Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα την βάλεις;

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

 

Αύριο πρωί πρωί! Στο changelog δεν βλέπω μεγάλες αλλαγές και σκέφτομαι σοβαρά και την Aurora, αλλά μάλλον θα πάω στην Nemesis, χρησιμοποιώ αρκετά το fingerprint και δεν είχα καταφέρει παλιότερα να το κάνω να δουλέψει σε μία παλιότερη έκδοση της Aurora.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εμεις που ειμαστε με το f πρεπει να βαλουμε καποιο αλλο κερνελ η αυτο που εχουμε ηδη πανω?
From N9
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενσωματωμένος, με το που ξεκινάς την εγκατάσταση, σε ρωτάει το μοντέλο σου και επιλέγεις τον κατάλληλο kernel.

Αν και εγώ προτιμώ τον Emotion kernel, λόγω του Double tap to wake που υποτηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω δει αυτες τις επιλογες στην V2 απλα καλο θα ηταν να τον ειχα και ευτυχώς το βρηκα, τελικα την εχεις βαλει εγω λεω να την βαλω αυριο
From N9
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω δει αυτες τις επιλογες στην V2 απλα καλο θα ηταν να τον ειχα και ευτυχώς το βρηκα, τελικα την εχεις βαλει εγω λεω να την βαλω αυριο

 

Την έβαλα, πάρα πολύ καλή. Τρεις λεπτομέρειες μου λείπουν σε σχέση με άλλες Ν7 port, δεν έχει το NFC (το οποίο δεν χρησιμοποιώ), μου βγάζει ένα μήνυμα "OCR service has stopped" (αν και η εφαρμογή δουλεύει κανονικά) και επίσης δεν έχει toggle για το NFC και τον φακό στην toggle bar. Κατά τα άλλα, παραμένει μία εξαιρετική N7 port rom με όλα τα θετικά (Grace UX, theme engine κτλ), συν την εξαιρετική εφαρμογή κάμερας του Note 7.

 

A, και κάτι πιο σοβαρό. To auto brightness δεν δουλεύει πολύ καλά. Ενώ το slider κινείται κανονικά και φτάνει μέχρι το μάξιμουμ, η οθόνη παραμένει πολύ σκοτεινή. Για να ανέβει η φωτεινότητα στο μάξιμουμ, πρέπει να απενεργοποιήσω το auto. Αρκετά σπαστικό, αλλά πολλοί έχουν το πρόβλημα και επιπλέον δούλευε σωστά στην V2, οπότε περιμένουμε fix.

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος απο που μπορω να αγορασω και να εμπιστευτω πως μια μπαταρια ειναι γνησια?Γιατι πηρα μια υποτηθεται γνησια απο το mobile hellas και μου χαλασε,ελαφρυ φουσκωμα σε εναμιση μηνα
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα, πάρα πολύ καλή. Τρεις λεπτομέρειες μου λείπουν σε σχέση με άλλες Ν7 port, δεν έχει το NFC (το οποίο δεν χρησιμοποιώ), μου βγάζει ένα μήνυμα "OCR service has stopped" (αν και η εφαρμογή δουλεύει κανονικά) και επίσης δεν έχει toggle για το NFC και τον φακό στην toggle bar. Κατά τα άλλα, παραμένει μία εξαιρετική N7 port rom με όλα τα θετικά (Grace UX, theme engine κτλ), συν την εξαιρετική εφαρμογή κάμερας του Note 7.

 

A, και κάτι πιο σοβαρό. To auto brightness δεν δουλεύει πολύ καλά. Ενώ το slider κινείται κανονικά και φτάνει μέχρι το μάξιμουμ, η οθόνη παραμένει πολύ σκοτεινή. Για να ανέβει η φωτεινότητα στο μάξιμουμ, πρέπει να απενεργοποιήσω το auto. Αρκετά σπαστικό, αλλά πολλοί έχουν το πρόβλημα και επιπλέον δούλευε σωστά στην V2, οπότε περιμένουμε fix.

Την εβαλα και γω. Όντως πολύ καλη αυτο με την φωτεινότητα πρεπει να κανείς αυτο που μ ειχες πει πιο πανω να απενεργοποιήσεις το Always on display.

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα και γω. Όντως πολύ καλη αυτο με την φωτεινότητα πρεπει να κανείς αυτο που μ ειχες πει πιο πανω να απενεργοποιήσεις το Always on display.

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

 

Το έκανα, αλλά δεν έπιασε. Θα το ξαναδοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστο και μου λες, να σε ρωτήσω κατι οταν την εκανα εγκατασταση τη Ρομ και άνοιξε το κινητο νμε ρωτησε αν θελω να κανω επαναφορα τις εφαρμογες απο προηγούμενο κινητο ειπα ναι και μετα απο το Samsung apps και ειπα νε παλι, λες να εχω θεματα? Επειδη μου εβγαλε ενα error touchwiz home stto working οπως και στη καμερα
From N9
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστο και μου λες, να σε ρωτήσω κατι οταν την εκανα εγκατασταση τη Ρομ και άνοιξε το κινητο νμε ρωτησε αν θελω να κανω επαναφορα τις εφαρμογες απο προηγούμενο κινητο ειπα ναι και μετα απο το Samsung apps και ειπα νε παλι, λες να εχω θεματα? Επειδη μου εβγαλε ενα error touchwiz home stto working οπως και στη καμερα

 

To δοκίμασα, δεν έστρωσε, πολλοί το έχουν το πρόβλημα...

Εγώ για πρώτη φορά έκανα dirty flash, πάντα κάνω καθαρή εγκατάσταση και μετά επαναφορά εφαρμογών με το titanium. Και τώρα με τρώει να κάνω καθαρή εγκατάσταση, για να δω πόσα και ποια από τα προβληματάκια μου θα λυθούν. Όταν κάνεις επαναφορές ή dirty flashes, ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

To δοκίμασα, δεν έστρωσε, πολλοί το έχουν το πρόβλημα...

Εγώ για πρώτη φορά έκανα dirty flash, πάντα κάνω καθαρή εγκατάσταση και μετά επαναφορά εφαρμογών με το titanium. Και τώρα με τρώει να κάνω καθαρή εγκατάσταση, για να δω πόσα και ποια από τα προβληματάκια μου θα λυθούν. Όταν κάνεις επαναφορές ή dirty flashes, ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το αποτέλεσμα...

Φιλε μεχρι τωρα εχτος απο αυτα που σου ειπα δεν εχω κανενα θεμα. Ουτε με την φωτεινότητα. Δοκιμασε κανενα ρεσταρ

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχεις δικαιο για τη φωτεινότητα. Όσο ήμουν σπιτι ολα καλα , βγηκα εξω στο ηλιο και εκει που ηθελα να ηταν φωτεινο απλα να γινετε πιο σκοτεινο και να μην μπορω να το αλλάξω ενω να Θέλω να κανω επειγόντως κλήση. Αν δεν υπάρξει λυση τοτε παω στη μαμασιτα

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχεις δικαιο για τη φωτεινότητα. Όσο ήμουν σπιτι ολα καλα , βγηκα εξω στο ηλιο και εκει που ηθελα να ηταν φωτεινο απλα να γινετε πιο σκοτεινο και να μην μπορω να το αλλάξω ενω να Θέλω να κανω επειγόντως κλήση. Αν δεν υπάρξει λυση τοτε παω στη μαμασιτα

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Δεν υπαρχει καμια λυση και δεν φτιαχνει εγω την εβαλα στο c 2 μηνες πριν και μου εκανε τα ιδια καλυτερα στην μαμισια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Για βοηθήστε λίγο. Έχω ένα NOTE 4 το οποίο έβγαζε Mmc failed και έπειτα δεν άνοιγε καθόλου. Κάποια στιγμή άνοιξε έβαλα Official μέσω kies και μετά από μια μέρα δεν άνοιγε η μάλλον άνοιγε μόνο σε download mode. Το έκλεισα και τώρα δεν ανοίγει καθόλου. Για πείτε καμία γνώμη τι να κάνω μπας και το λύσω.

 

Send From Note 3 With Note 7 Rom

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε download mode αννοιγει? Δοκιμασε ξανα την official πια Odin χρησιμοποιείς?

Σε odin το έβαλα μετά από ώρα με κόλπο πάτησα ώρα το Power button και άνοιξε. Προσπαθώ να το κάνω root τώρα να βάλω custom Rom

 

 

Send From Note 3 With Note 7 Rom

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα και γω. Όντως πολύ καλη αυτο με την φωτεινότητα πρεπει να κανείς αυτο που μ ειχες πει πιο πανω να απενεργοποιήσεις το Always on display.

 

Που βρισκεται αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλα Χριστουγεννα

μπορει να μου πει καποιος γιατι δεν μπορω να φλασαρο την Dr Ketan , δεν ανοιγει τι κανω λαθος την πρωτη φορα ημουν με τη Νεμεσις να το καταλαβω οτι μπορει να φταιει ο Bootloader Modem αλλα μετα επειδη δεν ανοιγε εβαλα τη στοκ και δοκιμασα ξανα αλλα παλι τα ιδια

From N9
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλα Χριστουγεννα

μπορει να μου πει καποιος γιατι δεν μπορω να φλασαρο την Dr Ketan , δεν ανοιγει τι κανω λαθος την πρωτη φορα ημουν με τη Νεμεσις να το καταλαβω οτι μπορει να φταιει ο Bootloader Modem αλλα μετα επειδη δεν ανοιγε εβαλα τη στοκ και δοκιμασα ξανα αλλα παλι τα ιδια

 

Τί εννοείς δεν ανοίγει, μένει στο samsung logo;

 

Σήμερα έβαλα την Aurora V5 και, αν εξαιρέσουμε τα κλασικά προβλήματα των περισσοτέρων N7 ported (brightness slider, fingerprint) είναι η καλύτερη N7 port, χωρίς κανένα FC σε καμία εφαρμογή, κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κολλάει εκει στο Samsung, τι να φταιει αραγε?

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα αυτο με τη φωτεινότητα ειναι μεγαλο θεμα. Τώρα ειμαι με την στοκ και παρουσιαζει τα προβληματα της μπαταριας που εχουν οι στοκ μετα την τελευταια αναβαθμιση της. Απο 60% μεσα σε ενα λεπτο έπεσε στο 40 και μετα στο 15 με την ένδειξη μυνηματος χαμηλης μπαταρίας. Μαλλον δεν με βλεπο για Ν7 πορτ

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Ναι κολλάει εκει στο Samsung, τι να φταιει αραγε?

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα αυτο με τη φωτεινότητα ειναι μεγαλο θεμα. Τώρα ειμαι με την στοκ και παρουσιαζει τα προβληματα της μπαταριας που εχουν οι στοκ μετα την τελευταια αναβαθμιση της. Απο 60% μεσα σε ενα λεπτο έπεσε στο 40 και μετα στο 15 με την ένδειξη μυνηματος χαμηλης μπαταρίας. Μαλλον δεν με βλεπο για Ν7 πορτ

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

 

Σε δύο περιπτώσεις μου κολλάει στο samsung logo.

-Όταν ήταν πειραγμένο το system partition. Για κάποιο λόγο το TWRP δεν μου το έκανε mount. Ξαναπέρασα την rom.

-Όταν περνούσα πολλά .zip μαζί (rom, kernel, xposed), πριν ακόμη σετάρω την rom. Πρώτα λοιπόν περνάω την rom, το αφήνω να μπουτάρει, μετά περνάω τον kernel, μπουτάρω και κάνω το setup, και τέλος το xposed. Μήπως δεν έχεις σωστό kernel;

 

Αυτό με το brightness δεν είναι σοβαρό πρόβλημα για εμένα. Η φωτεινότητα μου δουλεύει γενικά σωστά, απλά δεν κινείται ο slider καθόλου και σε πολύ σκοτεινά περιβάλλοντα η φωτεινότητα δεν χαμηλώνει πολύ, μπορώ να ζήσω και έτσι!

Link to comment
Share on other sites

να δοκιμασω και γω την Aurora V5 , φλασαρες και τα αλλα 2 zip που εχει ???

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=70229191&postcount=7491

και πιο κερνελ περασες

Edited by Andreasole
From N9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...