Jump to content

[Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους ενδιαφέρονται υπάρχει διαθέσιμο στο ebay με 630 ευρώ. Η έκδοση F.

Ο πωλητής έχει γενικά καλές κριτικές και είναι χρόνια στο ebay αλλά όσο κοίταξα την ιστορία του είναι η πρώτη φορά που πουλάει κινητό, συνήθως πουλάει φτηνά ψιλοπράγματα. Έχει πουλήσει 2 και έχει άλλα 5 διαθέσιμα.

http://www.ebay.co.uk/itm/SAMSUNG-N910F-GALAXY-NOTE-4-32GB-BLACK-ITALIA-/291283141203

 

96.8 % feedback είναι πολύ λίγο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μακαρι το N910C μα ερχετε επισημα στην Ευρωπη για να εχουμε εγγυηση.Εγω εχθες το παραγγειλα απο αυτον που εβαλα πιο πανω αλλα το ακυρωσα για να παρω το οχταπυρηνο.Απο Ελλαδα δεν το βλεπω να το αγοραζουμε συντομα λογο τιμης.΄

 

Με μια ερευνα παντως η Ιταλια εχει τις καλυτερες τιμες μακραν απο ολες τις ευρωπαικες χωρες.

 

Μπειτε στο Idealo.it και θα δειτε.

Link to comment
Share on other sites

96.8 % feedback είναι πολύ λίγο.

Bρηκα και αυτον,με 100%.

http://www.ebay.it/sch/forza-gigi/m.html?item=390933249018&hash=item5b056ffbfa&pt=Smartphone&rt=nc&_trksid=p2047675.l2562

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εγραψα και στο αλλο τοπικ οτι θα το αγορασω αλλα περιμενω να πεσει η τιμη του. Περσι στο note 3 ειχε γινει καποια προσφορά και στα σκρουτζομαγαζα ποσο πηγαινει τα Χριστούγεννα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εγραψα και στο αλλο τοπικ οτι θα το αγορασω αλλα περιμενω να πεσει η τιμη του. Περσι στο note 3 ειχε γινει καποια προσφορά και στα σκρουτζομαγαζα ποσο πηγαινει τα Χριστούγεννα;

 

απο οσο εχουν ανεφερει τα πιαδια τα Χριστουγεννα επαιζε στα 560 ευρωπουλα περιπου! και εγω περιμενω να πεσει καπου εκει να το παρω επισης καπου εκει Δεκεμβριο με Ιανουαριο

Link to comment
Share on other sites

απο οσο εχουν ανεφερει τα πιαδια τα Χριστουγεννα επαιζε στα 560 ευρωπουλα περιπου! και εγω περιμενω να πεσει καπου εκει να το παρω επισης καπου εκει Δεκεμβριο με Ιανουαριο

 

Πέρσι είχαμε Note 3 με τιμή 799-100 ευρώ από την παρουσίαση, δηλαδή 699.

Φέτος 849.

Είμαστε 150 ευρώ πάνω. Μακάρι να διαψευστώ, αλλά δε νομίζω να πέσει τόσο πολύ μέχρι τα Χριστούγεννα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πέρσι είχαμε Note 3 με τιμή 799-100 ευρώ από την παρουσίαση, δηλαδή 699.

Φέτος 849.

Είμαστε 150 ευρώ πάνω. Μακάρι να διαψευστώ, αλλά δε νομίζω να πέσει τόσο πολύ μέχρι τα Χριστούγεννα.

 

Είμαστε φαινομενικά πάνω αλλά στο Skroutz πρωτοεμφανίστηκε στα 740, δηλαδή -100 ευρώ πάλι ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

 

εχει γυρω στις 4 μερες περιπου με αυτην την τιμη! μεχρι και τα λεπτα που βαζουν μετραω αχααχα!

Link to comment
Share on other sites

Στο eshop το έχει βγάλει Crazy Sundays με 729 σε μαύρο και νέα παραλαβή 5 Νοεμβρίου.

Πάντως ξεκίνησε πιο ψηλά τα καλά που είχαμε με το 2 τα Χριστούγεννα δεν τα πολυβλέπω. Ελπίζω να είναι στο 600άρι τουλάχιστον.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Στο eshop το έχει βγάλει Crazy Sundays με 729 σε μαύρο και νέα παραλαβή 5 Νοεμβρίου.

Πάντως ξεκίνησε πιο ψηλά τα καλά που είχαμε με το 2 τα Χριστούγεννα δεν τα πολυβλέπω. Ελπίζω να είναι στο 600άρι τουλάχιστον.

 

729 - 6% ΦΠΑ για εμας εδω δωδεκανησα = 685,26 και δωρεαν μεταφορικα. Χμμμμμμμ!!!!! Αντε πρωινιατικα με τις ιδεες σου:lol:

Link to comment
Share on other sites

Στο eshop το έχει βγάλει Crazy Sundays με 729 σε μαύρο και νέα παραλαβή 5 Νοεμβρίου.

Πάντως ξεκίνησε πιο ψηλά τα καλά που είχαμε με το 2 τα Χριστούγεννα δεν τα πολυβλέπω. Ελπίζω να είναι στο 600άρι τουλάχιστον.

Μακάρι αν και το βλέπω λίγο δύσκολο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Στο eshop το έχει βγάλει Crazy Sundays με 729 σε μαύρο και νέα παραλαβή 5 Νοεμβρίου.

Πάντως ξεκίνησε πιο ψηλά τα καλά που είχαμε με το 2 τα Χριστούγεννα δεν τα πολυβλέπω. Ελπίζω να είναι στο 600άρι τουλάχιστον.

 

Γράφει και GR ;)

Link to comment
Share on other sites

729 - 6% ΦΠΑ για εμας εδω δωδεκανησα = 685,26 και δωρεαν μεταφορικα. Χμμμμμμμ!!!!! Αντε πρωινιατικα με τις ιδεες σου:lol:

Χμμμ.... Να μετακομίσω Δωδεκάνησα μήπως? :lol:

Μακάρι αν και το βλέπω λίγο δύσκολο.

Κι εγώ δύσκολο το βλέπω.. Και βλέπω επίσης δύσκολο να παίξει και σοβαρή προσφορά φέτος.. Δεν έχω και καμιά επιδότηση... Ο κούκος αηδόνι βλέπω μα μας πάει φέτος...!

Γράφει και GR ;)

Όντως! Δεν το έγραψα αυτό! Είναι καλή περίπτωση για όποιον δίνει το 700άρι και δεν θέλει να περιμένει..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αμα το προσεξατε σε αυτο απο το e-shop αλλα δειτε τι επεξεργαστη λεει!ειναι με τον exynos :p
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αμα το προσεξατε σε αυτο απο το e-shop αλλα δειτε τι επεξεργαστη λεει!ειναι με τον exynos :p

 

Εκεί κάποιο λάθος είναι. Η δεν είναι ελληνικό η είναι λάθος η εγγραφή :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εκεί κάποιο λάθος είναι. Η δεν είναι ελληνικό η είναι λάθος η εγγραφή :lol:

 

Σε πολλές χώρες πχ όπως Ουγγαρία έρχεται με τον exynos. Άρα κατά πάσα πιθανότητα είναι eu.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί κάποιο λάθος είναι. Η δεν είναι ελληνικό η είναι λάθος η εγγραφή :lol:

 

Σε πολλές χώρες πχ όπως Ουγγαρία έρχεται με τον exynos. Άρα κατά πάσα πιθανότητα είναι eu.

 

Μάλλον γράφουν ότι τους κατέβει. Ανοίγουν μια σελίδα από Note 4, κάνουν Copy-paste τα χαρακτηριστικά και όλα ok.:lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ρε παιδια το 8 πυρινο με την κωδικη ονομασια N910C δεν ειναι με το περσινο μοντεμ της Sony;Ποιες οι διαφορες με το N910U με μοντεμ φετινο της Intel;Το οποιο εχουν ορισμενα παιδια οπως o @galanakop και ο @efthimis31.Επισης αν μπειτε στην sammmobile και τσεκαρετε στα firmware για το N910C το εχει για αρκετες Eυρωπαικες χωρες αρα δεν θα επρεπε να καλυπτεται απο πανευρωπαικη εγγυηση αν το αγορασεις εδω Ελλαδα;Δοκιμασα να παρω στην Samsung Hellas τωρα αλλα ειναι κλειστα θα επιχειρησω να τους παρω ενα τηλεφωνο αυριο για να ρωτησω για το θεμα εγγυησης,καθως ειμαι και εγω ενας απο εσας που θελει να το παρει και εχει φαει κολλημα στο θεμα εγγυηση. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ρε παιδια το 8 πυρινο με την κωδικη ονομασια N910C δεν ειναι με το περσινο μοντεμ της Sony;Ποιες οι διαφορες με το N910U με μοντεμ φετινο της Intel;Το οποιο εχουν ορισμενα παιδια οπως o @galanakop και ο @efthimis31.Επισης αν μπειτε στην sammmobile και τσεκαρετε στα firmware για το N910C το εχει για αρκετες Eυρωπαικες χωρες αρα δεν θα επρεπε να καλυπτεται απο πανευρωπαικη εγγυηση αν το αγορασεις εδω Ελλαδα;Δοκιμασα να παρω στην Samsung Hellas τωρα αλλα ειναι κλειστα θα επιχειρησω να τους παρω ενα τηλεφωνο αυριο για να ρωτησω για το θεμα εγγυησης,καθως ειμαι και εγω ενας απο εσας που θελει να το παρει και εχει φαει κολλημα στο θεμα εγγυηση.

 

 

Λογικά αν κοιτάξει κάποιος στο παρακάτω link που εξηγεί τους κωδικούς αναφορικά με τις χώρες που πωλείται το 910C, στην Ελλάδα δεν πρέπει να έχει πρόβλημα. To 910U δεν προβλέπεται για κυκλοφορία Ευρώπη σύμφωνα με το gsm arena πάντα:confused:

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_4-6434.php

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αμα το προσεξατε σε αυτο απο το e-shop αλλα δειτε τι επεξεργαστη λεει!ειναι με τον exynos :p

Αυριο θα ξερω.:p

Edit.

Οσον αφορα στο U,το θεμα εχει ως εξης.

Αν υποθεσουμε οτι το φερνει καποιος απο κει,απο ο,τι βλεπω με τις συχνοτητες,πρεπει κανονικα,να μην εχει θεμα λειτουργιας.Ομως,υπαρχει και το θεμα αρχικης λειτουργιας,οτι δηλαδη,πρεπει να ενεργοποιηθει πρωτα εκει για 5 λεπτα,και μετα να μπορει να δουλεψει σε αλλο μερος του κοσμου.Πως θα γινει αυτο εοπμενως στην Ελλαδα;

Αρα τελικα,παμε στο επομενο θεμα,αυτο της εγγυησης και του service.

Και καλα,εγγυση δεν θα εχει,service ομως,θα εχει,εστω και επι πληρωμή;

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα ξερω.:p

Edit.

Οσον αφορα στο U,το θεμα εχει ως εξης.

Αν υποθεσουμε οτι το φερνει καποιος απο κει,απο ο,τι βλεπω με τις συχνοτητες,πρεπει κανονικα,να μην εχει θεμα λειτουργιας.Ομως,υπαρχει και το θεμα αρχικης λειτουργιας,οτι δηλαδη,πρεπει να ενεργοποιηθει πρωτα εκει για 5 λεπτα,και μετα να μπορει να δουλεψει σε αλλο μερος του κοσμου.Πως θα γινει αυτο εοπμενως στην Ελλαδα;

Αρα τελικα,παμε στο επομενο θεμα,αυτο της εγγυησης και του service.

Και καλα,εγγυση δεν θα εχει,service ομως,θα εχει,εστω και επι πληρωμή;

 

Για την ενεργοποίηση το κανονίζεις με το πωλητή και στη κάνει αυτός. Σε προηγούμενο ποστ είχε αναφερθεί επίσης ότι μπορείς να το ενεργοποιήσεις και Ελλάδα αγοράζοντας τη κατάλληλη sim,αλλά το χέρι μου στη φωτιά δε το βάζω.. Το service φαντάζομαι θα μπορείς να το κάνεις,με πληρωμή φυσικά,αφού μιλάμε για γνήσιο προϊόν samsung. Αν δηλαδή πάρει κάποιος το τηλέφωνο από εδώ και σε κάποιο ταξίδι του στο εξωτερικό χαλάσει δε νομίζω η τοπική samsung να του πει δε το'χεις πάρει από δω άρα δε στο επισκευάζω..

 

Καλημερα.Ρε παιδια το 8 πυρινο με την κωδικη ονομασια N910C δεν ειναι με το περσινο μοντεμ της Sony;Ποιες οι διαφορες με το N910U με μοντεμ φετινο της Intel;Το οποιο εχουν ορισμενα παιδια οπως o @galanakop και ο @efthimis31.Επισης αν μπειτε στην sammmobile και τσεκαρετε στα firmware για το N910C το εχει για αρκετες Eυρωπαικες χωρες αρα δεν θα επρεπε να καλυπτεται απο πανευρωπαικη εγγυηση αν το αγορασεις εδω Ελλαδα;Δοκιμασα να παρω στην Samsung Hellas τωρα αλλα ειναι κλειστα θα επιχειρησω να τους παρω ενα τηλεφωνο αυριο για να ρωτησω για το θεμα εγγυησης,καθως ειμαι και εγω ενας απο εσας που θελει να το παρει και εχει φαει κολλημα στο θεμα εγγυηση.

 

Η διαφορά στα χαρτιά είναι ότι το C με το ericsson είναι lte cat 4 έχει δηλαδή μέγιστο download 150mb/s ενώ το U είναι cat6 με 300 mb/s αλλά στην Ελλάδα δε νομίζω να μας νοιάζει αυτό. Η δική μου ανησυχία έχει να με την κατανάλωση και το κατά πόσο πιο ενεργοβόρο είναι το modem της ericsson. Το U το έχουν ήδη 2 άτομα και οι χρόνοι που μας λένε είναι άριστοι. Άλλα 2 παιδιά στο επίσημο ήδη πήραν το C οπότε αναμένουμε εντυπώσεις. Αν σε νοιάζει η εγγύηση και θες exynos πας για C που κατά πάσα πιθανότητα θα καλύπτεται από εγγύηση. Δες και στο νήμα για τη μπαταρία του Note 4 έχουμε γράψει σχετικά.

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα μπορείς να ενεργοποιήσεις το C, που προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά. Για το U πρέπει να ενεργοποιηθεί από τον πωλητή.
Link to comment
Share on other sites

πιο πολυ μπερδεμα δεν γινοταν να υπαρξη σοβαρα τωρα! αρα και το U & C ειναι με τον exynos να τολμισω να ρωτησω τωρα το F αυτο που ειναι κανονικα για εμας με τον σναπ πιο απο τα δυο υποστιριζει της ericsson ; αλλα και επισης υπαρχει και σε αυτο να το πω κατηγοριες οπως παραπανω με τον exynos και τα μοντεμ;
Link to comment
Share on other sites

πιο πολυ μπερδεμα δεν γινοταν να υπαρξη σοβαρα τωρα! αρα και το U & C ειναι με τον exynos να τολμισω να ρωτησω τωρα το F αυτο που ειναι κανονικα για εμας με τον σναπ πιο απο τα δυο υποστιριζει της ericsson ; αλλα και επισης υπαρχει και σε αυτο να το πω κατηγοριες οπως παραπανω με τον exynos και τα μοντεμ;

 

Μην μπερδεύεσαι είναι απλά τα πράγματα: Όλα τα μοντέλα με snapdragon πάνε πακέτο με modem της Qualcomm. Το C είναι το μόνο μοντέλο που έρχεται με Ericsson. Το U επίσης είναι το μόνο που έρχεται με Intel. Όλα τα υπόλοιπα μοντέλα exynos με διαφορετικούς κωδικούς έχουν το Shannon 303 της Samsung. Διαφορές υπάρχουν και στα chip ήχου όπου κι εκεί όλα τα μοντέλα με snap έχουν το κύκλωμα της Qualcomm ενώ όλα τα υπόλοιπα με exynos έχουν της Wolfson. Έχει γίνει κουβέντα και για τις κάμερες αλλά δεν έχω βρει κάποια πηγή που να το επιβεβαιώνει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...