Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ δεν κάθισα να βάλω 1080p ..ήταν όλα μεγάλα αρχεία και δεν έχω βάλει ακόμα SD. Aλλά λύστε μου την απορία....

αφού η οθόνη ειναι μόλις qHD, δεν θα έχει ακριβός το ίδιο οπτικό αποτέλεσμα είτε βάλουμε 720p είτε 1080p.. (ακόμα και αν το παίζει)?

 

-----------------------------

έβαλα και 1080p .. παίζει σε slow motion... :lol:

οπότε η απάντηση ειναι ότι ΔΕΝ παίζει 1080p.

πάντως εμένα με καλύπτουν μια χαρά οι δυνατότητες της συσκευής.

έτσι κι αλλιώς όπως έχω πει και σε παλιότερο ποστ.. αν θέλω να δω ταινία θα φροντίσω να ειναι 720p... :D

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και ένα lenovo .

Από μπαταρία τι λέει ? Αντέχει με καλή χρήση δυο μέρες ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Εγω από το πρωι που το δουλεύω καλα, ίντερνετ μουσική τηλέφωνα facebook φωτογραφίες ειναι τώρα στο 15%. Με νορμάλ χρήση βγάζει μια μερα άνετα δηλαδη.

 

Update: Βρηκα προβλημα! Το καλωδιο του φορτιστη ειναι κοντο και δεν φτανει στο κρεβατι χαχαχα :Ο :P

Edited by Giorgos_Z
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα και το άνοιγμα της οθόνης με διπλό κλικ.. Άρχοντας.. :)

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα και το άνοιγμα της οθόνης με διπλό κλικ.. Άρχοντας..

 

πόσο σου κρατάει η μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Κάθε βράδυ το φορτίζω ανεξαρτήτως που θα έχει φτάσει.

Χτες είχε φτάσει στο 12% . Σήμερα είναι ακόμα στο 57% που δεν το είχα συνεχώς στα χέρια μου

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον κανένα 36ώρο για απλή χρήση, κάποια τηλεφωνα μικρής διάρκεια και λίγο ίντερνετ.

 

εγώ ακόμα το περιμένω ,πήγα σήμερα και ρώτησα στο ταχυδρομείο αλλά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ναι. Αν και έβγαλα δυο μέρες άνετα στην αρχή. Αλλά λέω ας το φορτίζω κάθε βράδυ να μην τύχει τίποτα και ξεμείνει μέσα στην μερα.

Τώρα από το κινητό γράφω μπας και πέσει λίγο ακόμα η μπαταρία .. Αν δεν πέσει κάτω από το 50% ίσως να μην το βάλω. Το σκέφτομαι ακόμα..

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ναι. Αν και έβγαλα δυο μέρες άνετα στην αρχή. Αλλά λέω ας το φορτίζω κάθε βράδυ να μην τύχει τίποτα και ξεμείνει μέσα στην μερα.

Τώρα από το κινητό γράφω μπας και πέσει λίγο ακόμα η μπαταρία .. Αν δεν πέσει κάτω από το 50% ίσως να μην το βάλω. Το σκέφτομαι ακόμα..

:) βάλτο τι ψυχή έχει

Link to comment
Share on other sites

η οθονη του πως ειναι;

χρωματα, αντιθεση, κλπ;

 

θα τα χαρακτήριζα αξιοπρεπέστατο... ΟΚ δεν ειναι ούτε clear black ούτε σαν ακριβότερα μοντέλα. Αλλά ειναι αρκετά καλή.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

δείγμα φωτογραφίας με χαμηλό φωτισμό...

not bad για 5αρα..

http://i1209.photobucket.com/albums/cc399/dimis164/Lumia%20535/WP_20141225_17_22_20_Pro.jpg

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

καντε ρε παιδια εσεις που το εχετε μια αναλυτικη παρουσιαση ,εστω γραπτη

 

ποιοτητα κλησεων ,everydau use ,μειονεκτηματα κλπ

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Λετε να ρθει το "δικο μου" αύριο? 26 λεει ημερομηνια παραδοσης.

Πρεπει μεχρι το πολυ 31 να το χω.

Ικανοποιητικη φωτογραφια. Το φλας ειναι δυνατό?

Link to comment
Share on other sites

καντε ρε παιδια εσεις που το εχετε μια αναλυτικη παρουσιαση ,εστω γραπτη

 

ποιοτητα κλησεων ,everydau use ,μειονεκτηματα κλπ

 

Φιλε μου γραψαμε τα βασικοτερα πραγματα, βρισκοντε στην προηγουμενη σελιδα..

 

-Συμπληρωνω για την αφη, τωρα που εβαλα ζελατινα προστασιας για την οθονη (την πιο φτηνη και λεπτη, ιδια με αυτην που ειχα και στο 520), μπορεις να διακρινεις ενα θεματακι καπου καπου, οχι κατι σημαντικο ή εκνευριστικο, ετσι κι αλλιως η Microsoft θα δωσει update για την αφη πολυ συντομα.

-Επειδη εγινε μια συγκριση αναμεσα στον επεξεργαστη του 535 σε σχεση με το 520, εμενα παντως αυτο το εκνευριστικο "resuming" που ειχα πριν εχει μειωθει παρα πολυ, υπαρχει μεν, αλλα αποδεικνυεται οτι ο επεξεργαστης ειναι σαφως καλυτερος.

-Κλησεις οπως ειπα και την πρωτη φορα, κομπλε.

-Με την μπαταρια την βγαζεις την μερα και με αρκετη χρηση που το κανω εγω.

 

Μειονεκτηματα με την εννοια οτι κατι που λεει δεν το κανει, δεν εχω βρει. Αν εξαιρεσεις την front face που δεν μοιαζει για 5αρα οπως αναφεραμε. Η μπαταρια να ηταν μεγαλυτερη πχ; Οκ θα ηταν πολυ καλυτερο, αλλα αυτο ειναι και ειναι αποδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για τους ήδη κατόχους του! έχετε την dual sim έκδοση ή την απλή; και αν έχετε την dual sim τότε έχουν internet μέσω 3g και οι δύο sim ή μόνο η 1η ; Ρωτάω γιατί υπάρχουν συσκευές dual sim που έχουν 3G internet μόνο από την μία σιμ.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για τους ήδη κατόχους του! έχετε την dual sim έκδοση ή την απλή; και αν έχετε την dual sim τότε έχουν internet μέσω 3g και οι δύο sim ή μόνο η 1η ; Ρωτάω γιατί υπάρχουν συσκευές dual sim που έχουν 3G internet μόνο από την μία σιμ.

 

Dual sim εχω εγω, αλλα δεν εχω καταλαβει τι εννοεις ακριβως.

Επιλεγεις με ποια sim απο τις 2 θελεις να μπεις στο ιντερνετ πρωτα, και μετα κανονικα εχεις 3G σε αυτην που διαλεξες. Εγω εχω sim 1 cosmote και sim 2 vodafone και εχω επιλογη για ιντερνετ την sim 1 και πιανω που και που 3G. Αν αυτο ρωτησες.

Link to comment
Share on other sites

Dual sim εχω εγω, αλλα δεν εχω καταλαβει τι εννοεις ακριβως.

Επιλεγεις με ποια sim απο τις 2 θελεις να μπεις στο ιντερνετ πρωτα, και μετα κανονικα εχεις 3G σε αυτην που διαλεξες. Εγω εχω sim 1 cosmote και sim 2 vodafone και εχω επιλογη για ιντερνετ την sim 1 και πιανω που και που 3G. Αν αυτο ρωτησες.

 

στο samsung galaxy s duos 2 που εχω μονο η 1η σιμ ειναι 3g και η 2η ειναι gprs μονο. Ετσι αν εχω καλο πακετο ιντερνετ πχ γουιντ αναγκαστικα θα την βαλω στην 1η και αν τυχον εχω πιο "επισημη" πχ κοσμοτε , αυτη παει αναγκαστικα στην 2η !

Link to comment
Share on other sites

στο samsung galaxy s duos 2 που εχω μονο η 1η σιμ ειναι 3g και η 2η ειναι gprs μονο. Ετσι αν εχω καλο πακετο ιντερνετ πχ γουιντ αναγκαστικα θα την βαλω στην 1η και αν τυχον εχω πιο "επισημη" πχ κοσμοτε , αυτη παει αναγκαστικα στην 2η !

 

http://www.microsoft.com/en/mobile/lumia-dual-sim/

 

"Always connected, always available

 

And unlike other dual SIM smartphones, your 3G data connection stays on - regardless of what SIM card you’re using. Stay connected with a dual SIM Lumia."

Link to comment
Share on other sites

Στα 129€ το κινητό http://www.microsoftstore.com/store/mseea/it_IT/pdp/Microsoft-Lumia-535/productID.310767400 στο microsoft store Ιταλίας με δωρεάν μεταφορικά και δωροεπιταγή 15€ για αγορά εφαρμογών κλπ. Υπάρχει καλύτερη τιμή από αυτή;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Στα 129€ το κινητό http://www.microsoftstore.com/store/mseea/it_IT/pdp/Microsoft-Lumia-535/productID.310767400 στο microsoft store Ιταλίας με δωρεάν μεταφορικά και δωροεπιταγή 15€ για αγορά εφαρμογών κλπ. Υπάρχει καλύτερη τιμή από αυτή;

 

μια χαρά τιμή ειναι. εμένα βέβαια μου πήγε 116 ευρω αλλά χωρίς δωροεπιταγή.

άρα μια η άλλη ερχεται

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες στα 116€;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

amazon.fr

 

πριν καμια εβδομαδα ειχε παιξει το ασπρο στα 98€, με μεταφορικα κ φπα πηγαινε 108€

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...