Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παω να βαλω ευρω στην καρτα και το παιρνω το βραδυ (θα περιμενω μπας και βγαλει το 630 στις cs του eshop ε καλη τιμη)

 

ελληνικα φανταζομαι θα εχει, επισης ειναι σφραγισμενη η παραπανω συσκευη; μη παρω κανα μεταχειρο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παω να βαλω ευρω στην καρτα και το παιρνω το βραδυ (θα περιμενω μπας και βγαλει το 630 στις cs του eshop ε καλη τιμη)

 

ελληνικα φανταζομαι θα εχει, επισης ειναι σφραγισμενη η παραπανω συσκευη; μη παρω κανα μεταχειρο

 

Κανονικα θα εχει ελληνικα, απλα λογικα θα ανοιξει η συσκευη στα γαλλικα και μετα αλλαζεις γλωσσα. Δεν νομιζω να μας στειλουν ανοιγμενες συσκευασιες ρε ολοκληρο amazon..

Link to comment
Share on other sites

μη παρω κανα μεταχειρο

η πώληση ειναι από το ίδιο το αμαζον και όχι από μεταπωλητή / συνεργαζόμενο κατάστημα .

 

Απο εγγυηση τι παιζει?κανονικα 2 χρονια?

ναι εννοειτε.. όλα τα ευρωπαϊκά τα δέχονται για 2 χρονιά εγγύηση στα nokia care. έχω ρωτήσει..

και έχω πάει το 820 που ήταν αγορασμένο από carrefour Ιταλίας.

και η εγγύηση μετράει από την πρώτη ενεργοποίηση.

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Ακομη πιο κοντα στην παραγγελια! Σε λιγο το προχωραω!

Γιατι η τιμη στο αμαζον απο 101 με παει στα 103.53???

Πρόταση θηκης και μεμβρανης προστασίας? (Απο ebay καλυτερα?)

 

edit: εγινε η παραγγελια :D

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

άντε με το καλό να το λάβεις..

τι ημερομηνία σου έδωσε?

 

edit:

το αμαζον θα ξαφνιάστηκε με τόσες παραγγελίες από Ελλάδα.. λολ..

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Η Microsoft επιβεβαίωσε το πρόβλημα με την αφή και υπόσχεται διόρθωση με software update http://www.gsmarena.com/microsoft_confirms_lumia_535_touch_issues_fix_coming_soon-news-10479.php
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να το παραγγείλω και εγώ από amazon.fr, όμως στη παραγγελία μου (109€ για το πορτοκαλί) προσθέτει χωρίς λόγο 2.72€ καθώς επίσης και 8.10€ για Livraison (Ναυτιλία?!) δηλαδή σύνολο 119.82€. Δεν ξέρω γαλλικά και προχωράω την παραγγελία με την μετάφραση στα ελληνικά του chrome. Τι μπορεί να κάνω λάθος? Η δωρεάν αποστολή δεν ισχύει για εμάς?

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να το παραγγείλω και εγώ από amazon.fr, όμως στη παραγγελία μου (109€ για το πορτοκαλί) προσθέτει χωρίς λόγο 2.72€ καθώς επίσης και 8.10€ για Livraison (Ναυτιλία?!) δηλαδή σύνολο 119.82€. Δεν ξέρω γαλλικά και προχωράω την παραγγελία με την μετάφραση στα ελληνικά του chrome. Τι μπορεί να κάνω λάθος? Η δωρεάν αποστολή δεν ισχύει για εμάς?

 

Το 2.72 ειναι λογικα η προσφορα με την θηκη που εβαλε η εταιρεια, ψαξε καπου θα εχει τικ για να το βγαλεις αν θες. Γνωμη μου, επειδη οταν παρηγγειλα εγω δεν την ειχε αυτην την προσφορα και οι θηκες που ειχαν αλλα μαγαζια συνεργαζομενα με amazon δεν στελναν Ελλαδα, παρε και την θηκη, γιατι 2,5 ευρω θηκη απλα δεν βρισκεις αλλου.

 

Ναι το 8.10 ειναι τα μεταφορικα. Δεν ισχυει η δωρεαν αποστολη.

Link to comment
Share on other sites

η δωρεάν αποστολή ειναι μόνο για Γαλλία. κατά τα άλλα ένα καπέλο 2 ευρώ σε όλους το έβαλε.. ίσως ειναι κάποιος έξτρα φόρος. (αλλά και τα μεταφορικά αντί για 8 να τα έβαζε 10 δεν θα έλεγα τίποτα)... και εγώ 119 το παρήγγειλα αλλά μια μέρα το έχει προσφορά - 3,20 και μου τα επεστρεψε λόγο εγγύησης καλύτερης τιμής. οπότε μου πήγε 116.

έχει και κάποια προσφορά αν ψωνίσεις με Visa ότι σου επιστρέφει κάποιο ποσό αλλά δεν ξέρω αν μετραει για εμάς ή ειναι μόνο για τα Γαλλάκια

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Το 2.72 ειναι λογικα η προσφορα με την θηκη που εβαλε η εταιρεια, ψαξε καπου θα εχει τικ για να το βγαλεις αν θες. Γνωμη μου, επειδη οταν παρηγγειλα εγω δεν την ειχε αυτην την προσφορα και οι θηκες που ειχαν αλλα μαγαζια συνεργαζομενα με amazon δεν στελναν Ελλαδα, παρε και την θηκη, γιατι 2,5 ευρω θηκη απλα δεν βρισκεις αλλου.

 

Ναι το 8.10 ειναι τα μεταφορικα. Δεν ισχυει η δωρεαν αποστολη.

 

η δωρεάν αποστολή ειναι μόνο για Γαλλία. κατά τα άλλα ένα καπέλο 2 ευρώ σε όλους το έβαλε.. ίσως ειναι κάποιος έξτρα φόρος. (αλλά και τα μεταφορικά αντί για 8 να τα έβαζε 10 δεν θα έλεγα τίποτα)... και εγώ 119 το παρήγγειλα αλλά μια μέρα το έχει προσφορά - 3,20 και μου τα επεστρεψε λόγο εγγύησης καλύτερης τιμής. οπότε μου πήγε 116.

έχει και κάποια προσφορά αν ψωνίσεις με Visa ότι σου επιστρέφει κάποιο ποσό αλλά δεν ξέρω αν μετραει για εμάς ή ειναι μόνο για τα Γαλλάκια

 

Σας ευχαριστώ πολύ

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

ερχεται το "δικο μου"

εκτιμωμενη ημερομηνια 26 δεκεμβρη :lol:

 

μαθαμε τι ειναι τα παραπανω ευρω που πληρωσαμε;

 

 

η τιμη πλεον ειναι 109 για ολα τα χρωματα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

 

Εχω παραγγειλει και εγω το συγκεκριμενο κινητο απο τις 4/12/14 απο το amazon.fr.

Στις 12/12/14 εφυγε το δεμα απο αγγλια με iparcel tracking number. Η εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης ηταν χθες αλλα ακομα κ σημερα δεν ηρθε κατι. Θα ηθελα να σας ρωτησω εσεις που το πηρατε απο γαλλια εχετε παραλαβει;;

 

Αν ναι με τι ερχεται τελικα το δεμα; Ελτα;

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

 

Εχω παραγγειλει και εγω το συγκεκριμενο κινητο απο τις 4/12/14 απο το amazon.fr.

Στις 12/12/14 εφυγε το δεμα απο αγγλια με iparcel tracking number. Η εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης ηταν χθες αλλα ακομα κ σημερα δεν ηρθε κατι. Θα ηθελα να σας ρωτησω εσεις που το πηρατε απο γαλλια εχετε παραλαβει;;

 

Αν ναι με τι ερχεται τελικα το δεμα; Ελτα;

 

Ευχαριστω!

 

Και το δικο μου και του Dimis εχουν ημερομηνια παραδοσης 18/12/14 οπως το δικο σου.

 

Εμενα 17/12/14 με πηραν τηλεφωνο απο ΕΛΤΑ επειδη δεν εγραψα το ονομα μου και καλα. Τελος παντων εγω βρηκα ευκαιρια ετσι και τους ρωτησα τι γινεται.

Μου ειπαν "Σημερα (17/12/14) το μεσημερι αναμενουμε να ερθει απο Γαλλια (οχι Αγγλια μην μπερδευεσαι), και αυριο πρωι (18/12/14) θα ξεκινησει η αποστολη σε εσενα, και θα παραλαβεις σε 2-3 μερες."

Λογικα εργασιμες μερες, αρα απο Δευτερα τα νεα.

Link to comment
Share on other sites

Στο amazon.fr χωρίς να γνωρίζω γαλλικά γράφει .

1,09 W/kg. Le DAS (débit d'absorption spécifique) des téléphones mobiles quantifie le niveau d'exposition maximal de l'utilisateur aux ondes électromagnétiques, pour une utilisation à l'oreille. La réglementation française impose que le DAS ne dépasse pas 2 W/kg.

Αναφέρεται στο sar του κινητού , και αν ναι υψηλό δεν είναι ?

Ας το διευκρινήσει κάποιος που γνωρίζει γαλλικά πάντως η microsoft λέει για 0,60 W/kg .

Τι ισχύει ? Καλό βράδυ σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Ωραια αρα Δευτερα-Τριτη πρεπει να το εχουμε. Απλα το tracking number που εχει το πακετο δεν ειναι εντοπισιμο απο τα Ελτα και διαβασα και κατι περιπτωσεις με iparcel(αρνητικες) και για αυτο ανησυχησα :cool:
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα. Νεότερα σε λίγο.. Συντονιστείτε στο φόρουμ

 

Edit:

πρώτο βιντεάκι... περιεχόμενα συσκευασίας ->

πέρασε η ώρα και δεν προλάβαινα για κάτι παραπάνω σήμερα..

θα σας κάνω καλύτερο το σουκου

Edited by Dimis164
video added

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

τελεια! εχει οτι ηθελα μεσα!

 

αν σε ειναι ευκολο, μπορεις να ποσταρεις λιγο την διαδρομη που εκανε (ολα τα βηματα του track) και με τι σε ηρθε (ελτα?)

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα. Νεότερα σε λίγο.. Συντονιστείτε στο φόρουμ

 

Edit:

πρώτο βιντεάκι... περιεχόμενα συσκευασίας ->

πέρασε η ώρα και δεν προλάβαινα για κάτι παραπάνω σήμερα..

θα σας κάνω καλύτερο το σουκου

 

Ωραια τυχερε, εμας μας ξεχασαν φαινεται, απο Δευτερα :P

Link to comment
Share on other sites

Με'γεια σου !! Ειχε τελικα και ακουστικα μεσα το πακετο οποτε μια χαρα. Αν μπορεις πες μας τελικα ηρθε με ΕΛΤΑ κανονικα η στο εφερε κουριερ στο σπιτι? Λογικα οι υπολοιποι θα το παρουμε απο Δευτερα, θελω να πιστευω.

 

Πες και εντυπωσεις!! Και διαβασα οτι στις 27-12 βγαινει και το patch για το προβλημα στην touchscreen. Δεν θα εχουμε τιποτα να ανησυχουμε λοιπον με την κινηταρα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Με I-parcel αποκλειστικά απο ΕΛΤΑ παράλαμβάνεται.(θα σας αφήσει ειδοποιητήριο λογικά να πάτε κατάστημα)

Και ναι δυστυχώς 2 εβδομάδες στην καλύτερη αναμονή εως παράλαβετε.

Σε μια παραγγελία απο αγγλικό Amazon μου έκανε 25 ημέρες και σε μια δεύτερη 15 ημέρες.

Για αυτό μονο γερμανικό Amazon που στέλνουν με ups και 4-5 ημέρες στα φέρνει σπίτι σου κατευθείαν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...