Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχει παρει κανενας tempered glass η ξερει αν αυτα που υπαρχουν στο σκρουτζ ειναι οκ??? πρεπει να βαλω κατι για προστασια αλλα και γιατι οταν το ακουμπαω με λιγο ιδρομενα δακτυλα τρελενεται...

 

και τωρα που ειδα πρεπει να βαλω αυτο το update 2 μεσα απο το insider η δεν ειναι τιποτα σημαντικο??

 

Το update 2 δόθηκε σαν προετοιμασία για την technical preview των Windows 10 for phones με τα όποια bugs και προβλήματα εμπεριέχουν αμφότερα. Θα δοθεί και επίσημα κάποια στιγμή από την Microsoft. Αν δεν θέλεις να περιμένεις να πάρεις την επίσημη αναβάθμιση μόλις γίνει διαθέσιμη (άγνωστο πότε ακριβώς) μπορείς να την περάσεις αλλά να γνωρίζεις ότι εφόσον επεμβαίνεις στην συσκευή με firmware που δεν έχει δοθεί ακόμα επίσημα από τον κατασκευαστή χάνεις αυτόματα και την εγγύηση (μέχρι να επαναφέρεις τη συσκευή σου στην τελευταία επίσημη έκδοση του λειτουργικού που υπάρχει για την συσκευή σου).

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το update 2 δόθηκε σαν προετοιμασία για την technical preview των Windows 10 for phones με τα όποια bugs και προβλήματα εμπεριέχουν αμφότερα. Θα δοθεί και επίσημα κάποια στιγμή από την Microsoft. Αν δεν θέλεις να περιμένεις να πάρεις την επίσημη αναβάθμιση μόλις γίνει διαθέσιμη (άγνωστο πότε ακριβώς) μπορείς να την περάσεις αλλά να γνωρίζεις ότι εφόσον επεμβαίνεις στην συσκευή με firmware που δεν έχει δοθεί ακόμα επίσημα από τον κατασκευαστή χάνεις αυτόματα και την εγγύηση (μέχρι να επαναφέρεις τη συσκευή σου στην τελευταία επίσημη έκδοση του λειτουργικού που υπάρχει για την συσκευή σου).

 

Μα το 2ο update της 8.1 δεν έχει δοθεί επίσημα γενικά; Preview είναι αυτή που δίνουν;

Δεν είδα κάπου να γράφει preview (βέβαια μπορεί απλά να μη το πρόσεξα).

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δοθεί επίσημα όπως σωστά είπε ο niotheros γι΄αυτό και έρχεται ενημέρωση μόνο σε όσους έχουν γραφτεί στο windows insider ( για το 8.1 update 2 ). Δεν γνωρίζω αν το συγκεκριμένο update είναι preview βέβαια. Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Μα το 2ο update της 8.1 δεν έχει δοθεί επίσημα γενικά; Preview είναι αυτή που δίνουν;

Δεν είδα κάπου να γράφει preview (βέβαια μπορεί απλά να μη το πρόσεξα).

 

preview είναι, ναι, αλλά σε σχέση με τα windows 10 είναι έτη φωτός πιο σταθερή η 2η ενημέρωση (λόγω και του ότι πατάει πάνω σε ίδιο λειτουργικό). κατά τ'άλλα, το κινητό σου θεωρείται ακόμα εκτός εγγύησης μιας και το update 2 δεν έχει δοθεί από τους παρόχους και την microsoft επίσημα. επίσης υπάρχει περίπτωση να παρατηρήσεις κάποια glitch στο μενού των ρυθμίσεων όπως αυτό του τρεμοπαίγματος της οθόνης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

preview είναι, ναι, αλλά σε σχέση με τα windows 10 είναι έτη φωτός πιο σταθερή η 2η ενημέρωση (λόγω και του ότι πατάει πάνω σε ίδιο λειτουργικό). κατά τ'άλλα, το κινητό σου θεωρείται ακόμα εκτός εγγύησης μιας και το update 2 δεν έχει δοθεί από τους παρόχους και την microsoft επίσημα....

 

Δηλαδή εάν το ξανά κάνεις downgrade στα 8.1 τα επίσημα θεωρείτε πάλι εντός εγγύησης;

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν από την Vodafone τηλ και μου είπαν ότι η συσκευή πήγε στον κατασκευαστή (είναι η δεύτερη φορά που το πήγα) άντε να δούμε...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει τόσες ιστορίες κακής εμπειρίας με το 535 που φθάνω κάθε φορά που επισκέπτομαι το θέμα να στέλνω μήνυμα στο φίλο μου που του το έκανα δώρο να ρωτήσω αν λειτουργεί σίγουρα καλά :p Στην αρχή είχε κάτι θέματα πολύ ήπια του τύπου όπως έκανα scroll down στο menu να μου ανοίγει κάτι χωρίς να το έχω πατήσει, αλλά γύρω στο Μάρτιο με το update σταμάτησε κι αυτό.

 

Η Microsoft με κάνει να αισθάνομαι τυχερή που έπεσα σε μη ελαττωματική συσκευή από τις πρώτες παρτίδες κιόλας. :p

Link to comment
Share on other sites

Ενώ δουλεύει καλά γενικά, μέσα σε κάποια παιχνίδια η αφή δεν ανταποκρίνεται σωστά. Πρέπει να πατήσω/σκρολάρω πολλές φορές για να πιάσει...

Και οκ, σε κάποιο μεγάλο παιχνίδι με γραφικά κλπ, μπορεί να είναι θέμα επεξεργαστή, αλλά να μη δουλεύει και σωστά στο 2048 (iexplore);;

Εκτός κι αν είναι και θέμα της εφαρμογής ή του update 2...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

Έχω ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα. Μόλις σήμερα το πήρα και έκανα μια τεράστια βλακεία... Έβαλα σαν γλώσσα τα... βιετναμέζικα!!! Μόνο σε μένα θα μπορούσε να συμβεί αυτό! Τι να κάνω; Ξέρετε πώς μπορώ να το αλλάξω; Είναι για γέλια και για κλάματα η περίπτωσή μου! Δεν ξέρω τι να κάνω, να κλάψω ή να γελάσω με τα χάλια μου...;! Έχω ανοίξει το google translate και προσπαθώ να μεταφράσω τις επιλογές που μου βγάζει. Πολύ μεγάλο βάσανο...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

Έχω ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα. Μόλις σήμερα το πήρα και έκανα μια τεράστια βλακεία... Έβαλα σαν γλώσσα τα... βιετναμέζικα!!! Μόνο σε μένα θα μπορούσε να συμβεί αυτό! Τι να κάνω; Ξέρετε πώς μπορώ να το αλλάξω; Είναι για γέλια και για κλάματα η περίπτωσή μου! Δεν ξέρω τι να κάνω, να κλάψω ή να γελάσω με τα χάλια μου...;! Έχω ανοίξει το google translate και προσπαθώ να μεταφράσω τις επιλογές που μου βγάζει. Πολύ μεγάλο βάσανο...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

http://m.windowscentral.com/how-to-change-language-windows-phone-81

Αν θελεις δοκιμασε λιγο αυτο

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ!! Περίμενα με αγωνία μία απάντηση! Θα το κοιτάξω τώρα. :thanks: !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θέμα είναι ότι δεν άνοιξε καν. Δηλαδή η οθόνη δεν ήταν σε αυτή την μορφή που δείχνει στο βίντεο. Μόλις το έβαλα να το φορτίσω, μου ζήτησε να επιλέξω γλώσσα. Ήταν χρωματισμένη μπλε η επιλογή "Ελληνικά", την πάτησα και μετά επέλεξα "Επόμενο"... Μάλλον όμως δεν πάτησα αυτό που νόμιζα, αλλά την από κάτω ή την από πάνω γλώσσα εκ παραδρομής.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από ένα μήνα που το χρησιμοποιώ με ζελατίνα οθόνης έχω να σας πω "Άμα δεν βάλετε εσείς χάνετε" Επιτέλους χαίρομαι το κινητό ούτε λίγο δεν ξεφεύγει και αναγνωρίζει πιο σταθερά τα 5 δάκτυλα μετά όμως από 15 δευτέρα τρελαίνεται η οθόνη αλλά και τι έγινε που δεν αναγνωρίζει 5 δάχτυλα πιστεύετε πως τα android σας με τα 200 και τα 300€ μπορούν να αναγνωρίσουν και τα πέντε πείτε χα!!!!

Πρώτη φορά είδα κινητό 120€ να βάζει κάτω ένα galaxy s4 με τέτοιες κάμερες με τέτοια μνήμη και χωρίς lagging ούτε δευτερόλεπτο τώρα όσοι δεν θέλετε να βάλετε ζελατίνα κανονική (σιγά το πράγμα 1,5€ κάνουν) βάλτε από τις άλλες που χρησιμοποιείται στην κουζίνα κάνουν την ίδια δουλειά.Καλή συνέχεια

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Ακουστικά για το 535 έχει χρησιμοποιήσει κάποιος και ποια; Δοκίμασα κάποια samsung και δεν έπαιζαν. (Επαιζαν για λίγο και μετά σταματούσεη μουσική, ήθελε να πατάς play και πάλι τα ίδια). Είναι πρόβλημα συμβατότητας ή βλάβη;
Link to comment
Share on other sites

Τα HTC max 301 stereo παίζουν κομπλέ και γενικότερα δεν νομίζω να έχουν θέμα συμβατότητας με την πλειοψηφία των ακουστικών. Ποια έκδοση του Music έχεις;

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα για την έκδοση. Δεν ξέρω που το βλέπω αυτό. To τηλέφωνο το πήρα αρχές Απριλίου και έχει όλες τις ενημερώσεις. Θα ήθελα να ξέρω αν έχει βλάβη η πρέπει να προσέξω τη συμβατότητα για να μην μπλέκω άδικα με το σέρβις ή την αγορά λάθος ακουστικών.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,το τσίμπησα και εγώ το 535 Single Sim δωρεάν (με επιδότηση)

Καλά πηγαίνει προς το παρόν.

Ερώτηση: υπάρχει λυχνία ειδοποιήσεων π.χ. για νέα μηνύματα, αναπάντητες κ.λ.π;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,το τσίμπησα και εγώ το 535 Single Sim δωρεάν (με επιδότηση)

Καλά πηγαίνει προς το παρόν.

Ερώτηση: υπάρχει λυχνία ειδοποιήσεων π.χ. για νέα μηνύματα, αναπάντητες κ.λ.π;

 

 

Καλορίζικο... όχι, δυστυχώς δεν υπάρχει

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι ? υπαρχει καποιος που το πηγε για σερβις και ολα του πηγαν καλα; σε ξενα φορουμς, ιταλικα, γαλλικα, γερμανικα αρχισαν να αντικαθιστανε panels με εμας τι γινεται; το κινητο ειναι απιστευτο αλλα δεν παλευεται αμα καποιος εχει λιγο υγρασια στα χερια του τρελενεται το touch
Link to comment
Share on other sites

Γιατι η οθονη μερικες φορες διχνει το μενου σε ζοομ σαν να εκανα ζοομ στην αρχικη και φενεται ολα μεγαλα :blink:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Προφανως ειναι ενεργοποιημενος ο μεγεθυντικος φακος.

Ρυθμισεις> διευκολυνση προσβασης> μεγεθυντικος φακος οθονης και το βαζεις στο off.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι ? υπαρχει καποιος που το πηγε για σερβις και ολα του πηγαν καλα; σε ξενα φορουμς, ιταλικα, γαλλικα, γερμανικα αρχισαν να αντικαθιστανε panels με εμας τι γινεται; το κινητο ειναι απιστευτο αλλα δεν παλευεται αμα καποιος εχει λιγο υγρασια στα χερια του τρελενεται το touch

 

Το αλλαξα εγω την Πεμπτη και μπορω να πω οτι βελτιωθηκε κατα πολυ η αφη. Βεβαια απο τοτε δεν λειτουργει το double tap και εχει προβλημα και ο αισθητηρας που ανοιγει και σβηνει η οθονη στις ειδοποιησεις πχ και οταν παιρνεις τηλ και το βαζεις στο αυτι κλπ. Θα το ξαναπαω. :/

 

Γιατι η οθονη μερικες φορες διχνει το μενου σε ζοομ σαν να εκανα ζοομ στην αρχικη και φενεται ολα μεγαλα :blink:

 

Οχι δεν ειναι ενεργοποιημενος ο μεγενθυντικος φακος. Το εκανε και σε εμενα στα καλα καθουμενα και εστρωνε με επανεκκινηση. Ειναι στα προβληματα που εχει το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ειναι ενεργοποιημενος ο μεγεθυντικος φακος.

Ρυθμισεις> διευκολυνση προσβασης> μεγεθυντικος φακος οθονης και το βαζεις στο off.

 

Καλά το κατάλαβα ότι αυτό ήτανε ...

Ειδικά το narrator είχε πλάκα όταν το ενεργοποίησα έκανα μισή μέρα να βρω πως να το κλείσω

 

Επίσης έχει καλή κατασκευή πού αντέχει αρκετές πτώσεις :)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το αλλαξα εγω την Πεμπτη και μπορω να πω οτι βελτιωθηκε κατα πολυ η αφη. Βεβαια απο τοτε δεν λειτουργει το double tap και εχει προβλημα και ο αισθητηρας που ανοιγει και σβηνει η οθονη στις ειδοποιησεις πχ και οταν παιρνεις τηλ και το βαζεις στο αυτι κλπ. Θα το ξαναπαω. :/

 

σε ποιο καταστημα το πηγες αν επιτρεπεται ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...