Jump to content

[Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά συγνώμη αλλά το νόημα των επεξεργαστών 64bit δεν είναι μόνο ότι οι εφαρμογές μπορούν να διαχειριστουν μνήμη Ram πάνω από 4gb? Αυτό θυμάμαι από τους υπολογιστές... Δεν υπήρχε άλλο πλεονέκτημα. Από τη στιγμή που το κινητό δεν έχει τόση Ram το θα προσφέρει το 64bit?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο crazy sunday's παιδια με τον exynos, δε γραφει ομως ποιο ακριβως

http://www.e-shop.gr/samsung-galaxy-note-4-n910-white-gr-p-TEL.002598

Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβες οτι είναι ο exynos? Το γράφει κάπου (ίσως να μην το είδα εγώ)? Πάντως εγώ νομίζω οτι ειναι το F μιας κ λέει GR αρα μάλλον Ελληνικής αντιπροσωπείας.
Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβες οτι είναι ο exynos? Το γράφει κάπου (ίσως να μην το είδα εγώ)? Πάντως εγώ νομίζω οτι ειναι το F μιας κ λέει GR αρα μάλλον Ελληνικής αντιπροσωπείας.

 

Στο τηλ θα λενε λεπτομεριες;

Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβες οτι είναι ο exynos? Το γράφει κάπου (ίσως να μην το είδα εγώ)? Πάντως εγώ νομίζω οτι ειναι το F μιας κ λέει GR αρα μάλλον Ελληνικής αντιπροσωπείας.

Αν δεις στην περιγραφη γραφει "2 τετραπυρινοι επεξεργαστες".

Οπως επισης και στις πληροφοριες αυτου λεει:

Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53 & Quad-core 1.9 GHz

Ο snapdragon ειναι Quad core 2.7 GHz.

Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβες οτι είναι ο exynos? Το γράφει κάπου (ίσως να μην το είδα εγώ)? Πάντως εγώ νομίζω οτι ειναι το F μιας κ λέει GR αρα μάλλον Ελληνικής αντιπροσωπείας.

 

Πεντακάθαρα το λέει:

Κεντρικός Επεξεργαστής: Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53 & Quad-core 1.9 GHz...

Link to comment
Share on other sites

Πεντακάθαρα το λέει:

Κεντρικός Επεξεργαστής: Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53 & Quad-core 1.9 GHz...

 

Τοτε δεν ειναι Ελληνικη συσκευη αφου αυτο δεν το φερνει η αντιπροσωπια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και η τιμή του δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Υπάρχουν και καλύτερες.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

και την προηγουμενη φορα το ιδιο ειχαν κανει! κατα πασα πιθανοτητα ειναι τυπογραφικο λαθος! περνουν απο που βρουν copy paste και δεν τα κοιτανε!
Link to comment
Share on other sites

Απλως,δεν λεει αν ειναι με το C ,ή με το U.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Απλως,δεν λεει αν ειναι με το C ,ή με το U.

 

Υποθέτω οτι για να λέει GR μαλλον θα ειναι το C αλλά σίγουρα θα πρέπει να το διευκρινίσει κανείς πριν την αγορά!

Link to comment
Share on other sites

Aν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας είναι το F.

Κι αν πεις γιατί τότε γράφετε ότι είναι GR , μπορούν να σου πουν επειδή έχει ελληνικά :happy:

Link to comment
Share on other sites

Κι αν πεις γιατί τότε γράφετε ότι είναι GR , μπορούν να σου πουν επειδή έχει ελληνικά :happy:

 

Ακριβώς! :)

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά Crazy Sundays στα 709Ευρώ και λέει οτι είναι Ελληνικό. http://www.e-shop.gr/samsung-galaxy-note-4-n910-white-gr-p-TEL.002598

 

Δεν είναι ασχημη η τιμή. Με ΦΠΑ Δωδεκανησων βγαίνει στα 668,5 ευρώ και δωρεάν παραλαβή στα αντίστοιχα e-shop points. Κρίμα που δε θα ξαναπάω στο νησι μέχρι τα Χριστουγεννα:p. Βεβαια το θελω σε μαύρο και ~170 ευρω ακόμη λιγότερα σε τιμή :p.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν οι εκδόσεις Ν910S & K παίζουν κανονικά ελλάδα?

 

Απ'ότι λέει εδώ το S παίζει κανονικά και 3g στα 2100Mhz και 4g στα 1800Mhz οπότε θα είσαι μια χαρά. Το K είναι το κορεάτικο κι αυτό παίζει κανονικά. Μπορείς να πάρεις ακόμη το U ή το C με exynos αλλά μόνο το τελευταίο καλύπτεται από εγγύηση εφόσον βρεις κομμάτι που προορίζεται για Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία το exynos έρχεται επίσημα Ελλάδα?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από Ουγγαρία που υπάρχει το exynos, υπάρχει σε άλλη ευρωπαϊκή χώρα ??

 

Βουλγαρία και Πολωνία.

Link to comment
Share on other sites

Thanks...

Ξέρουμε με ποια κριτήρια πάει μόνο σε αυτές τις χώρες και όχι σε όλες τις υπόλοιπες? Και σε αυτές έχουν και το note με τον σναπ? ??

Ρωτάω απλά πληροφοριακά μπας και καταλάβω ποιος ο λόγος του διαχωρισμού αυτού στην ευρωπη ...

Link to comment
Share on other sites

Thanks...

Ξέρουμε με ποια κριτήρια πάει μόνο σε αυτές τις χώρες και όχι σε όλες τις υπόλοιπες? Και σε αυτές έχουν και το note με τον σναπ? ??

Ρωτάω απλά πληροφοριακά μπας και καταλάβω ποιος ο λόγος του διαχωρισμού αυτού στην ευρωπη ...

 

Μάλλον έτσι αποφασίζει η Samsung κάθε χώρας. Αν δει και η Samsung Hellas ότι χάνει πολλές πωλήσεις από Exynos νομίζω ότι στο τέλος θα το κάνει και αυτή εισαγωγή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω αποφασίσει να πάρω τον Exynos με μοναδικό ερώτημα το πόσο γρηγορα θα πεσει η τιμη του, αφού θα εχει σαφως μικρότερη διαθεσιμοτητα από τον Snapdragon. Στο skroutz πχ την έκδοση με τον Exynos την εχουν 7 καταστηματα έναντι 28 του Snapdragon...

 

σημερα το πρωι ειναι 6 το 7 πηγε περιπατο και ανεβηκε λιγο παλι! δεν λεει ποτε να πεσει αυτο το μοντελο ετσι! μας κοβω για σναπ να τελειωνουμε αρχες ιανουαριου! αμα δεν πεσει ο exynos

http://www.skroutz.gr/s/5663587/Samsung-Galaxy-Note-4-N910C-32GB.html?from=adam_recent

Link to comment
Share on other sites

και 2ο μαγαζί πολύ κάτω από το ψυχολογικό και ουσιαστικό φράγμα των 700€ (στα 668€) και με τα δύο μοντέλα (C & F) :)

 

http://www.bestprice.gr/item/2154363003/samsung-galaxy-note-4-32gb.html?fromq=note+4

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...