Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας. Χθες έβαλα επιτυχώς την Nameless. Σήμερα ειδα οτι καταναλωνε την μπαταρία και ειπα να περασω τον κερνελ που ανάφερε ο φιλος πιο πανω. Μετα το κινητο δεν άνοιγε. Ειχα κανει backup πριν αλλαξω ρομ . Εκανα restore αλλα παλι τιποτε δεν ανοίγει. Μου γραφει με κίτρινα γράμματα set warranty bit:kernel και μενει εκει που είναι το logo. Καποια βοηθεια;;;;

 

Ξαναβάλτον ή δοκίμασε να βάλεις κάποιον άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τον δοκιμασα αρκετες φορες αλλα διστυχως τιποτε. θα δοκιμασω αλλο . αρα ειμαστε σιγουροι οτι φταιει ο κερνελ?
From N9
Link to comment
Share on other sites

Τον δοκιμασα αρκετες φορες αλλα διστυχως τιποτε. θα δοκιμασω αλλο . αρα ειμαστε σιγουροι οτι φταιει ο κερνελ?

 

Μπορείς και να βάλεις μια μαμά ρομ.

Το ίδιο είναι. Θα αλλάξει ο κέρνελ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωριζω αυτο ασε να δω και σε ενημερωνω. σε ευχαριστω

Αυτο που δεν καταλαβα γιατι να μην μου κανει επαναφορα την μαμα που ηδη εχω

From N9
Link to comment
Share on other sites

Αυτή μάλλον είναι η πιο πολλά υποσχόμενη Note 7 port Rom αυτήν τη στιγμή. Έβαλα για λίγο την V2 και μου άφησε καλές εντυπώσεις, από στιγμή σε στιγμή (τώρα την κάνει upoloading o Dev) περιμένω να ανέβει η V3, που θα λύνει πολλά μικροπροβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή μάλλον είναι η πιο πολλά υποσχόμενη Note 7 port Rom αυτήν τη στιγμή. Έβαλα για λίγο την V2 και μου άφησε καλές εντυπώσεις, από στιγμή σε στιγμή (τώρα την κάνει upoloading o Dev) περιμένω να ανέβει η V3, που θα λύνει πολλά μικροπροβλήματα.

πως είναι τελικά η v3; μπαταρία τι λέει και με πιο κερνελ;

Link to comment
Share on other sites

πως είναι τελικά η v3; μπαταρία τι λέει και με πιο κερνελ;

 

Δεν την έχω περάσει ακόμη!..Έχω όλα τα αρχεία έτοιμα στην SD card αλλά δεν το τολμάω, είμαι πολύ ικανοποιημένος έτσι όπως είναι αυτήν τη στιγμή το τηλέφωνό μου. Αύριο το πρωί θα το μάλλον θα το τολμήσω και θα αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Να ρωτήσω. ..ξέρουμε αν έχει βγει root για το note 4 910c Android 6?

 

Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάτοχος και πάλι της συσκευής έχω την f και είμαι stock 6.0.,μιας και βλέπω πολύ γρήγορα να το κάνω root ποία Rom είναι η καλύτερη αυτή τη στιγμή για το f

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Γνωριζει κανεις αν μπορω να κανω nandroid backup μεσω recovery να το χρησιμοποιησω μετα μεσω odin;

 

Το ρωταω σε περιπτωση που βαλω custom rom και μου κανει bootloop και δεν μπορω να ξαναβαλω το αρχειο zip στο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται, ρύθμισε να αποθηκεύονται τα backup στη κάρτα μνήμης.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωριζα αυτο

Μαλλον θα πρεπει να βαλω τον PhilZ touch για να εχω αυτη την επιλογη

 

Εχω το note 4 910c.......υπαρχει για αυτο το μοντελο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωριζα αυτο

Μαλλον θα πρεπει να βαλω τον PhilZ touch για να εχω αυτη την επιλογη

 

Εχω το note 4 910c.......υπαρχει για αυτο το μοντελο;

Υπάρχει η επιλογή να κάνεις back up στην κάρτα μνήμης και στην twrp

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω την δυνατοτητα με το recovery που εχω

Σε ευχαριστω παντως για τις πληροφοριες

Τι Recovery εχεις? Twrp recovery βαλε, την τελευταία έκδοση, ολα τα υπολοιπα πρακτικά δεν κανουν. Αν εχεις αυτο, κατι κανεις λαθος εχει επιλογη για εγγραφή και ανάγνωση και απο microsd, και usb, και internal.

Link to comment
Share on other sites

Ποία είναι η πιο καλή rom παιδιά για μπαταρία γιατί από αυτά που διαβάζω στο xda οι note 7 port έχουν πολλά θέματα ακόμα; εκτός αν κάποιος έχει άλλη άποψη να με βοηθήσει

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τον τελευταίο χρόνο έχω την Nameless, αλλά στο τελευταίο update βγάζω μέσο όρο 1.5 ώρα οθόνη και ας έχω δοκιμάσει τα πάντα ακόμα και με καινούρια μπαταρία,σε γενικές γραμμές όμως είναι από τις καλύτερες πιστεύω
Link to comment
Share on other sites

τον τελευταίο χρόνο έχω την Nameless, αλλά στο τελευταίο update βγάζω μέσο όρο 1.5 ώρα οθόνη και ας έχω δοκιμάσει τα πάντα ακόμα και με καινούρια μπαταρία,σε γενικές γραμμές όμως είναι από τις καλύτερες πιστεύω

1,5 ώρα οθόνη μόνο; φίλε αυτό είναι τραγικό

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχω το 910F!

Πριν λιγες μερες αποφορτισα την μπαταρια πληρως και το φορτισα στο 100% κλειστο!

Σιγα σιγα αρχισε να τρωει κολληματα φουλ! Αργει ν ανοιξει εφαρμογες , ανοιγοκλεινει καμια φορα και παει λεγοντας!

Του εχω κανει wipe data και του εχω φλασαρει διαφορες official roms απο τοτε 5 διαφορετικες σιγουρα αλλα κανει τα ιδια!

Υπαρχει περιπτωση να φταιει η μπαταρια??

Edited by kanello
Link to comment
Share on other sites

Ποία είναι η πιο καλή rom παιδιά για μπαταρία γιατί από αυτά που διαβάζω στο xda οι note 7 port έχουν πολλά θέματα ακόμα; εκτός αν κάποιος έχει άλλη άποψη να με βοηθήσει

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδω εχει μια περιγραφή των τελευταίων ρομ με τα συν και τα πλην.

http://forum.xda-developers.com/note-4/snapdragon-dev/n4-rom-prefer-dr-ketan-norma-n7-t3474354

Οι ρομ που βασίζονται στο νοτε 7 γενικα δεν δουλεύει το Fingerprint scanner. Με εξαίρεση την ρομ του dr ketan που με πολλα κολπακια δουλευει, εστω με αλλη lockscreen.

Δεν είναι οτι καλύτερο για την μπαταρία πάντως, ενώ οσες ρομ στηρίζονται σε αλλο κινητο πχ νοτε 7, υποστηρίζουν θεματα για το ui, ομως βαραινουν πολυ το κινητο παρατηρω ειδικά μετα απο καιρο και πολλες εφαρμογές..

Προσωπικά έχω εδω και μηνες την kurama v3 με τον Original kernel που εχει. Αν και εχει παψει να εξελίσσεται εδω και καιρο, εξακολουθω να πιστεύω οτι εχει τον καλύτερο συνδιασμο επιδοσεων, μπαταρίας και δυνατοτητων. Ειδικά μετα απο εχτρα debloating, xposed, nova. Καμια αλλη δεν παει οπως αυτη.. Εχω βαλει πολλες, παντα σε αυτη γυρναω. Όπως επισης άλλοι Kernel έχουν ελαφρως καλυτερη μπαταρία, αλλα κανενας δεν εχει το smoothness του Original κατω απο βαρια χρηση.

Απο θεμα μπαταρίας η καλύτερη ειναι η nemeless, μαλλον απο ολες. Αν σε καλύπτει και θελεις κατι light. Ουτε αυτη εξελίσσεται παντως. Και οι 2 πεθαμενες θεωρούνται.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Εδω εχει μια περιγραφή των τελευταίων ρομ με τα συν και τα πλην.

http://forum.xda-developers.com/note-4/snapdragon-dev/n4-rom-prefer-dr-ketan-norma-n7-t3474354

Οι ρομ που βασίζονται στο νοτε 7 γενικα δεν δουλεύει το Fingerprint scanner. Με εξαίρεση την ρομ του dr ketan που με πολλα κολπακια δουλευει, εστω με αλλη lockscreen.

Δεν είναι οτι καλύτερο για την μπαταρία πάντως, ενώ οσες ρομ στηρίζονται σε αλλο κινητο πχ νοτε 7, υποστηρίζουν θεματα για το ui, ομως βαραινουν πολυ το κινητο παρατηρω ειδικά μετα απο καιρο και πολλες εφαρμογές..

Προσωπικά έχω εδω και μηνες την kurama v3 με τον Original kernel που εχει. Αν και εχει παψει να εξελίσσεται εδω και καιρο, εξακολουθω να πιστεύω οτι εχει τον καλύτερο συνδιασμο επιδοσεων, μπαταρίας και δυνατοτητων. Ειδικά μετα απο εχτρα debloating, xposed, nova. Καμια αλλη δεν παει οπως αυτη.. Εχω βαλει πολλες, παντα σε αυτη γυρναω. Όπως επισης άλλοι Kernel έχουν ελαφρως καλυτερη μπαταρία, αλλα κανενας δεν εχει το smoothness του Original κατω απο βαρια χρηση.

Απο θεμα μπαταρίας η καλύτερη ειναι η nemeless, μαλλον απο ολες. Αν σε καλύπτει και θελεις κατι light. Ουτε αυτη εξελίσσεται παντως. Και οι 2 πεθαμενες θεωρούνται.

Ευχαριστώ φίλε μου ειμαι stock με το τελευταίο update που ήρθε εχθες δεν νομίζω να έχω πρόβλημα να βάλω twrp και να κάνωroot;

 

Στάλθηκε από το MediaPad 10 LINK μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου ειμαι stock με το τελευταίο update που ήρθε εχθες δεν νομίζω να έχω πρόβλημα να βάλω twrp και να κάνωroot;

 

Στάλθηκε από το MediaPad 10 LINK μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε βλέπω γιατί να έχεις καποιο προβλημα.. Εγω εχω κανει εδω και 1 χρονο οποτε αν υπάρχει κάποιο θέμα ας γράψει καποιος που εκανε προσφατα. Δε νομιζω ομως να υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, ήρθε η ώρα να περάσω και εγώ στην εποχή Marshmallow, και μάλιστα με Note 7 port rom!

H Norma V φαίνεται πάρα πολύ καλή, δεν έχω βρει ακόμη κάποιο σοβαρό πρόβλημα. Το μόνο που υπάρχει και με αφορά είναι το ότι δεν δουλεύει το fingerprint scanner, αλλά με αυτό το τέχνασμα δουλεύει στις third party εφαρμογές, που είναι και αυτό που με νοιάζει.

Κατά τα άλλα, μόνο για την μπαταρία δεν μπορώ να μιλήσω, αλλά ούτε αυτό με πολυνοιάζει έτσι και αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να έχει όπως και δεν λειτουργεί το spen στην Ελληνική γλώσσα εγώ την άφησα στην άκρη και συνεχίζω με alexandr rom

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...