Jump to content

[Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτή τη στιγμή πάντως το φτηνότερο στο bestprice ανέβηκε από τα 635 στα 667€

 

Ουπς και σήμερα με άνοδο ξεκινήσαμε, 670€.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ουπς και σήμερα με άνοδο ξεκινήσαμε, 670€.

 

Πράγματι στα 670 και limit up. Μάλλον θα αυξήθηκε η ζήτηση ενώ μπορεί να μην υπάρχει και η ανάλογη διαθεσιμότητα οπότε ... χτυπάμε :rolleyes:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

τα μαγαζια που χτυπουσαν τις τιμες και ηταν τοσο χαμηλες δεν υπαρχουν πλεον! για αυτο ανεβηκε παλι ! το sellphone δεν υπαρχει και το elecron exei mono το μοντελο με το c! ειχε ακομα ενα που το ειχε φτασει αν θυμαμαι καλα 635 με το F !
Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λογο ομως δεν υπαρχουν αυτα τα μαγαζια? Μηπως δεν πουλουσαν αυτο που υποσχονταν? Εμενα παντως οταν κατι ειναι τοσο φτηνο σε σχεση με ολους τους υπολοιπους μου φαινεται υποπτο...

Καλο θα ηταν παντως να γινει μια λιστα με ολα τα σκρουτζομαγαζα οπου εχουν ψωνισει ατομα απο εδω το note για να βοηθησουν τους επομενους που ενδιαφερονται να το παρουν και φτηνα κ αξιοπιστα χωρις φοβο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αγγελίες στην τιμή των σκρουτζομαγαζων με ελληνικά και απόδειξη, γιατί δεν ψάχνετε λίγο?
Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λογο ομως δεν υπαρχουν αυτα τα μαγαζια? Μηπως δεν πουλουσαν αυτο που υποσχονταν? Εμενα παντως οταν κατι ειναι τοσο φτηνο σε σχεση με ολους τους υπολοιπους μου φαινεται υποπτο...

Καλο θα ηταν παντως να γινει μια λιστα με ολα τα σκρουτζομαγαζα οπου εχουν ψωνισει ατομα απο εδω το note για να βοηθησουν τους επομενους που ενδιαφερονται να το παρουν και φτηνα κ αξιοπιστα χωρις φοβο!!!!

Εδω,εχουμε αγορασει απο ολα πανω κατω τα μαγαζια αυτα,και δεν ακουσα κανεναν να διαμαρτυρεται οτι τον κοροιδεψαν.

Απο τη στιγμη που μπορεις να το παραλαβεις απο το μαγαζι,ή με κουριερ,που αρα,μπορεις να το ελεγξεις πριν το παραλαβεις,ποιο ειναι το προβλημα,που να σε γελάσει;Τι λαδιά να σου κανει;

Εγω πηρα το Note 3,στα 500€ απο ενα μαγαζι που δεν ηταν ευρέως γνωστο,το Γεναρη που μας περασε,και αφου το ανοιξα και το ελεγξα επι τοπου,το πηρα,και ειναι μια χαρα.

Οσον αφορα στα μαγαζια που χαθηκαν,πηρα τηλ. Στο sellphone,και μου ειπαν οτι εχουν ελλειψη στο 4,και να κοιταω στο best price,γιατι θα το ξαναδουμε.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το σκεπτικο μου ηταν στην ερωτηση που υπηρχε πριν ποσταρω εγω...Γιατι εκλεισαν τα μαγαζια που περυσι χτυπουσαν τις τιμες? οχι για τα συγκεκριμενα που πουλανε τωρα και εχουν αποδειξει την εγκυρωτητα τους...

οποτε οι λογοι για να κλεισεις ειναι 2 ...

οταν ενα μαγαζι που πουλαει ποιο φτηνα απο ολους τους αλλους κλεισει τοτε υπαρχει θεμα

ή πουλαει μαϊμουδες ή πουλαει κατω του κοστους και μπαινει μεσα...ειδαλλως παραμενει ανοιχτο και βγαζει χρημα σε σχεση με τα υπολοιπα που εχουν υψηλες τιμες...

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Εάν πουλάει κάτω του κόστους, είναι μεν αρνητικό για τη λειτουργία της αγοράς, αλλά δεν είναι απάτη,ούτε σε επηρεάζει άμεσα (αφού καλύπτεσαι με εγγυηση αντιπροσωπείας), οπότε δε βλέπω ιδιαίτερο πρόβλημα για τον καταναλωτή σε άμεσο επίπεδο .

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Σαφως και αν πουλαει κατω του κοστους ειναι υπερ του καταναλωτη και μαλιστα τραβαει προς τα κατω και τους υπολοιπους.. (εννοειται πως δεν ειναι απατη, αλλα ειναι στους λογους που ανεφερα οτι συντελουν για να κλεισει ενα μαγαζι που περυσι χτυπουσε τις τιμες)
Link to comment
Share on other sites

Το να πουλάει κανείς κάτω του κόστους είναι μόνο βραχυπρόθεσμα θετικό, αφού νοθεύεται και χαλκεύεται ο ανταγωνισμός. Καπιταλισμό έχουμε και οι επιχειρηματίες ανοιγουν τα μαγαζια τους για να βγαζουν κέρδος. Αυτό είναι απόλυτα λόγικο όσο το κέρδος παραμένει σε εύλογα επίπεδα. Αν πουλάει κανείς κάτω του κόστους , παίζουν άλλοι παράγοντες (ξεστοκάρισμα,χτύπημα των ανταγωνιστων για να πάει σε ολιγοπωλιακή αγορά κοκ). Τέλος πάντων, συνεχίζουμε την παρακολουθηση της εξέλιξης της τιμής της συσκευης. Προσωπικά ενδιαφέρομαι για την έκδοση C με τον Exynos :D.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω θα σας πω να προσεχετε γενικως απο που αγοραζετε συσκευες ,διοτι να ξερετε οτι τα μαγαζια αυτα αγοραζουνε παρτιδες με κινητα τα οποια ειναι ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΟΥΛΙΟΥΝΤΕ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.

Γιαυτο υπαρχουνε και αυτες οι διαφορες στην τιμη απο την αντιπροσωπεια.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις και μενα, ενα μαγαζι ανακατασκευης να δωσω το Note 3. Εχει γραψει ο knox και δεν μπορω να το πουλησω σε κανεναν!!!Φιλικα παντα!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω θα σας πω να προσεχετε γενικως απο που αγοραζετε συσκευες ,διοτι να ξερετε οτι τα μαγαζια αυτα αγοραζουνε παρτιδες με κινητα τα οποια ειναι ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΟΥΛΙΟΥΝΤΕ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.

Γιαυτο υπαρχουνε και αυτες οι διαφορες στην τιμη απο την αντιπροσωπεια.

Γελάει ο κόσμος..:lol::lol:

:)
Link to comment
Share on other sites

Τα σκρουτζομάγαζα αγοράζουν αυτές τις μέρες στα 590 από την Γερμανία. Αναφέρθηκε και παραπάνω.

Δεν υφίσταται πώληση κάτω τους κόστους.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γελάει ο κόσμος..:lol::lol:

 

ok φιλε ,ασ γελαει ο κοσμος αλλα προσεχε καμια μερα μην ανοιξεις κανα κινητο σου και κλαις....

 

για τα 590euro ,εγω το εγραψα παραπανω γιατι το εχω δει με τα ματια μου απο φιλο που εχει τετοιο μαγαζι και αγοραζει απο γερμανια κινητα,αρα αυτο που γραφω παραπανω για τα ανακατασκευασμενα ισως κατι ξερω παραπανω φιλε που εισαι γελαδερος........

Edited by redribo
Link to comment
Share on other sites

ok φιλε ,ασ γελαει ο κοσμος αλλα προσεχε καμια μερα μην ανοιξεις κανα κινητο σου και κλαις....

 

Όλα γίνονται σε μια ελεύθερη αγορά. Ας ελπίσουμε ότι είναι η εξαίρεση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω θα σας πω να προσεχετε γενικως απο που αγοραζετε συσκευες ,διοτι να ξερετε οτι τα μαγαζια αυτα αγοραζουνε παρτιδες με κινητα τα οποια ειναι ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΟΥΛΙΟΥΝΤΕ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.

Γιαυτο υπαρχουνε και αυτες οι διαφορες στην τιμη απο την αντιπροσωπεια.

 

Πότε πρόλαβαν να ανακατασκευαστούν τόσα πολλά? Επίσης με το phone info ιnfo τα βρίσκεις όλα.

[ATTACH]52494[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μιλατε αοριστα για μαϊμούδες και ανακατασκευασμενα κινητα. Οποιος την εχει πατήσει εστω και μια φορά ας μας το πει και να παψουμε τις γενικολογιες. Αν δειτε ενα unbox του note 4 γυρω γυρω η συσκευασια έχει ενα σωρο αυτοκόλλητες ετικετες. Δεν νομίζω ότι ειναι δύσκολο να προβουμε σε εναν στοιχειωδη έλεγχο του τι αγιραζουμε.

 

Για όποιον ενδιαφερεται το e shop εχει το λευκό note 4 f ελληνικης αντιπροσωπειας στα 709 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μιλατε αοριστα για μαϊμούδες και ανακατασκευασμενα κινητα. Οποιος την εχει πατήσει εστω και μια φορά ας μας το πει και να παψουμε τις γενικολογιες. Αν δειτε ενα unbox του note 4 γυρω γυρω η συσκευασια έχει ενα σωρο αυτοκόλλητες ετικετες. Δεν νομίζω ότι ειναι δύσκολο να προβουμε σε εναν στοιχειωδη έλεγχο του τι αγιραζουμε.

 

Για όποιον ενδιαφερεται το e shop εχει το λευκό note 4 f ελληνικης αντιπροσωπειας στα 709 ευρω.

 

Μετά τα 635 φαίνεται πολύ ακριβό.:ninja:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μετά τα 635 φαίνεται πολύ ακριβό.:ninja:

 

Προφανώς η τιμη δεν είναι ανταγωνιστική στα σκρουτζομαγαζα αλλα απευθύνεται σε όσους σωνει και καλά θέλουν ελληνικής εισαγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η τιμη δεν είναι ανταγωνιστική στα σκρουτζομαγαζα αλλα απευθύνεται σε όσους σωνει και καλά θέλουν ελληνικής εισαγωγής.

 

Σωστά, -140€ από την τιμή λιανικής για Ελληνικό είναι πολύ καλά.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το σκεπτικο μου ηταν στην ερωτηση που υπηρχε πριν ποσταρω εγω...Γιατι εκλεισαν τα μαγαζια που περυσι χτυπουσαν τις τιμες? οχι για τα συγκεκριμενα που πουλανε τωρα και εχουν αποδειξει την εγκυρωτητα τους...

οποτε οι λογοι για να κλεισεις ειναι 2 ...

οταν ενα μαγαζι που πουλαει ποιο φτηνα απο ολους τους αλλους κλεισει τοτε υπαρχει θεμα

ή πουλαει μαϊμουδες ή πουλαει κατω του κοστους και μπαινει μεσα...ειδαλλως παραμενει ανοιχτο και βγαζει χρημα σε σχεση με τα υπολοιπα που εχουν υψηλες τιμες...

Και πως πουλησαν μαιμουδες,και δεν το καταλαβε κανεις;Χαζοι ηταν ολοι που αγορασαν;Ολοι;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα καποιος ειχε πει οτι πηρε τηλφ στο μαγαζι sellphone για το νοτε 4 ! μιας και ειναι το μονο που φερνει το C σε χαμηλοτερη τιμη και εκτος απο αυτο ειναι ενα απο τα 2 μαγαζια που το εχουν μαθαμε καμια πληροφορια παραπανω αν θα επανελθει με καινουρια αποθεματα ή οχι;; και γενικα το μοντελο με το C δεν το εχουν μαγαζια αν εξαιρεσεις αυτα στο skroutz που ακομα ειναι στα 715 ευρω Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω θα σας πω να προσεχετε γενικως απο που αγοραζετε συσκευες ,διοτι να ξερετε οτι τα μαγαζια αυτα αγοραζουνε παρτιδες με κινητα τα οποια ειναι ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΟΥΛΙΟΥΝΤΕ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.

Γιαυτο υπαρχουνε και αυτες οι διαφορες στην τιμη απο την αντιπροσωπεια.

Καμια εταιρια δεν διακινδυνευει να πουλησει. refurbished για καινουρια.Αν μαθευτει,χαθηκε,δεν το καταλαβαινεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προφανώς η τιμη δεν είναι ανταγωνιστική στα σκρουτζομαγαζα αλλα απευθύνεται σε όσους σωνει και καλά θέλουν ελληνικής εισαγωγής.

 

Για να παιρνει τελευταιο τις ενημερωσεις.:lol:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...