Jump to content

[Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πως πουλησαν μαιμουδες,και δεν το καταλαβε κανεις;Χαζοι ηταν ολοι που αγορασαν;Ολοι;

 

Μα ακριβως επειδη το καταλαβαν εκλεισε ή τον εκλεισαν...τι περιμενες να σε ειδοποιησουν ??

 

Το ξαναλεω για να το καταλαβεις....ο φιλος ρωτησε γιατι τα περσινα μαγαζια που πουλουσαν πολυ φτηνα, φετος εκλεισαν... κ εγω απαντησα οτι ή πουλουσαν κατω του κοστους οπότε δεν εβγαιναν οικονομικα και εκλεισαν ή μεσα σε ολα τα κομματια που πουλησαν ειχαν και καποια που δεν ηταν αυτο που πουλουσαν (μαϊμουδες) εγινε καποια καταγγελια και τον εκλεισαν ή εκλεισε για να ξανα ανοιξει με αλλη επωνυμια...

Σαφως και υπαρχουν μαγαζια που πουλανε νομοτυπα και με εγγυησεις κτλ...αλλα μην μου πεις δηλ οτι εσυ πας και αγοραζεις με κλειστα τα ματια απο οπου βρεις....

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν θυμαμαι καλα καποιος ειχε πει οτι πηρε τηλφ στο μαγαζι sellphone για το νοτε 4 ! μιας και ειναι το μονο που φερνει το C σε χαμηλοτερη τιμη και εκτος απο αυτο ειναι ενα απο τα 2 μαγαζια που το εχουν μαθαμε καμια πληροφορια παραπανω αν θα επανελθει με καινουρια αποθεματα ή οχι;; και γενικα το μοντελο με το C δεν το εχουν μαγαζια αν εξαιρεσεις αυτα στο skroutz που ακομα ειναι στα 715 ευρω

Εγω πηρα,και μου ειπαν οτι θα ξαναφερουν,και να παρακολουθουμε στο best price.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα,και μου ειπαν οτι θα ξαναφερουν,και να παρακολουθουμε στο best price.

 

σε ευχαριστω φιλε μου! μαλλον το μαγαζι αυτο αποτελει μονοδρομο αν θελουμε το μοντελο C σε λογικη τιμη! γιατι αμα περιμενω απο το skroutz πιο πιθανο ειναι να παντρευτω στα 21 μ παρα να το παρω σε λογικη τιμη!

Link to comment
Share on other sites

Sellphone is back....659 το C

 

Όχι όμως στα προηγούμενα επίπεδα.:(

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όχι όμως στα προηγούμενα επίπεδα.:(

Mη γινεσαι απαιτητικος τοσο πολυ.Ποσο κατω ηταν πιο πριν;Ενα δεκαρικο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Mη γινεσαι απαιτητικος τοσο πολυ.Ποσο κατω ηταν πιο πριν;Ενα δεκαρικο;

 

635! Δηλαδή 24€ κάτω.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

635! Δηλαδή 24€ κάτω.:)

Παντως απο ολα τα ψαξιματα που εχω κανει,χαμηλοτερη τιμη παγκοσμιως,δεν εχω δει μεχρι τωρα.Για τα 659 μιλαω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο ολα τα ψαξιματα που εχω κανει,χαμηλοτερη τιμη παγκοσμιως,δεν εχω δει μεχρι τωρα.Για τα 659 μιλαω.

Ιταλία παίζει 599.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ιταλία παίζει 599.[/QUOTΕ].

To εψαξα τωρα,αλλα δεν υπαρχει πια.Ειχαν μερικα κομματια,υπηρχε και καποια προσφορα για ενα Σ/Κ,αλλα τωρα,δεν υπαρχει τιποτα.:(

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό, δεν υπάρχει επαρκή διαθεσιμότητα ακόμα για να καλύψει τη ζήτηση. Φαίνεται το stock των κατστημάτων ειδικά των πιο φθηνών τελείωσε. Περιμένουμε τον ανεφοδιασμό :rolleyes:.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μήπως επίτηδες υπάρχει έλλειψη και μικρή διαθεσιμοτητα από την Samsung για να κρατήσει ψηλά τις τιμές? Ίδια τακτική με τα i phones...(αν και εκεί μένει σταθερή πάντα η τιμη)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως επίτηδες υπάρχει έλλειψη και μικρή διαθεσιμοτητα από την Samsung για να κρατήσει ψηλά τις τιμές? Ίδια τακτική με τα i phones...(αν και εκεί μένει σταθερή πάντα η τιμη)

 

Εκεί η τιμή είναι πιο κοντά με την αρχική επίσημη λόγω μικρότερο περιθώριο κέρδους το οποίο ορίζει η εταιρία.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η ημερομηνία παραγωγής του δικού μου λέει 23/10/2014 , εγώ το αγόρασα 1/11/2104 χωρίς να ξερω πόσες μέρες υπήρχε ήδη διαθέσιμο προς πωληση .. αν όντως ισχύουν αυτά

, τότε έρχεται αρκετά γρήγορα από την παραγωγή στην κατανάλωση οπότε δεν θα αργήσει και ο ανεφοδιασμός των καταστημάτων. ..οπότε υπομονή σε λίγες μέρες θα ξαναπέσει η τιμή μια που θα έχουν απόθεμα. ..

Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα 650€, αλλά πλέον παίζουν τρία καταστήματα πολύ κοντά. Ας ελπίσουμε να δουλέψει ο ανταγωνισμός.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

...έχει κανείς υπόψην του αν υπάρχει οπουδήποτε διαθέσιμη, έστω και κατόπιν παραγγελίας, η έκδοση των 64GB; Έχω <<φάει>> τον τόπο και δεν βρήκα! Μόνο σε αγγελία σε site από ιδιώτη βρήκα πριν λίγο καιρό, αλλά στα 930 ευρώ!!!

 

edit:...και φυσικά δεν μου έδωσε περαιτέρω πληροφορίες για την προέλευσή του κινητού, εκτός από διαβεβαιώσεις ότι λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα!

Edited by Savvin_Diesel
...ο δαίμων του πληκτρολογίου!
Link to comment
Share on other sites

...έχει κανείς υπόψην του αν υπάρχει οπουδήποτε διαθέσιμη, έστω και κατόπιν παραγγελίας, η έκδοση των 64GB; Έχω <<φάει>> τον τόπο και δεν βρήκα! Μόνο σε αγγελία σε site από ιδιώτη βρήκα πριν λίγο καιρό, αλλά στα 930 ευρώ!!!

 

edit:...και φυσικά δεν μου έδωσε περαιτέρω πληροφορίες για την προέλευσή του κινητού, εκτός από διαβεβαιώσεις ότι λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα!

 

Πολύ ακριβό, δεν ξέρω αν αξίζει. Η εγγύησή του στην Ελλάδα είναι ένα άλλο θέμα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ακριβό, δεν ξέρω αν αξίζει. Η εγγύησή του στην Ελλάδα είναι ένα άλλο θέμα.

 

...μου φάνηκε όντως ακριβό, αλλά η έκδοση των 64GB πάντα με ενδιέφερε, αν και δεν κατάφερα ποτέ να την αποκτήσω ούτε στο S4, ούτε στο S5, ούτε και στα στα Note 2,3!

Link to comment
Share on other sites

...εκτός του ψυχολογικού και στην πράξη επειδή ακόμη και με το 3άρι είχα θέμα με τον χώρο! Φωτογραφίες-βίντεο της κόρης, λίγα τραγουδάκια και 5-6 παιχνιδάκια ( που η χωρητικότητά τους πλέον έχει φτάσει στο Θεό ) και τελείωσες!!!
Link to comment
Share on other sites

...εκτός του ψυχολογικού και στην πράξη επειδή ακόμη και με το 3άρι είχα θέμα με τον χώρο! Φωτογραφίες-βίντεο της κόρης, λίγα τραγουδάκια και 5-6 παιχνιδάκια ( που η χωρητικότητά τους πλέον έχει φτάσει στο Θεό ) και τελείωσες!!!

 

...δεν μπορώ να καταλάβω τι αλλάζει με αυτά που αναφέρεις εαν πολύ απλά στο 32άρι βάλεις μία microsd 32/64/128GB και κάνεις και πολύ καλύτερη κατανομή των αρχείων σου...

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολή τα 64 απο την στιγμή που υπάρχουν τα 32 στάνταρ συν το γεγονός του μέχρι 128 micro sd.

Εννοείται πως η διαφορά των περίπου 200 ευρώ ετούτης της ώρας το κάνει ακόμα πιο ασύμφορο.

Βέβαια γούστα ειναι αυτά

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

...δεν μπορώ να καταλάβω τι αλλάζει με αυτά που αναφέρεις εαν πολύ απλά στο 32άρι βάλεις μία microsd 32/64/128GB και κάνεις και πολύ καλύτερη κατανομή των αρχείων σου...

 

Υπερβολή τα 64 απο την στιγμή που υπάρχουν τα 32 στάνταρ συν το γεγονός του μέχρι 128 micro sd.

Εννοείται πως η διαφορά των περίπου 200 ευρώ ετούτης της ώρας το κάνει ακόμα πιο ασύμφορο.

Βέβαια γούστα ειναι αυτά

 

Θα συμφωνήσω και εγώ...Πιστεύω ότι κάποιος με 32/64 η ακόμα καλύτερα 128GB θα είναι κομπλέ...Έχω 3 χρόνια το S2 με 32GB μνήμη micro SD με πάρα πολλά δεδομένα μέσα..εφαρμογές...photos κ.α. και ακόμα και τώρα στα τελευταία του λίγο πριν την μετάβαση μου στο note 4 έχω ακόμα αποθηκευτικό χώρο 4-5GB!:blink: Στο note 4 διάλεξα μια 128GB για να είμαι υπέρ καλυμμένος! :D

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

...δεν μπορώ να καταλάβω τι αλλάζει με αυτά που αναφέρεις εαν πολύ απλά στο 32άρι βάλεις μία microsd 32/64/128GB και κάνεις και πολύ καλύτερη κατανομή των αρχείων σου...

 

...στο Νote 3 δεν μου έδινε επιλογή μεταφοράς δεδομένων των παιχνιδιών σε microsd card, ούτε καν με root και προγράμματα όπως move2sd κ.λπ.! Η μοναδική λύση που είχα βρει τότε ήταν ότι από ένα σημείο και μετά έπρεπε να κάνω link τους φακέλους sdcard και external sd card, κάτι σαν το swype internal/external memory δηλαδή για να αποκτήσω επιπλέον χώρο... Το ίδιο έκανα και με stickάκι 128 GB, όταν άρχισα να κάνω συλλογή παιχνιδιών, με την εντολή mount -o bind και όχι με πρόγραμμα, γιατί έκανε συνεχώς update status και είχα battery drain! Επιπλέον ελπίζω ότι στην έκδοση των 64 θα υπάρχει περισσότερος από 1,87 GB ή πόσο είναι τέλοσπάντων χώρος συστήματος διαθέσιμος, καθώς έφτασε στιγμή που ενώ είχα χώρο στην εσωτερική, είχα εξαντλήσει την μνήμη συστήματος, όπου θα γινόταν και η εγκατάσταση της εφαρμογής! ...αλλά αυτά είναι ευχολόγια!

Edited by Savvin_Diesel
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...