηση για την παραθεση; με κανε παραθεση εδω (στο myphone) καποιος κ σιγα μην εστειλε ειδοποιηση, οτι ναναι :D

Όχι γιατί το myphone Δεν συνεργάζεται σωστά με το tapatalk Και δεν στέλνει ειδοποιήσεις για τιποτα.

Αν χρησιμοποιείς το tapatalk μόνο για το myphone τζαμπα τικαρεις Τις ειδοποιήσεις.... δεν λειτουργούν!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

α ναι, σωστος, δεν χρησιμοποιω μονο για το myphone το tapatalk, αλλα απ αυτα που εχω απ το myphone ειναι/ηταν το πιο πιθανο να παρω ειδοποιηση,

anyway, ευχαριστω για την πληροφορια, τις απενεργοποιησα εντελως, για τα προσωπικα μηνυματα που ανεφερε φιλος πριν υπαρχουν τα email,

δεν χρειαζομαστε ειδοποιησεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία συχνά πυκνά δεν μπαίνει στα forums και πετάει μήνυμα ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στους servers του tapatalk, αν το κάνει μου βγάζει την πίστη μέχρι να καταφέρω να μπω στα forums που ακολουθώ, δεν μπορώ καν να τα δω μιλάμε. Όλα αυτά μόνο στο tablet με lollipop 5.1 και στο tapatalk 4.12.2, στο τηλέφωνο δεν το έχω παρατηρήσει αν και δεν δοκιμάζω και τόσο συχνά τη χρήση του tapatalk από εκεί.. έχει συμβεί και σε άλλον αυτό το πράγμα ή μόνο εγώ έχω την τιμή; :D

 

Με εκνευρίζει αφάνταστα όταν συμβαίνει αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Έχεις adaway; Εμένα μετά την αναβάθμιση των hosts άρχισε να συμβαίνει αυτό. Αν απενεργοποιήσεις το adaway, παίζει κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...