Jump to content

[Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην μπερδεύεσαι είναι απλά τα πράγματα: Όλα τα μοντέλα με snapdragon πάνε πακέτο με modem της Qualcomm. Το C είναι το μόνο μοντέλο που έρχεται με Ericsson. Το U επίσης είναι το μόνο που έρχεται με Intel. Όλα τα υπόλοιπα μοντέλα exynos με διαφορετικούς κωδικούς έχουν το Shannon 303 της Samsung. Διαφορές υπάρχουν και στα chip ήχου όπου κι εκεί όλα τα μοντέλα με snap έχουν το κύκλωμα της Qualcomm ενώ όλα τα υπόλοιπα με exynos έχουν της Wolfson. Έχει γίνει κουβέντα και για τις κάμερες αλλά δεν έχω βρει κάποια πηγή που να το επιβεβαιώνει.

 

δλδ με τον snap ειναι ολα τα ιδια παντου! η μονη διαφορα ειναι με τον exynos! και πιο ειναι καλυτερο απο πιο τωρα και πιο με μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας! αλλα επισης περα απο αυτο με τον snap υπαρχει μοντελο με exynos που θα ερθει Ελλαδα κανονικα και με εγγυηση;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eδω και μερικες σελιδες λετε τα ιδια και τα ιδια. Ηρεμια ρε παιδια διαβαστε τα προηγουμενα ποστ, πριν γραψετε κατι ;)
Link to comment
Share on other sites

Εντέλει αγόρα απο που αυτή την στιγμή?Αξίζει να ψάξω για το οκταπύρηνο?

Βρηκα καποιον στο Amazon.co.uk,που εχει N910U,και τα πουλαει,αλλα η τιμη βγαινει στα 830€,(650£,και δεν ξερω κατα ποσον ειναι στην Αγγλια,ή σε κανα Hong Kong.

Εγραψα λοιπον στον τυπο,και περιμενω απαντηση για το θεμα.Αμα μου απαντησει,θα το βαλω εδω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει απο Ιταλία γύρω στα 650.200 διαφορά για εναν επξεργαστή δεν είναι αρκετά?

Που στην Ιταλια;

Edit.

Στην Ιταλια,οι τιμες ειναι οι χαμηλοτερες απο ολη την Ευρωπη.

Amazon It.,628€ .ΑΣΠΡΟ ομως.Το μαυρο,εχει 650,άρα εχει μεγαλυτερη ζητηση.

http://www.amazon.it/dp/B00NIV57RO/?smid=AMCGYAO0T1LND&tag=idealoit-mp-21&linkCode=asn&creative=6742&camp=1638&creativeASIN=B00NIV57RO

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω κ εγώ.Το μόνο που με νοιάζει είναι η μπαταρία.Να μην το τσιμπήσω απο εκεί να τελειώνω?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω κ εγώ.Το μόνο που με νοιάζει είναι η μπαταρία.Να μην το τσιμπήσω απο εκεί να τελειώνω?

 

Αν θέλεις το λευκό τσίμπα το!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω κ εγώ.Το μόνο που με νοιάζει είναι η μπαταρία.Να μην το τσιμπήσω απο εκεί να τελειώνω?

 

Αν δεν βιάζεσαι περίμενε λίγο.

Αν έχουν διατεθεί συσκευές με αυτές τις τιμές στην ευρωπαϊκή αγορά, δεν θα αργήσουν να έρθουν και στην Ελλάδα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

η εγγύηση δεν είναι πανευρωπαική?

 

edit http://stechi.skroutzstore.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-4-N910C-32GB-EU-White.1077566.html?analytics_session=63a6c7ed-a14c-41d9-ab6a-12deae6a462c

εδώ έχει 8-πύρηνο..

Edited by killer22
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία από βιβλιαράκι μέσα στο note 910C αγορασμένο από Ελλάδα... [ATTACH]51985[/ATTACH]

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία από βιβλιαράκι μέσα στο note 910C αγορασμένο από Ελλάδα... [ATTACH]51985[/ATTACH]

 

Ευχαριστούμε φίλε,πολύτιμη η εικόνα από το εγχειρίδιο. Άρα με βάση τα όσα αναγράφονται για να ενεργοποιήσεις μια συσκευή θα πρέπει να βάλεις την αντίστοιχη κάρτα sim,κι ας είσαι σε οπουδήποτε σημείο του πλανήτη ή το πας να στο ξεκλειδώσουν στη samsung με το αζημίωτο φυσικά!

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία από βιβλιαράκι μέσα στο note 910C αγορασμένο από Ελλάδα... [ATTACH]51985[/ATTACH]

Πολυτιμη συμφωνω οτι ειναι η εικονα, αλλα αν ειναι τραβηγμενη με το νοτε4 δεν με ενθουσιαζει. Σημειωση οτι την βλεπω απο ταπαταλκ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε φίλε,πολύτιμη η εικόνα από το εγχειρίδιο. Άρα με βάση τα όσα αναγράφονται για να ενεργοποιήσεις μια συσκευή θα πρέπει να βάλεις την αντίστοιχη κάρτα sim,κι ας είσαι σε οπουδήποτε σημείο του πλανήτη ή το πας να στο ξεκλειδώσουν στη samsung με το αζημίωτο φυσικά!

 

Το λέει ξεκάθαρα. Το μοντέλο είναι Ευρωπαϊκό, οπότε το ξεκλειδώνεις με οποιαδήποτε κάρτα από Ευρώπη. Δεν χρειάζεται να πάει στη Samsung.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

 

Εμένα στην αναζήτηση στο σκρουτζ αυτό το site όπως και του eshop δε μου τα βγάζει. Το φθηνότερο που βλέπω είναι στα 738€.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Παρακαλω αν μπορουν οι κατοχοι του μοντελου SM-N910C ας παρουν ενα τηλεφωνο στην Samsung Hellas για το θεμα εγγυησης.Επικοινωνησα εγω τωρα μαζι τους τωρα και μου ειπαν οτι δεν παρεχεται εγγυηση καθως η συσκευη προερχεται απο την Ασια,επισης μου ειπε οτι με το imei πρωτου προβειτε σε αγορα της συσκευης μπορουμε να σας επιβαιβεωσουμε απο ποια χωρα προελευσης ειναι η συσκευη και αν ειναι εντος εγγυησης.Προβλεπω μπερδεμα πανω που ειχα σκοπο να το παρω. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

τι σχεση εχει απο που προερχεται το κινητο? το gsmarena leei

 

SM-N910C - Asia, Europe, South America

αφου λεει καθαρα και Ευρωπη.

Link to comment
Share on other sites

τι σχεση εχει απο που προερχεται το κινητο? το gsmarena leei

 

SM-N910C - Asia, Europe, South America

αφου λεει καθαρα και Ευρωπη.

 

Δεν ξερω οτι μου ειπαν εγραψα.Για αυτο λεω να παρει καποιος τηλεφωνο στην Samsung που εχει την συσκευη να τους δωσει το imei και να μας πει αν το καλυπτει η οχι η εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

τι σχεση εχει απο που προερχεται το κινητο? το gsmarena leei

 

SM-N910C - Asia, Europe, South America

αφου λεει καθαρα και Ευρωπη.

 

Θα μπορούσε να υπάρχει και μόνο μια έκδοση για όλες τις ηπείρους. Αυτό που λέει η Samsung μας απ' όσο καταλαβαίνω είναι ότι καλύπτει μόνο τα κινητά που βάσει IMEI προορίζονται για ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα στο θεμα του νοτε4, το C εχει κανονικα εγγυηση.

 

Τα 910C ενός μαγαζιού που θα φέρνει από Ουγγαρία έχουν εγγύηση. Τα 910C όπως του φίλου παραπάνω που έρχονται από Ασία ΔΕΝ έχουν απ' ότι φαίνεται. Αυτό καταλαβαίνω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Τα 910C ενός μαγαζιού που θα φέρνει από Ουγγαρία έχουν εγγύηση. Τα 910C όπως του φίλου παραπάνω που έρχονται από Ασία ΔΕΝ έχουν απ' ότι φαίνεται. Αυτό καταλαβαίνω εγώ.

ναι εχεις δικιο δεν το διατυπωσα σωστα. τα C που ερχονται για την ΕΕ .

Link to comment
Share on other sites

Όποτε πως ξέρουμε απο σκρουτζομαγαζα απο που έρχεται το κινητό? αυτοί αντιγράφουν τα χαρακτηρίστηκα και αν τους πάρεις τηλ.ουτε που γνωρίζουν να σου πουν.

:(

Link to comment
Share on other sites

Το λέει ξεκάθαρα. Το μοντέλο είναι Ευρωπαϊκό, οπότε το ξεκλειδώνεις με οποιαδήποτε κάρτα από Ευρώπη. Δεν χρειάζεται να πάει στη Samsung.

 

Ναι βρε,με το συγκεκριμένο ok,εγώ μιλούσα γενικά για οποιοδήποτε μοντέλο ακόμα και παραεισαγωγής. Αγοράζεις το U για παράδειγμα που έχει προέλευση Hong Kong και είτε παίρνεις μια sim από κάνα ebay ή το πας στη samsung και στο ξεκλειδώνει αν για οποιοδήποτε λόγο δε στο ενεργοποιήσει ο πωλητής,αυτό εννοούσα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...