Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχάς γιατί δεν έχει δημιουργηθεί καινούργιο κομμάτι για τη Microsoft;

 

 

 

2ον και σημαντικότερο.Αν αγοράσουμε οποιοδήποτε καινούργιο Lumia με το λογότυπο της Microsoft,σε ποιον απευθυνόμαστε σε περίπτωση ελαττωματικού προϊόντος ή βλάβης; Θέλω να το πάρω για δώρο αλλά δεν ξέρω τί γίνεται πλέον με την υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταρχάς γιατί δεν έχει δημιουργηθεί καινούργιο κομμάτι για τη Microsoft;

 

 

 

2ον και σημαντικότερο.Αν αγοράσουμε οποιοδήποτε καινούργιο Lumia με το λογότυπο της Microsoft,σε ποιον απευθυνόμαστε σε περίπτωση ελαττωματικού προϊόντος ή βλάβης; Θέλω να το πάρω για δώρο αλλά δεν ξέρω τί γίνεται πλέον με την υποστήριξη.

 

Προς το παρόν υπάρχει μόνο μια microsoft συσκευή οπότε δεν έχει νόημα να δημιουργηθεί καινούρια ενότητα για μια μόνο συσκεύη. Μόλις βγούνε μερικές ακόμα θα δημιουργηθεί και θα συγκεντρωθούν εκεί τα επίσημα θέματα των συσκευών αυτών.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το σκεφτομαι αλλα με αυτην την αναλυση βιντεο και τη χαμηλη σχετικα απεικονιση (220ppi) για 5αρα οθονη μαλλον παω για το lumia 730 που ειναι καλυτερο σε ολα του

 

και εμένα με προβλημάτιζε η ανάλυση μέχρι την στιγμή που το είδα από κοντά :)

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται ωραιο το μπλε! Αν δεν κανω λαθος τα μαυρο, ασπρο και μπλε ειναι με το ματ καπακι και τα αλλα με glossy.
Link to comment
Share on other sites

και εμένα με προβλημάτιζε η ανάλυση μέχρι την στιγμή που το είδα από κοντά :)

 

Δοκιμασες να τραβηξεις ομως ληψη βιντεο η να δεις αν παιζει βιντεο υψηλης αναλυσης?

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ πολύ! έπεσε η παραγγελία... σε μαύρο ματ χρωματάκι!

παράδοση 9 έως 13 Δεκεμβρίου:

"Votre date de livraison estimée est :

Mardi 9 décembre 2014 -

Samedi 13 décembre 2014"

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμασες να τραβηξεις ομως ληψη βιντεο η να δεις αν παιζει βιντεο υψηλης αναλυσης?

 

τράβηξα 1-2 φωτογραφίες μόνο.. δεν παρατήρησα κάτι τραγικό.. σίγουρα στης λεπτομέρειες δεν θα ειναι σαν κάποιο με μεγαλύτερη ανάλυση αλλά μην ξεχνάμε και την τιμή του,, (μόλις το παρήγγειλα με 109ε συν μεταφορικά.)

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ! έπεσε η παραγγελία... σε μαύρο ματ χρωματάκι!

παράδοση 9 έως 13 Δεκεμβρίου:

"Votre date de livraison estimée est :

Mardi 9 décembre 2014 -

Samedi 13 décembre 2014"

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τράβηξα 1-2 φωτογραφίες μόνο.. δεν παρατήρησα κάτι τραγικό.. σίγουρα στης λεπτομέρειες δεν θα ειναι σαν κάποιο με μεγαλύτερη ανάλυση αλλά μην ξεχνάμε και την τιμή του,, (μόλις το παρήγγειλα με 109ε συν μεταφορικά.)

 

Περιμενουμε κριτικες τοτε και εντυπωσεις ;)

Η τιμη του ειναι μεγαλου ατου οντως και με βαση τα χαρακτηριστικα του σκεφτομαι η να το χτυπησω η να αλλαξω κατηγορια για το 730!

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται ωραιο το μπλε! Αν δεν κανω λαθος τα μαυρο, ασπρο και μπλε ειναι με το ματ καπακι και τα αλλα με glossy.

 

Σωστος.

 

http://www.rediff.com/getahead/report/gadgets-and-gaming-10-things-you-must-know-about-microsoft-lumia-535/20141117.htm

"The glossy covers include orange and green options, whereas the matte panels comprise of cyan, black and white options."

Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε κριτικες τοτε και εντυπωσεις ;)

Η τιμη του ειναι μεγαλου ατου οντως και με βαση τα χαρακτηριστικα του σκεφτομαι η να το χτυπησω η να αλλαξω κατηγορια για το 730!

 

θα σας κάνω και ελληνικό unboxing... κανονικότατα ;)

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

από sar τι έχει? και στην dual έκδοση είναι η ίδια?

 

http://www.microsoft.com/en/mobile/about-us/people-and-planet/emf-health/sar/sar-information/

 

Δεν ξερω ποιο απο ολα αυτα ειναι, παντως 0,6 ειναι η υψηλοτερη τιμη που αναφερει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Όντως η τιμή είναι πρόκληση και σκέφτομαι για αγορά αλλά επειδή είμαι πρωτάρης σε windows phone και με μια ματιά που έριξα με απογοητεύει το γεγονός της έλλειψης αρκετών εφαρμογών απαραιτήτων για μένα όπως vrisko , winbank ( τράπεζα πειραιώς ) , call recorder ( χωρίς σύνδεση στο δίκτυο ) , caller id , ενημέρωση όπως proto thema , real κ.α

Μήπως υπάρχουν και κάνω λάθος ?

Link to comment
Share on other sites

-vrisko -> έχει μια εφαρμογή που εκμεταλλεύεται το vrisko αλλα δεν ειναι native > http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7/be00cd6a-f97a-4194-8e3e-8f50f11e11ac

-winbank ( τράπεζα πειραιώς ) -> δεν εχει αλλά χρησιμοποιώ μια χαρα το mobile site -> https://mobile.winbank.gr/login.aspx?__redir=1&lg= από τον πολύ καλό explorer.

-call recorder ( χωρίς σύνδεση στο δίκτυο ) -> έχει 5-6 διαφορετικά να διαλέξεις. αλλά δεν τα χρησιμοποιώ για να σου πω αν δουλεύει καλά.

-caller id -> έχει ένα "truecaller" αλλά δεν το χρησιμοποιώ για να σου πω αν δουλεύει καλά.

-ενημέρωση όπως proto thema , real -> δεν έχουν όλα τα site native apps αλλά όσα δεν έχουν το καλύπτεις πολύ καλύτερα με RSS reader που να έχει και live tile..

 

μπορείς κατά τα αλλά να δεις και μόνος σου τι εφαρμογές υπάρχουν και απο το store και απο το θέμα "Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8" του forum

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Call recorder δεν υπαρχει στα 8.1, υπηρχε στα wp7 αλλα απο τα 8 και μετα δεν υποστηριζεται.

Στο winbank μπαινω και εγω μεσα απο το mobile site και δεν εχω καποιο θεμα, μου ειπαν απο την Πειραιως οτι ερχεται εφαρμογη για windows..βεβαια και για αλλες εχω ακουσει τα ιδια αλλα ακομα τιποτα.

Για θεμα, real κλπ news sites χρησιμοποιω το φοβερο nextgen reader.

Link to comment
Share on other sites

το dual sim έχει περισσότερο sar από το απλό?

 

Προς το παρών δεν μπορώ να ξεχωρίσω ποιο ειναι το dual kai ποιο οχι...

αλλά σου παραθέτω της τιμές από όλες της παραλλαγές του μοντέλου 535:

Nokia Microsoft Lumia 535 (Type RM-1090)

The maximum recorded SAR values for this device are:

head 0,60 W/kg over 10g

body 0,55 W/kg over 10g

Nokia Microsoft Lumia 535 (Type RM-1092)

The maximum recorded SAR values for this device are:

head 0,32 W/kg over 10g

body 0,34 W/kg over 10g

Nokia Microsoft Lumia 535 (Type RM-1089)

The maximum recorded SAR values for this device are:

head 0,62 W/kg over 10g

body 0,57 W/kg over 10g

Nokia Microsoft Lumia 535 (Type RM-1091)

The maximum recorded SAR values for this device are:

head 0,32 W/kg over 10g

body 0,34 W/kg over 10g

 

----------------------------------------

όπως θα είδες το μεγαλύτερο ειναι 0,62.. που προσωπικά δεν το θεωρώ υπερβολικό...

 

Edit: νομίζω το πρώτο πρέπει να ειναι το dual sim.

Edit2: τα δυο πρώτα ειναι τα dual sim.. ίσως το ένα να ειναι 3g και το άλλο 4g ... αλλά ποιο ειναι ποιο δεν ξέρω.

πηγή: http://www.microsoft.com/en/mobile/declaration/declaration-of-conformity/

http://content.screencast.com/users/dimis164/folders/Jing/media/12d7bff6-32db-4458-b551-809c1babe8e9/2014-12-02_2140.png

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

-vrisko -> έχει μια εφαρμογή που εκμεταλλεύεται το vrisko αλλα δεν ειναι native > http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7/be00cd6a-f97a-4194-8e3e-8f50f11e11ac

-winbank ( τράπεζα πειραιώς ) -> δεν εχει αλλά χρησιμοποιώ μια χαρα το mobile site -> https://mobile.winbank.gr/login.aspx?__redir=1&lg= από τον πολύ καλό explorer.

-call recorder ( χωρίς σύνδεση στο δίκτυο ) -> έχει 5-6 διαφορετικά να διαλέξεις. αλλά δεν τα χρησιμοποιώ για να σου πω αν δουλεύει καλά.

-caller id -> έχει ένα "truecaller" αλλά δεν το χρησιμοποιώ για να σου πω αν δουλεύει καλά.

-ενημέρωση όπως proto thema , real -> δεν έχουν όλα τα site native apps αλλά όσα δεν έχουν το καλύπτεις πολύ καλύτερα με RSS reader που να έχει και live tile..

 

μπορείς κατά τα αλλά να δεις και μόνος σου τι εφαρμογές υπάρχουν και απο το store και απο το θέμα "Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8" του forum

 

Ευχαριστώ και καλό βράδυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Call recorder δεν υπαρχει στα 8.1, υπηρχε στα wp7 αλλα απο τα 8 και μετα δεν υποστηριζεται.

Στο winbank μπαινω και εγω μεσα απο το mobile site και δεν εχω καποιο θεμα, μου ειπαν απο την Πειραιως οτι ερχεται εφαρμογη για windows..βεβαια και για αλλες εχω ακουσει τα ιδια αλλα ακομα τιποτα.

Για θεμα, real κλπ news sites χρησιμοποιω το φοβερο nextgen reader.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση , καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Παντός στο GSM arena κάποιος έγραψε ότι δεν παίζει βίντεο υψηλής ποιότητας κάτι που θα είναι πολύ μειων,ίδωμεν

 

Video recording

Main camera video resolution: FWVGA (848 x 480)

Camera video frame rate: 30 fps

Video recording formats: MP4/H.264

 

αυτή ειναι η ανάλυση. πηγή microsoft

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

από service τι γίνεται αν υπάρχει πρόβλημα, nokia care?

 

Αυτο πολυ καλη ερωτηση..

 

 

141 ευρω πλεον στο bestprice..

Μου φαινεται μεχρι να μου ερθει στις 18 Δεκεμβριου εμενα απο το Amazon, η τιμη θα ειναι ιδια :p

Edited by Giorgos_Z
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...