Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι ότι τα specs του note 4 είναι πολύ κοντά με του note 3 pro (ο Helio X20 πρέπει να είναι αρκετά κοντά με τον sd 650 του note 3 pro).

 

Μειονέκτημα και των 2 ότι δεν μπορείς να έχεις 2 sim + sd (ενώ στο note 2 μας μπορείς)...!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα την καινούργια stable muiu 8 και μου κολλάει καποιες φορες αρκετά κιόλας .. τις πταίει ? Να περιμένω να στρώσει την έχω μία μέρα ...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το ΛΙΝΚ με όλες τις πληροφορίες που μπορεί να χρειαστούν για το πέρασμα της ρομ...θα βρεις το κινητό μας και θα κατεβάσεις την αντίστοιχη ρομ...

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/15803-Ενημέρωση-24-8-2016-H-νέα-λίστα-με-τις-STABLE-V8-0-X-0-ROMs-είναι-διαθέσιμη-για/

ναι ευχαριστω απλα τοχω 2 μερες το κινητο και δεν ειμαι και γνωστης σε φλασαρισματα και τετοια και με τοσες ρομ που βλεπω δε βγαζω ακρη πια ειναι η αναβαθμιση αυτης που ηδη εχω, εχει πανω την Miui 7 xiaomi.eu και δε βλεπω να μου βγαζει ΟΤΑ για ανανεωση , και κατι ακομα για να περασω το TWRP πρεπει να κανω root το κινητο?!

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι ευχαριστω απλα τοχω 2 μερες το κινητο και δεν ειμαι και γνωστης σε φλασαρισματα και τετοια και με τοσες ρομ που βλεπω δε βγαζω ακρη πια ειναι η αναβαθμιση αυτης που ηδη εχω, εχει πανω την Miui 7 xiaomi.eu και δε βλεπω να μου βγαζει ΟΤΑ για ανανεωση , και κατι ακομα για να περασω το TWRP πρεπει να κανω root το κινητο?!

 

Μέσα στο Xiaomi Hellas έχει οδηγίες βήμα βήμα πως να περάσεις νέο recovery και ρομ.

 

Πέρασα την καινούργια stable muiu 8 και μου κολλάει καποιες φορες αρκετά κιόλας .. τις πταίει ? Να περιμένω να στρώσει την έχω μία μέρα ...

 

Αν έκανες σωστά τα βήματα της αναβάθμισης δεν θα είχες πρόβλημα κανένα .... εγώ την πέρασα από το κέντρο αναβάθμισης της συσκευης πάνω από την 7.1.3 και δουλεύουν όλα ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο Xiaomi Hellas έχει οδηγίες βήμα βήμα πως να περάσεις νέο recovery και ρομ.

το ζητουμενο ειναι αν το εχω θεσει σωστα οτι δεν θελω να περασω νεα διαφορετικη ρομ θελω απλα να καταλαβω αν υπαρχει αναβαθμιση για τη δικη μου αυτοματα η μη και πια στο καλο ρομ ειναι η δικη μου:rolleyes:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς επειδή γράφεις ότι έχει ρομ με κατάληξη eu είναι η ευρωπαϊκή....δες μέσα από το κέντρο αναβάθμισης αν στο έλεγχο για update σου βγάζει νέα έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

αυτην έχεις(την eu), εκτος αν ειναι καποια πειραγμενη εκδοση της που δεν υποστηριζει ΟΤΑ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς επειδή γράφεις ότι έχει ρομ με κατάληξη eu είναι η ευρωπαϊκή....δες μέσα από το κέντρο αναβάθμισης αν στο έλεγχο για update σου βγάζει νέα έκδοση.

 

αυτην έχεις(την eu), εκτος αν ειναι καποια πειραγμενη εκδοση της που δεν υποστηριζει ΟΤΑ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

εκανα ελενχο δε μου βγαζει κατι δυστυχως.. η πληρη εκδοση ειναι αυτη: MIUI 7 xiaomi.eu 5.10.16 beta απο οτι γνωριζω δεν ειναι πιθανον πειραγμενη, ξερουμε αν υπαρχει αναβαθμιση για την ρομ αυτη που εχω και αν περνιεται με απλο τροπο χωρις PC μεσω SD?

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

ααα developer εχεις. αν δε κανω λαθος, μπορεις μεσω του updater να περάσεις νεοτερη εκδοση.

καλο θα ειναι ομως να κανεις clean install

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ααα developer εχεις. αν δε κανω λαθος, μπορεις μεσω του updater να περάσεις νεοτερη εκδοση.

καλο θα ειναι ομως να κανεις clean install

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

μα παταω update και δε μου δειχνει ενημερωση!! τωρα βρηκα αυτη στο διαδικτυο xiaomi.eu_multi_HMNote2_V8.0.1.0.LHMCNDG_v8-5.0 μα δε ξερω καν αν ειναι για μενα και αν περνιετε μεσα απο την sd μη το ξεκανω ακομα δε το χαρηκα :)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

εδω οι επισημες

http://en.miui.com/thread-333403-1-1.html

αυτη ειναι για το δικο μου? α ωραια ευχαριστω :) τα διαβασα και αναφερει οτι για κατοχους redmi note 2 θα ερθει ΟΤΑ 25 αυγουστου καπου σημερα δηλαδη:) ας ελπιζω να μου ερθει ενημερωση να αποφυγω τα λαθη!

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

με περιμένεις .ακόλουθα οδηγούς στο πρωτο ποστ και περασε την χειροκίνητα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με περιμένεις .ακόλουθα οδηγούς στο πρωτο ποστ και περασε την χειροκίνητα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

oκ ευχαριστω, την κατεβασα μολις για redmi note 2 ελπιζω να ειναι συμβατη με τη δικη μου διοτι δε γνωριζω καθολου μη μεινω και χωρις τηλεφωνο:) miui_HM2XWCGlobal_V8.0.1.0.KHJMIDG_ffd654ffe9_4.4 αν δε μου ερθει ΟΤΑ μεχρι αυριο θα προσπαθησω μεσω του αρχικου ποστ.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ θα ερθει. τζαμπα περιμενεις. εσυ φορας dev και αυτη που λες είναι stable

 

ΔΙΑΒΑΣΕ καλα πριν κανεις οτιδήποτε και δε θα μεινεις χωρις τηλεφωνο

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

oκ ευχαριστω, την κατεβασα μολις για redmi note 2 ελπιζω να ειναι συμβατη με τη δικη μου διοτι δε γνωριζω καθολου μη μεινω και χωρις τηλεφωνο:) miui_HM2XWCGlobal_V8.0.1.0.KHJMIDG_ffd654ffe9_4.4 αν δε μου ερθει ΟΤΑ μεχρι αυριο θα προσπαθησω μεσω του αρχικου ποστ.

 

Αυτή που γράφεις είναι για το Redmi 2 και όχι για το Redmi note 2. Θα την κάνεις την "πατάτα" και θα είναι χοντρή!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που γράφεις είναι για το Redmi 2 και όχι για το Redmi note 2. Θα την κάνεις την "πατάτα" και θα είναι χοντρή!

ουφφφ βρε τι εχω παθει χαχα!! ασε που σας ζαλισα, οκ ευχαριστω καλα που ειπα να την κανω αυριο δηλαδη!! miui_HMNote2Global_V8.0.1.0.LHMMIDG_e88d21e2a2_5.0.zip ελπιζω τωρα να κατεβασα τη σωστη :X:X

Edited by gboy
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ μολ για δωσε info ποια φορας ποσο σε βγαζει;; κ ποιες υποχωρησεις;;; εγω δεν ψαχνω το απιαστο 3 ωρες sot ειναι καλα αλλα πουντες για;;; χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

ενα θα σε πω... υπολοιπο 58%, 2 ωρες και 25 λεπτα σοτ (αρκετο παιχνιδι, ταπαταλκ, φβ, γουατςαππ, σερφαρισμα με chrome)

οπως καταλαβαίνεις, το 5ωρο το χω ανετα (παραπανω χωρις παιχνιδι ομως)

 

ινφο ισως αυριο... γιατι πρέπει να εξηγησω/δικαιολογησω τις υποχωρήσεις ;)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ μολ για δωσε info ποια φορας ποσο σε βγαζει;; κ ποιες υποχωρησεις;;; εγω δεν ψαχνω το απιαστο 3 ωρες sot ειναι καλα αλλα πουντες για;;; χαχαχα

Βάλε την τελευταία cm του Daniel από xda και θα μείνεις απόλυτα ευχαριστημένος από μπαταρία.. Προσωπικά η καλύτερη διαχείριση μπαταρίας από ότι έχω δοκιμάσει.. Συν ότι πάει σφαίρα..

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε την stable 8 την καινουρια, 4:30 ωρες εφτασα πριν απο λιγο. Ποτε δεν ειχα περισσοτερο απο 2:30 αντε 3 και κατι αν θυμαμαι καλα. Βεβαια χωρις data mobile μονο σε WiFi. Σαν καινουριο κινητο ειναι πλεον. Factory reset οποσδηποτε. Αυτα.!
Link to comment
Share on other sites

Η default εφαρμογή της μουσικής σας δείχνει τα εξώφυλλα των τραγουδιών; Εμένα σε μερικά ναι και σε άλλα όχι.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την τελευταία cm του Daniel από xda και θα μείνεις απόλυτα ευχαριστημένος από μπαταρία.. Προσωπικά η καλύτερη διαχείριση μπαταρίας από ότι έχω δοκιμάσει.. Συν ότι πάει σφαίρα..

 

Μπορείς να δώσεις link?

Τόσο καιρό ήμουν με MIUI μέχρι και την προτελυταία dev....Σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος γύρω στις 4 ώρες SOT με τη χρήση που κάνω.Αλλά βαρέθηκα και πέρασα σε CM.Έβαλα τη mokee του κινέζου..

 

Μπαταρία τα ίδια, λίγο χειρότερο standby όμως.

Καλύτερη διαχείρηση μνήμης, αλλά που και που έχω fcs σε εφαρμογές και έχω και 2-3 random reboots όσο πειράζω τα settings.

Όσο δεν τα πειράζω όλα κομπλέ.

Επίσης παρουσιάζεται lag όταν κάνω clear τα recents apps.Με ρύθμιση της μπαταρίας στο performance κάπως φτιάχνεται το θέμα αλλά όχι τελείως...

Γενικά κινείται στα ίδια επίπεδα περίπου με MIUI8 σε εναλλαγές εφαρμογών και η αλήθεια είναι ότι με αυτά που διάβαζα περίμενα να δω άλλο τηλέφωνο ξερω γω. :p

Η κάμερα είναι ίσως λίγο πιο αργή αλλά από λίγο που την χρησιμοποιώ δεν βλέπω διαφορά στον τομέα της φωτογραφίας τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις link?

Τόσο καιρό ήμουν με MIUI μέχρι και την προτελυταία dev....Σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος γύρω στις 4 ώρες SOT με τη χρήση που κάνω.Αλλά βαρέθηκα και πέρασα σε CM.Έβαλα τη mokee του κινέζου..

 

Μπαταρία τα ίδια, λίγο χειρότερο standby όμως.

Καλύτερη διαχείρηση μνήμης, αλλά που και που έχω fcs σε εφαρμογές και έχω και 2-3 random reboots όσο πειράζω τα settings.

Όσο δεν τα πειράζω όλα κομπλέ.

Επίσης παρουσιάζεται lag όταν κάνω clear τα recents apps.Με ρύθμιση της μπαταρίας στο performance κάπως φτιάχνεται το θέμα αλλά όχι τελείως...

Γενικά κινείται στα ίδια επίπεδα περίπου με MIUI8 σε εναλλαγές εφαρμογών και η αλήθεια είναι ότι με αυτά που διάβαζα περίμενα να δω άλλο τηλέφωνο ξερω γω. :p

Η κάμερα είναι ίσως λίγο πιο αργή αλλά από λίγο που την χρησιμοποιώ δεν βλέπω διαφορά στον τομέα της φωτογραφίας τουλάχιστον...

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/rom-unofficial-t3310551

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...