Jump to content

[Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχθές το είδα στο Πλαίσιο. Ήταν και ένας τύπος της Samsung που σε πλησίαζε και σου έκανε μια μικρή παρουσίαση.

Το θέμα είναι πως μου είπε ότι η Samsung Ελλάδας ΔΕΝ δίνει εγγύηση για μοντέλα με Exynos, παρά μόνο με Snap.

Δεν ξέρω αν ισχύει ή όχι, είναι η κουβέντα ενός υπαλλήλου. Δεν μου ανάφερε για μοντέλα από ευρωπαική ένωση ή όχι.

Απλά ότι δεν δίνει εγγύηση στον Exynos.:wacko:

 

ατομα απο εδω μεσα πριν προβουν σε αγορα εχουν παρει το IME και ρωτησαν στην Samsug Hellas και τους ειπαν οτι εχει κανονικα εγγυηση ! το μοντελο C παντα οχι το U

 

 

 

 

EDIT: http://www.elektrostore.gr/product.asp?catid=1364&ref=bestprice.gr ακομα ενα μαγαζι εμφανιστικε στα 669!

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχθές το είδα στο Πλαίσιο. Ήταν και ένας τύπος της Samsung που σε πλησίαζε και σου έκανε μια μικρή παρουσίαση.

Το θέμα είναι πως μου είπε ότι η Samsung Ελλάδας ΔΕΝ δίνει εγγύηση για μοντέλα με Exynos, παρά μόνο με Snap.

Δεν ξέρω αν ισχύει ή όχι, είναι η κουβέντα ενός υπαλλήλου. Δεν μου ανάφερε για μοντέλα από ευρωπαική ένωση ή όχι.

Απλά ότι δεν δίνει εγγύηση στον Exynos.:wacko:

 

Η Samsung παρέχει σε αυτά τα παιδιά την μικρότερη δυνατή εκπαίδευση. Οι περισσότεροι είναι φοιτητές που εργάζονται για το χαρτζιλίκι τους.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τα κινητά χωρίς απόδειξη τι γίνεται;

Έχουν εμφανιστεί αρκετά μέλη με πολλές καλές κριτικές στο buy & sell να πουλάνε σφραγισμένα note 4 από εταιρικές επιδοτήσεις χωρίς απόδειξη. Μίλησα 2 φορές με την Samsung τηλεφωνικά και μου είπαν ότι χωρίς απόδειξη δεν ισχύει η εγγύηση ενώ οι πωλητές είναι σίγουροι ότι μόνο με το IMEI καλύπτονται. Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει να πάει πρόσφατα κινητό χωρίς απόδειξη για επισκευή στη Samsung?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τα κινητά χωρίς απόδειξη τι γίνεται;

Έχουν εμφανείς ΜΜΕ ότι είσαι αρκετά μέλη με πολλές καλές κριτικές στο buy & sell να πουλάνε σισμένα note 4 από εταιρικές επιδοτήσεις χωρίς απόδειξη. Μίλησα 2 φορές με την Samsung τηλεφωνικά και μου είπαν ότι χωρίς απόδειξη δεν ισχύει η εγγύηση ενώ οι πωλητές είναι σίγουροι ότι μόνο με το IMEI καλύπτονται. Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει να πάει πρόσφατα κινητό χωρίς απόδειξη για επισκευή στη Samsung?

 

Χωρίς απόδειξη αγοράςς δεν πας πουθενά! Μπορεί να γυρίσει να σε πει το έκλεψες δείξετε ότιεείσαιο νομιμος κάτοχος και να μην μπορείς μη έχοντας απόδειξη αγοράς!

Link to comment
Share on other sites

Στη Samsung Benelux πάντως στην Ολλανδία δεν κοίταξαν καν την απόδειξη του Note II μου όταν το πήγα για επισκευη. Το κάλυψαν επί τόπου με το ΙΜΕΙ. Φανταζομαι ότι αυτό αλλάζει ανα χωρα και απ'όσα φαίνεται, στην Ελλάδα η Samsung Hellas απαιτεί και την απόδειξη αγοράς...

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Στη Samsung Benelux πάντως στην Ολλανδία δεν κοίταξαν καν την απόδειξη του Note II μου όταν το πήγα για επισκευη. Το κάλυψαν επί τόπου με το ΙΜΕΙ. Φανταζομαι ότι αυτό αλλάζει ανα χωρα και απ'όσα φαίνεται, στην Ελλάδα η Samsung Hellas απαιτεί και την απόδειξη αγοράς...

 

Και εγώ νομίζω ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα χωρίς απόδειξη. Όταν πρόκειται για νέο μοντέλο δεν ζητούν, ίσως αργότερα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Είχε πάει και γνωστός μου συσκευή για επισκευή χωρίς απόδειξη και του την πέρασαν κανονικά εγγύηση αλλά ήταν καινούργιο μοντέλο .δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα για note4 .αν όμως πας συσκευή ποιο παλιά πχ S3 που κυκλοφορεί αρκετά χρόνια θα ζητήσουν απόδειξη
Link to comment
Share on other sites

Είχε πάει και γνωστός μου συσκευή για επισκευή χωρίς απόδειξη και του την πέρασαν κανονικά εγγύηση αλλά ήταν καινούργιο μοντέλο .δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα για note4 .αν όμως πας συσκευή ποιο παλιά πχ S3 που κυκλοφορεί αρκετά χρόνια θα ζητήσουν απόδειξη

 

Πήγα Εγω συσκευή στο service μετά doa και Ήταν μόλις είχε κυκλοφορήσει νέο μοντέλο το πρώτο που ζήτησαν Ήταν η απόδειξη. Προσοχή παιδιά. Αυτός που το πουλάει γράφει και λέει ότι θέλει. Το χαρτί μετράει όμως αν υπάρχει πρόβλημα άσχετα αν είναι νέο ή παλιό μοντέλο συσκευή. Εμπειρία από σμαρτεκ Samsung συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου προσωπικά δεν θα αγόραζα συσκευή χωρίς απόδειξη

Αλλά και και ο γνωστός μου στην σμαρτεκ το είχε πάει χωρίς απόδειξη και του το πέρασαν κανονικά εγγύηση Μάλιστα ήμουν μαζί του γιατί δεν ήξερε να πάει και τον είχα πάει εγώ

Link to comment
Share on other sites

η αποδειξη ειναι must για μενα! καλο θα ηταν να μην προβειται σε αγορα χωρις αποδειξη εκτος και αν ειναι γνωστος σας! ποτε δεν ξερεις τι θα σου πουνε! εμενα παντα με ζητουσαν αποδειξη ! την περνεις την βαζεις στο συρταρι και εχεις το κεφαλι σου ησυχο την ζητησαν καλως δεν την ζητησαν παλι καλως! αμα την θελουν και δεν την εχεις που δεν ειναι καθολου απιθανο και το πιο συχνο αυτο ειναι μετα τι κανεις....;:shifty: :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό το video που δείχνει τις διαφορές στην χρήση του snap και exy

 

 

Οπτικά μόνο ότι καταλαβαίνουμε γιατί απο λόγια -νομίζω είναι στα βιετναμέζικα- ποιο εύκολα θα μαντεύαμε τους αριθμούς του τζόκερ παρά αυτά που λέει ο ποιητής!:p

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οπτικά μόνο ότι καταλαβαίνουμε γιατί απο λόγια -νομίζω είναι στα βιετναμέζικα- ποιο εύκολα θα μαντεύαμε τους αριθμούς του τζόκερ παρά αυτά που λέει ο ποιητής!:p

 

Δεν έβαλα καν ήχο :D. Πάντως βγάζεις ένα συμπέρασμα

Link to comment
Share on other sites

Οπτικά μόνο ότι καταλαβαίνουμε γιατί απο λόγια -νομίζω είναι στα βιετναμέζικα- ποιο εύκολα θα μαντεύαμε τους αριθμούς του τζόκερ παρά αυτά που λέει ο ποιητής!:p

 

Δεν έβαλα καν ήχο :D. Πάντως βγάζεις ένα συμπέρασμα

 

πανευκολο ειναι! :lol: βαζεις σημαδι απο την αρχη αυτο με τον snap ειναι με dual sim και δεν εχει καμια sim μεσα! ενω το αλλο περνει μια και εχει μεσα σιμ! Ευρηκα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για σναπ με βλέπω αν και με όσα έχω παίξει δεν τα βλέπω πολύ πιο γρήγορα από το σ5. Αν κάποιος με αναπ παύει για έξι ας με ενημερώσει :)
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Note 4 32 GB ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΙΣ 12ΜΜ 8 11 2014 ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΣΤΗΝ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΤΙΜΗ ΤΩΝ 655 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ

 

Βγαίνει πάνω πάνω το bestprice.gr

Θα τολμήσει κανείς να πάρει από εκεί;

Προσωπικά δεν θα το διακινδυνεύσω χωρίς καθόλου κριτικές κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό το video που δείχνει τις διαφορές στην χρήση του snap και exy

 

Το ειδα,το C ειναι,και βγαζει καλυτερο αποτελεσμα .Για το U,υπαρχει κανα βιντεακι;

Οσον αφορα στο επερχομενο L,τι υποτιθεται οτι θα κερδισει το τηλεφωνο,δουλευοντας στα 32bit,ή στα 64bit;Το ξερουμε;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Note 4 32 GB ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΙΣ 12ΜΜ 8 11 2014 ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΣΤΗΝ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΤΙΜΗ ΤΩΝ 655 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ

 

Βγαίνει πάνω πάνω το bestprice.gr

Θα τολμήσει κανείς να πάρει από εκεί;

Προσωπικά δεν θα το διακινδυνεύσω χωρίς καθόλου κριτικές κλπ.

 

Πολύ δελεαστική τιμή έτοιμος ήμουν να το πάρω αλλά ούτε κωδικό μοντέλου δεν εχει. γράφει ότι είναι 2.7 ghz αλλά μέχρι εκεί

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Note 4 32 GB ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΙΣ 12ΜΜ 8 11 2014 ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΣΤΗΝ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΤΙΜΗ ΤΩΝ 655 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ

 

Βγαίνει πάνω πάνω το bestprice.gr

Θα τολμήσει κανείς να πάρει από εκεί;

Προσωπικά δεν θα το διακινδυνεύσω χωρίς καθόλου κριτικές κλπ.

 

Εγώ προσωπικά θα τους ζητούσα imei, και μετά θα έπαιρνα τη samsung για να τσεκάρω αν είναι γνήσιο και αν καλύπτεται από εγγύηση.

Αν π.χ. δεν δίνει imei το κατάστημα δεν θα το ρίσκαρα, αλλά αν ήταν όλα οκ θα το τσίμπαγα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τα κινητά χωρίς απόδειξη τι γίνεται;

Έχουν εμφανιστεί αρκετά μέλη με πολλές καλές κριτικές στο buy & sell να πουλάνε σφραγισμένα note 4 από εταιρικές επιδοτήσεις χωρίς απόδειξη. Μίλησα 2 φορές με την Samsung τηλεφωνικά και μου είπαν ότι χωρίς απόδειξη δεν ισχύει η εγγύηση ενώ οι πωλητές είναι σίγουροι ότι μόνο με το IMEI καλύπτονται. Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει να πάει πρόσφατα κινητό χωρίς απόδειξη για επισκευή στη Samsung?

 

Και τα εταιρικα συνοδευονται απο αποδειξη αγορας ακομα και με μηδενικη τιμη λογω της επιδοτησης. Αυτο που ενδιαφερει την Samsung και την καθε Samsung ειναι να υπαρχει το χαρτι αγορας που να φαινεται η ημερομηνια αγορας ανεξαρτητως τιμης.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά θα τους ζητούσα imei, και μετά θα έπαιρνα τη samsung για να τσεκάρω αν είναι γνήσιο και αν καλύπτεται από εγγύηση.

Αν π.χ. δεν δίνει imei το κατάστημα δεν θα το ρίσκαρα, αλλά αν ήταν όλα οκ θα το τσίμπαγα.

 

Και δυστυχώς η προσφορά ισχύει μόνο για σήμερα Σάββατο που η Samsung είναι κλειστή :( Νιώθω πως για άγνωστο μαγαζί εκτός Αθήνας δεν αξίζει το ρίσκο.

 

Και τα εταιρικα συνοδευονται απο αποδειξη αγορας ακομα και με μηδενικη τιμη λογω της επιδοτησης. Αυτο που ενδιαφερει την Samsung και την καθε Samsung ειναι να υπαρχει το χαρτι αγορας που να φαινεται η ημερομηνια αγορας ανεξαρτητως τιμης.

 

Κάτι τέτοιο είχα και εγώ κατά νου αλλά κανένας δεν μπορεί να μου βρει τέτοιο χαρτί μαζί με το κινητό. Στην αναμονή λοιπόν μέχρι να πέσει η τιμή!

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα,το C ειναι,και βγαζει καλυτερο αποτελεσμα .Για το U,υπαρχει κανα βιντεακι;

Οσον αφορα στο επερχομενο L,τι υποτιθεται οτι θα κερδισει το τηλεφωνο,δουλευοντας στα 32bit,ή στα 64bit;Το ξερουμε;

 

To Android 5 υποστηρίζει 64bit. Οπότε ταχύτητα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...