Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι με MIUI 8 ελληνική dev και θέλω να βάλω xposed. Με μία εξαιρετικά πρόχειρη αναζήτηση βρήκα αυτό http://en.miui.com/thread-78894-1-1.html. Μου κάνει;

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι με MIUI 8 ελληνική dev και θέλω να βάλω xposed. Με μία εξαιρετικά πρόχειρη αναζήτηση βρήκα αυτό http://en.miui.com/thread-78894-1-1.html. Μου κάνει;

Αυτό που σου κάνει σίγουρα είναι αυτό. Παρόλα αυτά σε όλους τους οδηγούς την version του solarwarez βάζουν, οπότε αν θες μπορείς να δοκιμάσεις αυτό που βρήκες να μας πεις τι θα γίνει :p

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160822/34ff8c5b0e23666c0aaf83a008713108.jpg

 

Παιδιά τα φώτα σας, πως το ξεκλειδώνω;

 

Στάλθηκε από το LEAGOO Z5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποιο κωδικο?αυτο που ειμαι γραμενος στο mi.com?

 

εχεις δικιο ,το βρηκα....το εγραφα συνεχεια λαθος!!

θελω να το δωσω το τηλ. πως μπορω να το αλλαξω ολο αυτο?αμα φλασαρω παλι ,θα μου λεει οτι ειναι κλειδωμενο?

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

Μπηκε σημερα η 8 σταθερη. https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424958683

Περιμένουμε εντυπώσεις.. Εγώ ξηλώσα την fast and explosion από needrom που δεν μου άρεσε, και πέρασα την rom του Daniel από xda.. Με αυτή είμαι πολύ ικανοποιημένος..

Edited by anikologr
Link to comment
Share on other sites

ειμαι με παλιοτερο build μιας cm12.1. "ολα" βαίνουν άψογα.

θα επανελθω σε λιγες μερες με feedback

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες που την εβαλα ειχα καποια προβληματάκια με το playstore στις αναβαθμίσεις των προγραμμάτων που σημερα λυθηκε μονο του αλλα εχω πρόβλημα με τις ρυθμισεις yahoo.gr στο μεηλ.Δεν τις δεχεται.Δε ξερω τι λαθος κανω.Κατα τα αλλα ωραιο φαινεται.Για άλλες εντυπώσεις τις επομενες ημερες.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια ποστ πριν είχα βάλει λινκ για φορτιστή και μπαταρία. Τελικά η μπαταρία και ο φορτιστής που πήρα δε λένε και πολλά. Δε ξέρω αν είναι φυσιολογικό Αλλά ο φορτιστής δε πάει τη μπαταρία πάνω από 98- 99%. Η δε μπαταρία μετά από 2-3 φορτίσεις πέφτει αρκετά γρήγορα.

Αν έχετε κάποια δοκιμασμένη πρόταση για μπαταρία πείτε το.

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία δεν ειχε/εχρι τίποτα ;)

ουτε θα παρω αλλο τηλέφωνο ;)

stay tuned και θα μαθεις ινφο :D

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία δεν ειχε/εχρι τίποτα ;)

ουτε θα παρω αλλο τηλέφωνο ;)

stay tuned και θα μαθεις ινφο :D

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Τι εγινε φιλε βρηκες την μαγικη φορμουλα επιτέλους;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω την εντύπωση ότι με την νέα stable MIUI 8 η μπαταρία πάει καλύτερα, από πλήρη φόρτιση με 2 ώρες οθόνη καθώς και συνεχομενα συνδεδεμένο σε wifi και YouTube βιντεάκια για μία ώρα το ποσοστό έπεσε στο 81%....στην προηγούμενη 7.1.3 τώρα θα ήταν περίπου στο 60-65%..... για τσεκαρετε ....μην σας πάρω και στο λαιμό μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μια ερωτηση επειδη πηρα προσφατα το κινητο, εχει αυτη την εκδοση android 5.22rx22b και MUI7 5.10.16 beta μου λετε τι rom φοραει και πια ειναι η νεοτερη και αν αναβαθμιζεται με ΟΤΑ αυτοματα!?:)
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε φιλε βρηκες την μαγικη φορμουλα επιτέλους;;;

ναι, με καποιες υποχωρήσεις ομως ;)

Καλημέρα, έχω την εντύπωση ότι με την νέα stable MIUI 8 η μπαταρία πάει καλύτερα, από πλήρη φόρτιση με 2 ώρες οθόνη καθώς και συνεχομενα συνδεδεμένο σε wifi και YouTube βιντεάκια για μία ώρα το ποσοστό έπεσε στο 81%....στην προηγούμενη 7.1.3 τώρα θα ήταν περίπου στο 60-65%..... για τσεκαρετε ....μην σας πάρω και στο λαιμό μου.

σωπα ρε!

με καμια μιυι δεν ειδα καλη αυτονομια.

σε σημειο να με βγάζει 3 ωρες σοτ με μετρια χρηση

Καλημερα, μια ερωτηση επειδη πηρα προσφατα το κινητο, εχει αυτη την εκδοση android 5.22rx22b και MUI7 5.10.16 beta μου λετε τι rom φοραει και πια ειναι η νεοτερη και αν αναβαθμιζεται με ΟΤΑ αυτοματα!?:)

διαβασε το πρώτο ποστ και θα λυθούν οι απορίες σου.

βαλε την ελληνικη ρομ ή την ρομ του gkalen

θα τις βρεις στην ελληνικη κοινότητα της μιυι

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4,5 ώρες οθόνη στο 18% με ανοιχτό wifi και βίντεο στο YouTube.....μου φαίνεται πως έστρωσε αρκετά με την MIUI 8.
Link to comment
Share on other sites

4,5 ώρες οθόνη στο 18% με ανοιχτό wifi και βίντεο στο YouTube.....μου φαίνεται πως έστρωσε αρκετά με την MIUI 8.

Mηπως ξερεις αν αυτη που αναφερεις μιας και ειναι νεοτερη απο τη δικη μου που εχει το κινητο που πηρα αν μπορω να την περασω απευθειας στο δικο μου που εχει αυτη MIUI 7 5.10.16 beta η ειναι διαφορετικες ρομ?

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Mηπως ξερεις αν αυτη που αναφερεις μιας και ειναι νεοτερη απο τη δικη μου που εχει το κινητο που πηρα αν μπορω να την περασω απευθειας στο δικο μου που εχει αυτη MIUI 7 5.10.16 beta η ειναι διαφορετικες ρομ?

 

Εδώ είναι το ΛΙΝΚ με όλες τις πληροφορίες που μπορεί να χρειαστούν για το πέρασμα της ρομ...θα βρεις το κινητό μας και θα κατεβάσεις την αντίστοιχη ρομ...

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/15803-Ενημέρωση-24-8-2016-H-νέα-λίστα-με-τις-STABLE-V8-0-X-0-ROMs-είναι-διαθέσιμη-για/

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να εστρωσε και να βελτιωθει και αλλο η αποδοση της μπαταριας με μιυι.

ομως σε μενα, οποια και να δοκιμασα ΔΕΝ..... :)

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετα με το thread (θα πουν κάποιοι), αλλά επειδή οι περισσότεροι εδώ μέσα είστε redmi note-άκηδες δείτε αυτό:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=440292

 

Ετοιμάζομαι να φορτώσω το note 2 στη γυναίκα και να πάω μπροστά...

Link to comment
Share on other sites

αν δε βγει με sd επεξεργαστή, δε παω!

θα προτιμησω το note 3 pro

 

βαισκανδε θελω να ξαναπαω σε mtk

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...