Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κ εγω 2η μερα με nemesis κ δειχνει να πηγαινει πολυ καλα, θα ηθελα να μαθω εάν υπάρχει τρόπος για weather widget στη lock screen, και για center clock. επισης αν υπαρχει φιξ για τον στοκ launcher που οταν φτάσεις στην τελευταία σελιδα δειχνει τη πρώτη και μετα σταματάει στη τελευταία.

 

Να κατεβαζεις το zip OTACenter_RC_N4 θα το κανεις flash απο το recovery και επειτα θα σου εμφανιστη αμεσως μετα το reboot το εικονιδιο θα πατησεις πανω και την κανεις αναβαθμιση και ολα θα φτιαξουν και μαλιστα αρκετα η μπαταρια

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως ξερει κανεις απο που να κατεβασω κερνελ για νεμεσις για Ν910C ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να κατεβαζεις το zip OTACenter_RC_N4 θα το κανεις flash απο το recovery και επειτα θα σου εμφανιστη αμεσως μετα το reboot το εικονιδιο θα πατησεις πανω και την κανεις αναβαθμιση και ολα θα φτιαξουν και μαλιστα αρκετα η μπαταρια

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως ξερει κανεις απο που να κατεβασω κερνελ για νεμεσις για Ν910C ??

 

το zip ota center απο που το κατεβαζω; και για ποια nemesis rom ειναι ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H nemesis NEMESIS_V3 και να κατεβασεις μαζι το zip OTACenter να την αναβαθμιση ξανα απο εκει αλλη μια φορα,απευθειας flash και τα 2 μαζι

 

ποτε βγηκε v3 για την Nemesis ; http://forum.xda-developers.com/note-4/snapdragon-dev/rom-nemesis-rom-note-7-port-n910g-t3482145

εκτος αν υπαρχει και αλλη nemesis ;;

Link to comment
Share on other sites

1) Nemesis ROM v3 - https://mega.nz/#!5VZx2SYQ!AAnFwiJ0uG... ο mr china ειναι αυτος

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

AN Mιλαμε παντα για TO SM-N910C

 

https://docs.google.com/uc?id=0B7EuVd0yZ8ErSzhxVVdnSzZPWDA&export=download και αυτο δευτερο link

Edited by savvasf1
Link to comment
Share on other sites

1) Nemesis ROM v3 - https://mega.nz/#!5VZx2SYQ!AAnFwiJ0uG... ο mr china ειναι αυτος

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

AN Mιλαμε παντα για TO SM-N910C

 

https://docs.google.com/uc?id=0B7EuVd0yZ8ErSzhxVVdnSzZPWDA&export=download και αυτο δευτερο link

 

οπότε δεν είναι για εμένα. ειμαι με f

Link to comment
Share on other sites

Aν εισαι F τοτε με το flash του DR.KETAN μεσω odin ειναι για f και για g

πολυ καλυτερο ακομα και πιο γρηγορο

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Οταν εχω κλειστο το κινητο και το εχω στην φορτιση μου βγαζει με κοκκινα γραμματα kernel is not SEANDROID ENFOACING και δεν ανοιγει κολαει εκει,οταν ομως το κλεισω και δεν εχω συνδεμενο πανω το ρευμα ανοιγει κανονικα βγαζοντας παλι τα κοκκινα αυτα γραμματα...Rom nemesis v3.1 910C μοντελο,μηπως ξερει κανεις γιατι το κανει αυτο σας παρακαλω?

Edited by savvasf1
ΠΡΟΒΛΗΜΑ με την NEMESIS
Link to comment
Share on other sites

Aν εισαι F τοτε με το flash του DR.KETAN μεσω odin ειναι για f και για g

πολυ καλυτερο ακομα και πιο γρηγορο

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Οταν εχω κλειστο το κινητο και το εχω στην φορτιση μου βγαζει με κοκκινα γραμματα kernel is not SEANDROID ENFOACING και δεν ανοιγει κολαει εκει,οταν ομως το κλεισω και δεν εχω συνδεμενο πανω το ρευμα ανοιγει κανονικα βγαζοντας παλι τα κοκκινα αυτα γραμματα...Rom nemesis v3.1 910C μοντελο,μηπως ξερει κανεις γιατι το κανει αυτο σας παρακαλω?

 

για ποιο flash μιλάς;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδω και 2 μερες να ροοταρο ενα note 4 n910c με 6.0.1 αλλά δεν μπορώ .το odin ολο μου βγαζει failed . έχω δοκιμάσει όλα τα odin τίποτα . ούτε με CF-Auto-Root ούτε με TWRP.
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

1) Nemesis ROM v3 - https://mega.nz/#!5VZx2SYQ!AAnFwiJ0uG... ο mr china ειναι αυτος

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

AN Mιλαμε παντα για TO SM-N910C

 

https://docs.google.com/uc?id=0B7EuVd0yZ8ErSzhxVVdnSzZPWDA&export=download και αυτο δευτερο link

 

Στο XDA η τελευταία έκδοση της Nemesis είναι η V2, έχεις κάποιο link που να εξηγεί της αλλαγές της V3;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. εχω το n910f και εχω πανω τη Νεμεσις V1 δεν βρισκω τη 2 και πως να κανω το Update , εννοω θα χρειαστει clean install η θα ειναι απο πανω? Ευχαριστω

τη βρηκα τελικα τι V2 και την κατεβαζω, τωρα ομως απλα θα την περασω απο πανω και μετα θα πρεπει να φλασαρω και των κερνελ αφου υποτιθεται ειμαι με το n910f???

Edited by Andreasole
From N9
Link to comment
Share on other sites

Aν εισαι F τοτε με το flash του DR.KETAN μεσω odin ειναι για f και για g

πολυ καλυτερο ακομα και πιο γρηγορο

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Οταν εχω κλειστο το κινητο και το εχω στην φορτιση μου βγαζει με κοκκινα γραμματα kernel is not SEANDROID ENFOACING και δεν ανοιγει κολαει εκει,οταν ομως το κλεισω και δεν εχω συνδεμενο πανω το ρευμα ανοιγει κανονικα βγαζοντας παλι τα κοκκινα αυτα γραμματα...Rom nemesis v3.1 910C μοντελο,μηπως ξερει κανεις γιατι το κανει αυτο σας παρακαλω?

 

αν γινει μεσω odin και ειμαι Knox 0x0 θα παει 0χ1 ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. εχω το n910f και εχω πανω τη Νεμεσις V1 δεν βρισκω τη 2 και πως να κανω το Update , εννοω θα χρειαστει clean install η θα ειναι απο πανω? Ευχαριστω

τη βρηκα τελικα τι V2 και την κατεβαζω, τωρα ομως απλα θα την περασω απο πανω και μετα θα πρεπει να φλασαρω και των κερνελ αφου υποτιθεται ειμαι με το n910f???

Κάποιος;;;

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος;;;

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

 

Θα έλεγα καλύτερα καθαρή εγκατάσταση. Αυτή τη στιγμή είμαι με την V2 και είναι εξαιρετική, το Grace UX είναι πολύ ωραίο.

Εδώ και μία εβδομάδα προσπαθώ να γραφτώ στο site nemesisrom.com, αλλά δεν με έχουν δεχτεί ακόμη. Υπάρχουν ακόμη δύο εκδόσεις, η V3 και V3.1, αλλά επί πληρωμή.

 

To θέμα είναι ότι πρόκειται πλέον για μία "ψόφια" rom, από την στιγμή που δεν υπάρχει εξέλιξη της πρωτότυπης. Αυτό που περιμένω τώρα είναι να γίνει port η Nougat που ετοιμάζεται για το Note 5.

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα καλύτερα καθαρή εγκατάσταση. Αυτή τη στιγμή είμαι με την V2 και είναι εξαιρετική, το Grace UX είναι πολύ ωραίο.

Εδώ και μία εβδομάδα προσπαθώ να γραφτώ στο site nemesisrom.com, αλλά δεν με έχουν δεχτεί ακόμη. Υπάρχουν ακόμη δύο εκδόσεις, η V3 και V3.1, αλλά επί πληρωμή.

 

To θέμα είναι ότι πρόκειται πλέον για μία "ψόφια" rom, από την στιγμή που δεν υπάρχει εξέλιξη της πρωτότυπης. Αυτό που περιμένω τώρα είναι να γίνει port η Nougat που ετοιμάζεται για το Note 5.

Ευχαριστώ για την απάντηση σου ,Όταν λέω καθαρή εγκατάσταση εννοείς ότι θα πρέπει να πάρω backup θα κάνω κανονικά clean install clear cache dalvik???

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Πιστευετε οτι αξιζει τον κοπο να πληρωσει κανεις αυτα τα 10 ευρω που ζητανε για το ael kernel στις τελευταιες εκδοσεις?

Εχει καποιος αποψη?

 

Επισης για τις τελευταίες nemesis?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου ,Όταν λέω καθαρή εγκατάσταση εννοείς ότι θα πρέπει να πάρω backup θα κάνω κανονικά clean install clear cache dalvik???

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

 

Ναι, clean install, με wipe όλα. Το μόνο που δεν έκανα wipe είναι το internal storage και δεν είχα προβλήματα.

 

Εγώ θα έδινα ένα δεκάρικο για να έχω τη τελευταία nemesis from, αλλά δεν με δέχονται!..

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις την τελευταια εκδοση του good lock??Η 24.0.16 ειναι.Αν ναι, δουλευει σωστα στο note 4?
Link to comment
Share on other sites

Signomi gia ta greekenglish alla kati den paei kala me tin Nemesis rom v2 ksafnika to brightness exei mini skotino ke den allazei ke den mporo na valo ellinika. Mou vgazei minima oti error a broblem occurred keyboard kati tetio . Ke to provlima me ti forinotita itan eksarxis alla oxi se toso vathmo ke na min mporo na to elekso. Euxaristo. Imoun stin V1 ke ekana clean install ti V2 alla kratisa to internal storage.

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα των Ελληνικών το έλυσα με το να πάω στις ρυθμίσεις της γλώσσας και να κατεβάσω ξανά τα ελληνικά και τα αγγλικά. Έχω και φοβερό drain . Να την κάνω ξανά εγκατάσταση ή έτσι θα ειναι μέχρι να την αγοράσουμε;

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα των Ελληνικών το έλυσα με το να πάω στις ρυθμίσεις της γλώσσας και να κατεβάσω ξανά τα ελληνικά και τα αγγλικά. Έχω και φοβερό drain . Να την κάνω ξανά εγκατάσταση ή έτσι θα ειναι μέχρι να την αγοράσουμε;

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

 

Πιστεύω ότι το θέμα με την φωτεινότητα λύνεαι αν απενεργοποιήσεις το AOD. Σε εμένα η φωτεινότητα δουλεύει καλύτερα από κάθε άλλη rom.

Μετά το τελευταίο backup που έκανα restore έχω αποκτήσει ένα ανεπαίσθητο lag όταν επιστρέφω στην homescreen. Δεν το πειράζω όμως καθόλου, η V3 κυκλοφορεί σε λίγες ημέρες, οπότε θα κάνω καθαρή εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα άσε να δούμε τι θα γίνει. Άντε μακάρι η V3 να είναι καλύτερη. Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδω και 2 μερες να ροοταρο ενα note 4 n910c με 6.0.1 αλλά δεν μπορώ .το odin ολο μου βγαζει failed . έχω δοκιμάσει όλα τα odin τίποτα . ούτε με CF-Auto-Root ούτε με TWRP.

Φίλε μου είχα το ίδιο πρόβλημα σε note 3 όμως.Νομίζω η λύση του είναι αυτή http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6828233#post6828233

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...