Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Lumia 535

(RM-XXXX)

Big on experience

 

abb56269-b004-4809-93e3-30b89a88c168.jpg?n=Desktop_Microsoft-Lumia-535-Carosal-Image-1_new.jpg

______________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

11 Νοεμβρίου 2014

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας:

 

 

Περιγραφή συσκευής:

The Microsoft Lumia 535 is a 3.5G quad-band (dual-band available) smartphone featuring the Windows Phone 8.1 operating system, 1.2 GHz quad-core processor, 5 MP front and rear cameras, and 5 inch Corning Gorilla® Glass® 3 display. The Lumia 535 offers seamless integrated video calling experience and high-quality selfies with its 5 MP wide angle front camera. Supported operating bands depend on the country/region where the device is available.

 

Λειτουργικό σύστημα:

Microsoft Windows Phone 8.1 (Lumia Denim)

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

Lumia Denim 2063.0.15114.43005 - OS version 8.10.14234.375 (Country variant)

 

Δείκτης SAR:

Χ.ΧΧ W/kg

______________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες

Δελτίο Τύπου

Data Sheet

Οδηγός χρήσεως

Edited by niotheros
Ενημέρωση συνδέσμων

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά ξεκίνησε πιστεύω η MS τη σταδιοδρομία με μια entry level πρόταση σε πολύ προσιτή τιμή χωρίς εκπτώσεις και τσιγκουνιες που βλέπαμε υπο Nokia brand συσκευή στην entry level κατηγορία.

Τα 1gb ram είναι το ελάχιστο και επιθυμητό επίπεδο μνήμης που έχει και που δεν είχαν τα υπόλοιπα της σειράς 5 και 6 έως τώρα.

Όπως και τα 8gb rom αποθηκευτικού χώρου σε σχέση με τα τραγικά 4gb υπό Nokia brand.

 

Να πιστεύω και στην mid- high end να εξαλείψει τα κουσούρια που έφερνε η Nokia με εκπτώσεις σε βασικά χαρακτηριστικά πχ αυτονομία,ελλειψη glance και φυσικά να βελτιωθεί στις επίσημες κυκλοφορίες.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βλέπουμε ότι δόθηκαν αρκετά.

Συγκριτικα με το 630 του λείπει μόνο το SensoreCore

για όποιον γυμνάζεται και η αυτονομία της μπαταρίας

που θα είναι λίγο χειρότερη, λογικό για συσκευή με 5άρα οθόνη.

 

Επίσης το βίντεο στο 535 είναι 848x580 KAI για τις δυο κάμερες του έναντι 720p του 630, παρότι τα τεχνικα για τις οπίσθιες σε 535, 630 είναι κοινά, πιθανόν λόγω του επεξεργαστή του 200 έναντι του 400.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Η 5αρα οθόνη νομίζω υπερβολή είναι.

4.5 ίντσες έπρεπε να είναι για να έχει πολύ καλύτερη μπαταρία και για το entry level χαρακτήρα της συσκευής.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Aν έλθει max μέχρι 130, θα γίνει best seller.

 

Έχει όλα τα φόντα.

 

αυτό εξαρτάται από το καπέλο που θα του βάλουν εδώ αλλά ετσι κι αλλιώς σε 2 μήνες θα πέσει η τιμή

 

 

edit : λίγες παραπάνω λεπτομέρειες από το conversations blog

 

 

it features BT 4.0 .

It features proximity and light sensors.

it has double tap to wake but not a mention of glance

It has a specifically created flip cover though no words if it's interactive like the dot view or at least unlocks the phone or not...

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

Για τους αισθητήρες το ανέφερα κι είναι σημαντικό διότι θα έχει αυτόματο φωτισμό. Ενώ θα σβήνει η οθόνη όταντο πλησιάζουμε κατα την διάρκεια μιας κλήσης.

 

Επίσης θα έχει Sunlight readability enhancements, δηλαδή High brightness mode οπότε κάτι θα βλέπουμε στον καλοκαιρινό ήλιο.

 

Για μένα πολύ σημαντική η ύπαρξη του κυανού αισθητικά. Καθώς κι η ύπαρξη microSIM αντί για nano που είχε τελευταία. Μεγαλύτερο μείον η μη ύπαρξη glance και μεγαλύτερης μπαταρίας, αν και με την 1900 είναι ΟΚ.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αντικαταστήσει το πεθαμένο μου 820 και όχι ένα ίδιο μεταχειρισμένο. Πέρα από την οθόνη δεν βλέπω να υστερεί κάπου αλλού. Άσε που θα υπάρχει και η σιγουριά ότι θα πάρει τα W10.

 

Τι λέτε; Εκτός βέβαια αν ξαναβγεί καμιά προσφορά όπως τότε που το είχαμε χτυπήσει με €120, διότι πάνω από €200 δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω για κινητό.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα κρίνει την πορεία του είναι ποσο γρήγορα θα είναι διαθέσιμο σε τί αρχική τιμή και πόσο θα πέσει αυτή στην πορεία.

 

Συγκριτικά με το 820 θα σου λείψουν το 4G (αν έχεις), η glance, η καλύτερη κύρια κάμερα με το κουμπί της, το πιό μικρό μέγεθος του.

Αλλά κερδίζεις σε μέγεθος οθόνης, καλύτερη εμπρόσθια κάμερα και καλύτερη αυτονομία.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

και μπροστά κάμερα και φλας και το πακέτο στα 130 €

και ακόμα γκρινιάζετε ;;;;

 

Δεν γκρινιαζει κανενας..εδω. Σε αλλο ποστ ειναι οι haters :p

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική πρόταση φαίνεται.. και λίγους μήνες μετά θα το βρίσκεις άνετα στα 90-100€

 

Ο ουσιαστικός διάδοχος του 520, καθώς το 530 θα έπρεπε να λέγεται 430 ή 420 και το 630/635 προσφέρει λίγα παραπάνω και δε δικαιολογεί επαρκώς τη μετάβαση..εκτός αν ήθελες dualsim ή 4g. To 535 έρχεται μ' αυτά που έλειπαν απ' το 520: 1gb ram, led flash, και μπροστινή κάμερα (και μάλιστα καλή), gorilla glass, και χωρίς να αφαιρεί τίποτα (εκτός του 480p βίντεο). Το μόνο που κάνει διαφορά είναι η 5αρα οθόνη και επομένως και το συνολικό μέγεθός του, πράγμα που λειτουργεί και θετικά και αρνητικά..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα κρίνει την πορεία του είναι ποσο γρήγορα θα είναι διαθέσιμο σε τί αρχική τιμή και πόσο θα πέσει αυτή στην πορεία.

 

Συγκριτικά με το 820 θα σου λείψουν το 4G (αν έχεις), η glance, η καλύτερη κύρια κάμερα με το κουμπί της, το πιό μικρό μέγεθος του.

Αλλά κερδίζεις σε μέγεθος οθόνης, καλύτερη εμπρόσθια κάμερα και καλύτερη αυτονομία.

 

Με τα ελληνικά προγράμματα ίντερνετ το 4G το άνοιξα μόνο μια φορά για δοκιμή. Δεν υπάρχει λόγος να χαλάς την μπαταρία σου για να ανοίγεις μια σελίδα, διότι για να κάνεις stream με 300 και 500ΜΒ πρόγραμμα πρέπει να είσαι τρελός.

Το glance πάλι, δεν το έχω χρησιμοποιήσει πότε. Κάμερα μια από τα ίδια, για πολλούς και διάφορους λόγους.

 

Όπως είπα και πριν, με προβληματίζει η οθόνη του ύστερα από την εμπειρία μου με το 820. Διότι βλέποντας το 620 μιας φίλης αλλά και το Trophy που ξεθαψα μετά το "ατύχημα" του 820, υπάρχει τεράστια διαφορά.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

139 ευρώ προπαραγγελία στο γερμανικό amazon με παράδοση 5 Δεκεμβρίου.

http://www.amazon.de/gp/product/B00PIX5OT6/ref=as_li_tl?ie=UTF8&camp=1638&creative=19454&creativeASIN=B00PIX5OT6&linkCode=as2&tag=wmpowcom08-21&linkId=AANOA3PTNRERJDJC

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

119€ ειναι απο το prime (αν δεις εχει σε ολα Other Offers EUR 119,00new)

http://www.amazon.de/s/ref=sr_nr_n_0?fst=as%3Aoff&rh=n%3A562066%2Cn%3A3468301%2Ck%3Alumia+535&keywords=lumia+535&ie=UTF8&qid=1416302723&rnid=569604

 

http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B00PIX5OT6/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

 

παραγγειλα χθες το cyan στα 130€ τελικη με μεταφορικα +κ φπα ελλαδας με Available from 12 December 2014th

 

τα ασπρο κ μαυρο νομιζω ειναι απο 5 δεκεμβρη

 

ελπιζω να μην ειναι χαλια ο επεξεργαστης που ειναι ο ποιο αργος 4πυρηνος κ μαλλον λιγο ποιο αργος κ απο τον 2πυρηνο του 520 απο οτι διαβαζω

http://cpuboss.com/cpus/Qualcomm-Snapdragon-400-(Dual)-vs-Qualcomm-Snapdragon-200

ακυρο μαλλον γρηγοροτερος ειναι (το 530 φοραει ακριβως τον ιδιο)

http://www.windowscentral.com/lumia-520-versus-lumia-530-benchmarks

 

 

παντως συμφωνα με την :Qualcomm Capture and playback video at 720p HD

https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/processors/200

 

ελλαδα λογικα θα ξεκινησει εκει γυρω στα 130-150 μαλλον κ το βλεπω δυσκολο να πεσει με τετοια ζητηση που θα εχει αν τα reviews ειναι καλα οπως αναμενεται

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

O πρώτος που το έφερε ψάχνει για ******* 185 ευρώ θέλει....

http://www.bestprice.gr/item/2154441024/microsoft-lumia-535-dual.html?fromq=lumia+535

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Ε αξίζει τα λεφτά του... αφού κατάφερε να το φέρει πριν καν κυκλοφορήσει...
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα (26/11) στις 18:27 έπεσε ήδη στα 159 Ευρώ :lol::p:D

 

καλή βουτιά 26 ευρώ μέσα σε λίγες ώρες, έτσι! έτσι! τέτοια βουτιά να γίνεται συνέχεια! :lol:

 

http://www.bestprice.gr/item/2154441024/microsoft-lumia-535-dual.html?fromq=lumia+535

Link to comment
Share on other sites

Το είδα από κοντά το κινητό στο συνέδριο: http://www.itprodevconnections.gr/

πολύ καλό μου φάνηκε στα 2-3 λεπτά που το κράτησα στα χέρια μου....

ειναι πολύ VFM

επίσης μου απάντησαν ότι ερχεται σε 1 μήνα από την επίσημη αντιπροσωπία και θα κοστίζει 119 ευρώ.. και η τιμή θα ειναι ακριβός ίδια και για το μοντέλο με μια σιμ και για το μοντέλο με 2 σιμ,..

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που χρειάζομαι άμεσα κινητο και αποφάσισα να πάω για το Lumia 535, να το πάρω τώρα απο το best price στα 160 ή η διαφορα στην τιμή σε 2 βδομάδες πχ θα ειναι μεγάλη; Τι πιστεύετε;
Link to comment
Share on other sites

Εγω που χρειάζομαι άμεσα κινητό και αποφάσισα να πάω για το Lumia 535, να το πάρω τώρα από το best price στα 160 ή η διαφορά στην τιμή σε 2 βδομάδες πχ θα ειναι μεγάλη; Τι πιστεύετε;

στης 2 δεν ξέρω.. ίσως στης 3 (που θα πλησιάζει και ο μήνας που μου είπαν από την MS).

αλλά και εγώ άμεσα το χρειάζομαι σαν και εσένα,,, και την παλεύω με ένα αρχαίο που θέλει να ειναι συνέχεια στην φόρτιση,...

περιμένοντας να πέσει τουλάχιστον στα 130..... απλά και μόνο γιατί δεν μου αρέσει να πληρώνω κοροϊδία..

 

η οθόνη του ύστερα από την εμπειρία μου με το 820. Διότι βλέποντας το 620 μιας φίλης αλλά και το Trophy που ξεθαψα μετά το "ατύχημα" του 820, υπάρχει τεράστια διαφορά

όπως τα είδα δίπλα δίπλα έχει καλύτερη οθόνη και από το 530 και από το 630.. οκ Δεν ειναι 930...

αλλά ειναι καλή.

-το 820 είχα και εγώ μέχρι που χάλασε της γυναίκας μου και της άρεσε τόσο πολύ που της το έδωσα.. :)

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το σκεφτομαι αλλα με αυτην την αναλυση βιντεο και τη χαμηλη σχετικα απεικονιση (220ppi) για 5αρα οθονη μαλλον παω για το lumia 730 που ειναι καλυτερο σε ολα του
Link to comment
Share on other sites

στης 2 δεν ξέρω.. ίσως στης 3 (που θα πλησιάζει και ο μήνας που μου είπαν από την MS).

αλλά και εγώ άμεσα το χρειάζομαι σαν και εσένα,,, και την παλεύω με ένα αρχαίο που θέλει να ειναι συνέχεια στην φόρτιση,...

περιμένοντας να πέσει τουλάχιστον στα 130..... απλά και μόνο γιατί δεν μου αρέσει να πληρώνω κοροϊδία..

 

Δεν νομιζω παντως να ειναι κατω απο 140 σε ενα μηνα.. Στα 20 ευρω διαφορα λες οκ, αλλα μιλαω για την φημολογια που το φερνει στα 119..

 

 

Κατι τελευταιο, διαβασα καποια καπακια μπαταριας ειναι ματ (δεν ξερω αν το λεω σωστα, εννοω σαν του 520) και αλλα πλαστικα (σαν των samsung galaxy), αναλογα το χρωμα. Ξερει κανεις ποια χρωματα ειναι αυτα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...