Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να δοκιμασω και γω την Aurora V5 , φλασαρες και τα αλλα 2 zip που εχει ???

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=70229191&postcount=7491

και πιο κερνελ περασες

 

Όχι, μόνο το βασικό, τα υπόλοιπα δεν τα έψαξα ακόμη.

Kernel πάντα και μόνο Emotion.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι, μόνο το βασικό, τα υπόλοιπα δεν τα έψαξα ακόμη.

Kernel πάντα και μόνο Emotion.

Έγινε θα σε ενημερώσω μόλις την περάσω

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η λιστα μου για debloating μιας note 7 ported rom. Τη χρησιμοποιησα στην aurora v5 με ramkernel v5, που είναι απο τους ποιο smooth συνδιασμους κατα τη γνωμη μου. Χρησιμοποιω hilocker για να έχω lockscreen με δςχτυλικο αποτύπωμα.

Επίσης στη λιστα εχω παγωσει και το Touchwiz launcher, επομένως ή θα τον σβησετε απο τη λιστα ωστε να μη τον παγωσετε αν τον χρησιμοποιείτε, ή θα βαλετε πριν αλλο launcher. Χρησιμοποιω nova. Εχω παγωσει και εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ μιας και για μουσικη πχ χρησιμοποιώ poweramp κλπ.

Ολα τα βασικα δουλευουν. Φυσικά οτι χρησιμοποιείτε θα πρέπει να το αφαιρεσετε.

Γράφω στα αγγλικά παρακάτω πως να εισαγετε αυτη τη λιστα στο titanium ωστε να παγωσουν ολα οσα εχω αυτοματα χωρις να τα επιλεγετε ενα προς ενα.

Το ειχα ανεβάσει στο xda, ας το βαλω και εδω.

Προχωρατε οποίος θελει με δικη σας ευθύνη. Μετα την αφαίρεση των παρακάτω, το κινητό γίνεται ποιο smooth και με καλύτερη μπαταρία. Δεν εχω αφαιρέσει τιποτα απο το ui ή spen, τηλέφωνο, μυνηματα, live wallpaper.

Δεν μπαίνω καθε μερα επομενως μπορει να μη δω τυχόν ερωτήσεις. Good luck.. :)

 

My list of Full Bloatware remover.

 

Use titanium for freeze. You can do it in one step doing this :Copy this list in clipboard, go to Titanium, create label, give some name eg FROZEN, add remove elements, import from clipboard.

Now selecting FROZEN LABEL go to batch actions, freeze/defrost, and select freeze all...

All important working. Tested in aurora v5 but probably work to all roms.

Ofcourse if you use any of this you must defrost it.

**Important I use nova so i have frozen Touchwiz launcher. You must have other launcher or dont freeze Touchwiz launcher.

Do at your oun risk. Phone is much smoother after this and better battery.

 

 

com.android.bluetoothmidiservice

com.android.browser.provider

com.android.calendar

com.android.dreams.basic

com.android.keychain

com.android.nfc

com.android.printspooler

com.android.proxyhandler

com.android.sharedstoragebackup

com.android.vpndialogs

com.aurora.advance.settings

com.baidu.map.location

com.bst.airmessage

com.bst.spamcall

com.enhance.gameservice

com.gd.mobicore.pa

com.ghareeb.battery

com.google.android.configupdater

com.google.android.feedback

com.google.android.partnersetup

com.mobeam.barcodeService

com.romcn.developer

com.samsung.aasaservice

com.samsung.android.allshare.service.fileshare

com.samsung.android.allshare.service.mediashare

com.samsung.android.app.accesscontrol

com.samsung.android.app.advsounddetector

com.samsung.android.app.assistantmenu

com.samsung.android.app.colorblind

com.samsung.android.app.filterinstaller

com.samsung.android.app.galaxyfinder

com.samsung.android.app.galaxylabs

com.samsung.android.app.mirrorlink

com.samsung.android.app.sbrowseredge

com.samsung.android.app.vrsetupwizardstub

com.samsung.android.app.watchmanagerstub

com.samsung.android.beaconmanager

com.samsung.android.email.provider

com.samsung.android.fmm

com.samsung.android.game.gamehome

com.samsung.android.intelligenceservice2

com.samsung.android.keyguardwallpaperupdator

com.samsung.android.mdm

com.samsung.android.MtpApplication

com.samsung.android.personalpage.service

com.samsung.android.provider.filterprovider

com.samsung.android.provider.shootingmodeprovider

com.samsung.android.scloud

com.samsung.android.sdk.professionalaudio.app.audioconnectionservice

com.samsung.android.sdk.professionalaudio.utility.jammonitor

com.samsung.android.SettingsReceiver

com.samsung.android.universalswitch

com.samsung.android.voicewakeup

com.samsung.android.weather

com.samsung.android.widgetapp.briefing

com.samsung.app.highlightplayer

com.samsung.app.newtrim

com.samsung.app.slowmotion

com.samsung.dcmservice

com.samsung.festival.chinadefault

com.samsung.hs20provider

com.samsung.location

com.samsung.safetyinformation

com.samsung.sec.android.application.csc

com.samsung.SMT

com.samsung.svoice.sync

com.samsung.upsmtheme

com.samsung.voiceserviceplatform

com.sec.allsharecastplayer

com.sec.android.app.applinker

com.sec.android.app.bluetoothtest

com.sec.android.app.chromecustomizations

com.sec.android.app.DataCreate

com.sec.android.app.factorykeystring

com.sec.android.app.filtermanager

com.sec.android.app.hwmoduletest

com.sec.android.app.launcher

com.sec.android.app.mt

com.sec.android.app.music

com.sec.android.app.parser

com.sec.android.app.personalization

com.sec.android.app.sbrowser

com.sec.android.app.SecSetupWizard

com.sec.android.app.servicemodeapp

com.sec.android.app.soundalive

com.sec.android.app.sysscope

com.sec.android.app.tourviewer

com.sec.android.app.wfdbroker

com.sec.android.app.wlantest

com.sec.android.AutoPreconfig

com.sec.android.daemonapp

com.sec.android.easyonehand

com.sec.android.fido.uaf.asm

com.sec.android.fido.uaf.client

com.sec.android.gallery3d.panorama360view

com.sec.android.Preconfig

com.sec.android.preloadinstaller

com.sec.android.provider.badge

com.sec.android.providers.tasks

com.sec.android.RilServiceModeApp

com.sec.android.service.health

com.sec.android.service.sm

com.sec.android.splitsound

com.sec.android.uibcvirtualsoftkey

com.sec.android.widgetapp.samsungapps

com.sec.app.RilErrorNotifier

com.sec.app.samsungprintservice

com.sec.automation

com.sec.bcservice

com.sec.di.SmartSelfShot

com.sec.enterprise.knox.cloudmdm.smdms

com.sec.factory

com.sec.factory.camera

com.sec.hearingadjust

com.sec.smartcard.manager

com.sec.spp.push

com.wssnps

de.axelspringer.yana.zeropage

org.simalliance.openmobileapi.service

Link to comment
Share on other sites

Τρομερή δουλειά sosimple2, ευχαριστώ!

Ό,τι αφορά στις custom roms έχει αλλάξει από εχθές, ο Dr.Ketan επέστρεψε με νέα rom, την Μ7!

Ο άνθρωπος είναι από τους "καμμένους" χρήστες Note 7, μετά το φιάσκο όμως επέστρεψε στο Note 4 και ξανάρχισε το μαγείρεμα. Στα χαρτιά, και με βάση το παρελθόν του, φαίνεται για την πιο πλήρη N7 port rom, δεν βλέπω την ώρα να σχολάσω και να την περάσω.

Link to comment
Share on other sites

Τρομερή δουλειά sosimple2, ευχαριστώ!

Ό,τι αφορά στις custom roms έχει αλλάξει από εχθές, ο Dr.Ketan επέστρεψε με νέα rom, την Μ7!

Ο άνθρωπος είναι από τους "καμμένους" χρήστες Note 7, μετά το φιάσκο όμως επέστρεψε στο Note 4 και ξανάρχισε το μαγείρεμα. Στα χαρτιά, και με βάση το παρελθόν του, φαίνεται για την πιο πλήρη N7 port rom, δεν βλέπω την ώρα να σχολάσω και να την περάσω.

Χε χε, κι εγω δεν βλεπω την ωρα να σχολασεις!:)

Περιμενουμε bug report και εντυπωσεις απο λειτουργια bt, wifi, camera και καταναλωση μπαταριας. Πλησιαζει το τελος της εγγυησης και ψαχνομαι για μια ρομ χωρις bugs και με multiwindows σε ολες τις εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Τρομερή δουλειά sosimple2, ευχαριστώ!

Ό,τι αφορά στις custom roms έχει αλλάξει από εχθές, ο Dr.Ketan επέστρεψε με νέα rom, την Μ7!

Ο άνθρωπος είναι από τους "καμμένους" χρήστες Note 7, μετά το φιάσκο όμως επέστρεψε στο Note 4 και ξανάρχισε το μαγείρεμα. Στα χαρτιά, και με βάση το παρελθόν του, φαίνεται για την πιο πλήρη N7 port rom, δεν βλέπω την ώρα να σχολάσω και να την περάσω.

Thanks.. Ναι αμα τη βαλεις γράψε τη γνώμη σου.. Ειχα βαλει μια του Ketan παλαια. Απροβληματιστη αλλά πολυ βαρια για τα γουστα μου τοτε τουλάχιστον .. Εδω εγω κανω πολυ ποιο light την aurora που ειναι ηδη ελαφρως light. :lol:

Για οποιον προτιμά κατι ποιο full του ketan ειναι must. Η aurora v5 για μενα πάντως ειναι οτι ταχυτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη και απ τις καλυτερες μπαταρίες.

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον προτιμά κατι ποιο full του ketan ειναι must. Η aurora v5 για μενα πάντως ειναι οτι ταχυτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη και απ τις καλυτερες μπαταρίες.

 

Εχει καποιο bug αυτη η aurora? Στα υπολοιπα (bt, wifi, camera, 3g) ειναι πληρως λειτουργικη? Εχει multiwindows σε ολες τις εφαρμογες?

Περιπου τι διαφορα σε sot ειδες στη δικη σου χρηση μεταξυ στοκ ρομ και aurora?

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιο bug αυτη η aurora? Στα υπολοιπα (bt, wifi, camera, 3g) ειναι πληρως λειτουργικη? Εχει multiwindows σε ολες τις εφαρμογες?

Περιπου τι διαφορα σε sot ειδες στη δικη σου χρηση μεταξυ στοκ ρομ και aurora?

Σε αυτα που αναφέρεις δεν εχει καποιο bug. Δύσκολο να συγκρίνω μεταξυ στοκ, που ειχα πολλους μηνες πριν.. Γενικα οι note 7 bazed καινε λιγο παραπανω. Σε σχέση με αλλες note 7 based, τουλάχιστον οπως εχω εγω το κινητο, εχει καλυτερη μπαταρία εμφανως και καλυτερο smoothness.

Πχ στην norma 7 ειχα μεγάλη κατανάλωση του Android αν θυμάμαι. Μπορει να εβγαζε και 1 ωρα λιγοτερο οθονη συνήθως.

Εδω εχω τελειο standby καλυτερο smoothness. Φυσικά ολα αυτα είναι σχετικά γιατι αναλογως τι εχει καθενας εγκατεστημένο, εχει αλλη εμπειρία. Οι περισσοτεροι πάντως συμφωνουνε οτι η aurora5 ειναι καλυτερη σε μπαταρία.

Απλα θελει αλλο lockscreen για δάχτυλο οπως οι περισσότερες αν οχι ολες οι note 7 bazed. Ειναι στα αγγλικά η ρομ.

Προσωπικά όπως την εχω κανει δεν μου λειπει απολύτως τιποτε.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο αρχίζω να ασχολούμαι με του Dr.Ketan, αύριο θα έχω τελειώσει και θα μπορώ να μιλήσω. Όντως, οι rom του είναι λίγο βαριές και φορτωμένες με πολλά, αλλά και οι προηγούμενες που είχα, πέρα από το ψυχολογικό, δεν ήταν πραγματικά βαριές.

Αυτή τη στιγμή με Norma V5 δεν έχω ιδιαίτερα παράπονα, απλά βαριέμαι να κάνω την διαδικασία του να περάσω το fingerprint scanner και έχω και κάποια άλλα μικρά και ασήμαντα θεματάκια, πχ σε κάθε επανεκκίνηση με γυρνάει στο stock theme. Στην πραγματικότητα είναι πολύ καλή, δουλεύουν ακόμη και τα Note 7 feautures του S-pen (εκτός από το magnifying, που είναι θέμα drivers νομίζω), απλά ο Dr.Ketan έχει δύο-τρία πράγματα που μου αρέσουν πολύ, full screen caller ID, native dark theme και δυνατό rom control, με πολλές ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας παιδια με το θεμα μου που εχω την εκδοση 6.0.1 Marshmallow και θελω να βαλω την εκδοση 5.1.1 ή 4.4.4 αν γινεται τι θα γινει ρε παιδια καμια βοηθεια καμια υποστηριζη για το τι πρεπει να κανω ποια ειναι η σωστη ROM ; Το κινητο φοραει Κυπριακη ROM παντος. Που η Κυπριακη εχει καποιο προβλημα των παλιων εκδοσεων και δεν παιζει αρα θα του βαλω Γαλλικη ή Αγγλικη λογικα σωστα ;

Επισης καπου εδω διαβασα οτι θα πρεπει να γινουν τα ακολουθα συμφωνα με τον οδηγο:

 

Hi guys

I got the marshmallow update for my Galaxy S6 and really dislike it.

So i decided to downgrade from marshmallow 6.0 to lollipop 5.1.1 and i was able to do that successfully .

 

 

 

1.Download, Extract and Install the Samsung USB Drivers(then reboot)

 

2.Enable Developer Mode on the Galaxy S6

 

 

3.Enable USB Debugging on the Galaxy S6

 

4. Download Samsung Kies and back up your phone data. Remove the microSD card from your phone .

 

5. Download the lollipop firmware from SamMobile. unzip it.

 

6.Download and extract Odin.

7.Power down the phone.

 

8. Press and hold the following buttons in order: Volume Down + Home + Power. Keep holding them until you see a screen that says "Warning!!" at the top.

 

9. Press the Volume Up button to continue.

 

10. The next screen will show the Android logo and say "ODIN MODE" at the top left.

 

11.Run Odin as administrator. Under Options, only "F. Reset Time" should be checked.(Uncheck"Auto Reboot" ).

 

12. Click the "AP" (or "PDA") box and browse for the extracted firmware file.

 

13. Now connect your phone to your computer via USB.

 

14.Wait until you see your phone plugged in.

 

15. Press Start in Odin.

 

16. When Odin is successfully finished, you will see in the Message box "All threads completed"

(it may take several minutes to complete so be patient).

 

 

17.Don't turn on the phone.

 

18. Press in order: Volume Up + Home + Power until you see an Android screen.

 

19. Use Volume Down to scroll to "wipe data/factory reset" and press Power to select it. (Make sure you have backed up your phone!)

 

20. On the next screen, scroll to Yes, select it, and your phone will reset.

 

21.When it's done, select reboot system now and it will reboot.

 

22. Restore your data using Samsung Kies. This will restore most of everything; you may need to re-setup the home screens and some of your settings.

 

And that's it :D

 

τα εχει δοκιμασει κανεις να μ πεις σιγουρα αν πετυχενει ; Δεν θελω να βαλω ανεπιθυμητη ROM εγω αλλα την δικια του.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει "σωστη" ή "λανθασμενη" ρομ. Αν η συσκευη σου ειναι ευρωπαϊκη, μπορεις να κατεβασεις απο το sammobile την πιο προσφατη ευρωπαϊκη λολιποπ και να την περασεις αφοβα στη συσκευη σου μεσω odin οπως λενε και οι οδηγιες, αν και καλυτερα ειναι να βαλεις διπλα να παιζει και ενα βιντεο με τη διαδικασια για να βλεπεις αν το κανεις σωστα. Το εκανα εγω που ειμαι τελειως newbie και ειναι πανευκολο αν ακολουθησεις πιστα τις οδηγιες. Σε tab S το εκανα εγω, αλλα ειναι ακριβως το ιδιο.

Μια συμβουλη μονο. Αν δεν ξερεις ακριβως τι κανεις, μην μπλεξεις με το kies. Παρε backup με copy/paste ή με αλλες εφαρμογες. Λογω του downgrade πιθανως να μην κατσει καλα το backup.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει "σωστη" ή "λανθασμενη" ρομ. Αν η συσκευη σου ειναι ευρωπαϊκη, μπορεις να κατεβασεις απο το sammobile την πιο προσφατη ευρωπαϊκη λολιποπ και να την περασεις αφοβα στη συσκευη σου μεσω odin οπως λενε και οι οδηγιες, αν και καλυτερα ειναι να βαλεις διπλα να παιζει και ενα βιντεο με τη διαδικασια για να βλεπεις αν το κανεις σωστα. Το εκανα εγω που ειμαι τελειως newbie και ειναι πανευκολο αν ακολουθησεις πιστα τις οδηγιες. Σε tab S το εκανα εγω, αλλα ειναι ακριβως το ιδιο.

Μια συμβουλη μονο. Αν δεν ξερεις ακριβως τι κανεις, μην μπλεξεις με το kies. Παρε backup με copy/paste ή με αλλες εφαρμογες. Λογω του downgrade πιθανως να μην κατσει καλα το backup.

Ναι φιλε μ αλλα το θεμα μ εμενα ειναι οτι δεν ξερω ποια ROM να περασω συμφωνα με αυτο εδω:

 

14963470_10207367209007575_106529524_o.jpg

 

https://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N910F/

Ελληνικη ; Κυπριακη ; Αγγλικη ; Γαλλικη ;

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γεια οσοι έχετε την Aurora V5 εχετε galery? Επειδη εγω δεν εχω και κατεβασα απο play store αλλο το οποιο εχει ads. Ευχαριστώ
From N9
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι βεβαιος οτι εχει ξαναγραφει αλλα θυμηστε μου παρακαλω.

 

Πως μπορω να γραψω sms στα Ελληνικα και με πεζα ? Ειναι μονιμως στα κεφαλαια η ρυθμιση και πατωντας το κουμπι αριστερα δεν ξεκεφαλαιοποειται η γραμματοσειρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος πας μυνηματα- 3 τελείες πάνω δεξιά -ρυθμισεις -text messages -input method in Automatic
From N9
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος πας μυνηματα- 3 τελείες πάνω δεξιά -ρυθμισεις -text messages -input method in Automatic

Ενα μικρο λαθος. Το πληρες path ειναι:

 

μηνηματα- 3 τελείες πάνω δεξιά -ρυθμισεις -sms -κωδικοποιηση- Automatic.

 

Ετσι βεβαια περιοριζεται καθε sms στους 70 χαρακτηρες.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρο λαθος. Το πληρες path ειναι:

 

μηνηματα- 3 τελείες πάνω δεξιά -ρυθμισεις -sms -κωδικοποιηση- Automatic.

 

Ετσι βεβαια περιοριζεται καθε sms στους 70 χαρακτηρες.

 

Eυχαριστω, το βρηκα.

 

Αν το αφησω στα κεφαλαια δηλαδη ποσοι χαρακτηρες ειναι διαθεσιμοι ? Δεν υπαρχει κανα app να το διορθωνει αυτο ε ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα κεφαλαιων/πεζων ή καποιας εφαρμογης. Ειναι θεμα κωδικοποιησης, απο αρχης λειτουργιας της κινητης τηλεφωνιας. Το GSM Αλφαβητο εχει μονο κεφαλαιους χαρακτηρες που "πιανουν" λιγοτερο χωρο (bytes) κι ετσι σου δινει 160 χαρακτηρες ανα sms.
Link to comment
Share on other sites

Μας πήρε λίγες μέρες παραπάνω μέχρι να στρώσει, αλλά η M9 του Dr.Ketan είναι εξαιρετική.

Ακόμη και το AOD δουλεύει ικανοποιητικά, αν και όχι άριστα. Το fingerprint scanner δουλεύει άριστα αφού εφαρμόσεις τις οδηγίες που σου δίνει η rom, το native dark theme είναι πολύ καλό και η μόνη λεπτομέρεια που μου λείπει σε σχέση με την Norma είναι η έλλειψη torch toggle από τα quick toggles. Και μάλλον ο δόκτορας το έχει μάθει το μάθημά του και η συγκεκριμένη rom όπως και οι M7,M8 δεν προσθέτει πολύ δικό του bloatware.

H κατανάλωση, όπως και σε όλες τις N7 port roms, μου φαίνεται υψηλή. Μου βγάζει μία μέρα, εκεί που παλιότερα ήμουν στην 1.5. Μια δεύτερη μπαταρία και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Όπως και να έχει την κρατάω, μέχρι να έχουμε μία εξελισσόμενη Note 5 port rom, με grace UX.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γεια οσοι έχετε την Aurora V5 εχετε galery? Επειδη εγω δεν εχω και κατεβασα απο play store αλλο το οποιο εχει ads. Ευχαριστώ

 

Η aurora v5 εχει αυτο το πρόβλημα γι αυτο εχει και ενα adon που το φλασαρεις για να δουλέψει το gallery.

Αν και κακως εβαλες αυτη. Η τελευταία είναι aurora v5 port 3, που στηρίζεται στη ρομ του νοτε 5 και θα υποστηρίζεται απο εδω και περα μιας και το νοτε 7 καταργήθηκε. Αυτη η version δεν εχει πρόβλημα gallery. Θέλει full wipe.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αρα ασε να παω σε αυτην τοτε αν και κατεβασα το apk και δουλεψε χωρις προβλημα
From N9
Link to comment
Share on other sites

Μιας και στο θεμα με το C δεν απανταει κανεις εδω και καμποσο ας το ρωτησω και εδω! Παιδιά με την official s view μπορούμε να έχουμε και άλλα notifications όπως στην S view το Note 7 πχ; αν ναι πως γίνεται ; βάζοντας καμιά custom rom μονο;
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα όλες τις rom από xda που αφορά rom note 7 .. Όλες προβλήματα.

Το παιδι 2 ποστ παραπανω αναφερει οτι η ρομ του δοκτορα ειναι αψογη, εκτος της αυξημενης καταναλωσης. Εσυ τι προβλημα αντιμετωπισες?

Link to comment
Share on other sites

Με την ρυθμιση της οθονης οπου το "αυτοματο" δεν συμπεριφερεται σωστα υπαρχει σωτηρια ?

 

Γενικως το εχω στο manual πλεον ....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...