Jump to content

Sony Ericsson Z1010i


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalispera se olous!poli prosfata apektisa meta apo marathonio tilefonimaton sta katastimata plaisio,tim, vodafone kai germanos to oneiremeno gia emena kinito z1010!tetoia anorganosia den exo ksanadei pote sti zoi mou!mporei i tim na eixe promotarei to z1010 se prosfora alla kai ta katastimata tis idias etaireias oute vitrina eixan me ti sxetiki prosfora oute kai tin kainourgia timi tou kinitou!epipleon den ipirxe se kanena magazi!to plaisio entometaksei diatirouse tin timi 560 evro kai episis den eixe enimerothei gia tis kainourgies times!tous sixathika pragmatika! :mad: telos me ta parapona!mia erotisi thelo na sas kano!apo pou mporo na katevaso freee ringtones polyphonic gia to z1010?efxaristo prokatavolika! :)
filia alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 997
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα κολληματα που εχω ακουσει για το Ζ1010 και οφειλονται στο οτι ψαχνει 3G σημα ειναι μεγαλα???

Κανει restart το κινητο???

Τι γινεται γενικα???

 

ενδιαφερομαι να το παρω γι'αυτο ρωταω.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Από Εδώ

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος BloodRayne (15 Δεκ. 2004 , 16:05)

 

Σε άλλα region υπάρχει ήδη η R1K.

 

Tι εννοείς σε άλλα region? Εγω R1K έχω.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

IVIetaCreatoR που πέρασες την R1K? Νομίζω ότι ακόμη σε όλα τα μαγαζιά έχουν την R1G... Μπας και λυθεί και σε μας το πρόβλημα...

 

ΥΓ.

1.Me την R1K έχει λυθεί το πρόβλημα με την αναζήτηση των ελληνικών χαρακτήρων στον τηλεφωνικό κατάλογο?

2. Μήπως έχουν φροντίσει με την R1K και το κινητό κάνει lock se 2G ώστε να μην είμαστε συνέχεια εκτός δικτύου... :mad:

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonZ1010/R1K SEMC-Browser/4.0.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Αρχικό Μήνυμα από cac

IVIetaCreatoR που πέρασες την R1K? Νομίζω ότι ακόμη σε όλα τα μαγαζιά έχουν την R1G... Μπας και λυθεί και σε μας το πρόβλημα...

 

ΥΓ.

1.Me την R1K έχει λυθεί το πρόβλημα με την αναζήτηση των ελληνικών χαρακτήρων στον τηλεφωνικό κατάλογο?

2. Μήπως έχουν φροντίσει με την R1K και το κινητό κάνει lock se 2G ώστε να μην είμαστε συνέχεια εκτός δικτύου... :mad:

 

Teleservice city plaza vouliagmenhs.

1.tha dokimasw k

Tha sou pwβ©2.dystyxws...

β©Ta kala einai oti doulevei to drm kai paizeΓ¬ kai mp4 twra.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η R1K έχει απλά την ήδη υπάρχουσα από την R1Η βελτιστοποιημένη ρουτίνα για handover 2G/3G. Exclusive lock όχι.

 

Η SE πάντως άρχισε να διαφημίζει το updateservice για το Z1010 ούτως ώστε να κάνεις update του firmware over the internet, αλλά ακόμη δεν την έχει ενεργοποιήσει... Έτσι όσοι έχετε DSS20-DSS25 θα μπορείτε να κάνετε την αναβάθμιση μόνοι σας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ασχολείστε με το αν δουλεύει το Ζ1010 με κάρτα sim 2G, αν μπορέι να λοκάρει στο δίκτυο 2G κ.ο.κ... Με κόστος ~17€ αντικαταστείστε την κάρτα με μια SIM 3G και τέλος τα όποια προβλήματα. Άλλωστε αυτή δουλεύει κανονικότατα και σε κινητά που δεν είναι 3G. Εγώ την βάλει (προσωρινά) στο δικό μου το Ζ600 και δουλεύει κανονικότατα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα...

 

Γιατί το παιδεύεται άδικα το πράγμα ;;;;

 

Καλημέρα σας ;)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος harmon17 (16 Δεκ. 2004 , 10:44)

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ασχολείστε με το αν δουλεύει το Ζ1010 με κάρτα sim 2G, αν μπορέι να λοκάρει στο δίκτυο 2G κ.ο.κ... Με κόστος ~17€ αντικαταστείστε την κάρτα με μια SIM 3G και τέλος τα όποια προβλήματα. Άλλωστε αυτή δουλεύει κανονικότατα και σε κινητά που δεν είναι 3G. Εγώ την βάλει (προσωρινά) στο δικό μου το Ζ600 και δουλεύει κανονικότατα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα...

 

Γιατί το παιδεύεται άδικα το πράγμα ;;;;

 

Καλημέρα σας ;)

 

 

Μα αγαπητέ, δεν ασχολούμαστε με την 2G προ πολλού. Εγώ 3G κάρτα έχω (και μάλιστα δύο) αλλά πήγαινε στην ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ και δοκίμασε να κάνεις κλήση, ενώ βρίσκεται το τηλέφωνο σε κάλυψη 3G. 3 στις 4 φορές δεν πραγματοποιείται η κλήση. Ενώ στην ίδια περιοχή το 2G έχει 5άρι σήμα και λειτουργεί κανονικότατα.

 

Για αυτό λέμε για επιλεκτικό lock.

 

Για το backward compatibility της 3G σε 2G δίκτυα και κινητά το έχω ήδη αναφέρει στο thread, νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος harmon17 (16 Δεκ. 2004 , 10:44)

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ασχολείστε με το αν δουλεύει το Ζ1010 με κάρτα sim 2G, αν μπορέι να λοκάρει στο δίκτυο 2G κ.ο.κ... Με κόστος ~17€ αντικαταστείστε την κάρτα με μια SIM 3G και τέλος τα όποια προβλήματα. Άλλωστε αυτή δουλεύει κανονικότατα και σε κινητά που δεν είναι 3G. Εγώ την βάλει (προσωρινά) στο δικό μου το Ζ600 και δουλεύει κανονικότατα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα...

 

Γιατί το παιδεύεται άδικα το πράγμα ;;;;

 

Καλημέρα σας

 

 

BloodRayne :

Μα αγαπητέ, δεν ασχολούμαστε με την 2G προ πολλού. Εγώ 3G κάρτα έχω (και μάλιστα δύο) αλλά πήγαινε στην ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ και δοκίμασε να κάνεις κλήση, ενώ βρίσκεται το τηλέφωνο σε κάλυψη 3G. 3 στις 4 φορές δεν πραγματοποιείται η κλήση. Ενώ στην ίδια περιοχή το 2G έχει 5άρι σήμα και λειτουργεί κανονικότατα.

 

Για αυτό λέμε για επιλεκτικό lock.

 

Α, μάλιστα... τώρα κατάλαβα το πρόβλημα... Και αυτό γιατί μέχρι τώρα δεν έχω συμβιώσει με το κινητό σε λειτουργία πάνω από 1-2 μέρες και αυτές σε περιοχή με κάλυψη σε 3G. Ωωχ... προβλέπω μπελάδες.. :wacko:

 

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση BloodRayne

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cac (15 Δεκ. 2004 , 22:56)

 

IVIetaCreatoR που πέρασες την R1K? Νομίζω ότι ακόμη σε όλα τα μαγαζιά έχουν την R1G... Μπας και λυθεί και σε μας το πρόβλημα...

 

ΥΓ.

1.Me την R1K έχει λυθεί το πρόβλημα με την αναζήτηση των ελληνικών χαρακτήρων στον τηλεφωνικό κατάλογο?

2. Μήπως έχουν φροντίσει με την R1K και το κινητό κάνει lock se 2G ώστε να μην είμαστε συνέχεια εκτός δικτύου... :mad:

 

mia lysh poe exo kanei gia na antimetopiso to problhma anazhthshs ellhnikon xarakthron sto thlefoniko katalogo einai h ekshs.... ;)

exo apo8hkeysei ta onomata sthn karta sim kai otan kano anazhthsh me ellhnikoys xarakthres moy ta bgazei kanonika :whistle:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Nai αλλά η κάρτα sim Χωραει μόνο 200 ονόματα με τα άλλα τι γίνεται; πρέπει συνέχεια να αλλάζεις τις επαφές σου.

Πως θα μπορούμε να κάνουμε μόνοι μας update από το ιντερνετ;

Ισχύει για όλες τις συσκευές z1010;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cac (16 Δεκ. 2004 , 16:06)

Πως θα μπορούμε να κάνουμε μόνοι μας update από το ιντερνετ;

Ισχύει για όλες τις συσκευές z1010;

 

 

Με τον ίδιο τρόπο που κάνουν και οι χρήστες που έχουν K700 εδώ και μήνες. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι σύνδεση με το Internet και τη βάση DSS-25 (πρέπει να την αγοράσεις, είναι η ίδια που υπάρχει μέσα στο πακέτο του P900 για παράδειγμα).

 

Μπαίνεις (όταν η SE το επιτρέψει) στο http://www.sonyericsson.com/updateservice/Z1010/ και ακολουθείς τις οδηγίες για την αναβάθμιση.

 

Μπες στο http://www.sonyericsson.com/updateservice/K700/ για να πάρεις μία ιδέα.

 

Χμ! Έχω τη βάσιμη υποψία ότι όπως και με τα Κ700, ΔΕΝ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ VODAFONE LIVE συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

Κανω θερμη παρακληση σε ολους τους φιλους του forum να αναφερουν τη διαρκεια της μπαταριας του κινητου τους και για στατιστικους λογους αλλα και για να διαπιστωσω αν εχει καποιο προβλημα η δικη μου η μπαταρια η οποια κραταει μονο 15 ωρες.

Ευχαριστω εκ των προτερων

use no way as way, and no limitation as limitation
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nos 55 (15 Δεκ. 2004 , 19:45)

 

Τα κολληματα που εχω ακουσει για το Ζ1010 και οφειλονται στο οτι ψαχνει 3G σημα ειναι μεγαλα???

Κανει restart το κινητο???

Τι γινεται γενικα???

 

ενδιαφερομαι να το παρω γι'αυτο ρωταω.

 

^

Θα ασχοληθει κανεις?? :o |

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bONITo (16 Δεκ. 2004 , 19:36)

 

καλησπερα σε ολους.

Κανω θερμη παρακληση σε ολους τους φιλους του forum να αναφερουν τη διαρκεια της μπαταριας του κινητου τους και για στατιστικους λογους αλλα και για να διαπιστωσω αν εχει καποιο προβλημα η δικη μου η μπαταρια η οποια κραταει μονο 15 ωρες.

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

 

H μπαταρια μου μετα το τριτο φορτισμα(παντα κλειστο το τηλεφωνο),κραταει δυο μερες με σχετικα ΅σκληρη¨ χρηση. ;)

 

Nos55,σε μενα τουλαχιστον δεν κανει restart.Απλα οταν μπει 3g και δεν εχει πολυ σημα,το γυρναω χειροκινητα στο 2g.Παντως στην περιοχη μου(Πετρουπολη)εχω πετυχει σε αρκετα σημεια μεχρι και 5 γραμμες σημα 3g και σταθερο.Το δικτυο συνεχως βελτιωνεται. ;)

 

 

Εφτιξα και τα mms κι ολα κομπλε! :D

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cac (15 Δεκ. 2004 , 22:56)

 

IVIetaCreatoR που πέρασες την R1K? Νομίζω ότι ακόμη σε όλα τα μαγαζιά έχουν την R1G... Μπας και λυθεί και σε μας το πρόβλημα...

 

ΥΓ.

1.Me την R1K έχει λυθεί το πρόβλημα με την αναζήτηση των ελληνικών χαρακτήρων στον τηλεφωνικό κατάλογο?

2. Μήπως έχουν φροντίσει με την R1K και το κινητό κάνει lock se 2G ώστε να μην είμαστε συνέχεια εκτός δικτύου... :mad:

 

 

 

Εγω εχω την R1K απ΄οταν πηρα το τηλεφωνο. ;)

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nos 55 (16 Δεκ. 2004 , 20:29)

 

^

Θα ασχοληθει κανεις?? :o |

 

In my opinion φίλε μου είναι κελεπούρι το κινητό. :)

Ουτε restart κάνει ούτε τρώει κολλήματα όταν αναζητά 3G.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Exετε υπόψη σας ότι μας ενημέρωσαν πως με το που θα εξαντληθούν τα υπάρχοντα αποθέματα,το κινητό ΔΕΝ ξανακυκλοφορεί τόσο σκέτο όσο και live.Δν βγάζει ξανά το εργοστάσιο,γιαυτό όσοι πιστοί προσέλθετε!

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε bonito σου εχω νεα για την μπαταρια μου.Την φορτισα την Κυριακη στις 8 το πρωι και σημερα Δευτερα και ωρα 6:15 το απογευμα,μολις εφτασε στα μισα.Λογικα θα χρειαστει αυριο το βραδυ φορτιση.Εσυ τι εκανες με τη δικη σου?
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤI Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ME ΠΟΛΥΩΡΗ ΧΡΗΣΗ??? ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΑΤΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ? ΕΓΩ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΜΗΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΥΤΟ? ΤΕΣΠΑ, ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ 3G SIM THΣ VODAFONE. ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΤΟ INTERNET ΜΕΣΩ ΤΟY ΚΙΝΗΤΟΥ (ΜΕ ΤΑΧΥΤΗΤΑ 3G 384Kbps ) :up: TO Z1010 ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ USB ΜΟΝΤΕΜ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ. ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΩ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΜΕΡΙΚΟΙ,Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΤΟ INETRNET ΕΙΝΑΙ ΤΖΑΜΠΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΗ ΜΑΡΤΙΟΥ ΣΤΗΝ VODAFONE ΙΣΧΥΕΙ. :shifty:
80
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα βιντεοκλήση ενώ ήταν το κινητό συνδεδεμένο με το φορητό σαν modem. Δουλεύει ταυτόχρονα! Αυτό δεν ήταν δυνατό με κινητά 2ης γενιάς. Απλά ρίχνει λίγο την ταχύτητα του browsing. Η βιντεοκλήση δεν επηρεάζεται καθόλου!

Αν όλα αυτά τα δώσουν σε λογικές τιμές, πάντως ΟΧΙ αυτές της ΤΙΜ, Cosmote και της voda για gprs, θα βρουν πολλούς καλούς πελάτες. Αλλιώς με τη λήξη της δοκιμαστικής περιόδου θα πέσει η κίνηση στο μηδέν..

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο εναν συντομο και απροβληματιστο βιο με το Ζ1010,πηρα το 7610.Το κινητο μου δεν ειχε κανενα προβλημα.Απλα δεν μπορουσα να αντισταθω στο 7610.Σας ευχαριστω για τις αποριες που μου λυσατε.Καλη συνεχεια. ;)
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Από εμένα στις 14 Δεκεμβρίου... :

Κατά δεύτερον, έχω αφήσει το Ζ1010 μου για αναβάθμηση λογισμικού σε συνεργαζόμενο κατάστημα με την S.E. στην Καλλιρρόης. Το είχα δώσει για τον ίδιο λόγο και στο κατάστημα της SE στην Θησέως την προηγούμενη εβδομάδα αλλά όταν το πήρα πίσω το πρόβλημα παρέμεινε. Και μιλάω για το κλασσικό (όπως κατάλαβα πλέον διαβάζοντας τα προηγούμενα post εδώ) πρόβλημα να μην κάνει αναζήτηση στον τηλ. κατάλογο με Ελληνικούς χαρακτήρες. Σε τηλεφωνική μου επικοινωνία με την SE ο υπάλληλος με παρέπεμψε - αφού του διάβασα την έκδοση λογισμικού που είχα - σ' αυτό το κατάστημα της Καλλιρρόης 22.

 

Kαι φτάσαμε σήμερα μετά από μια εβδομάδα και ακόμα το κινητό είναι στο σέρβις για αναβάθμηση (λέει...) . Σε επικοινωνία μου με το κατάστημα της Καλλιρρόης μου είπαν ότι δεν μπορούσαν να την κάνουν αυτοί και το έχουν στείλει αλλού (σε πιο high level όπως είπαν...) και ακόμα δεν έχουν καμμιά ενημέρωση ... Κατά το φαινόμενα το κινητό είναι ελλατωματικό (μεταχειρισμένο το πήρα μέσω του fleamarket) και ψάχνονται... Καλά ξεμπερδέματα.. Ευτυχώς που ισχύει η εγγύηση που μου έστειλε ο πωλητής...

 

Πάντως από όλα αυτά που διαβάζω (και σε συνδιασμό με αυτό που είπε ο kinitoneidimonas, ότι η SE σταμάτησε κιόλας την παραγωγή του!!) το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι η SE βιάστηκε πολύ να το βγάλει την παραγωγή με αποτέλεσμα τα πολλαπλά bugs (εξ ου και οι πολλαπλές αναβαθμίσεις στο λογισμικό) και τον κακό και πρόχειρο σχεδιασμό (απαράδεκτη η θέση της εξωτερικής κάμερας).. Με λίγα και απλά λόγια μια συσκευή που ουδόλως τιμά την ιστορία της SE. Κρίμα...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z1010i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...