Jump to content

Sony Ericsson Z1010i


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nosferatu (20 Δεκ. 2004 , 22:39)

 

Μόλις δοκίμασα βιντεοκλήση ενώ ήταν το κινητό συνδεδεμένο με το φορητό σαν modem. Δουλεύει ταυτόχρονα! Αυτό δεν ήταν δυνατό με κινητά 2ης γενιάς. Απλά ρίχνει λίγο την ταχύτητα του browsing. Η βιντεοκλήση δεν επηρεάζεται καθόλου!

Αν όλα αυτά τα δώσουν σε λογικές τιμές, πάντως ΟΧΙ αυτές της ΤΙΜ, Cosmote και της voda για gprs, θα βρουν πολλούς καλούς πελάτες. Αλλιώς με τη λήξη της δοκιμαστικής περιόδου θα πέσει η κίνηση στο μηδέν..

 

ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ? ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΑΚΟΜΑ... :(

80
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 997
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε μου rallista πρεπει να σου πω οτι διαπιστωσα το εξης....

οταν εκανα βιντεοκληση σχεδον μιαμιση ωρα την ημερα το κινητο κρατουσε μονο απο το πρωι μεχρι το βραδυ της ιδιας ημερας.

οταν δεν εκανα βιντεοκληση για τρεισ μερες αλλα μιλουσα πολυ λιγο και δεν επαιζα καθολου με το κινητο ,το κινητακι κρατησε περιπου δυο ολοκληρα 24ωρα.Τελος οταν το χρησιμοποιω ανετα και ταυτοχρονα κανονικα σαν τηλεφωνο,μονο ομιλια και κανα δυο παιχνιδακια να περναει και λιγο η ωρα τισ 36 ωρες τισ βγαζει ζορικα.

πιστευω οι φορτισης μου ητανε καλες.

 

να γνωστοποιησω σε ολους οτι συνδεθηκα στο ιντερνετ με το pc χρησιμοποιωντας το κινητο σαν modem και επιασα ταχυτητα 118 kbps....!!!η μπαταρια ητανε στο fyll κατα τη διαρκεια της συνδεσης και μετα απο τρεις ωρες που εκανα αποστνδεση ΞΑΦΝΙΚΑ απο γεματη αδειασε τελειως.

 

συγγνωμη αν σας κουρασα....

use no way as way, and no limitation as limitation
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος thlakos (23 Δεκ. 2004 , 10:45)

 

paidia pou poulietai akomi afto to kinito non vlive

exo rotisei se 20 germanous ...tipota

 

 

gia rota se katasthma TIM....

LG G4
Link to comment
Share on other sites

harmon17 κανενα νέο με την αναβαθμιση; Μπορεί κάποιος να πει με ποιο από τα τρια δίκτυα δουλεύει καλύτερα το Ζ 1010. (εννοείται με usim). Τουλάχιστον άφού πήραμε την καρτα 3g να έχουμε σήμα και όχι να είμαστε συνέχεια εκτός δικτύου. Η κοσμοτε με πετάει αρκετές φορές εκτός όπως η 2g, μήπως βοντα η τιμ είναι καλύτερες; ( ΜΙΛΑΜΕ για την ΑΘΗΝΑ)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rallistas (18 Δεκ. 2004 , 08:13)

 

H μπαταρια μου μετα το τριτο φορτισμα(παντα κλειστο το τηλεφωνο),κραταει δυο μερες με σχετικα ΅σκληρη¨ χρηση. ;)

 

Nos55,σε μενα τουλαχιστον δεν κανει restart.Απλα οταν μπει 3g και δεν εχει πολυ σημα,το γυρναω χειροκινητα στο 2g.Παντως στην περιοχη μου(Πετρουπολη)εχω πετυχει σε αρκετα σημεια μεχρι και 5 γραμμες σημα 3g και σταθερο.Το δικτυο συνεχως βελτιωνεται. ;)

 

 

Εφτιξα και τα mms κι ολα κομπλε! :D

 

 

se poi diktyo;;;;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ Ζ1010

 

H SONYERICSSON σταματησε την παραγωγη αυτου του μοντελου και πολυ πιθανο τα αντικαταστει με αλλα μοντελα .Αυτο το εμαθα απο το τμημα εξυπηρετησης πελατων της vodafone καλωντας στο 13830.Συγκεκριμενα μου ειπαν να παω στο καταστημα που το αγορασα για να κανω αντικατασταση της συσκευης και να μαθω περισσοτερες λεπτομερειες.

use no way as way, and no limitation as limitation
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπέρα σας και καλές γιορτές.Στις προσφορές του Γερμανού το Z1010 το βλέπω 345 ευρώ συν δώρο εκτυπωτή HP PHOTOSMART 325.Επειδή δεν είχα χρόνο αυτές τις μέρες να ρωτήσω ξέρει κανείς αν ισχύει κάτι τέτοιο και αν ισχύει θα με συμβουλεύατε να το πάρω;Διάβασα διάφορες απόψεις αλλά συμπέρασμα δεν έβγαλα.Και πάλι καλές γιορτές
Link to comment
Share on other sites

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΙΣΧΙΕΙ ΑΚΟΜΑ . ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΙΣΧΙΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΟΚΙΑ 6260 SONY ERICSSON S700 ΚΑΙ P910i ΑΜΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΘΑ ΣΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά! Μπορεί κάποιος να πει με ποιο από τα τρια δίκτυα δουλεύει καλύτερα το Ζ 1010. (εννοείται με usim). Τουλάχιστον άφού πήραμε την καρτα 3g να έχουμε σήμα και όχι να είμαστε συνέχεια εκτός δικτύου.
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους!

Αγορασα μολις σημερα απο πλαισιο το Ζ1010 και μπορω να πω πως τα συναισθηματα ειναι αναμικτα.

Δυο αποριες:

1)Πως γινεται να βαλω αλλο ηχο ηδοποιησης στα μυνηματα?Περα απο τα 6 προεγκατεστημενα?

2)Που μπορω να βρω τις ρυ8μισεις για Vodafone Live 3G ωστε να μπορω να βλεπω ΤV?

 

Οποιος μπορει να βοηθησει ευπροσδεκτος,

Ευχαριστω,

:o :cool:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cac (23 Δεκ. 2004 , 20:09)

 

harmon17 κανενα νέο με την αναβαθμιση; Μπορεί κάποιος να πει με ποιο από τα τρια δίκτυα δουλεύει καλύτερα το Ζ 1010. (εννοείται με usim). Τουλάχιστον άφού πήραμε την καρτα 3g να έχουμε σήμα και όχι να είμαστε συνέχεια εκτός δικτύου. Η κοσμοτε με πετάει αρκετές φορές εκτός όπως η 2g, μήπως βοντα η τιμ είναι καλύτερες; ( ΜΙΛΑΜΕ για την ΑΘΗΝΑ)

 

 

Επιτέλους ! Μετά από 17 μέρες παρέλαβα σήμερα το Ζ1010 μου από το σέρβις που το είχα δώσει για αναβάθμιση λογισμικού. Μόνο που δεν μου έδωσαν πίσω το "δικό" μου αλλά ένα άλλο Ζ1010 ολοκαίνουργιο! Όπως το είχα υποπτευθεί το πρηγούμενο ήταν τελικά ελλατωματικό και το αντικατέστησαν. Μια χαρά μου έκατσε τελικά καθώς το προηγούμενο (μεταχειρισμένο το είχα πάρει) είχε κάτι ψιλογρατζουνιές και σημάδια...

 

Η έκδοση λογισμοκού που έχει το καινούργιο είναι η R1G007 .

 

Tώρα είναι στην μπρίζα για να φορτώσει η μπαταρία. Το "παιχνίδι" με αυτό λοιπόν θα περιμένει λίγο ακόμα... :rolleyes: Αυτό που παρατήρησα πάντως αμέσως είναι η πολύ πιο φωτεινή και σωστή εσωτερική οθόνη σε σχέση με το προηγούμενο.

 

Καλή Χρονιά σε όλους :)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Καλά σου έκατσε, αλλά ετοιμάσου πάλι να τρέχεις για αναβαθμίσεις, καθώς και αυτή η έκδοση έχει προβλήματα. Η τελευταία είναι η R1K007.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jimpsar (29 Δεκ. 2004 , 00:53)

 

Χρονια πολλα σε ολους!

Αγορασα μολις σημερα απο πλαισιο το Ζ1010 και μπορω να πω πως τα συναισθηματα ειναι αναμικτα.

Δυο αποριες:

1)Πως γινεται να βαλω αλλο ηχο ηδοποιησης στα μυνηματα?Περα απο τα 6 προεγκατεστημενα?

2)Που μπορω να βρω τις ρυ8μισεις για Vodafone Live 3G ωστε να μπορω να βλεπω ΤV?

 

Οποιος μπορει να βοηθησει ευπροσδεκτος,

Ευχαριστω,

:o :cool:

 

[/ QUOTE] Χρονια πολλα και σε εσενα

 

1 δεν γινετε

2 παρε το 13830 να σου στειλη τησ ρυθμισεις

 

καλλη χρονια σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bONITo (25 Δεκ. 2004 , 20:08)

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ Ζ1010

 

H SONYERICSSON σταματησε την παραγωγη αυτου του μοντελου και πολυ πιθανο τα αντικαταστει με αλλα μοντελα .Αυτο το εμαθα απο το τμημα εξυπηρετησης πελατων της vodafone καλωντας στο 13830.Συγκεκριμενα μου ειπαν να παω στο καταστημα που το αγορασα για να κανω αντικατασταση της συσκευης και να μαθω περισσοτερες λεπτομερειες.

 

 

 

Τελικα κατα ποσο ισχυει αυτο?

Εχουμε κανενα νεο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kinitoneidimonas (19 Δεκ. 2004 , 13:34)

 

Exετε υπόψη σας ότι μας ενημέρωσαν πως με το που θα εξαντληθούν τα υπάρχοντα αποθέματα,το κινητό ΔΕΝ ξανακυκλοφορεί τόσο σκέτο όσο και live.Δν βγάζει ξανά το εργοστάσιο,γιαυτό όσοι πιστοί προσέλθετε!

 

Καλά ΔΕΝ διαβάζετε το τόπικ??Σας το είχα γράψειθ πριν τόσο καιρό στην μόλις προηγούμενη σελίδα...

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ! ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟΡΙΑ:

1)ΕΧΩ ΤΟ Ζ1010 ΣΕ LIVE ΕΚΔΟΣΗ (R1G006) ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ.ΤΟ LIVE ΦΕΥΓΕΙ??? (ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΦΕΥΓΕΙ) ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΦΟΡΤΩΘΩ! :down:

 

2)ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ, ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 10-18 ΕΥΡΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ.

3)ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΟΥΝ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ??? :confused:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

80
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πείτε που μπορώ να βρω το κόκκινο ή το μπλε κάλυμμα για το Z1010 και αν είναι εύκολη η αντικατάσταση του τωρινού (γκρι).

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kinitoneidimonas (31 Δεκ. 2004 , 17:31)

 

Καλά ΔΕΝ διαβάζετε το τόπικ??Σας το είχα γράψειθ πριν τόσο καιρό στην μόλις προηγούμενη σελίδα...

 

 

Αναφερομουν στην αντικατασταση της συσκευης απο την vodafone.

Σημερα παντως που το επεστρεψα μου ειπαν οτι θα το αντικαταστησουν.

Ποια συσκευη προτεινετε?

Εγω σκεφτομαι για το motorola V980

Link to comment
Share on other sites

Έχω την R1G και δεν έχω πρόβλημα με την αναζήτηση με ελληνικούς χαρακτήρες. Διάβασα όμως ότι έχει προβλήματα. Μπορείτε να μου πείτε τα πιο σημαντικά; Ακόμα και με την R1G έχω συχνά αποσυνδέσεις σε βιντεοκλήση. Η R1K τί διορθώνει; Να ξέρουμε αν θα το πάμε για αναβάθμιση και τί πρόβλημα να τους πούμε ότι έχουμε !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

paidia το εχω παει 3 φορες για αναβαθμιση και μου λενε ότι δεν μπορουν να την περάσουν... Εχω μεινει με τη R1C... και η συσκευη δεν είναι live! Μου λενε ότι δεν έχει προβλημα η συσκευη αλλά δεν ξερουν γιατί δεν περναει... Τι να κανω??? Βοήθειαα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z1010i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...