Jump to content

[Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει παραγίνει πάντως με τον κάθε άσχετο που έχουν τα μαγαζιά (λόγω μείωσης κόστους) και το μόνο που κάνουν είναι να ψαρεύουν πελάτες, να σε καθοδηγούν σε προϊόντα που έχουν μεγαλύτερο περιθώριο κέρδους και κάθε τρεις και λίγο είναι πάνω από το κεφάλι σου και να ρωτάνε αν χρειάζεσαι κάτι. Ουφ, ξαλάφρωσα :rolleyes:!!!

 

Δε νομίζω να είναι θέμα κόστους.Εξάλλου σχετικος-άσχετος το βασικό θα του δώσουν.Απλά σε αυτές τις δουλειές ψάχνουν εμφανισιμες κοπελίτσες:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα από plaisio να το χαζέψω λίγο. Με το που το πιάνω στα χέρια μου έρχεται ένα κοριτσάκι που μάλλον φοιτήτρια ήταν που δούλευε part time και μου λέει "θέλετε να δείτε ένα πολύ καλό τηλέφωνο"; Συμφωνώ αμέσως με χαμόγελο και γεμάτος περιέργεια για το πιο είναι αυτό το τηλέφωνο που κατά την πωλήτρια αξίζει να μου κλέψει την προσοχή από το Note και πηγαίνουμε και μου δείχνει ένα ... Turbo X με οθόνη περί τις 4.5" :lol:!!! Ρωτάω με αφέλεια ποια είναι τα χαρακτηριστικά του Τurbo Χ που το κάνουν ακόμα πιο ... turbo σε σχέση με το Note που ήθελα εγώ αρχικά να δω και εισπράττω την απάντηση ότι δεν γνωρίζει και θα φωνάξει μία άλλη κοπέλα για να μου τα πει :X!!! Δηλαδή ότι νάναι. Η επόμενη πωλήτρια όταν έρχεται την ρωτάω γιατί θα πρέπει να διαλέξω το turbo X που μου προτείνανε σε σχέση με το Note που αποφάσισα ο καψερός να περιεργαστώ και με κοιτάει απορημένη. Αποτέλεσμα;;; Έχασα κάποια ώρα και διάθεση και στο τέλος δεν ασχολήθηκα με το Note.

 

Έχει παραγίνει πάντως με τον κάθε άσχετο που έχουν τα μαγαζιά (λόγω μείωσης κόστους) και το μόνο που κάνουν είναι να ψαρεύουν πελάτες, να σε καθοδηγούν σε προϊόντα που έχουν μεγαλύτερο περιθώριο κέρδους και κάθε τρεις και λίγο είναι πάνω από το κεφάλι σου και να ρωτάνε αν χρειάζεσαι κάτι. Ουφ, ξαλάφρωσα :rolleyes:!!!

Καλά να πάθεις. Turbo X το καλυτερότερο!:p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω 73 με αυτό ούτε και μένα με αφήνει να δω το link...;)

 

150 μηνύματα και 100 μέρες από την εγγραφή στο forum απαιτούνται για τις αγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αναμένω πτώση της τιμής του τα Χριστούγεννα, μήπως πάρω το note 3 :p

 

Το Note 3 παίζει στις αγγελίες γύρω στα 300€.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το Note 3 παίζει στις αγγελίες γύρω στα 300€.

Ναι το ξέρω. Απλά αν αγοράσω καινούργιο με την τωρινή τιμή του γύρω στα 380, τον ΦΠΑ τον κερδίζω λόγω επαγγελματικού ΑΦΜ. Οπότε μου στοιχίζει λιγότερο από 300 ευρώ. Δεν θα το πάρω μεταχειρισμένο και ακριβότερο. Αν πάει γύρω στα 350, το χτύπησα. Έχω πλέον πειστεί ότι οι οθόνες με τις τεράστιες αναλύσεις δημιουργούν προβλήματα στους κατασκευαστές. Αυξάνουν την επεξεργαστική ισχύ, για να ανταπεξέλθουν στα παραπάνω pixel. Στην ουσία όμως δεν κερδίζεις και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος μαγαζί που να έχει το note 4 n910c και να δέχεται και επιδότηση;

 

Τα μαγαζιά που δέχονται επιδότηση είναι τo Birdphone (Wind) και το Mobilehellas (Cosmote), αλλά απ΄ότι βλέπω δεν έχουν το μοντέλο note 4 n910c. Παρακολούθησε μήπως το φέρουν στο μέλλον ή τηλεφώνησέ τους.

Link to comment
Share on other sites

Τα μαγαζιά που δέχονται επιδότηση είναι τo Birdphone (Wind) και το Mobilehellas (Cosmote), αλλά απ΄ότι βλέπω δεν έχουν το μοντέλο note 4 n910c. Παρακολούθησε μήπως το φέρουν στο μέλλον ή τηλεφώνησέ τους.

Ευχαριστώ πολύ θα τους τηλεφωνήσω

{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

γκαλοπ ποιοι εχουν N910 F και ποιοι N910 C

 

Εδώ στην Ελλάδα (όχι ότι η Κύπρος δεν είναι Ελλάδα) πρέπει να είναι πολλά περισσότερα τα F γιατί αυτά κυκλοφορούν επίσημα και αυτά έχουν και τα περισσότερα σκρουτζομάγαζα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

τελικα ρε παιδια εκτος σκρουτζομαγαζων ποια εκδοση πωλειται;

Ενας φιλος θελει να το παρει απο τον κωτσοβολο αλλα δεν ξερει ποια εκδοση πουλανε...μηπως ξερει κανεις;

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

τελικα ρε παιδια εκτος σκρουτζομαγαζων ποια εκδοση πωλειται;

Ενας φιλος θελει να το παρει απο τον κωτσοβολο αλλα δεν ξερει ποια εκδοση πουλανε...μηπως ξερει κανεις;

Την F unbranded. Ο Γερμανός πουλάει F CSC (Cosmote).

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, επειτα απο 4 + χρονια με το Galaxy S σκεφτομουν να αλλαξω κινητο και να παω για νοτε. Θα ηθελα να ρωτησω το εξης, σκεφτομουν να το αγορασω απο ελλαδα τα χριστουγεννα μιας και θα κατεβω απο αγγλια, αλλα δεν ξερω πια απο τις 2 εκδοσεις δεν θα εχει προβλημα εδω. Θα πρεπει να προσεξω σε κατι με το C γιατι απο οτι διαβαζω πρεπει να γινει μια κλιση 5 λεπτων πρωτα την οποια δεν ξερω αν θα πρεπει να την κανω ελλαδα η οταν ανεβω παλι αγγλια ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, επειτα απο 4 + χρονια με το Galaxy S σκεφτομουν να αλλαξω κινητο και να παω για νοτε. Θα ηθελα να ρωτησω το εξης, σκεφτομουν να το αγορασω απο ελλαδα τα χριστουγεννα μιας και θα κατεβω απο αγγλια, αλλα δεν ξερω πια απο τις 2 εκδοσεις δεν θα εχει προβλημα εδω. Θα πρεπει να προσεξω σε κατι με το C γιατι απο οτι διαβαζω πρεπει να γινει μια κλιση 5 λεπτων πρωτα την οποια δεν ξερω αν θα πρεπει να την κανω ελλαδα η οταν ανεβω παλι αγγλια ;

 

Δεν χρειάζεται η κλήση 5 λεπτών μια και η συσκευή που θα πάρεις είναι Ευρωπαϊκή. Αυτό θα το έκανες αν αγόραζες εκτός Ευρώπης.

Τώρα επίσημα η Σάμμυ στην Ελλάδα πουλάει την F, αλλά και η C σαν Ευρωπαϊκή λογικά δεν θα έχει πρόβλημα εγγύησης.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια! το κινητο δεν λεει να πεσει και μπαινω καθε μερα και μου φαινεται αιωνας ετσι....! πλεον να πω οτι πιο πολλα μαγαζια το εχουν το μοντελο C στο skroutz παρα στο best price

http://www.skroutz.gr/s/5663587/Samsung-Galaxy-Note-4-N910C-32GB.html?from=adam_recent

 

γινεται να το βαλω να το παρακολουθω καπως ειτε απο το best price ειτε απο το skroutz να με ενημερωνει για τυχον προσφορες ή πτωση της τιμης;;; η αυτο μπορω να το κανω μονο απο συγκεκριμενα καταστηματα απο την δικια τους ιστοσελιδα; :ninja:

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που το είχαν πιο φθηνά απο τους άλλους και οδηγούσαν τις τιμές προς τα κάτω δείχνει να μην έχουν παραλλάβει ακόμα νέες συκευές.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που το είχαν πιο φθηνά απο τους άλλους και οδηγούσαν τις τιμές προς τα κάτω δείχνει να μην έχουν παραλλάβει ακόμα νέες συκευές.

Το 4,ξεκινησε με μια πενηνταρα πιο πανω απο το 3,αρα,αντι 650 πειτε 600.

Ε,περυσι το 3,επεσε στο 500άρικο στο τελος Ιανουαριου,μιας και το δικο μου 3,το πηρα στις 22 του μηνος εκεινου στα 503€.

Αρα,ειμαστε 2 μηνες πριν απο κεινη την ημερομηνία,και γι αυτο,δε βλεπω προς τι το αγχος.

Πιστευω οτι τελος Ιανουαριου,θα παει στα 550,αντιστοιχα δηλαδη με την περσινη πρακτικη.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το 4,ξεκινησε με μια πενηνταρα πιο πανω απο το 3,αρα,αντι 650 πειτε 600.

Ε,περυσι το 3,επεσε στο 500άρικο στο τελος Ιανουαριου,μιας και το δικο μου 3,το πηρα στις 22 του μηνος εκεινου στα 503€.

Αρα,ειμαστε 2 μηνες πριν απο κεινη την ημερομηνία,και γι αυτο,δε βλεπω προς τι το αγχος.

Πιστευω οτι τελος Ιανουαριου,θα παει στα 550,αντιστοιχα δηλαδη με την περσινη πρακτικη.

 

Δεν έχουν ίδια πορεία, πέρσι το 3 διατέθηκε πολύ πιο γρήγορα και μέσα οκτώβρη είχε 570-580, τώρα έχουμε φτάσει τέλη νοέμβρη και ακόμα είναι στα 650+.

Πάντως πιστεύω ότι τα χριστούγεννα/αρχές γεννάρη θα ναι γύρω στο 550.

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι η εμπειρία μου λέει ότι την περίοδο των χριστουγέννων ολοι κοιτάνε να βγάλουν το κατι τι τους απ' την εορταστική διάθεση των καταναλωτών, επομένως θεωρώ μάλλον ότι θα ανέβει η τιμή παρά θα πέσει...

Εγω προσωπικά πήγαινα για αγορά του note3 αλλα όταν ειδα τη φοβερη οθονη του 4 κρατήθηκα.

Τα 650 σίγουρα δε θα τα έδινα πάντως. Αν σκεφτείτε τι μπομπα-PC φτιάχνεις μ' αυτα τα λεφτά ακόμα και τα 500 προσωπικά μου φαίνονται πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κολλήσει στα 650€ εδώ και πολλές μέρες :mad:, μάλλον λόγω Χριστουγέννων, απο την άλλη για να δούμε και τη θετική πλευρά είναι στα 200€ κάτω από την αρχική επίσημη τιμή :).
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κολλήσει στα 650€ εδώ και πολλές μέρες :mad:, μάλλον λόγω Χριστουγέννων, απο την άλλη για να δούμε και τη θετική πλευρά είναι στα 200€ κάτω από την αρχική επίσημη τιμή :).

Πάντως αυτό που λέτε δεν έγινε ούτε πέρσι τα Χριστούγεννα ούτε το Πάσχα.

Το Πάσχα που αγόρασα ένα Note3 την μεγάλη εβδομάδα είχε 400€ και αμέσως μετά ανέβηκε μέχρι τα 450.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σημερα η τιμη είναι στα 648 €. Ασήμαντη πτώση.

Αν παραμεινει εκει μέχρι αρχες Δεκεμβρη δυσκολα θα πέσει κάτω από τα 600 τα Χριστούγεννα που υπολογιζαμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να πέσει τόσο χαμηλά. Ίσως να βάλει κάποιο μαγαζί από την Ευρώπη προσφορά στα 550 ή εκεί γύρω (βλέπε Amazon.de κτλ)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω και εγώ. Το θεμα ειναι ότι παιδιά εχουν αναφερει στο τοπικ ότι το 3 περσι τα Χριστούγεννα ειχε γυρω στα 540 και τον Ιανουαριο 500.

Με τα 50 ευρω διαφορά του 4 η λογική λέει οτι το 4 τα Χριστουγεννα θα επρεπε να ειναι κάτω απο το 600 αλλά και εγω το κοβω χλωμο πια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...