Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν μπορείς να παρεις το νιλκιν, καντο.

προσωπικά ειμαι καλυμμένος με αυτο που εβαλε το βικμολ. δε βρισκω λογο να το αλλαξω.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα την miui 8 Stable από xiaomi.eu και μέχρι τώρα η μπαταρία κρατάει το ίδιο καμία βελτίωση. Έπεται συνέχεια...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.

Σκέφτομαι να αγοράσω νέα θηκούλα γιατί η παλιά έχει γίνει χάλια.

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτήν : http://www.aliexpress.com/store/product/Xiaomi-Redmi-Note-2-Case-Neo-Hybrid-Plastic-Frame-Matte-Silicon-Back-Cover-Case-for-Xiaomi/1305757_32464145602.html ;

Επίσης γνώμη για tempered glass?

Να πάρω κάτι που κάνει 50-60 λεπτα τα 2-3 tempered ή 1 που θα κάνει 2-3ευρώ;Θα υπάρξει διαφορά;

Ευχαριστώ πολύ!

 

Υ.Γ. Ετοιμάζομαι για miui 8 αλλά περιμένω λίγο ακόμα να γίνει όσο stable μπορεί. :):)

 

ναι εγω την ειχα σε 2 χρωματα αυτη τη θηκη.ωραια θηκη αλλα μου χαλασαν τα πλαινα κουμπια παρα πολυ γρηγορα μεσα σε 1,5 μηνα και η δευτερη μου χτυπημενη στο πλαι στα κουμπια.μπορει να ετυχα στον πωλητη που δεν ειχε τοσο καλες θηκες.εγω παντος δε θα την ξαναπροτιμουσα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Η miui 8 stable μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις. Αρκετά smooth, απο μπαταρία μια απτα ιδια βεβαια και ενα bug που βρηκα είναι οτι δεν λειτουργεί το led στα sms. Μπορει να βοηθήσει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.

Σκέφτομαι να αγοράσω νέα θηκούλα γιατί η παλιά έχει γίνει χάλια.

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτήν : http://www.aliexpress.com/store/product/Xiaomi-Redmi-Note-2-Case-Neo-Hybrid-Plastic-Frame-Matte-Silicon-Back-Cover-Case-for-Xiaomi/1305757_32464145602.html ;

Επίσης γνώμη για tempered glass?

Να πάρω κάτι που κάνει 50-60 λεπτα τα 2-3 tempered ή 1 που θα κάνει 2-3ευρώ;Θα υπάρξει διαφορά;

Ευχαριστώ πολύ!

 

Υ.Γ. Ετοιμάζομαι για miui 8 αλλά περιμένω λίγο ακόμα να γίνει όσο stable μπορεί. :):)

Εγώ έχω πάρει αυτήν http://m.ebay.com/itm/Luxury-Bumper-TPU-Soft-Rubber-Skin-Case-Cover-For-XiaoMi-Redmi-Note-2-3-Mi4C-Mi5-/281818531388?var=&hash=item419db1863c%3Am%3Am4mN-P_ZATHoI_80Q-RaI2A&_trkparms=pageci%253A4cd95edb-6d64-11e6-9dcf-74dbd180ddb3%257Cparentrq%253Ad3003d311560a7870bc8b7d3fff8f498%257Ciid%253A9 και είμαι πολύ ευχαριστημένος και απο flip case έχω την nilkinn sparkle επίσης πολύ καλή

Edited by karbill
Link to comment
Share on other sites

 

ισχυει ειναι καλη θηκη την εχω και εγω

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εγω

καλη θα ελεγα. ομως τετραγωνιζει πολυ το κινητο, γλυστραει.

αν το εχεις ΚΑΙ μεσα σε pouch θηκη ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρετε καμία εφαρμογή να μπορώ να βάλω με διπλό πάτημα στο menu να ενεργοποιώ και να απενεργοποιω την αυτόματη περιστροφή; είχα την cyanogen πριν και το έκανα μέσω ρύθμισης του gravity box αλλά τώρα με miui δεν μπορώ να βάλω το gravity box.. Κάποια ανάλογη εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρετε καμία εφαρμογή να μπορώ να βάλω με διπλό πάτημα στο menu να ενεργοποιώ και να απενεργοποιω την αυτόματη περιστροφή; είχα την cyanogen πριν και το έκανα μέσω ρύθμισης του gravity box αλλά τώρα με miui δεν μπορώ να βάλω το gravity box.. Κάποια ανάλογη εφαρμογή;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hartec.miuistatusbar

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω βρήκα ένα bug στην stable 8 π εχω την ελληνική.

Στον miui browser όταν πας να κανεις αναζήτηση η να γράψεις ένα URL δεν σε αφήνει να αφήσεις κενά (space) μεταξύ των λέξεων..

Χρησιμοποιω SwiftKey, και θα ήθελα να μου πει κάποιος αν του συμβαίνει το ιδιο

Δεν είναι τίποτα το σπουδαίο αλλά μου σπάει τα νεύρα να πάω να κάνω μια αναζήτηση και να βάζω τελείες μεταξύ των λέξεων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω βρήκα ένα bug στην stable 8 π εχω την ελληνική.

Στον miui browser όταν πας να κανεις αναζήτηση η να γράψεις ένα URL δεν σε αφήνει να αφήσεις κενά (space) μεταξύ των λέξεων..

Χρησιμοποιω SwiftKey, και θα ήθελα να μου πει κάποιος αν του συμβαίνει το ιδιο

Δεν είναι τίποτα το σπουδαίο αλλά μου σπάει τα νεύρα να πάω να κάνω μια αναζήτηση και να βάζω τελείες μεταξύ των λέξεων.

 

Ναι σε εμένα συνέβαινε αυτό σε προηγούμενες dev miui 8, όχι σε Stable. Στην τελευταία dev διορθώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Χθες αποφάσισα και εγώ να περάσω την 8 stable και βλέπω πως ή μπαταρία καταναλώνεται πιο γρήγορα όπως επίσης τωρα που γράφω το μήνυμα όταν παταω το κεντρικό κουμπί για να βγω μου άλλαξε wallpaper και έβαλε το σήμα του my phone.!!!!! Άλλο πάλι και τούτο. Edited by hotgr
Link to comment
Share on other sites

 

Καλή φαίνεται... Αν και πέρασα προηγούμενη έκδοση και δεν δούλευε σε miui 8..θα προσπαθήσω να βρω την τελευταία.. Είναι ολίγον ακριβή για να την αγοράσω

Edited by oraiustepe
Link to comment
Share on other sites

Καλή φαίνεται... Αν και πέρασα προηγούμενη έκδοση και δεν δούλευε σε miui 8..θα προσπαθήσω να βρω την τελευταία.. Είναι ολίγον ακριβή για να την αγοράσω

Δεν δουλεύουν ολα σε 8 stable αλλά αυτό που ζητάς δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

στην 8 η δυνατότητα να έχεις διπλές εφαρμογές αλλα και δεύτερο περιβαλλον!!! ανεξάρτητα από το αλλο....

είναι φοβερή αναβάθμιση ....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς τη full version του PowerAMP; (δεν εννοώ μέσω google play).

 

Ας μου στείλει κάποιος ένα μήνυμα γιατί αντιμετωπίζω πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις παίδες που βάλατε την 8 και λέτε καλά λόγια βάλατε την ελληνική ή γην global . Να κάνω την μετάβαση από την 5.12.17 dev που είμαι τωρα;

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

πωωωω, πιστευω οτι η ρομ που φορας ειναι η καλυτερη στο θεμα αυτονομιας.

τοτε εβγαζα σχεδον 5 ωρες οθονης με μετρια/βαρια χρηση! τοσο καιρο προσπαθούσα να θυμηθω ποια ειναι :lol:

κρατα μπακ απ, δοκιμασε την 8(οποια θες). αν σε καλυπτει μενεις. αλλιως πισωγυρισμα στην 5.12.17

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις παίδες που βάλατε την 8 και λέτε καλά λόγια βάλατε την ελληνική ή γην global . Να κάνω την μετάβαση από την 5.12.17 dev που είμαι τωρα;

έβαλα την global που μου ήρθε Ota

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις παίδες που βάλατε την 8 και λέτε καλά λόγια βάλατε την ελληνική ή γην global . Να κάνω την μετάβαση από την 5.12.17 dev που είμαι τωρα;

 

Την ελληνική stable έχω βάλει

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ χθες βράδυ τη stable 8.0.1.0 αντικαθιστώντας την (φανταστική κατ'εμέ) 7.3.2.0, και οι δυο του gkalen.

οντως πολυ καλη και ελαφρια η 8 stable του Gkalen :) και στο restart εχει ενσωματωμενη και την επιλογη recovery! δοκιμασα 2-3 και ειναι η μονη που δεν μου τρωει καθολου την μπαταρια σε idle το βραδυ, και με ικανοποιητικη χρηση πιανω 5ωρο οθονη:D

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...