Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω αυτη τη στιγμη παντως προτεινω την curama vo. Στηρίζεται στην τελευταία, τελευταία (μετα το update της σαμσουνγκ 600 mb), και εχει και πολλα απο s7, edge screen κλπ.

 

Δώσε μας κάποιο link γιατί δεν την βρίσκω με το όνομα που μας έδωσες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δώσε μας κάποιο link γιατί δεν την βρίσκω με το όνομα που μας έδωσες

Μια είναι..

http://forum.xda-developers.com/note-4/snapdragon-dev/kurama-rom-mm-6-0-1-online-t3374171

 

Απλα vo λεγοταν η 2η εκδοση, το αρχείο που κατεβαζεις.. αν θυμάμαι καλά. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια είναι..

http://forum.xda-developers.com/note-4/snapdragon-dev/kurama-rom-mm-6-0-1-online-t3374171

 

Απλα vo λεγοταν η 2η εκδοση, το αρχείο που κατεβαζεις.. αν θυμάμαι καλά. :lol:

 

Επειδή παρά την εγκατάσταση της επίσημης ΜΜ, μετά το ρουτάρισμα εξακολουθεί και μου κάνει συνέχεια προβλήματα, είπα να φλασάρω κι εγώ μια custom rom pre-rooted μπας και βρω την υγειά μου. Έλεγα να βάλω του Dr. Ketan που έχουν οι περισσότεροι αλλά έχει τόσο περίπλοκες οδηγίες εγκατάστασης και αρχεία fix και διάφορα περίεργα και την φοβήθηκα λίγο, οπότε σκέφτομαι την kurama. Έχω 2-3 ερωτήσεις για την συγκεκριμένη επειδή οι οδηγίες στο xda είναι σε κάτι σαν αγγλικά:

1. σε Ν910F με 6.0.1 χρειάζεται να φλασάρω bootloader ή/και modem ή μένω με αυτά που έχω;

2. μπορώ να την φλασάρω και από odin;

3. χρειάζομαι twrp ή κάποια άλλη recovery ή μπορώ να μείνω με την αρχική;

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις το 910F τοτε κατεβαζεις ην ROM για 910G M4 MM version . Επισης το fixM4 που εχει και Kernel μαζι. Επισης χρειαζεται να εχεις LP Bootoader.

Πρωτα κανεις Root και μετα βαζεις TWRP 3.0.

Κανεις Back up την τρεχουσα ROM και μετα ολα τα σχετκα Wipes.

Εγκατασταση απo TWRP του zip της ROM που κατεβασες. Μετα παλι με TWRP βαζεις το fixM4.

Μετα δεν ανοιγεις το κινητο αλλα μπαινεις σε Download mode ( Power, Home and Volume Down Buttons).

Μεσω Odin βαζεις τον Bootlader εαν δεν τον εχεις ηδη.

 

Κανεις Reboot και περιμενεις περιμενεις κανα 15λεπτο.

 

Sent from my Elephone P5000 using Tapatalk

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις το 910F τοτε κατεβαζεις ην ROM για 910G M4 MM version . Επισης το fixM4 που εχει και Kernel μαζι. Επισης χρειαζεται να εχεις LP Bootoader.

Πρωτα κανεις Root και μετα βαζεις TWRP 3.0.

Κανεις Back up την τρεχουσα ROM και μετα ολα τα σχετκα Wipes.

Εγκατασταση απo TWRP του zip της ROM που κατεβασες. Μετα παλι με TWRP βαζεις το fixM4.

Μετα δεν ανοιγεις το κινητο αλλα μπαινεις σε Download mode ( Power, Home and Volume Down Buttons).

Μεσω Odin βαζεις τον Bootlader εαν δεν τον εχεις ηδη.

 

Κανεις Reboot και περιμενεις περιμενεις κανα 15λεπτο.

 

Sent from my Elephone P5000 using Tapatalk

Ολα σωστα, εκτος το ρουτ που ειναι περιττο, αφου θα φλασαρει μεσω twrp μια pre rooted rom.

Link to comment
Share on other sites

Παντως με curama, + Debloated απο εμενα με ενα σκριπτακι, εχω ενα σούπερ smooth κινητο, με εμφάνιση s7 edge στα περισσότερα. + edge screen. Dpi 420, nova launcher.

Το κινητο είναι παγωμένο, θερμαινεται ελαχιστα σε ελαφριά χρηση. Και μπαταρία αυτη τη στιγμη, απίστευτη : (βέβαια χρησιμοποιώ xposed, greenify, amplify 3c toolbox, MyAndroidToolsxpoded)

Σε 10 ώρες χρησης (μονο wifi) εχω: 3 ωρες οθονη και υπόλοιπο μπαταρίας 66%!! Οκ φωτεινότητα στη μεση αλλα οχι σε πολύ φως, σε σκοτάδι ενα μέρος. Κυρίως σερφαρισμα στο νετ.

Και αυτα, πριν ακομα φτιαχτουν καλοι kernel και κανω undervolting οπως στην lolipop.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις το 910F τοτε κατεβαζεις ην ROM για 910G M4 MM version . Επισης το fixM4 που εχει και Kernel μαζι. Επισης χρειαζεται να εχεις LP Bootoader.

Πρωτα κανεις Root και μετα βαζεις TWRP 3.0.

Κανεις Back up την τρεχουσα ROM και μετα ολα τα σχετκα Wipes.

Εγκατασταση απo TWRP του zip της ROM που κατεβασες. Μετα παλι με TWRP βαζεις το fixM4.

Μετα δεν ανοιγεις το κινητο αλλα μπαινεις σε Download mode ( Power, Home and Volume Down Buttons).

Μεσω Odin βαζεις τον Bootlader εαν δεν τον εχεις ηδη.

 

Κανεις Reboot και περιμενεις περιμενεις κανα 15λεπτο.

 

Sent from my Elephone P5000 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες!

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις το 910F τοτε κατεβαζεις ην ROM για 910G M4 MM version . Επισης το fixM4 που εχει και Kernel μαζι. Επισης χρειαζεται να εχεις LP Bootoader.

Πρωτα κανεις Root και μετα βαζεις TWRP 3.0.

Κανεις Back up την τρεχουσα ROM και μετα ολα τα σχετκα Wipes.

Εγκατασταση απo TWRP του zip της ROM που κατεβασες. Μετα παλι με TWRP βαζεις το fixM4.

Μετα δεν ανοιγεις το κινητο αλλα μπαινεις σε Download mode ( Power, Home and Volume Down Buttons).

Μεσω Odin βαζεις τον Bootlader εαν δεν τον εχεις ηδη.

 

Κανεις Reboot και περιμενεις περιμενεις κανα 15λεπτο.

 

Sent from my Elephone P5000 using Tapatalk

 

I came from 6.01 MM.

Flashed TWRP 3.02.

Then I flashed Bootloader .. BL_N910FXXU1POK1 (as suggested from Redmanha)

Start TWRP - > wipe -> and Install the N910G-Rom (M4) http://www.drketanrom.com/n910g.html

Flash the M4 Fix immediately afterwards..

Wipe cache and dalvik cache

Reboot..

 

Wait for 10 to 15 Minutes for first boot and everything should work fine

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

I came from 6.01 MM.

Flashed TWRP 3.02.

Then I flashed Bootloader .. BL_N910FXXU1POK1 (as suggested from Redmanha)

Start TWRP - > wipe -> and Install the N910G-Rom (M4) http://www.drketanrom.com/n910g.html

Flash the M4 Fix immediately afterwards..

Wipe cache and dalvik cache

Reboot..

 

Wait for 10 to 15 Minutes for first boot and everything should work fine

 

Να υποθέσω σε N910F?

 

Εν τω μεταξύ έχω μπερδευτεί γιατί διάβασα καλά λόγια και για την Dr. Ketan και για την Kurama, αλλά είδα ότι βγήκε και resurrection 6.0.1 που την είχα στο Galaxy S4 και ήμουν πολύ ευχαριστημένος... :confused:

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω σε N910F?

 

Εν τω μεταξύ έχω μπερδευτεί γιατί διάβασα καλά λόγια και για την Dr. Ketan και για την Kurama, αλλά είδα ότι βγήκε και resurrection 6.0.1 που την είχα στο Galaxy S4 και ήμουν πολύ ευχαριστημένος... :confused:

Η resurrection, που την ειχα πολλες φορες σε αλλα κινητα και εγω, στηρίζεται σε ρομ της Google και οχι της σαμσουνγκ, οποτε, απο τη στιγμή που εχει βγαλει η σαμσουνγκ την τελευταια εκδοση ανδροιντ, την προτιμάς λογικά.. Οταν δε θα βγάζει πχ ανροιντ Ν, τοτε πας σε resurrection που ΘΑ βγαλει τοτε Ν.

Αυτα λεει η λογική, εκτος αν εχεις δικό σου λογο να προτιμας Google based.

Ολες οι custom στηριζομενες σε Marshallow samsung ειναι καλες αυτη τη στιγμη. Απλα καποιες ειναι ποιο light, αλλες έχουν ποιο πολλα απο s7 κλπ, οποτε αναλογως τι προτιμα καθενας βαζει.

Πχ η nameless ειναι οτι ποιο γρήγορο έβαλα (μενει πολυ ραμ ελεύθερη), αλλα λοιπουν καποια πραγματα, ακριβως γι αυτο ειναι γρήγορη. Αν δεν τα θες ολα καλα, αν τα θες πας αλλου.

Η kourama, στην αρχη μου αρεσε λιγότερο απο ολες γιατι ηταν η ποιο βαρια, και αυτο δυστυχώς φαινόταν με τοσα που εχει προσθεσει.

Απο την αλλη, ειναι multidpi, θυμιζει εντονα s7 edge, εχει πολλα απο αυτο.

Εγω ομως εμεινα σε αυτη κυρίως για αλλο λογο. Εχει την τελευταια εκδοση του F μοντελου οταν οι αλλες στηρίζονται στο G, και ολο το τελευταίο update της σαμσουνγκ που ηταν τεράστιο.

Με ενα script debloat αφαιρεσα και το 90% της σαμσουνγκ που δεν ηθελα οποτε απέκτησε το smoothness, πχ της nemeless χωρις να χασω κάποια του s7 edge που τα θελω.

Του doctor δεν την εχω δοκιμασει γιατι δεν ειδα κατι καλυτερο απο οτι ήδη ειχαν οι αλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Η resurrection, που την ειχα πολλες φορες σε αλλα κινητα και εγω, στηρίζεται σε ρομ της Google και οχι της σαμσουνγκ, οποτε, απο τη στιγμή που εχει βγαλει η σαμσουνγκ την τελευταια εκδοση ανδροιντ, την προτιμάς λογικά.. Οταν δε θα βγάζει πχ ανροιντ Ν, τοτε πας σε resurrection που ΘΑ βγαλει τοτε Ν.

Αυτα λεει η λογική, εκτος αν εχεις δικό σου λογο να προτιμας Google based.

Ολες οι custom στηριζομενες σε Marshallow samsung ειναι καλες αυτη τη στιγμη. Απλα καποιες ειναι ποιο light, αλλες έχουν ποιο πολλα απο s7 κλπ, οποτε αναλογως τι προτιμα καθενας βαζει.

Πχ η nameless ειναι οτι ποιο γρήγορο έβαλα (μενει πολυ ραμ ελεύθερη), αλλα λοιπουν καποια πραγματα, ακριβως γι αυτο ειναι γρήγορη. Αν δεν τα θες ολα καλα, αν τα θες πας αλλου.

Η kourama, στην αρχη μου αρεσε λιγότερο απο ολες γιατι ηταν η ποιο βαρια, και αυτο δυστυχώς φαινόταν με τοσα που εχει προσθεσει.

Απο την αλλη, ειναι multidpi, θυμιζει εντονα s7 edge, εχει πολλα απο αυτο.

Εγω ομως εμεινα σε αυτη κυρίως για αλλο λογο. Εχει την τελευταια εκδοση του F μοντελου οταν οι αλλες στηρίζονται στο G, και ολο το τελευταίο update της σαμσουνγκ που ηταν τεράστιο.

Με ενα script debloat αφαιρεσα και το 90% της σαμσουνγκ που δεν ηθελα οποτε απέκτησε το smoothness, πχ της nemeless χωρις να χασω κάποια του s7 edge που τα θελω.

Του doctor δεν την εχω δοκιμασει γιατι δεν ειδα κατι καλυτερο απο οτι ήδη ειχαν οι αλλοι.

 

Κατατοπιστικότατος!!! Σ' ευχαριστώ πολύ!

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πρόβλημα που είχα στο τηλέφωνο δεν έχει διορθωθεί... Είχε αρχίσει εδώ και λίγο καιρό να κάνει lags στη λειτουργία. Το ρούταρα και έκανα επαναφορά εργοστασιακών και επανεγκατάσταση αλλά δεν διορθώθηκε. Έκανα αναβάθμιση σε επίσημη 6.0.1 με odin και την ρούταρα εν συνεχεία, αλλά το τηλέφωνο συνέχισε και μάλιστα με πολύ πιο έντονο ρυθμό τα προβλήματα: lags, επανεκκινήσεις, fc δυσκολία στο boot ή αδυναμία να κάνει boot. Εν τέλει αποφάσισα και έκανα wipe τα πάντα, πέρασα custom rom (βλ. προηγούμενα ποστς μου) και δούλεψε για περίπου 4-5 ώρες κανονικά και μετά άρχισε πάλι τα ίδια. Τώρα κάθε 2-3 προσπάθειες που κάνει για εκκίνηση με βγάζει σε download mode και μου γράφει could not do normal boot, ddi: mmc_read failed. Ωστόσο το πρόβλημα δεν πιστεύω ότι είναι η εξωτερική κάρτα που έχω καθώς τα lags και τα υπόλοιπα προβλήματα εμφανίζονται και σε πολλές απόπειρες που έχω κάνει να ξεκινήσω το τηλέφωνο χωρίς την εξωτερική κάρτα. Υπάρχει περίπτωση να είναι hardware; Υπάρχει περίπτωση αυτό το μήνυμα να αφορά στην εσωτερική κάρτα μνήμης και αν ναι πως μπορώ να ελέγξω τι φταίει πριν το στείλω για service; Κάποια άλλη ιδέα για να το δοκιμάσω;
Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να bootareis σε safe mode, δεν θυμάμαι πως.Καντο να δεις πως παίζει. Επίσης δούλεψε το σκέτο μετά από φορματ χωρίς να εγκαταστησεις τίποτα. Μόνο έτσι θα δεις αν είναι θέμα εφαρμογών ή υλικού

 

Στάλθηκε από το C6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να bootareis σε safe mode, δεν θυμάμαι πως.Καντο να δεις πως παίζει. Επίσης δούλεψε το σκέτο μετά από φορματ χωρίς να εγκαταστησεις τίποτα. Μόνο έτσι θα δεις αν είναι θέμα εφαρμογών ή υλικού

 

Στάλθηκε από το C6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το καθάρισα τελείως, έβαλα την τελευταία επίσημη χωρίς να προσθέσω τίποτε και μετά από λίγες ώρες άρχισε πάλι τις επανεκκινήσεις :cry: Δεν έχει ελπίδα δυστυχώς...

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς. Άστα κι εγώ στο σέρβις 2φορα σε 2μηνες

 

Στάλθηκε από το C6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να εχει εγκαταστήσει το xposed σε marshmallow σε note 4 910f;;

 

( δοκίμασα να το εγκαταστήσω αλλα δυστυχώς ενώ φλάσαρα το σωστο αρχείο κόλλησε στο samsung logo και αναγκάστηκα να το κάνω uninstall πάλι μέσω twrp )

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να εχει εγκαταστήσει το xposed σε marshmallow σε note 4 910f;;

 

( δοκίμασα να το εγκαταστήσω αλλα δυστυχώς ενώ φλάσαρα το σωστο αρχείο κόλλησε στο samsung logo και αναγκάστηκα να το κάνω uninstall πάλι μέσω twrp )

Θες αυτή την έκδοση

 

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=62999

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την alt εκδοση τελικα και δουλεψε..Δυστυχως το fake system status (για το οποιο και το εβαλα) δεν λειτουργει και ετσι ακομη δεν μπορω να κανω OTA updates.
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου εγώ το έχω πάρει από kaiser και είναι ιταλικό κ εχθές μου πήγε στην 6.0.1 κ όταν το κανω επανεκκίνηση μου βγάζει να βάλω το Pin λογικό κ μετά να βάλω κωδικό κ μετά μπαίνει.επισης πριν μου βγάλει να βάλω το Pin μου βγάζει δύο γραναζια που γυρίζουν για πέντε δευτερόλεπτα κ μετά μου βγάζει Pin κ μετά κωδικό τι να κάνω? Έχεις κάνεις καμία ιδέα ή να το πάω πάλι στο κατάστημα?γιατί εγώ από αυτά που διαβάζω που γράφετε έχω μαύρα μεσάνυχτα ευχαριστώ κ ελπίζω σε μια μικρή βοήθεια

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου εγώ το έχω πάρει από kaiser και είναι ιταλικό κ εχθές μου πήγε στην 6.0.1 κ όταν το κανω επανεκκίνηση μου βγάζει να βάλω το Pin λογικό κ μετά να βάλω κωδικό κ μετά μπαίνει.επισης πριν μου βγάλει να βάλω το Pin μου βγάζει δύο γραναζια που γυρίζουν για πέντε δευτερόλεπτα κ μετά μου βγάζει Pin κ μετά κωδικό τι να κάνω? Έχεις κάνεις καμία ιδέα ή να το πάω πάλι στο κατάστημα?γιατί εγώ από αυτά που διαβάζω που γράφετε έχω μαύρα μεσάνυχτα ευχαριστώ κ ελπίζω σε μια μικρή βοήθεια

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρά εισαι. Ετσι είναι ολα απο marshmallow και μετα.. Το pin πρέπει να εχει ρυθμιση να μη το βάζεις καθε φορα, τα υπόλοιπα έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα μια ερωτήδη σχετικά με το adblock plus μου λέει να κάνω χειροκίνητα την ρύθμιση του ονόματος και θύρας στο wifi αλλά ενώ το κάνω και το αποθηκεύω πάλι το ίδιο δεν λειτουργεί και ζητάει ξανά το ίδιο πράγμα κάποιος καμιά ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα μετά από χρόνια και εγώ έχω στα χέρια μ note 4 n910c το οποίο ακόμη κ σήμερα όπου το αγόρασα είμαι μια εξαιρετική συσκευή. Θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάποια πραγματα:<br />

1.εχω έκδοση 6.0.1 υπάρχει νεότερη έκδοση για βαλω;<br />

2. Θέλω να κάνω ροοτ υπάρχει κάποιος οδηγος;<br />

3. Αν κάνω ροοτ θα χάσω την εγγύηση; γιατί knox varranty void έχει 0χ0 η συσκευή με το π την πήρα. <br />

4. Κάποια ρομ όσο πιο κοντά στο pure Android υπαρχει; (λάτρης των nexus συσκευών )<br />

5. Το touctwiz μπορώ να το αφαιρέσω τελειως;<br />

Αυτά για αρχή τα ρωτάω γιατί το νήμα είναι πολύ μεγάλο κ κάθε απάντηση σας θα με βοηθούσε πολύ <br />

Ευχαριστώ! !!!<br />

<br />

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

*A G I O S*

www.epiplak.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα μετά από χρόνια και εγώ έχω στα χέρια μ note 4 n910c το οποίο ακόμη κ σήμερα όπου το αγόρασα είμαι μια εξαιρετική συσκευή. Θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάποια πραγματα:<br />

1.εχω έκδοση 6.0.1 υπάρχει νεότερη έκδοση για βαλω;<br />

2. Θέλω να κάνω ροοτ υπάρχει κάποιος οδηγος;<br />

3. Αν κάνω ροοτ θα χάσω την εγγύηση; γιατί knox varranty void έχει 0χ0 η συσκευή με το π την πήρα. <br />

4. Κάποια ρομ όσο πιο κοντά στο pure Android υπαρχει; (λάτρης των nexus συσκευών )<br />

5. Το touctwiz μπορώ να το αφαιρέσω τελειως;<br />

Αυτά για αρχή τα ρωτάω γιατί το νήμα είναι πολύ μεγάλο κ κάθε απάντηση σας θα με βοηθούσε πολύ <br />

Ευχαριστώ! !!!<br />

<br />

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1. η πιο νέα είναι

2. κάπου εδώ μέσα έχω δει παλαιότερα. Αν ψάξεις θα βρεις πως και τι χρειάζεται.

3. Απ'όσο διαβάζω εδώ μέσα εδώ και 1 χρόνο, ναι, υπάρχει πρόβλημα. (χωρίς να μου έχει τύχει εμένα)

4. ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ , μη σε παραπλανησω αθελα μου.

5. Επίσης δεν γνωρίζω. Αυτα που γνώριζα εγώ στα είπα.

- Ελπίζω ότι κάποιοι θα βοηθήσουν που ξέρουν στα υπόλοιπα.

Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

1. η πιο νέα είναι

2. κάπου εδώ μέσα έχω δει παλαιότερα. Αν ψάξεις θα βρεις πως και τι χρειάζεται.

3. Απ'όσο διαβάζω εδώ μέσα εδώ και 1 χρόνο, ναι, υπάρχει πρόβλημα. (χωρίς να μου έχει τύχει εμένα)

4. ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ , μη σε παραπλανησω αθελα μου.

5. Επίσης δεν γνωρίζω. Αυτα που γνώριζα εγώ στα είπα.

- Ελπίζω ότι κάποιοι θα βοηθήσουν που ξέρουν στα υπόλοιπα.

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις απλά ρωτάω γιατί το νήμα είναι αρκετά μεγάλο κ αν θυμάται κάποιος να μ πει π ακριβώς γιατί δεν έχω πολυτέλεια χρόνου για να διαβάσω όλο το νήμα

 

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

*A G I O S*

www.epiplak.gr

Link to comment
Share on other sites

Φιλε agie τα πραγματα εχουν ως εξης. Αν θελεις root, αλλες rom κλπ χανεις την εγγυηση οποτε ξεκιναμε απο εκει. Αν λοιπον εχεις ακομα εγγυηση πρεπει να αποφασισεις αν θελεις ή οχι να την χασεις. Πολλοι οπως κι εγω αφου διαπιστωσαμε οτι το κινητο δεν εχει καποιο προβλημα κατασκευαστικο επελεξαμε την δευτερη λυση. Προσωπικα δεν θα μπορουσα ουτε μια μερα χωρις root συσκευη. Απο κει και περα λοιπον σκεψου τι εχεις σκοπο να κανεις και εδω ειμαστε.

Οδηγος για root υπαρχει και ειναι αρκετα ευκολη διαδικασια (αν δε τον βρεις εδω υπαρχει κ στο xda) οπως και rom pure android υπαρχουν ή ακομα καλυτερα cyanogen. Αν και προτιμαω Ν5 ports. Αν απλα δεν σου αρεσει ο touchwiz αλλαξε launcher (πχ nova τους εχω χρονια σε ολα) δεν χρειαζεται να rootαρεις για αυτο τον λογο. Σκεψου πρωτα τα της εγγυησης και αναλογως πράξε.

 

Υγ αν αποφασισεις να γραψεις knox δεν χρειαζετε να το κανεις root μπορεις να βαλεις μια ετοιμη rooted rom μεσω twrp εκτος αν θες την εργοστασιακη.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...